KK Crvena Zvezda 2006/2007

Tokan

Aktivan član
Poruka
1.246
Jedna sezona je gotova, dolazi druga. Prosla sezona je bila solidna, ali opet nedovoljna. Ovde sam planirao da pisu svi Zvezdasi o svom klubu, o transferima utakmicama, navijanju itd.
Ove sezone vec su otisli Jeretin, verovatno ce za njim Gurovic, Dragojlovic, Henderson, spominje se i Vuk da ide. Dosli su Aleksandrov, Kovac, pregovara se sa Petrom Popovicem, i nezvanicno sa Goranom Nikolicem koji je pre par sezona bio okosnica FMP-a. Spominje se i da O'Benon ide iz kluba, ali koliko ja znam on je potpisao ugovor na 3 godine. I toliko za pocetak, molio bih ostale da ko ne navija za Zvezdu ne postuje ovde neke gluposti i da vredjaju Zvezdu. Toliko...
 
KK Crvena Zvezda 2006/2007 tj. ponovo projekat "SLEDEĆA SEZONA" :)

Ovo je bilo jače od mene, morao sam... Šalim se siguran sam da ćete biti još jači, već ste odradili veliko pojačanje odlaskom Jeretina. Zadržite Hendersona, Antića, Dragojlovića i Raičevića (mada sam već čuo da dolazi kod nas), Gurović je dobar igrač mada bleda senka onoga što je bio i loše utiče na mlad tim bolje vam je bez njega a ostaće vam i dosta kinte.

Radivojevića, Vitkovca napolje o Leriju ne znam šta da mislim, mada možete naći bolje. Ubacite Tadiju, Aleksandrova i malog Miloševića biće nešto od njih. Najbitnije dovedite nekog jačeg centra i prebacite težište igre bliže košu, Partizan već 5 titula uzima na tu igru možete valjda da malo iskopirate. Popović je dobro rešenje, kao i Nikolić.

Što ste vi jači moraće i Partizanova uprava da odradi bolji posao tako da samo napred
 
Cuo sam i ja da se spominje da ce Raicevic mozda u Partizan, ali mislim da to Zvezdina uprava ne bi smela da to dozvoli. Zvezdi evidentno treba jak centar, skakac koji je dominatan u skoku. Antic je dobar, ali mu treba podrska sto Dragojlovic i Misanovic nikako nisu. Ja bi voleo da iz ove ekipe ostanu: Raicevic, Antic, O' Benon, Stiven Markovic i mozda Misanovic. Doveli su Aleksandrova i Kovaca, koji su jos uvek ne provereni. Treba neko iskusan, koji ce da pojaca odbranu i skok. Zao ce mi biti ako ode O'Benon, jer je on neverovatno dobar u napadu, ali los u odbrani i mnogo cudan. Prica se da je osobenjak, da ne postuje taktiku, ocigledno da ima neki problem. I jos sto se tice pojacanja iz Fmp-a, to nema nista. ne samo za Zvezdu, vec i partizan, jer je dobro poznato da FMP ne prodaje igrace u nasu ligu, takva im je politika. Aleksandrov je izuzetak koji potvrdjuje pravilo...
 
Legendarni košarkaš Crvene zvezde Slobodan Boban Janković preminuo je u sredu uveče na grčkom ostrvu Rodosu, u 43. godini.

Rođen je 15. decembra 1963. u Lučanima. Sa sedam godina preselio se u Beograd, a sa 16 i po debitovao je za prvi tim Crvene zvezde, u kojoj je proveo 12 godina. Nakon jedne sezone u dresu Vojvodine, leta 1992. otišao je u inostranstvo, u atinski Panionios.

Kobnog 29. aprila 1993, na utakmici protiv Panatinaikosa, iznerviran jednom sudijskom odlukom, udario je glavom u konstrukciju koša, povredio kičmu i ostao doživotno vezan za invalidska kolica. Iza njega je ostao 16-godišnji sin Vladimir.

