trajno ispravljanje kose

blpd_girl

Aktivan član
Poruka
1.520
pozdrav svima:-D
molim vas da mi kažete da li znate nešto o trajnom ispravljanju kose, kako se radi, koliko traje, koliko oštećuje kosu, koliko košta...
mene to veoma zanima, kosa mi je uništena od blanša i farbanja i iako sam prestala da se farbam i da se feniram i koristim pakovanja i kristale, ona izgleda vrlo ružno kada je samo operem ( bez feniranja ) i stalno moram da je vezujem...
da li možda ima ovde profesionalnih frizerki koje bi mogle to da mi pojasne?
a i sve vi ostale, biću vam vrlo zahvalna na informacijama i iskustvu...
eto, da ne dužim:-D
 
Uh, moja licna iskustva sa niveom su losa.... od njih obicno kosa bude jos suvlja...
najjeftinija opcija je garnier fructis, sto nije pametno ako ti se kosa brzo masti, zato sto ima nekakav silikon u sebi,ali ce ti kosa sigurno izgledati zdravije.
Slicnog cenovnog ranga je i loreal, mozes da uzmes liniju sa nekim uljima, bla bla, to ima i garnier, ili za farbanu...
sad, ja nisam probala, ali svi koji jesu kazu da je rehab sampon neverovatan, upravo z atvoj problem, u kombinaciji sa regeneratorom retread (oboje su made by lush), naravno to je skuplja kombinacija, ali verujem da bi ti pomoglo.
 
za trajno ispravljanje kose se koristi vrlo jaka hemikalija, i posle toga ti kosa bude prava ali mrtva i sva u fronclama. pošto ti je kosa već uništena, odustani. boli te uvo što je stalno vezuješ. :) :-) :-) porašće nova.
u međuvremenu koristi profesionalna sredstva za negu kose, recimo tigi, goldwell, wella i sl. ima da se kupi u radnjama za frizere. ja sam plava i imam duuuugu kosu, koristim tigi dumb blonde i kosa mi je kao da nije ofarbana ;-) .
 
merlinka:
za trajno ispravljanje kose se koristi vrlo jaka hemikalija, i posle toga ti kosa bude prava ali mrtva i sva u fronclama. pošto ti je kosa već uništena, odustani. boli te uvo što je stalno vezuješ. :) :-) :-) porašće nova.
u međuvremenu koristi profesionalna sredstva za negu kose, recimo tigi, goldwell, wella i sl. ima da se kupi u radnjama za frizere. ja sam plava i imam duuuugu kosu, koristim tigi dumb blonde i kosa mi je kao da nije ofarbana ;-) .
a pošto su ti tigi proizvodi?
 
jesu malo skuplji. šampon oko 800 aregenerator oko 1000, mada su veća pakovanja.
ima i neka promo varijanta, ako je još aktuelna, pa oboje dobiješ za 1600.
prodaje se kod cvrleta na slaviji, poč. beogradske, uniteh u ustaničkoj, ne znam broj tačno ali onaj soliter posle opštine voždovac, u salonu aleksandar kod maxija u beograđanci, pa vidi gde je najjeftinije.
bez obzira čto je skupo, vredi i traje.
ja sam recimo uzela u januaru i još mi traje.
btw, hvala na podršci :-) :-) :-)
 
merlinka:
jesu malo skuplji. šampon oko 800 aregenerator oko 1000, mada su veća pakovanja.
ima i neka promo varijanta, ako je još aktuelna, pa oboje dobiješ za 1600.
prodaje se kod cvrleta na slaviji, poč. beogradske, uniteh u ustaničkoj, ne znam broj tačno ali onaj soliter posle opštine voždovac, u salonu aleksandar kod maxija u beograđanci, pa vidi gde je najjeftinije.
bez obzira čto je skupo, vredi i traje.
ja sam recimo uzela u januaru i još mi traje.
btw, hvala na podršci :-) :-) :-)
nema na čemu :-D
 
Naravno, znam da se ispravlja samo izrasli deo kose ali ne i kosa koja raste iz korena. Pored Redkena, izgleda da se ovaj tretman kod nas radi i u Goldwell salonima, ali jos uvek nisam saznala koja je otprilike cena... Pretpostavljam da je prilicno skupo ali ne znam koliko...
 
Ja sam cula da su preparati sa kojima se radi ispravljanje na bazi kiselina i da ostecuju kosu slicno minivalu.
Cak sam jedom i videla u parfimeriji nesto za tu namenu,negde u Balkanskoj ulici.
Treba prvo proveriti...ja se ne bih usudila,dovoljno mi farba ostecuje kosu,pa posle maske,pakovanja...makaze..
 
Cao, devojke! Da li imate problema sa kovrdzavom ili prelomljenom kosom?
Imam resenje za vas :)
Ne znam da li ste cule za tzv. trajno ispravljenje kose? Ja sam cula i toliko sam zelela da probam ali...plasila sam se da radim ispravljanje, iz razloga jer se to radi sa kiselinom...
Rizikovala sam i?
Kosa mi je kao svila vec cetvrti mesec se ne feniram, samo se opere kosa, prosusi i KRAJ!
Doduse, ja nemam kovrdzavu ali je katastrofalno prelomljena i slaba, sto znaci bez feniranja je kaoo..slama!
"Trajno" znaci radi se na 6 meseci za kovrzdavu a za prelomljenu na 1 god. Znaci mirna sam godinu dana...Onda se ide samo na ispravljanje korena. Znaci ne mozete da verujete kakva mi je kosa, kad sam bila klinka nisam imala ovako sjajnu, zdravu i pravu kosu. To "zadovojstvo" i kosta, naravno! Zavisi od duzine kose i kao i gustine. Ja sam platila malo vise od 70 eura zato sto mi je duga ali nije toliko gusta...znaci normalno.
Frizeri to kriju, jer gube musterije za feniranje, ali...
Moja ocena je cista 10-ka i nisam se pokajala...Zato sam to htela i sa vama da podelim...
Znaci nikakva pakovanja, opadanja kose...NISTA!
Mislim, moze ali nije obavezno!
 
sara!:
gde si to radila? moja kosa je malo talasasta i to me jako nervira...bacam pare na feniranje 3 puta nedeljno:((
Da ne ispadne da reklamiram salon, poslacu ti na pvt. VERUJ MI spasices se i u svakom slucaju ce ti ispasti jeftinije nego to feniranje. Ja sam isla dva puta nedeljno, bre bankrotirala sam...a sada...straava! Nisam verovala...
 
Usamljena mala:
Da, da, da...:) u pocetku mi je bila skroz prava i pomalo slepljena a ali posle treceg pranja kose, totalno prirodno! E da, postoji jos jedan detaljcic, kada sve to uradite 3 dana ne smete da perete kosu i mesec dana nema farbanja...:)

Kad rece farbanje, jel mozemo mi sa vec ofarbanom kosom/ izvucenim pramenovima da odradimo taj tretman?
Molim te posalji mi na pp adresu i telefon salona!

Hvala!
 

Back
Top