sniženja

da li su to snizenja kao u inostranstvu, ili tek onako, kao kod nas?
I inace je Zara skuplja kod nas nego napolju. Bas me nervira sto misle da smo tako glupi, izgleda i da jesmo :? :shock:
 
Ne mogu da verujem da ce u Zari biti snizenja! U Novom Sadu, otkad su otvorili u Bazaru, jedino oni nista nisu snizili. Ali ni jednu njihovu letnju haljinu ne bih kupila ni pod kakvim snizenje. Postava im je sintetika.
 
U Metrou, vibraciona B&D busilica - 2490 din. Sest komada Jelen piva od po litar i po - 345,90 din.
U Merkatoru, set za pranje automobila sa prikljuccima - 690 din. Kolica za crevo - 990 din.
U Idei, specijal muske carape (vise dezena/velicina) - 98,99 din. Kese za smece Fino (10 kom.) - 155,99 din.
 
Julian_Duranona:
U Metrou, vibraciona B&D busilica - 2490 din. Sest komada Jelen piva od po litar i po - 345,90 din.
U Merkatoru, set za pranje automobila sa prikljuccima - 690 din. Kolica za crevo - 990 din.
U Idei, specijal muske carape (vise dezena/velicina) - 98,99 din. Kese za smece Fino (10 kom.) - 155,99 din.
E mnogo ti hvala, prava informacija za kutak za zenskinje.:)
 
razmisljalica:
da li su to snizenja kao u inostranstvu, ili tek onako, kao kod nas?
I inace je Zara skuplja kod nas nego napolju. Bas me nervira sto misle da smo tako glupi, izgleda i da jesmo :? :shock:

Nda, sad će haljine koje su bile 10.000 sniziti na 8.000:roll:
super:p
 
Što ne naprave neko sniženje u bati ili replay, trebaju mi nove sandalice :sad: (zlatne, sa platformom :p ) ne čeka mi se kraj avgusta, onda mi sandalice više neće ni trebati :roll:
 
Ma, mene nervira sto nam uvaljuju robu losijeg kvaliteta u odnosu na ono sto se prodaje po inostranstvu.
Vise se isplati otici dva puta godisnje u London, kada su stvarno velika snizenja(Bozic, Uskrs), i lepo nekupovati se jeftinih stvari. Daj Boze da krenu sa ovim low cost avio kompanijama, i bice nam super!
Iz iskustva znam koliko je ostrvska roba kvalitetnija od svega ovde. Da krenemo od nebuloznih stvari kao sto su carapice ili najobicniji ves (nikakve kerefeke), bluzice od trikotaze i sl. Kupila sam nekoliko misleci da ce se raspasti posle dva pranja (jedna sa nekim sljokicama i vezom GBP 5, i jedna sva paperjasta i mekana - gbp6.oo, i to bez popusta) koje posle skoro 3 godine i bezbroj pranja izgledaju apsolutno isto kao kada sam ih i kupila. U medjuvremenu je dosta svtvari kupljenih ovde otislo u smece...
 
...@razmisljalica...:)...Tacno je - iako ni britanski, tradicionalni kvalitet koji je podrazumevao odredjene standarde, nije mimoisao 'fenomen' kineske ekonomije (dovoljno je pogledati poledjinu etiketa kod velike vecine, cak i renomiranih (high end) brand-ova da bi se shvatilo da se gotovo celokupna ostrvska ponuda proizvodi u 'istocnom carstvu jeftine radne snage' - Sri Lanka, Tajland, Tajvan, Indija, Kina...) i sve teze odgovara kriterijumima koje je podrazumevao pre par decenija - u poredjenu sa domacim odnosom ponuda/kvalitet/cena/standard, dobija se, ipak, cuvena 'value for the price' (adekvatan odnos vrednosti/kvaliteta - cene/novca), cak i kod mega-distributera jeftine konfekcije namenjene socijalno najugrozenijima/stedljivima - poput lanca 'Primark', na primer...Nedopustivo je da cene u Beogradu budu gotovo identicne onima u centru Londona (pa i znatno vise!) - uzevsi u obzir ocigledne razlike u standardu i ekonomijama - pri cemu mogucnost kupovine robe po nizim cenama zapravo ne postoji...
 
@ugadnubaburastem - apsolutno se slazemo :-) . Mnogo mi je zao kada vidim devojcice koje misle da su ne znam sta ekstra kvalitetno pazarile kada kupuju u stvari robu ciji kvalitet nikako ne odgovara ceni. Po nekim skorijim statistikama 70% srednjoskolaca/studenata nikada nije bilo u inostranstvu. :? Naravno, nisu oni krivi za to, ali je cinjenica da zivimo u drustvu koje je poprilicno zatvoreno... nesto je do okolnosti (ek, pol etc) ali je nesto i do nas samih. Svako putovanje ne znaci brdo para, vec cesto brdo ideja...
 
Ima sniženje sandalica i papučica u bati, našla sam odgovarajuće, kupila, i dok sam stigla do kuće (odmah sam ih obula) pukao mi kaišić :cry: inače spuštene su od 4100 na 3600, i nije neko ogromno sniženje :? sad moram da idem da reklamiram, valjda će da priznaju :roll: kod mene ne može ništa jednostavno da bude, mora sve da se iskomplikuje :mad:
 
carolina 212:
Valjda ce ti uvaziti reklamaciju jer nekad nece da primaju jer je roba sa snizanja

Valjda hoće, ako ne ići će kod obućara na popravku, ali me jako nerviraju :evil:
U Mangu stoje u redu za kabinu, u Zari još gore, k'o da dolazi Nova Godina :lol:
Inače ima japanke, ali one malo svečanije, u sketchersu, bolje da sam njih uzela :p
 
Mi smo prvi navalili u Zari kad se otvorila, zato i drze cene. Ko da je doslo svetsko cudo, ili ko da su delili besplatno. Meni se iskreno smucilo. Samo jednom sam otisla, i htela sam da se onesvestim od cekanja i guzve. Tako da ama bas nista nisam kupila. Ali mi je sestra rekla da je u Spaniji Zara Zlj klasa, tj. najobicnija, i da se tamo kupuje za 1e bluzice koje su ovde po 2,3 000dinara!!! Bas me zanima kako bi oni odreagovali da se nase nesto otvori tamo...??? Ne bi ni primetili :-( Nego realno, pola naseg naroda pati od marke..bukvalno optereceni time:-(
 

Back
Top