neki novi klinci

esperanca137

Iskusan
Poruka
6.368
Da li se osecate starim?
Ljudi koji su sada upisali fakultet, rodjeni su 1987.


Za njih je Tito tamo neki lik iz istorije.
Dan Republike 29. 11. ?????
Stafeta mladosti je verovatno neki reality-show.
Nikada nisu bili primljeni u Pionire.
Nikada nisu primljeni u Omladinu.
Ivo Lola Ribar - bice da je neki novi pevac.
Nikada nisu culi za imena Tihi ili Prle. Bosko Buha je takodje apstraktan.
Nikada nisu pozdravljali sa: 'Za domovinu s Titom! - Napred!'
Top lista nadrealista - neki novi über-slikari?
U Sarajevu je stvarno bila Olimpijada?
Irak i Iran u ratu - ma daj, kada?
Dve Nemacke - Halo?!?!
Pokret Nesvrstanih - nit' homo, nit' metro, a?
U njihovom zivotu AIDS postoji oduvek.

ZX Spectrum je stariji od njih.
Izraz: 'Zvuci kao pokvarena ploca' njima nista ne znaci, jer vecina ih nikada nije ni videla gramofon.
CD se nasao na trzistu 4 godine pre njihovog rodenja.
Zaista su postojali crno-beli televizori?
Video postoji oduvek.
Nikada nije postojao TV bez daljinskog.

Rodeni su u godini kad se na trzistu pojavio walkman.
Par-nepar. Neka egipatska matematika?
Nadjen je Titanik. Zar se ikada izgubio?
Michael Jackson je nekada bio crn?


Ti su ljudi pre dvije godine stekli pravo glasa
... sada lepo (ako se usudujes)
odgovori na gornje pitanje...


Ovo sam dobila mailom i bas sam se nasla u celoj prici.
Nekad sam mogla na pitanje: Koje si godiste?
da samo kazem : Peto, i svi bi znali daje to '75
ali ako to sad kazem:confused: :sad: stavarno su proletele godine8)

 
evo ja sam sam 88 i ovo je tacno..ili bar delimicni tacno..:

Dan Republike 29. 11. ?????
Nikada nisu bili primljeni u Pionire.
Nikada nisu primljeni u Omladinu
Nikada nisu pozdravljali sa: 'Za domovinu s Titom! - Napred!'
ZX Spectrum je stariji od njih. (ne znam zaista sta je ovo)
 
Симпатично је написано.

Ни ми нисмо знали како се ТВ гледао у комшилуку, како се куповало на тачкице, како се шизело на концертима Битлса или Ђорђа Маријановића, кад су се појавиле прве плоче и кад је Јованка Броз била витка! ;-)
 
Zato te danasnje devojke oblacenjem i sminkanjem deluju starije od mene! Nedavno me je prodavacica u radnji kad sam uzimala cigare pitala da li ja imam 18 godina, sto me je uzasno zacudilo jer su mi svi uvek govorili da izgledam starije. Valjda nije navikla da vidi devojku u obliznjoj radnji bez sminke.
 
esperanca137:
Nikada nisu primljeni u Omladinu.

Nekad sam mogla na pitanje: Koje si godiste?
da samo kazem : Peto, i svi bi znali daje to '75
ali ako to sad kazem:confused: :sad: stavarno su proletele godine

He he. Sve je tačno, sem ovog gore za Omladince. Tvoja generacija Espi je poslednja genracija Omladinaca, ni mi što smo godinu dve iza vas nismo primljeni. Ostadosmo Pioniri zauvek. :lol:
 
Ma pusti sve to...ima bre klinaca koji ne znaju ko je Optimus prajm! :shock:
Jedna mala nije znala ko/sta je Predator. :lol:
Itd.,itd.,.......mator sam.:(
Ali niko se naucen nije rodio. :rolleyes:



Danas kada postajem pionir........
 
apache:
Pa nije bas tako.... ja sam 85 i osim "pionira" sve mi je poznato... nije neophodno da sam bila rodjena da bih nesto znala


