klikeri vs lastish

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
ok ako ste bash klinci...ondak ne razumete svu lepotu igara s klikerima...il lashtishem...tako da ovo i nije tema za vas...
za one koji pak znadu...recite kolko je bilo dobro...pichish po ceo dan...svi ti zglobovi na rukama crni i ne mogu da se operu...svuda tereni raaavni i glatki kao staklo...pa kad nekom oshurish kenac ihaaaj...
chudno je da su pravila manje vishe razlichita od zgrade do zgrade...mi smo imali 2 na 4...to je kad imash kenac u ropi a on daleko pa ga zovesh 2 na 4...ima 2 poqshaja da ubaci u ropu ako ne ubaci ondak stavish njegov kenac na 4 prsta od tvog iiiii pljas rascvetash ga...ok imali smo i moja renta...to je da nema pravo da pomera neq granchicu il lischicu koja se eventualno nadje na putu kencu...
e kako ste zvali rupu?...kod nas je bilo ropa...rodza...bana

a lastish?...pih lastish...to sam kao da ne bude iskljuchivo mushka tema misim lastish *****...al svejedno zhene (i piafe) jestel igrali lastisha?...prstitji?...matematika?...trouglitji?...

kakve uspomene budi pomisao na ove uzhasno proste...pa opet beskrajno zanimljive igre...
 
A kad igras na "rupu" pa zoves preko-prema i moras da prebacis ili pokusas da ga izvadis iz rupe?
Najgore je kad zahladni a ti igras klikere a koza na rukama ti popuca, maltene dok krene krv.
Igrali mi sve u svoje vreme, eh....
 
U mom kraju smo igrali klišce "u fulju" tj. fuljili smo se ilti igrali klikere u klišce. Ko izgubi mora da da kliker po izboru pobednika ! Medjutim, nikako ne mogu da se prisetim svih klikeraskih izraza... rupa je bila "roša", postojalo je i pravilo četir' prsta kada gadjas nekoga ko je blizu rupe itd...

Jel zna neko sta je glombonac ili glombaster? A-ha!

Joj... skroz sam zaboravio te strucne izraze. Seca li se neko?
 
svako je imao svoje nzive, mi u NS jedne vi u PG druge, u BG treće... Kod malo starijih ivek je gradskiranje bilo poularno, pa smo pičili ponekad i Beogradske, pa vise, pa nema povlačenja prstime, pa fuljenje. Kad se setim naftaša, pa kako se zovu još ti klikeri mamu im? Pa su različito vredeli svaki... ma idi begaj...
 
AntunTun:
za one koji pak znadu...recite kolko je bilo dobro...

a lastish?...pih lastish...to sam kao da ne bude iskljuchivo mushka tema misim lastish *****...al svejedno zhene (i piafe) jestel igrali lastisha?...prstitji?...matematika?...trouglitji?...

kakve uspomene budi pomisao na ove uzhasno proste...pa opet beskrajno zanimljive igre...
Ma šta bre pih lastiš :D .
Merila sam dozvoljeno vreme napolju brojem igara koje možemo da stignemo da odigramo... Eh, to su bili dani.
Obožavala sam lastiš.
I sad pokušavam da se setim svih pravila... ne ide.
Znam da smo igrali na prste... i ono noge, kolena struk ramena vrat. A i nacin igranja se razlikovao.... Uh, igra mi se lastiš.....:D :D :D
 
meni je ostalo "dzomba" kad pomislim na klikeranje...
brat me je kao uvodio, kojekakva pravila i izrazi, a mene bolelo uvo, samo mi daj kliker i reci gde da gadjam...
a lastish.... iju skakutale smo ko blesave... i govorilo se "pazduh"! :D
haos...
 
CaLiMeRo:
Ma šta bre pih lastiš :D .
Merila sam dozvoljeno vreme napolju brojem igara koje možemo da stignemo da odigramo... Eh, to su bili dani.
Obožavala sam lastiš.
I sad pokušavam da se setim svih pravila... ne ide.
Znam da smo igrali na prste... i ono noge, kolena struk ramena vrat. A i nacin igranja se razlikovao.... Uh, igra mi se lastiš.....:D :D :D

I meni. Meni nije jasno u opšte šta danas rade devojčice, u opšte se ne igraju ko mi, baš im je smor.
 
aaa, lastiš je prava stvar....
ja sam ga igrala i uživala, i sećam se to prsti-kolena-struk..., sećam se da je bila i devojčica zvana "šetalo smetalo" koja ide i ometa onu koja skače - jel se sećate toga?
klikeri su bili dobri i ono bacanje sličica, ali lastiš stvarno rulz :D :D :D
 
А четврта, која као поправља наше грешке у латишу (кад смо ''БУК'' ) звала се ''помајка'', али ми смо то звали ''ПОДМАЈКА''!!!

Јесте ли и ви викали ''БУК'' кад неко погреши?
 
Nixxx:
svako je imao svoje nzive, mi u NS jedne vi u PG druge, u BG treće... Kod malo starijih ivek je gradskiranje bilo poularno, pa smo pičili ponekad i Beogradske, pa vise, pa nema povlačenja prstime, pa fuljenje. Kad se setim naftaša, pa kako se zovu još ti klikeri mamu im? Pa su različito vredeli svaki... ma idi begaj...

Nisam iz Podgorice! Procitaj bolje, pise PODGORINA a to je oblast u Zapadnoj Srbiji tj. kolubarski okrug (Valjevo i sluv Kolubare). Podgorina ti dodje nesto kao Srem ili Sumadija, samo malo manje. Ovaj put ti oprastam, ali sledeci put cu se uvrediti! ;-)
Podgorina ti je nest
 
e al provali buk...bukla..to je isti koren rechi?...ropa rodza rosha...takodje...majq mu zanimljivo trebao bi neko da zapishe klikerashka pravila i pravila u lastishu starih pokolenja...to je kao bashtina naroda?...pa misim klisa i mashke to su igrali moji pre 50god...lepo je znati to je tradicija a ne s kim smo ratovali i kolko je ljudi pobijeno...

"lastish i klikeri : kroz srbiju" (:
 
hm... igrao sam... ali sada se treba setiti struchnih izraza...
rupu smo zvali ronsha, rondza... a od pravila se secjam: rupe 3, dvokuca, slepaca, kres-a... hm... da zvanja kada ubacish u rupu... majqumu da li ih je bilo josh...
a klikera je bilo raznih... ja sam najvishe voleo bezbojce... i dvoperce... secjam se jednog od svojih omiljenih klikera... bio je gotovo sav crn... i kao i svi, mislio sam da sam najbolji od sve dece... mislim da mi je josh negde ostala fina kolekcija klikera ali ne mogu da se setim gde sam ih zaturio...
a secjam se i lastisha... e, devojchice su skakale preko gume, k'o da su i same od gume... majqmu, koliko su samo mogle da podignu nogu... mislim da su me chak i savatale par puta da skakucjem sa njima, kada ih nije bilo dovoljno... ali nisam se proslavio, pa nisam hteo da se brukam vishe...
 

Back
Top