RIP
 
Sećam se Jankovića. Imao je jako preciznu ruku. Sećam se da se još par puta dok je igrao za Zvezdu posle sudijskih odluka bacao na parket, ali ga je ta reakcija u Grčkoj koštala skoro života.
Na oproštaju Aleksandra Đorđevića kada mu je ovaj poklonio dres dok je onako sedeo u kolicima plakao je kao malo dete, a publika mu skandira. Nije mogao da se zaustavi. Tuga šta sve čoveka može da snađe.
Neka mu je laka crna zemlja.
 
A slusam juce onog bolida Vujosevica kako prica o njemu na SOS kanalu (jer je i Vujosevic bio tada u Zvezdi) i prica o Jankovicu kao sjajnom sklok igracu (sto stoji) ali zati jako losem suteru. A ja se secam da je uz Ilica tada bio glavni Zvezdin suter. VArio je trojke samo tako. Nije pucao puno kao Ilic ali je zato imao sjajan procenat. tri ili cetiri trojke po utakmici ali po obicaju uvek kad se lomi rezultat. Bio je najpouzdaniji suter kad je trebalo.
 
Imam par konstruktivnih pitanja. Da li je neko gledao Aleksandrova ili ste samo čuli priče o njemu? Poznato je da talenat nije uvek klasa igrač. Da li stvarno mislite bez obzira koliko je Aleksandrov dobar da može da bude nosilac Zvezdine igre kako vi naduvate ovde?
 
FLUID:
Imam par konstruktivnih pitanja. Da li je neko gledao Aleksandrova ili ste samo čuli priče o njemu? Poznato je da talenat nije uvek klasa igrač. Da li stvarno mislite bez obzira koliko je Aleksandrov dobar da može da bude nosilac Zvezdine igre kako vi naduvate ovde?

Prvo, niko ga ne naduvava, sem sto je Shale rekao za njega i Popovica. Sto se Aleksandrova tice, ja ga nisam gledao. Oduvek se prica da je mnogo veliki talenat itd, mislim ja to ne shvatam za ozbiljno, ali ja verujem Sakoti i mislim da ce on moci da izbrsusi talenat zvani Aleksandrov, i ako uspe barem 50 % da se razvije u igraca, kakvog su predvidjali ( a bio je planiran u 5 prvih pikova) mislim da ce Zvezda, a i nasa kosarka mnogo dobiti.
I da, dve lose stvari. Prvo Tepic ode u partizan, a spominjala se i Zvezda, a drugo Raicevic izgleda ide, sto ce biti mnogo gadno. Jos ako ode i Antic jadni smo na centru.
 
Prethodni postovi su bili euforični pa rekoh da pitam, jer stvarno Aleksandrova niti sam gledao niti imam ikakvu predstavu o njemu. Koje su njegove predispozicije? Je l' igra klasičnog centra ili može i krilnog? Mlađe reprezentativne kategorije?

Opet u Zvezdi stara pesma. Tapka se u mestu. Eventualno se dovede dobar mladi igrač koji brzo ode. Ozbiljniji igrači su retki. I to sve već traje decenijama. Zvezda boluje od toga. Stihijski rad.
 
FLUID:
Prethodni postovi su bili euforični pa rekoh da pitam, jer stvarno Aleksandrova niti sam gledao niti imam ikakvu predstavu o njemu. Koje su njegove predispozicije? Je l' igra klasičnog centra ili može i krilnog? Mlađe reprezentativne kategorije?

Opet u Zvezdi stara pesma. Tapka se u mestu. Eventualno se dovede dobar mladi igrač koji brzo ode. Ozbiljniji igrači su retki. I to sve već traje decenijama. Zvezda boluje od toga. Stihijski rad.


Koliko ja znam Aleksandrov je visok oko 210 cm, sto znaci da treba da igra krlinog centra ili centra. Za centra mi je puno mrsav, tako da ce verovatno krilnog da igra. Sto se Zvezde tice, to si u pravu. Vec godinama nista pozitivno se ne desava. Prosle godine je krenulo kao nesto, doveden je Sakota, dosla kvalitetna pojacanja. Kako ce nastaviti, vreme ce da pokaze...
 

Back
Top