Дулић: БОРБА ПРОТИВ СРС ВАЖНИЈА ОД УСТАВА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Prvi dan na mestu potpredsednika Vlade, Ivana Dulić-Marković govori za „Blic“


Borba protiv radikala važnija od Ustava


Ne mislim da sam pametna i sposobna da rešim sve probleme u ovoj državi, ali je veliki napredak da u Srbiji neko ko je nacionalna manjina bude izabran za potpredsednika vlade. Zato svoj izbor doživljavam kao odluku G17 plus da se vrati svom programu i opredeljenju kao građanskoj partiji, izjavila je u razgovoru za „Blic“ nova vicepremijerka Srbije Ivana Dulić-Marković.

Prva žena u Srbiji koja se našla na funkciji potpredsednika vlade najavljuje u svom prvom intervjuu nakon dolaska na tu funkciju da će najviše vremena i energije uložiti u to da proces evropskih integracija ne bude doveden u pitanje.

- Pregovori sa EU jesu odloženi, ali taj proces nije samo približavanje EU, već i proces unutrašnjih reformi. Nastavak pregovora sa EU zavisi samo od toga da li će Vlada izručiti Ratka Mladića Tribunalu - kaže Dulićeva.

Izabrani ste podrškom SPS?
- Socijalisti su sami rekli da su dali podršku Koštunici, a ne meni.

Očekujete da će se Mladić naći u Hagu do 1. oktobra, do kada su ministri iz G17 kovertirali ostavke?
- Da ne verujem da će se to desiti, ne bih ni bila u Vladi. Mora da postoji način ili da se Mladić izruči ili da se jasno dokumentuje da ga tražimo, ali da ne možemo da ga nađemo.

Vaš izbor obeležila je žučna rasprava sa radikalima. Zatražili ste zabranu SRS zbog govora mržnje?

- G17 je time želela da se pokrene građanska inicijativa da se spreči govor mržnje, a da pravosudni organi rade svoj posao. Pravno je moguće zabraniti rad SRS, jer imamo dovoljno argumenata za to i potpisa građana za takvu inicijativu, ali je, nažalost, to teško ostvarivo u Srbiji.

Ipak, niste ostali dužni radikalima?
- Istina je da ponekad koristim teške reči, ali kada neko moju porodicu ili prijatelje nazove ustašama ne mogu da ne reagujem. Ne mogu da dozvolim da neko moju decu izlaže različitim opasnostima.

Šta očekujete od najavljenih razgovora G17 sa DS?
- Dopale su mi se tri teme koje je predložio DS za pregovore, a to su međusobno nenapadanje, zajednički rad na tome da što više građana izađe na izbore i borba protiv radikalizacije Srbije. O tome možemo veoma brzo da se dogovorimo, a nakon toga da krenemo na ozbiljnije teme kao što su koraci koje Srbija mora da napravi da bi nastavila pregovore sa EU i izrada ustava.

Ko bi još mogao da se uključi u te pregovore?
- Naši razgovori sa DS neće vredeti ako se u njih ne uključi DSS. Jako mnogo toga zavisi od dogovora DS i DSS, ali G17 je pčelica koja će vredno da radi na tome.

Kakva je budućnost G17?
- Potpuno sam sigurna da ćemo daleko preći cenzus na izborima.

Kada će biti ti izbori?
- Ja predviđam u martu.

Mogu i ranije, ako bude donet novi ustav.
- Za G17 je od ustava važnije da se napravi zajednički demokratski blok, pa onda izbori. Ne koalicija, nego da se napravi konsenzus da ćemo se svi zajedno boriti protiv radikala.

Za vas je važnija borba protiv SRS nego ustav?

- U Srbiji većinu posle izbora ne mogu da imaju sami ni DS, ni DSS, ni G17, ni LDP. Ali možda mogu sami radikali. Zato svi zajedno moramo da sprečimo to najveće zlo. Kako ocenjujete rad Ministarstva poljoprivrede pod vašim vođstvom?

- Dobar, tri.

