Letnja nega kose

coeur

Zainteresovan član
Poruka
172
Kosa je izuzetno osetljiva na nepovoljne vremenske uslove (vetar, hladnoća, jako sunce).U tim periodima treba je adekvatno negovati.
Pakujte kosu bar jedanput nedeljno. Iako postoji čitav niz skupih pakovanja za kosu, dajte prednost domaćim pakovanjima na bazi žumanca i maslinovog ulja.
Nakon pranja kose obavezno stavite silikonsko ulje.
Da bi kosa sačuvala sjaj i prilikom letovanja, kupite sprej za kosu koji ćete na nju nanositi nekoliko puta dnevno. Sprej za kosu tog tipa štiti kosu od cvetanja i isušivanja.
Obavezno nabavite specijalni šampon za ispiranje kose od morske vode i hlora. Šamponi tog tipa štite vašu kosu od sunca, hlora i morske soli. Nakon pranja kose, neće ostati tragovi soli koja jako štetno deluje na kosu.
Preuzeto sa Krstarice- Zenski kutak.
Kako vi stitite kosu od Sunca?
Da li znate ime ovog sampona za ispiranje kose i hlora?
 
Silikonsko ulje pri preteranom koriscenju takodje nije dobro za krajeve. :)


Od kad sam prestala da se farbam, kosa mi je divna. I nista vise ne trpam na kosu, nista! Sampon, balzam i kaniranje! :razz:
 
coeur:
Kako vi stitite kosu od Sunca?
Uh, samo redovno šišanje... Nema ništa drugo ako je kosa isušena.
Ja imam okej kvalitet kose (talasasta, bujna, ali sama vlas je tanka i onako svilenkasta), i tokom cele godine stvarno samo osnovna nega (šampon, čak ni balzam ne koristim), i ne sušim je fenom gotovo nikada.
A trudim se da uvek budem ošišana tako da mogu bez feniranja.

P.S. Znam da je moja drugarica za svoju prirodno suvu kosu koristila maslinovo ulje... I to je itekako pomoglo.
 
coeur:
Kosa je izuzetno osetljiva na nepovoljne vremenske uslove (vetar, hladnoća, jako sunce).U tim periodima treba je adekvatno negovati.
Pakujte kosu bar jedanput nedeljno. Iako postoji čitav niz skupih pakovanja za kosu, dajte prednost domaćim pakovanjima na bazi žumanca i maslinovog ulja.
Nakon pranja kose obavezno stavite silikonsko ulje.
Da bi kosa sačuvala sjaj i prilikom letovanja, kupite sprej za kosu koji ćete na nju nanositi nekoliko puta dnevno. Sprej za kosu tog tipa štiti kosu od cvetanja i isušivanja.
Obavezno nabavite specijalni šampon za ispiranje kose od morske vode i hlora. Šamponi tog tipa štite vašu kosu od sunca, hlora i morske soli. Nakon pranja kose, neće ostati tragovi soli koja jako štetno deluje na kosu.
Preuzeto sa Krstarice- Zenski kutak.
Kako vi stitite kosu od Sunca?
Da li znate ime ovog sampona za ispiranje kose i hlora?

Cek, prvo kazes obavezno nabavite taj sampon, a posle pitas da li znamo ime? Pa valjda bi ti trebalo da nam kazes.
 
Silikonske kapi su samo maska za krajeve, tj. krajevi samo izgledaju lepše, inače nemaju nikakvu formulu za revitalizaciju kose.
Najbolje pakovanje (po principu uradi sam) je sledeće: Pantenol rastvor, AD kapi, maslinovo ulje i čičkovo ili kantarionovo ulje. Ili jednostavno naneti pavlovićevu mast. Takvo pakovanje treba držati oko 2 sata...
Najbolji šampon (koji garantuje i brži rast kose) je Fitoval.
 
Imam izrazito suvu prirodno kovrdzavu kosu .Ako je rascesljavam dok je mokra bude skoro ravna.Povremeno sama napravim pakovanje od maslinovog ulja i zumanca.To je prilicno nahrani.Nikad ne susim fenom.Sa kosom ne postupam nikad grubo,nista od trljanja rucnikom,pre cesljanja najpre sve raspravim prstima.Treba mi dosta vremena i materijala jer je jako duga.Nikad je ne perem toplom vodom nego tek mlakom skoro hladnom.Svaka 2 meseca skracujem oko 2 cm.Nemam rascvetalih krajeva.
 
ma daj kako vam nije gadno da stavljate uulja majoneze i slicno na kosu..to lepo mirise u kuhinji ali na kosi je odvratno...
meni je kosa ozivela od kad je ne farbam ali i dalje je negujem posebnim sampo,ima i maskama...
 
Mene je prosle godine odusevila Niveina Sun kolekcija za kosu. Sampon, balzam, mislim da ima i neki leave in sprej. Odlicni su!!! Inace imam kilo blansa na glavi, ali uz ovu kombinaciju mi je kosa bila mekana i lepa svaki dan, i pored slane vode i sunca.
 
mmhhm probacu...ja ne mogu da ponovim isti sampon i nekad mi krivo jer mi odgovara ali jednostavno mi se svaki pa i najbolji miris smuci na kraju
ja sam koristila furtherer i ostalo mi jos valjda je dobar:?
probacu tu liniju cim potrosim ovo sto imam
 
da se farbaju cesce:p
meni se to nije desilo ali sam vidjala devojke sa zelenom kosom
posto se meni nije desilo radi sto i ja:lol: pranje kose samponima za farbanu kosu za plavuse(osvezava boju) predlazem liniju za plavuse od john frieda
pramenovi svaka dva meseca mozes i da ispiras cajem od kamilice to posvetljava kosicu
 
uuu plava kosa zahteva mnooogo vise nege nego nefarbana ili farbana u tamnije prosto jer je isusenija
od pocetka joj ponudi TOTALNU negu da ne postane slama,kad postane slama samo sisanje pomaze(nemoj da ti padaju perverzije na pamet u pitanju je shishanje)
 
ebi ga u francuskoj ima a trebalo bi i u jugi nije to nesto luksuzna linija
ako nadjes videces da ima zutih crvenih i smedjih sampona i balzama a ti uzmi zuti,logicno s tim sto imas nekoliko vrsta tj za platinaste sampanjac boje,za zuckaste onako boja zita i za tamnoplavo koje prelazi u svetlosmedje lako je naci tvoj broj ;)
 
Ali zato ima "Shampooing reparateur lumiere cheveux blonds" i "masque haute nutrition cheveux secs" od LOREAL PROFESSIONALES( uff,jedva prepisa-ne ide mi dobro francuski,sorry) :lol:

Za farbane plavuše-odlično! :wink:
 

Back
Top