Sumarski fakultet - please help!!!!!

B

Bliss

Gost
Upravo zavrsavam slusanje 4 -te godine na odseku prerada drveta i imam velikih problema sa dobijanjem potpisa iz jednog predmeta. Danas mi je saopsteno na fakultetu, u studentskoj sluzbi da u letnjem semestru student mora imati sve potpise da bi overio semestar ili mora da obnovi godinu. Potpisan elaborat je uslov za potpis.
U zimskom semestru sam izgubila potis ( formalno - znaci nemam ga u indeksu ) iz tog predmeta, ali sam odradila unapred ceo seminarski - koji mi je potpisan ( po profesorovoj prici - da ne bih odradjivala praksu i elaborat sledece godine odradila sam ove i dobila potpis u elaboratu,u indeksu ne). Takodje sam dobila pravo da slusam letnji semestar i da radim seminarski ali i dalje necu imati potpis u indeksu, vec cu ga dobiti tek sledece godine iako sam sve uslove ispunila. Naravno nisam znala da nemam pravo gubitka jednog potpisa, i da ne mogu da upisem apsolventski, vec da moram da obnovim godinu. Naravno da ne spominjem da sam jedna u nizu od 70 - i nesto studenata koji imaju isti problem na 4 -toj.sada je 19. jun a mi smo danas predali zadnji elaborat, sto se naravno kao i svake godine odrazilo na ispite.
Znaci sustina je u tome da je profesor rekao da studenti koji su izgubili potis u zimskom semestru nemaju pravo slusanja letnjeg, a u studenskoj sluzbi je danas (nazalost sada pomalo kasno) receno da on po statustu nema pravo da uradi to...
Pretpostavljam da sam bila malo konfuzna, i izvinjavam se...ali ne mogu da se sastavim od stresa...
Molim sve koji znaju nesto vise o statutu ili o sumarskom da ostave neku rec ovde...Hvala...
 
pa ovako, s obzirom da kod nas potpisi nijesu vazni sem za ovjeru semestra,a oko toga niko ne p0ravi probleme jer smo po Bolonjskoj...ne mogu ti dati neki mnogo dobar savjet, ali potrazi sefa za nastavu ili smjer ili nekoga te funkcije, ulozi zahtjev ili zalbu, pa na kraju krajeva podji do dekana i razgovaraj sa njim.

toliko od mene, sretno ;)
 

Back
Top