Maybe Baby

Kuguar

Zainteresovan član
Poruka
277
Da li neka od vas, dama, ima ovu malu "napravu"!?
Zanimaju me vasa iskustva, ili jos bolje, ako je neko ovde strucan, da mi objasni...
Zanima me par stvari:
- znam da ovo nije test za trudnocu, ali me zanima koliko je pouzdan sto se tice odredjivanja plodnih dana?? Da li se sa 100-procentniom sigurnoscu moze reci da su dani plodni, odnosno neplodni?!?
- kad vec pitam, zanima me jos nesto! Iz Vaseg zenskog iskustva, ako je ciklus u drugoj polovini, i kada su takoreci neplodni dani, da li je moguce da zena ostane trudna???
 
Plodni dani su od 12-16 dana od prvog dana ciklusa, ako žena ima redovan ciklus (na 28 dana). Žene ostaju u drugom stanju i pred kraj ciklusa...
Najpouzdanije je da ti ginekolog utvrdi kad si plodna, pa tako da vodiš računa.
Što se tiče Maybe Baby, nisam sigurna. Znam da su mi drug i njegova devojka pričali da je i on lickao tu spravicu i da je on bio plodan samo jednom u 2 meseca :lol:, a ona uopšte. Sad imaju ćerku i sina.
 
Meni je bio tachan.Kad je pokazivao paperjasru strukturu - bili su mi plodni dani.Inace sto se tvog drugog pitanja tiche, ja sam slusala najneverovatnije price - kad su i kako zene ostajale u drugom stanju.Pretpostavljam ipak da je to kod onih zena ciji je ciklus neuredan pa se i ne moze pouzdano odrediti ovulacija.Kod normalnih ciklusa na 28 dana ne bi trebalo da bude nekih vecih iznenadjenja, mozda bih samo malcice ispravila sibirsku i rekla da kod nekih zena plodni dani mogu da krenu skoro odmah posle ciklusa, ali u principu to je to.
 
Ovo sam pitao cisto zato sto je mene zanimalo....
Nema zezanja, ipak moraju da se koriste neka od sredtava za kontracepciju. A i kao sto je rekla neka od vas, najbolje je porazgovarati sa strucnjakom... Sigurno i oni znaju da li je pouzdan Maybe Baby.
Sad me zanima nesto, ako u praksi Baby pokaze da su neplodni dani (a druga polovina ciklusa je), kolike sanse su da zensko ostane trudno?
 
Kuguar:
Ovo sam pitao cisto zato sto je mene zanimalo....
Nema zezanja, ipak moraju da se koriste neka od sredtava za kontracepciju. A i kao sto je rekla neka od vas, najbolje je porazgovarati sa strucnjakom... Sigurno i oni znaju da li je pouzdan Maybe Baby.
Sad me zanima nesto, ako u praksi Baby pokaze da su neplodni dani (a druga polovina ciklusa je), kolike sanse su da zensko ostane trudno?


Maybe Baby moze da pomogne da se utvrde plodni i neplodni dani, i to kad je ciklus redovan. Ali, to nije sredstvo za kontracepciju i ne treba se oslanjati iskljucivo na to :!: A zena ostaje trudna, a ne trudno :lol:
 
Becky Thatcher:
Man bre čoveku, pa nije to sretstvo za kontracepciju

Naravno da znam, ali hvala na obavestenju! Ipak neke druge stvari su me zanimale, koliko je pouzdan... a i nadovezao sam se na neke svoje dileme i konstatacije....
Ideja ovog topica je i bila da cujem, koliko je ovo tacna metoda utvrdjivanja plodniha dana.... Hvala svima!

@ temptation...

Odgovor, kakav me je i zanimao! TNX!
 
Ako zena nece da ostane trudna, to nije pouzdano sredstvo. Samo jedan primer - ako imate odnos danas, a ona je sutra plodna, spermatozoid moze da prezivi u sluzokozi vagine (ako se ne varam do 48 sati) i oplodi jajnu celiju. Zato mislim da moze da posluzi samo onim zenama koje zele da ostanu trudne.
 
mojoj drugarici nije ništa pomogao. :-(
trudna možeš ostati tokom celog ciklusa jer nekim ženama, kao na pr.meni, plodni dani šetaju kroz ceo ciklus. :smile:
da bi znala kad su meri temp. ujutru i primetićeš blagi skok, ili ti se možda javi onaj sekret providno beličasti ili možda ko ja imaš pojačan libido. :smile: :smile: :smile:
pokušavaj non stop i bez opterećenja.
good luck!
 
