Molim vas za tumacenje

joldicka

Početnik
Poruka
14
Posto mi je u prethodne dve analize urina konstatovan hemoglobin u urinu, sada sam uradila i trecu analizu posle 3 meseca od poslednje (doktor mi je reka da to nije nista strasno i da pijem uvin caj). Sada vise ne postoji hemoglobin u urinu ali ima nekih drugih " stvari", a moj doktor na studentskoj je na odmoru,a ja nemam pravo da menjam doktora pa vas molim da mi kazete sta bi moglo biti. Nalaz je sledeci:
Izgled: zamucen
Boja; zuta
Nitriti: 0
PH reakcija: 5,0
Proteini; neg.
Glukoza: neg.
Ketonska tela: neg.
Bilirubin: neg.
hemoglobin: neg.
Leukociti: 4-6
Epitelne celije: 8-10
Kristali: Ca- oxalata
Vlakna sluzi: dosta
Urea: 5,66
Creatinin: 72,9
Fibrinogen: 3,4
ALT: 19,21
AST: 21,69
Latex-ASTO: <200
Sedimentacija: 14
Nalaz krvi je uredan, ne razumem skracenice ali je sve u okviru referentnih vrednosti.
Ako neko zna sta bi moglo da bude neka mi napise.
Unapred hvala!
 
Sve u svemu nista strasno, malo peska u bubrezima koji je odrao mokracovode pa se pojavila krv u mokraci. Zato ti je doktor reko da pijes uvin caj (verovatno i dosta tecnosti) da pesak izbacis, nalaz urina je sad u principu dobar, sluz moze da bude i vaginalnog porekla pa bi na tvom mestu uradila ginekolosku kontrolu. U medjuvremenu, i dalje caj od uve, moze i od persuna, a ako mozs bar neko vreme da predjes da pijes PRolom vodu ili bar Voda vodu umesto cesmovace, bilo bi odlicno. Dakle, nemas preterano razloga za brigu, mozda malo povisena sedimentacija ukazuje na neku infekcijicu (da li si radila urinokulturu, ne pise da li imas bakterije u urinu?)
 

Back
Top