Nenad Čaluković

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ево, сама госпојица вицепремијерка је већ у свом првом интервјуу заправо навела разлоге због којих је гребала ногама и рукама да се докопа те функције.

Има жена два радна задатка:

1. да као 'рватица у Србији ЗАБРАЊУЈЕ СРПСКУ СТРАНКУ СРС,

2. да као 'рватица у Србији ЈУРИ РАТКА МЛАДИЋА.


......без текста сам.... :roll: :roll: :roll:

......а ви ??????????
 



Према Протоколу заставе у државним органима постављају се према важности - и то ПРВО ЗАСТАВА ДРЖАВЕ гледајући с лева на десно.

Као што се да из приложеног видети, наведена ИДМ је у својој канцеларији
ПОСТАВИЛА ПРВО ЗАСТАВУ ЕУ - с којим правом, питам се? Кога она
уопште представља и заступа. Државу Србију - СИГУРНО НЕ !

Очигледно ће јој главни пос'о бити ГУРАЊЕ ПРСТА У ОКО СРБИМА .
 
eremita:
1. да као 'рватица у Србији ЗАБРАЊУЈЕ СРПСКУ СТРАНКУ СРС,

srs je stranka koja tokom svoje istorije ima stalne izlive najprimitivnijeg šovinizma i kao takva bi trebalo da bude zabranjena.nebitno je da l' je srpska,mađarska,hrvatska...itd.

eremita:
2. да као 'рватица у Србији ЈУРИ РАТКА МЛАДИЋА.

da,i?
jure ga koštunica,jočić i bulatović...btw,zamisli,dva crnogorca jure našeg jugovića,gde to ima? :x
ionako će biti izručen pre ili kasnije to svi znamo...
 
eIvin:
Citat:
Original postavio eremita
1. да као 'рватица у Србији ЗАБРАЊУЈЕ СРПСКУ СТРАНКУ СРС,


elvin:
srs je stranka koja tokom svoje istorije ima stalne izlive najprimitivnijeg šovinizma i kao takva bi trebalo da bude zabranjena.nebitno je da l' je srpska,mađarska,hrvatska...itd.


Citat:
Original postavio eremita
2. да као 'рватица у Србији ЈУРИ РАТКА МЛАДИЋА.

elvin:da,i?
jure ga koštunica,jočić i bulatović...btw,zamisli,dva crnogorca jure našeg jugovića,gde to ima?
ionako će biti izručen pre ili kasnije to svi znamo...

Заиста почињеш да ме изненађујеш својим ставовима, сети се само својих постова када је била расправа о њој у току "кампање" за њено инсталирање шта си све тврдио.

Зар не мислиш да особа која је тек постављена за вицепремијера прво треба да прочита ШТА ЈОЈ ЈЕ ОПИС РАДНОГ МЕСТА а не да трабуња и да бламира државу Србију својим страначким ставовима. Оваквим глупирањима само још више прибавља гласаче СРС-у.

На својој првој "конференцији" она одређује датум нових избора? Да ли је то нормално, зашто је уопште постављена? Зашто није навела шта намерава ДА УРАДИ У ИНТЕРЕСУ ДРЖАВЕ?

Мислите о томе !
 
elvin: "srs je stranka koja tokom svoje istorije ima stalne izlive najprimitivnijeg šovinizma i kao takva bi trebalo da bude zabranjena.nebitno je da l' je srpska,mađarska,hrvatska...itd.
---------------------------
A ovo je jezik "ljubavi"?
Silom biste sto ne mozete milom?
U privatnim firmama ciji su direkori kadar G17 radnici se silom teraju da potpisu Peticiju, ali neki nece, po cenu izbacivanja s posla.
Nece moci, ja kad vam kazem:(
Jedna Hrvatica trazi da se u Srbiji zabrani najveca SRPSKA politcka partija, jer su javno izneli da je ona Hrvatica sto i jeste (a sto je manje vazno) od toga sto joj je brat bio u "Zengama"!
Pa, prvi dan na novoj funckiji odredjuje sta je u Srbiji vaznije od USTAVA?
Bravo, Kostunice, jadu od coveka, i oni nesrecni SPS-ovci, sto bi za evro i pokrov s mrtve majke skinuli. Znace narod to da vrednuje na izborima!
 
eremita:
Заиста почињеш да ме изненађујеш својим ставовима, сети се само својих постова када је била расправа о њој у току "кампање" за њено инсталирање шта си све тврдио.