A bre zene, o cemu vi pricate! :) Pa sam naziv te drangulije kaze cemu to sluzi, a to je da bi znale da li ima vise sansi za bebu! A inace, kao pomoc protiv zaceca je pouzdano isto koliko i pojas u kolima pri brzini od 100 km/h, znaci, zaboravite to! Koja nece da ljulja, trk po kondome i kraj price.
 
merlinka:
da bi znala kad su meri temp. ujutru i primetićeš blagi skok, ili ti se možda javi onaj sekret providno beličasti ili možda ko ja imaš pojačan libido. :smile: :smile: :smile:
pokušavaj non stop i bez opterećenja.
good luck!
E baš će mu trebati good luck! :lol:
Teško da će njemu da skoči temperatura kad su njoj plodni dani. Mada... :mrgreen:
 
xiaoyu:
E baš će mu trebati good luck! :lol:
Teško da će njemu da skoči temperatura kad su njoj plodni dani. Mada... :mrgreen:

Ha ha, konacno neko da primeti da sam musko, i da sam pricao u muskom rodu. Nije to toliko ni bitno, koliko odgovori na neka pitanja koja sam postavio!
Naravno, dok neko ne zeli bebu, nema zezanja.....
 
Ta spravica nije precizna iako moze da pomogne iskljucivo onim zenama i devojkama koje zele da ostanu u drugom stanju...Najbolje je da ginekolog odredi kada su plodni dani...U sustini kod vecine zena koje imaju redovni ciklus plodni dani se krecu od 13 do 16 dana ali je i veca verovatnoca da zena moze ostati u drugom stanju u prvoj polovini nego u drugoj polovini ciklusa...
 
Principessa:
Ja mislim da su plodni dani od 11 do 18 dana...

Mozda kod nekoga iako je to dug period...To mnogo zavisi od toga da li je ciklus redovan...ali i od drugih faktora...najobicnija prehlada zna da prouzrokuje neredovan ciklus...ili uzimanje nekih lekova i slicno...U svakom slucaju najbolje je da ginekolog utvrdi plodne dane...
 
Kuguar:
Ovo sam pitao cisto zato sto je mene zanimalo....
Nema zezanja, ipak moraju da se koriste neka od sredtava za kontracepciju. A i kao sto je rekla neka od vas, najbolje je porazgovarati sa strucnjakom... Sigurno i oni znaju da li je pouzdan Maybe Baby.
Sad me zanima nesto, ako u praksi Baby pokaze da su neplodni dani (a druga polovina ciklusa je), kolike sanse su da zensko ostane trudno?

Ne znam koliko si informisan ali i muskarci imaju svoje plodne dane, isprobaj se na maybe baby, sto znaci da i ti imas u nekim danima vecu plodnost i samim tim vecu sansu da je oplodis. :grin:
Kao drugo od zene do zene je situacija drugacija, imas vise plodne i manje plodne zene sto zavisi i od godina, tako sto su devojke starije od 25god. plodnije su, plodni dani ili ne i nisu toliko od koristi jer neke zene jako lako ostanu u drugom stanju bez obzira na dane.

Evo ti jedan link gde mozes videti kad su tvojoj devojci plodni dani pa se zastite u tim danima. :lol:
http://www2.serbiancafe.com/lat/ovulacija/
 
Samo da dam info. ako nekog stvarno zanima ovo čudo malo od 1300 dindži...
Kupila sam ga prošlog meseca, predala se sličicama potpuno - reko ajd' nije bitno i ako ostanem trudna malo ranije nego što sam planirala...
Elem, stvarno je precizan - daje tačne informacije, šo bi značilo u prevodu da sam mogla da zaglavim al' mi aparatić reko da neću i bio je u pravu, nisam :P
 
I ja sam - pa sam baš htela da vidim radi li, ne bi mi do duše smetalo i da ne radi - ali stvarno radi...

Ima lepo uputstvo, mora se čeka 15 minuta da se osuši pljuca, radi se ujutru pre pranja zuba, hrana i pušenje negativno mogu da utiču na test - moš se desi da omane, pa uradiš jednom, dva puta i ako kaže ne, to je ne i gotovo...

A da, a može da se odluči da li oćeš dečaka ili devojčicu preko njega, to je tek piš bio kad sam pročitala...

Ovo je direktno moje iskustvo, nije rekla kazala - al' bolje uzmi na svoju odgovornost neg na moju reč, ne bih baš da nosim nekog na duši ako nije nešto bilo kako treba.
 

Back
Top