Chomsky

А што те он интересује, објасни мало конкретније...да знамо...

Код нас преведено као ''Граматика и ум'' у Нолитовој библиотеци Сазвежђа.

У тој књизи су штампанe заједно одломци његових најпознатијих дела: ''Синтаксичке структуре'', ''Аспекти теорије синтаксе'' и ''Језик и ум''.

Ако те интересује његово бављење политиком....то баш нисам много пратила.
 
Jesi li anarhist?

ne znam da li se misli na mene, ali ja sam otvorio temu pa se kao osecam prozvanim.

nisam.

al kontam da nam se dosta stvari servira, a mi danas nemamo vremena da sve "kriticki preispitamo". previse je informacija, tudjih misljenja, a premalo vremena za stvaranje svog misljenja. mnogo mnenja malo znanja itd itd...

pa bi hteo da malo citam comskog (dobar bi bio i dokumentarac) da mi da neke nove perspektive.


btw jesi li ti anarhist?
 
Chomsky je anarhista, verovatno najznacajniji danasnji anarhista, ali njegov anarhizam ne pociva na nekoj jasnoj i razradjenoj teoriji, nego se vise bavi kritikom struktura moci, pogotovo americkih.
Najbolje je, ako covek zna engleski, da ode na neki od prvih nekoliko sajtova koje se pojave u google-u kada se ukuca "chomsky," ima jako mnogo njegovih intervjua, predavanja, clanaka, a internetu, i u osnovi su jednostavniji i pristupacniji nego njegove stampane knjige.
 
uytuytuyt:
ne znam da li se misli na mene, ali ja sam otvorio temu pa se kao osecam prozvanim.

nisam.

al kontam da nam se dosta stvari servira, a mi danas nemamo vremena da sve "kriticki preispitamo". previse je informacija, tudjih misljenja, a premalo vremena za stvaranje svog misljenja. mnogo mnenja malo znanja itd itd...

pa bi hteo da malo citam comskog (dobar bi bio i dokumentarac) da mi da neke nove perspektive.


btw jesi li ti anarhist?


Da, mislila sam na tebe. Jesam, ja sam anarhistica.
 
Ako nisi nabavio ovaj dokumentarac mislim da ga imam na nekom disku.

Ali preporucujem i njegove knjige svakako. Imas i dosta njegovih textova i intervjua na netu prevedenih na srpski. A na engleskom Znet svakako, za koji on pise, adresa ti je: www.zmag.org .

Renn svaka cast!!! A ti vincente ne lupetaj nego se obavesti sta se podrazumeva pod anarhistom i ne ljuti se sto ovako prestrogo reagujem (pretpostavljam da se salis). pozdrav svima, posebno anarhistima!!!
 
Da, imam taj dokumentarac. Pronasao sam ga. Pa ako neko hoce da mu narezem moze.
Ima cak i insert iz debate sa Fukoom. Inace imam i transkript te debate, na engleskom je, negde ako nekoga i to interesuje.
 
Upravo citam Grubacicevu knjigu Globalizacija nepristajanja (nekoliko eseja i predavanja) i tu se nalaze 2 interesantna eseja o Comskom: Noam Comski i model anarhističkog intelektualca (predgovor knjizi Politika bez moći) i Noam Čomski i kritika kapitalističke demokratije (predgovor knjizi Mediji, propaganda i sistem).
 

Back
Top