Зар не мислиш да особа која је тек постављена за вицепремијера прво треба да прочита ШТА ЈОЈ ЈЕ ОПИС РАДНОГ МЕСТА а не да трабуња и да бламира државу Србију својим страначким ставовима. Оваквим глупирањима само још више прибавља гласаче СРС-у.

На својој првој "конференцији" она одређује датум нових избора? Да ли је то нормално, зашто је уопште постављена? Зашто није навела шта намерава ДА УРАДИ У ИНТЕРЕСУ ДРЖАВЕ?

Мислите о томе !

Сложио бих се да негативна кампања може да помогне ономе против кога се води, то кажу и неки "аналитичари". Мада не робујем никаквим ауторитетима, мени то делује логично. Осим ако је негативна кампања она Слобина из 1997.
Такво међусобно гађање само прави нове апстиненте, а процена је да већи степен апстиненције одговара радикалима. Уз то могу и да се представљају као жртве. Посебно ако је петиција води овако аматерски.
А радикалима бих замерио што и они инсистирају на поделама 90-их, враћају се том речнику, чак говоре да је онда било боље. Зар не треба да се окренемо будућности? Да се питамо шта треба урадити да би СУТРА било боље? Ако то и доноси некоме поене, нека, ја кажем да то није добор за Србију. А странке и онако заболе за исту...
 
-srs je stranka koja tokom svoje istorije ima stalne izlive najprimitivnijeg šovinizma-

ovo je činjenica.

Plava Bilja:
Jedna Hrvatica trazi da se u Srbiji zabrani najveca SRPSKA politcka partija, jer su javno izneli da je ona Hrvatica sto i jeste (a sto je manje vazno) od toga sto joj je brat bio u "Zengama"!

prvo,radikali nisu rekli da je hrvatica,već da su svi njeni saradnici i njena porodica ustaše.
drugo,nije iznet ni jedan dokaz da je njen brat bio u zengama,te je,to još jedna gnusna laž,u dugačkom nizu istih,koje su plasirali radikali...
 
eremita:



Према Протоколу заставе у државним органима постављају се према важности - и то ПРВО ЗАСТАВА ДРЖАВЕ гледајући с лева на десно.


Vidiš mito, ovaj detalj je jako zanimljiv. Lepo si primetio. Deluje sve to pomalo neozbiljno... al' kad u Vojvodini gradovi mogu da prave prezentacije sa mađarskom zastavom.... izgleda da je došlo vreme da se digne kuka i motika.
 
eIvin:
-srs je stranka koja tokom svoje istorije ima stalne izlive najprimitivnijeg šovinizma-

ovo je činjenica.

prvo,radikali nisu rekli da je hrvatica,već da su svi njeni saradnici i njena porodica ustaše.
drugo,nije iznet ni jedan dokaz da je njen brat bio u zengama,te je,to još jedna gnusna laž,u dugačkom nizu istih,koje su plasirali radikali...

Srs ti smeta. Ali antisrpska hrvatica sto ima visoku funkciju, to ti ne smeta.
Pogledaj izjavé i dela Dulicke i drugih hrvata na visokim funkcijama:
http://forum.krstarica.com/threads/104946
 
PrognanSrbin:
Srs ti smeta. Ali antisrpska hrvatica sto ima visoku funkciju, to ti ne smeta.
Pogledaj izjavé i delia Dulicke i drugih hrvata na visokim funkcijama:
http://forum.krstarica.com/threads/104946

to ti je sve na nivou rekla-kazala...
partizan nije osnovao tuđman.ćurković je bio jedan od najboljih igrača partizana i kao takav,u partizan je uvek dobrodošao,baš kao i stjepan bobek,pa i fadilj vokri...
 
eIvin:
to ti je sve na nivou rekla-kazala...
partizan nije osnovao tuđman.ćurković je bio jedan od najboljih igrača partizana i kao takav,u partizan je uvek dobrodošao,baš kao i stjepan bobek,pa i fadilj vokri...

