Zašto mladi toliko raspravljaju o politici?

volfram

Početnik
Poruka
45
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto
 
torrente_bg:
Jos su tuzniji oni matori od 50-60 god.
Ajde za ove od 20 kazes mladi-naivni-neiskusni,a sta reci za ove druge?

Upravo sam ja to hteo da kazem. A dodao bih josh - zashto stariji misle da su uvek u pravu?

Da odgovorim na temu............ nemam pojma :D :D Srpska posla, shta drugo da kazem. Dokoni ljudi, jbga, nemaju shta da rade, pa uhvate da bacaju munje i zmajeve i tripove... Da uzmem sebe za primer, kad se pricha o nechemu shto apsolutno nemam pojma, cutim i slusham. Pa se onda informishem i onda tek pravim neke ideje i predstave...
 
volfram:
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto

To je kad emocije preplave razum a karakteristično za taj period.
Naravno, psihosocijalna struktura jedinke odredjuje koja mu opcija odgovara u tom momentu.
Kasnije se ili razočaraju ili imaju neku korist pa makar i pusta obećanja.
Počne se sa kanticama sa lepkom i posterima.
Ne sećam se da je neko dogurao dalje...
 
volfram:
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto
Ne bi se mi mesali u politiku da se ona ne mesa u nas zivot i odredjuje ga onako kako mi necemo, kako ne mozemo. Kamo lepe srece da mi za politiku i ne znamo (ma kojeg starsonog doba bili) i kamo srece da ja lepo svoje slobdono vreme provedem na nekoj diskusiji koja me relaskira, na kojoj mogu vise da pruzim i dobijem, nego sto ovde mlatim praznu slamu, kad svi imamo svoje stavove i ne odstupamo nego se ushancimo, ili ponekad idemo i prsa u prsa (molim, da se ovo ne shvati kako ne treba :evil: )
Ali, eto, nekako smo prokleti, sve se vrti oko politike :roll:
 
U Nemackoj, prvo su dosli po komuniste, ja se nisam usprotivio,

jer nisam bio komunista,

onda dodjose po Jevreje, ja se nisam bunio, jer nisam bio Jevrej,

onda su dosli po unioniste, ja nisam protestovao, jer nisam bio unionist,

onda su dosli po Katolike, ja se nisam protivio, jer sam bio Protestant,

Kad su dosli po mene, niko vise nije ni ostao,

ko bi mogao da se usprotivi

Martin Niemoeller

Svakodnevno nas uveravaju da sve ovo moramo shvatiti kao nesto sasvim normalno i kao sastavni deo zivota.
Nekome na ovoj planeti je jako vazno da krv stalno tece,
da ljudsko bice zivi u neprestanom svesnom ili podsvesnom strahu,
da zivi i umre u neznanju o svom istinskom poreklu i potencijalima koje ima.

ZALOSNO....
 
da ova je slicna onoj miteranovoj-prvo je gledao kroz prozor kako odvode ljude.onda je chuo kako odvode ljude iz njegove zgrade.zatim su odveli njegove komsije.on je cutao.kad su pokucali na njegova vrata,nije imao ko da ga brani.
dodushe,ne znam zasto sam vam ovo isprichao...:confused:..mozda,politicka svesnost je vazna? :neutral:
 
volfram:
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto

Bitna razlika: politika - politicki program stranke.
Naivno bi bilo da se ne interesujes za politiku obzirom da ista predstavlja regulisanje svih sfera drustvenog zivota putem konkretnih jedinica vlasti.
A drugi stav, tu bismo mogli do sudnjeg dana... Osobito sto ja nemam razumevanja za stranacke aktiviste.
 
Upuceno na adresu moderacije Politike Krstarice! Ova tema je evergreen tema i nije fer niti sportski da mi brisete komentare koji su u skladu sa pravilnikom. Ako se striktno drzite pravilnika, trebalo bi da sebe samobanujete ako jos jednom obrisete moje komentare na ovoj temi! :mrgreen:

Savrseno se slazem sa naslovom teme... Ni ja bolje ne bih umeo da formulisem isti! :whistling:

_nobody_
 
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto

Ne vredjaj sine ja imam 60 godina.
 
a chekaj na koju foru si ti automatski pretpostavio da ako je neko mlad o politici nishta ne zna, i to josh velikim slovima ne zna?

ja, na primer, imam 25... i znam sve. i vishe od toga... i znam bolje od tebe sto posto... sve... o svemu.

i onda dolazimo do kontra pitanja... shta cesh ti koji ne znash nishta, ovde na politici? da ometash nas klince koji znamo sve? :evil:

pa je l' lepo to celavi?
 
zasto mladi toliko raspravljaju o politici,o stvarima o kojima NE ZNAJU
ako neko misli da se razume u politiku,zato sto je cuo da tako prica ovaj ili onaj politicar
onda je to veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki problem
kako je moguce da covek od dvadeset godina bude zaludjenik neke stranke,da bude toliko plitak da bi se cak fizicki obracunao, ako neko ne smatra isto

Zato sto je u politici 'LEBAC. Samo sport može dati više 'leba od politike i to samo: fudbal, formula 1 i tenis možda.
 
Zato što nemaju šta pametnije da rade.Da su zaposleni ili da se bave nečim pametnim ne bi toliko bili opterećeni politikom.Još jedan razlog je taj što mediji opterećuju javnost sa politikom i raspiruju strasti.Treća je stvar što država ne pridaje u pravoj meri značaj svojim mladima.Četvrta je stvar što u našem društvu veoma isplativo biti veoma političan.Danas ne možeš dobiti iole normalan posao ako nisi u nekoj političkoj stranci.
 

Back
Top