Vec sam pomenula da mi je ovo stiglo mailom i da autor nisam ja.Sve je malo banalizovano,ali defakto da danasnje generacije mladih ljudi nisu nikad cule za mnoge stvari.
Pitanje je bilo upuceno malo starijim od tebe - kako se snalaze u danasnje vreme?
Ovo sto sam napisala za '75 godiste nije samo moje, vec vidjenje i mnogih mojih prijatelja i poznanika koji su se kao i ja nasli u svetu koji su preuzeli neki novi klinci
Mi smo i ovako svasta preziveli i nismo osetili sta znaci disati slobodno - opustiti se, putovati.Ziveli smo okruzeni ratovima,manjkom novca,embargom:???:
...........I tako se, kao Alisa u zemlji cuda, najednom probudjena recenicom: Koje godiste? Mislis li na 75 85 ili 95? .....nadjem medju generacijom koja se nekada igrala u pesku kada sam ja pocela da izlazim - sada su to vec stasali momci i devojke;)
dok su ovi malo stariji skoro svi u braku,dobili decu,zauzeti kolotecinom i jurnjavom za novcem - slabo je starijih po kaficima........gde god se okrenes samo devojcurci i decaci sa tek izniklim brcicima.
Valjda ti je sada malo jasnije i da si shvatila da nisam imala nameru nikoga da vredjam.
Ovo je problematika nas malo starijih;)
poz
 
jesu preterali,al je meni bilo simpaticno - jer je vise porazno za nas koji smo malo stariji od 87;)
hehehe malo vise stariji:p
bolje sto sam se ogradila,jer ovde ima ljudi koji vole da hvataju za svaku rec koja moze visestruko da se tumaci,a tek smisao8)
 
Ja nisam poslala narudzbu a godine neumoljivo redovno stizu.Sta da im radis?Ja kako god u koje pristizem tako tvrdim da su to najbolje godine.Starim koliko moram,podmladjujem se koliko mogu.Izlazim tamo gde je primereno mojim godinama i ponasanje je u nekakvim okvirima a i ne pise nigde na nama deklaracija sa godinom proizvodnje
 
ne osecam se matoro, jel treba? 77. sam..
i meni je Tito lik iz istorije, pionire, crvene marame i kuranfile sam zakacila i ja ali se ne identifikujem preterano sa tim...
otkud znam...normalno je da danasnja deca imaju iskustvo potpuno drugacije od naseg...ne vidim poentu prozivanja te dece sto ne znaju stvari koje znamo mi ili sto ih ne dozivljavaju na isti nacin...
 
esperanca137:
Da li se osecate starim?
Ljudi koji su sada upisali fakultet, rodjeni su 1987.


Za njih je Tito tamo neki lik iz istorije.
Dan Republike 29. 11. ?????
Stafeta mladosti je verovatno neki reality-show.
Nikada nisu bili primljeni u Pionire.
Nikada nisu primljeni u Omladinu.
Ivo Lola Ribar - bice da je neki novi pevac.
Nikada nisu culi za imena Tihi ili Prle. Bosko Buha je takodje apstraktan.
Nikada nisu pozdravljali sa: 'Za domovinu s Titom! - Napred!'
Top lista nadrealista - neki novi über-slikari?
U Sarajevu je stvarno bila Olimpijada?
Irak i Iran u ratu - ma daj, kada?
Dve Nemacke - Halo?!?!
Pokret Nesvrstanih - nit' homo, nit' metro, a?
U njihovom zivotu AIDS postoji oduvek.

ZX Spectrum je stariji od njih.
Izraz: 'Zvuci kao pokvarena ploca' njima nista ne znaci, jer vecina ih nikada nije ni videla gramofon.
CD se nasao na trzistu 4 godine pre njihovog rodenja.
Zaista su postojali crno-beli televizori?
Video postoji oduvek.
Nikada nije postojao TV bez daljinskog.

Rodeni su u godini kad se na trzistu pojavio walkman.
Par-nepar. Neka egipatska matematika?
Nadjen je Titanik. Zar se ikada izgubio?
Michael Jackson je nekada bio crn?