Sve je istina sto sam objavio. Nikad ona nije tuzila list koji je ovo objavio. Danas je pisao da ovo objavljivanje treba da se zabrani. Nisu uopste porekli da je istina. Licno sam ih nazvao kad su objavili o ovome proslog leta. Arogantno su rekli da i ako je istina ne sme takve stvari da se objave. Bitno je tebi jedino da Srs ne dodje na vlast. Hoces da pljujem po onima koji su jedini se borili za srbe u bosni i na kosovu. Dokle je Djindjic porucivao da bombardovanje Srbije ne sme da prestane dok Milosevic ne sidje sa vlasti, i pobegao na zapad. Seselj, Vucic i Nikolic su ostali u Srbiji. Nikolicev sin je bio na kosovu i branio srbe kad su natovci sejali smrt po Srbiji.
 
Ako je vaterpolisti ili vrlom plivacu u vodama politicke kanalizacije, po njegovoj izjavi, najbolji francuski golman svih vremena Peti, Platini ili Tigana, odlazio u SAD radi kokusiranja i servilnosti prema lobijima u suprotnom smeru od nacionalnih interesa naroda od koga se on ocigledno odcepio , jer uloga spavaca je veoma teska kada ga probude, ne treba se cuditi IDM koja je isto probudjena pa me podseca na budnog koji jos uvek spava,....................
Narod kome pripadam, velikom vecinom to zna,............i da prepozna i da ukaze..........
 
PrognanSrbin:
. Bitno je tebi jedino da Srs ne dodje na vlast.

da,bitno mi je.

PrognanSrbin:
Hoces da pljujem po onima koji su jedini se borili za srbe u bosni i na kosovu. Dokle je Djindjic porucivao da bombardovanje Srbije ne sme da prestane dok Milosevic ne sidje sa vlasti, i pobegao na zapad.

ne,dimitrije,ja neću ništa od tebe.niti imam nameru da diskutujem sa tobom,jer si previše ostrašćen.
 
eIvin:
ček,ček,sada veruješ hrvatima? :lol:
odluči se... a večernji list je pisao o partizanu ne o dulićki...nauči da čitaš.
Ja nisam corava, ako mislis da sam nepismena, odlicno znam sta je receno i sklopu cega.
Ako ti smeta, evo ja cu da izbrisem, dovoljno je drugog postirano.
Ne, ne verujem ni Hravatima a njihov "tisak" ne citam, osim kad neko nesto postira.
Da, naucicu da citam, a ti i sam znas da su Radikali nepismeni i neobrazovani, pa se nadam da mi nisi zamerio :roll:
 
Alekasandar2:
Kada Hrvat prica o Srbiji, veruj mu. Narocito ako je Ministar u srpskoj vladi. tada joj posebno veruj. Oteraj je, ali veruj.
Naravno, ako jedna Hrvatica kaze da je Srbiji manje vazan Ustav od zabrane Radikala, ja joj verujem bez rezerve!
Citam danas u stampi sta su dobili SPS-ovci za svoje glasove Dulicki..........zapanjila sam se, cak i ja koja misli da je nista vise ne moze iznenaditi.
Pozdrav, Sale:)
 
Primitivno je suditi o ljudima prema njihovom poreklu.Mada,vecina radikala je primitivna,te se uopste ne cudim.
Da sada rezimiramo:IDM je ovde iznela stav da je najbitnija stvar da se nikako ne sprece evropske integracije.A radikali upravo to pokusavaju.
Sta je tu lose?
Upravo su radikali ovde stranka koja radi protiv Srbije,pokusavajuci da prekine integracije.
I gde je ovde ona pogresila?
Nigde,samo ste previse mali ljudi da biste to shvatili.
 

Back
Top