klikeri vs lastish

a secate se onoga (lastis je u pitanju), kad se kao poslazemo u trougao ili cetvorougao pa mi koje igramo sve krenemo u isto vreme i prvo obe noge, pa leva, pa desna, pa "ima/nema pridrzavanja" :p ...
igralo se samo "dole" i "kolena"
nema sanse da mogu da se setim kako se to zvalo...
 
Seća li se neko te brojalice?

Ema esesa
esesa pipija.

A dalje?

А даље је ишло овако:

...Ина воли Јастреба,
Јастреб воли Ину,
Јаношик Марину
као цуру фину.
Јаношика обесише
а Марину оставише.
Маријанина супа слана
играла се Сандокана.
Сандокан је добро дете
када пуши цигарете.
Сандокан, Сандокан,
једе говна сваки дан!

:mrgreen:


П.С. Метузалеми ће знати о чему је реч.;)
 
Stvarno svaka čast za pokretanje teme... Nekad sam igrao klikere do te mere da sam morao da ih delim ("bacam na grabež")
(:
Sad... Iako imam 21 i jako mi je žao što niko od klinaca ne igra klikere... Meni se baš igraju, ali se ne sećam pravila, i malo me je sramota što sam ih i zaboravio (***** ti i bombardovanje i sve, tad sam i prestao... :'( )
Nekad nam je dvorište bilo prepuno rupa, jer kad jedna postane slivara (slidža), onda više ne može na nju da se igra... Sad?! Ravno kao prokleto ogledalo... Ako nađem nekog klinca koji igra, ima da uzmem jedan kliker, da odigram partiju sa njim i da razbijem to crno ogledalo po kome hodam ceo dan, a nekad sam sedeo kao najveći zaluđenik...
 
А даље је ишло овако:

...Ина воли Јастреба,
Јастреб воли Ину,
Јаношик Марину
као цуру фину.
Јаношика обесише
а Марину оставише.
Маријанина супа слана
играла се Сандокана.
Сандокан је добро дете
када пуши цигарете.
Сандокан, Сандокан,
једе говна сваки дан!

:mrgreen:


П.С. Метузалеми ће знати о чему је реч.;)


:klap::klap::klap:
Ne sećam se ali je SUPER :mrgreen:
 
Klikeri...
Mozda i najbolja zanimacija iz detinjstva.
Izgleda da sam dosta toga zaboravio, a evo cega se secam...

Pod klikerom se podrazumevao stakleni kliker, a nazive smo im davali prema
bojama drzavnih zastava. Npr. kliker sa crvenim, zelenim i belim "perima" je bio "Talijanka".
Ostale vrste klikera:
spekula (s je sh) - metalni kliker, obicno kuglica izvadjena iz kuglicnog lezaja
porculanka - kliker od porculana
ljepotan - kliker od meni nepoznate vrste stakla koja je reflektovala svetlost , obicno plavkast sa prelazima u duginim bojama
mjesecar - stakleni kliker premazan tamnom bojom sa tackicama u drugoj(svetloj) boji kroz koje je prolazila svetlost
dzomba - veliki kliker ili spekula

Izrazi:

top - sakom u kojoj ne drzis kliker napravis neku vrstu pedlja od malog prsta do palca, onda palac obuhvatis sakom kojom igras i tako se priblizis
rupi ili klikeru koji gadjas

pauk - odignes kliker od zemlje tako sto saku u kojoj ne drzis kliker savijes u kandzu, prste naslonis na zemlju, a onda saku kojom igras naslonis
na nadlanicu

pikiranje - kad uzmes kliker, ustanes i gadjas odozgo

dvorupac - kad pogodis rupu iz pocetnog bacanja

cin - kad pogodis drugi kliker a da prethodno nisi ubacio u rupu, partija se ponavlja

helikopter - uzmes kliker i odneses ga do zeljenog mesta i ispustis sa par cm visine

tenk - stavis kliker izmedju rasirenih srednjeg i domalog prsta i guras tako do zeljenog mesta

zovem te na vino - kad onaj koji je ubacio u rupu ne gadja drugog koji je predaleko nego ga ceka i obavezuje da
se priblizi

pacovina - neko sa strane dodje, uzme ti kliker dok igras i kaze "pacovina" i onda je navodno njegov
pametnjakovic je uglavnom dobijao batine i vracao klikere :)


Mislim da smo rupu zvali rupa :).
Obicno smo igrali jednostavnu varijantu u kojoj su bili dozvoljeni samo pauk i pikiranje mada je sve bila stvar dogovora.
Helikopter i tenk su obesmisljavali igru pa se nisu koristili skoro nikad, a top i "zvanje na vino" retko.
Kad se igralo u klikere pogodjeni je morao dati onome ko ga je pogodio kliker koji ovaj izabere.
Ponekad je bilo dozvoljeno menjati klikere u toku igre, kad gadjas uzmes sto veci(dzombu), a kad te gadjaju stavis najmanji koji imas.
Secam se da je neko koristio kuglicu iz patrone za naliv-pero koju je naravno bilo skoro nemoguce pogoditi :D.
 
Gde sad da nadjem klikere?:think:
klik12ee9.jpg
 
Prica se da su nas Americki vojnici posle II s.rata ucili decu "emaj..." po spelovanju reke Mississippi: em-aj-esesaj-esesaj-pipaj. Pa kako god :)
Toliko sam davno igrao klikere da tek tu i tamo prepoznam neke od pojmova... Mada, stoji da je maltene svaki grad imao neke svoje pojmove i pravila.
 
Poslednja izmena:
Моја стара екипа је одавно престала да скаче....:lol:

Играла сам са децом! :-)


takođe :D

U detinjstvu sam igrala i lastiš i klikere...Mi smo bili unisex komšiluk :hahaha: samo što sam od lastiša najviše volela Olimpijados Titova Parados, to mi je bilo malo vratolomnije nego klasične igre sa lastišem, one su mi nekako bile dosadne :eek:
 
роша, роља, ронђа, нема туша пре рупе, нема из окиша у окиш, идем у `киш, џомба, малцер, троперац, шестоперац, каменац, гвозденац, воденац, бензинац, мермерац, трипут вадим (у путу), нема по сељачке (сељака),спиндрати, имам те за туш, фуље, дуље, трока, трика важи као три...

не сећам се више, давно беше:)
 
:D ..ovakva sećanja budi..
Sećam se moj prvi kliker i prvo igranje sa jednim mangupčićem iz ulice koji se po vasceli dan klikerao.
Ja imala neki neugledni a on veliki prozirni kliker u kome je bilo nesto nalik pčeli..najlepsi kliker koji sam ikada videla.
Objasni mi on pravila i igramo mi....i neki čudom ja prva ubacih u rupicu, pa onda pogodih i njegov kliker.
Nije hteo da mi da kliker ni pod razno...ubedivao me da mi da druga dva,
da igramo revanš...al ja se nisam dala..

-II-

Zadnji put sam igrala klikera za vreme bombardovanja...neznam sta mi bi.
A moj tadašnji momak me je pratio u svim mojim luckastim poduhvatima, tako da smo iskopali rupu iza kuće i klikerali se..:lol:

Lastiš nikada nisam volela..
 

Back
Top