Crni ekran

boko46

Početnik
Poruka
29
Kaze mi cerka da, kada upali kompjuter dobije poruku da Windows nije zavrsio "loading"
i da starta iz "safe mode".Medjutim kada izabere safe mode ili start Windows normaly.
posle pritiskanja tipke Enter pojavi se samo crni ekran, bez icega.Molim Vas dali netko ima ideju sta je problem.Kompjuter je star 7 godina.Unapred hvala.
 
Ako je toliko star naj verovatnije je P1sa W98 .
Trebalo bi probati sa reinstalacijom windowsa mozda je boot sektor na hardu ostecen.
Graf mozda i nije crko posto se nesto pojavljuje.predpostavljam da su mis i tastatura prikljuceni.
Ubaci instal CD i probaj da ga startujes da uradi osvezavanje sistema bez formatiranja.
 
@zokky
vidim da resavas sve !
zasto mi komp odnedavno ,(znaci nisam nista instalirao osim novog drajvera za zvuk) prilikom paljenja izbacuje vrata od drajva(imam ih dva),znaci samo iz drajva cdrw i naravno fino zatvori i sv eradi kao i pre,al zasto otvara vrata i zatvara nikad ranije to nije radio !!

poz.
 
daleko od toga da resavam sve.
Probaj da odchekiras da se NERO ne dize pri podizanju sistema.
Inace bi bilo normalno da se otvorena vrata zatvore a ne i da se otvaraju.
Proveri u BIOSu da nije First Boot Dev. CD a ne HDD.
 
pazi da bi 100% siguran bio da li je otisao hard digni sistem preko sistemske diskete i idi u dos.
Odatle probaj da vidis HD.
Ako vidis fajlove znaci da je on ispravan a ako ne vidis ili dobijas neko obavestenje i sam znas sta to znaci.
 

Back
Top