Windows vista

e dobro je da ste svi vec videli Vistu, radili na njoj, uocili bugove i stati ja znam sta...kako to da kvalitet jednog OS-a moze da se obrazlozi jednom recenicom tipa : "Dobar, je nije los"?

btw, tek je izasla beta verzija....
 
Ovako je Windows Vista izgledala kod mog druga :

Untitled.png
 
Kako informacije kruze ovih dana na zapadnim stranicama Micrsoft ima nekih ozbiljnih problema sa Vistom, mada je sve naravno nezvanicno, te da se njeno konacno pojavljivanje gotovo ne moze da nasluti, mada je prvobitno najavljeno za kraj ove godine, pa pomjereno za pocetak iduce, da bi se sada vrtili i datumi negdje sredinom iduce, sto, zelim da kazem da ova razmisljanja i pisanja ovde na ovoj temi nemaju nikakve veze sa stvarnim stanjem i fukcionalnoscu jednog OS-a koji jos nije ni u nekoj blago recenoj Beta fazi valjanosti..

Sva piskaranja na ovoj temi se u stvari svode na interfejs Viste, koji moze da se stavi i na XP...

S toga, ako zelite VISTU, sacekajte njen zvanicni izlazak i onda testirajte i hvalite i pljujte do mile volje..

Pozzzz...zzzzz
 
ma skinete temu za WB ili neki slicni program i imate vistu! :D
ja bih bas zeleo da isprobam funkcionalnost 3D interfejsa,ali to tek kad uzmem jos 512MB RAM-a.
jel podrzan 3D interfejs u beta verziji?
 
A evo i zasto:

A Windows Vista Capable PC includes at least:
A modern processor (at least 800MHz1).
512 MB of system memory.
A graphics processor that is DirectX 9 capable.

1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.
1 GB of system memory.
A graphics processor that runs Windows Aero2.
128 MB of graphics memory.
40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.
DVD-ROM Drive3.
Audio output capability.
Internet access capability.

Nadam se da je jasnije...

Poz.
 
Ma da, ima tih programa hrpa: Vista Customization Pack, Universal Vista Inspirat... Imam ih na Bug-ovim diskovima, ali, pošteno, mrzelo me da ih isprobavam. Mogu da zeznu originalni shell, a i da pocuclaju resurse ;)
 
Ljudi! Mante se Viste! Imace stari fajl sistem, a pored klasifikacije fajlova u foldere koristice i labele. Odustao sam od nje kad isprobah i shvatih da brisanje labele znaci i brisanje fajlova oznacenih tom labelom. Naravno, to je bio neki proslogodisnji Build, ali sumnjam da je sad bolje. Obradujete me, ako ste proverili tu glupost?!
 
Cossack:
A, moram i ja da nabacim neki linux, malo sam radio u linuxu, ali sam cuo da je slackware dobar.
kazu da je slack linux koji najvise lici na uvix , i stvarno je dobar , ja nisam neki expert , jos ucim , ali mi je sve logicniji i logicniji ........
najvaznije od svega je sto u linux-u nema tajni , kod je otvoren , i tacno se zna ko sta radi , i ko sta sme da radi , nema background procesa i slicnih stvari kao u windowsu.....
 
opi:
kazu da je slack linux koji najvise lici na uvix , i stvarno je dobar , ja nisam neki expert , jos ucim , ali mi je sve logicniji i logicniji ........
najvaznije od svega je sto u linux-u nema tajni , kod je otvoren , i tacno se zna ko sta radi , i ko sta sme da radi , nema background procesa i slicnih stvari kao u windowsu.....
Linux bez background procesa?!?! Nisam siguran da je to baš izvodljivo, ukoliko nije u pitanju neki od specijalnih runlevel-a.
 

Back
Top