Ti su ljudi pre dvije godine stekli pravo glasa
... sada lepo (ako se usudujes)
odgovori na gornje pitanje...


Ovo sam dobila mailom i bas sam se nasla u celoj prici.
Nekad sam mogla na pitanje: Koje si godiste?
da samo kazem : Peto, i svi bi znali daje to '75
ali ako to sad kazem:confused: :sad: stavarno su proletele godine8)


Hahaha...ovo je fenomenalno...i stvarno se nalazim u svemu...pa cak i ovo kada sam odgovarao na pitanje: Koje si godite?...:)....sada odgovaram kao James Bonda....Sedmo...Sedamdeset sedmo....:)
 
esperanca137:
...

Mi smo i ovako svasta preziveli i nismo osetili sta znaci disati slobodno - opustiti se, putovati.Ziveli smo okruzeni ratovima,manjkom novca,embargom:???:
...........

potpuno kapiram o cemu pricas...
ja zavidim starijima od nas.
putovali su bez viza, ej covece bez viza!
ja bre u madjarsku ne mogu da odem!
onda su su radili preko omladinske mesec dana i od tog novca opusteno isli na letovanje!
vazi sto bih ja '93 zaradila preko omladinske za more! :-?
 
Slatko je ovo :D :D :D ... Espi, pa ne može vreme da se zadrži... podsetila si me ovim txtom na moju mamu kojoj su 60-te (početak) vreme prave ženstvenosti... a sve ovo posle je shit. :D
Ne znam, osećam se starom u izvesnom smislu, ali se ne osećam izvan vremena... i ovo je moje vreme - samo radim neke druge stvari...:D
I novi klinci su mi super. Mislim, ovi od 80-tog godista naovamo...
Lepa i pametna deca. :D



P.S.
Hellen:
... и кад је Јованка Броз била витка! ;-)
A bila je? :)
 
Jovanka Budisavljevic Broz, molicu lijepo...
Madame-Tito.jpg
 
Super je tema:) Pre dve nedelje kod mog druga koji je 1966. godište, dođe njegov drug iz škole sa sinom (8-9 godina), gleda mali raznu tehniku po stanu i u jednom momentu pita "tata, šta je ovo?" pritom pokazuje prstom gramofon!!!! Mnogi klinci će odrasti a da ne saznaju za onaj diiivan pucketav zvuk i posebnu boju zvuka koju emituju gramofonske ploče.
Inače sam 1975.godište i osećam se kao da imam 17 godina:):):)
Biću stara verovatno kad budem videla svoje unučiće:) Čovek je mlad/star onoliko koliko se oseća mladim/starim.
 
Не осећам се ни старо ни младо, него таман како треба - зрело! То је добар осећај.

Имам дивна сећања из детињства и младости, али се никад не бих враћала назад!
 
Oni bre ne znaju da je Zvezda bila PRVAK EVROPE 29.5.1991. u Bariju,pa onda PRVAK SVETA 8.12.1991. u Tokiju...akamoli nesto drugo.
Kakav Tito,Irak ili Iran (ja mislim Iran :lol: ),rat u Panami,Kuvajtu,krvoprolice na Tjenanmenu 1988....berlinski zid,SSSR,Crvene brigade...
Ne znaju za Bijelo dugme,Azru,Z. pushenje...za Haustor,EKV,Orgazam...da ne pominjem,a Buldozer,Paraf,Pankrte,Sharla...itd da i ne pominjem. To ide pod strane reci i izrazi.
A jel znaju za Van Bastena,Gulita,Stoickova,Romaria,Bebeta,Milka i Boska Djurovskog :lol: Darka Panceva...Tota Skilacija,Bremea,Klinsmana,Salinasa,Linekera,Shiltona,Roze Milu,Platinija,Tiganu,Valderamu,Kanidju...
A filmove da i ne pominjem. Daj boze da znaju za Radovana,Chegovica i slicne ekranizovane predstave.
A Dusko Dugousko,Popaj,Diznijeva radionica,Tom i Dzeri,Branko Kockica...Smogovci...Muzicki toogan,Kviskoteka....
Nista ne znaju...
 

Back
Top