Kostunica: Evropo, poshtuje Srbiju!!!

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
19. jun 2006.

Politika neprestanih uslovljavanja, koja se već duže vreme vodi prema našoj zemlji, duboko je pogrešna i do sada je proizvela isključivo negativne posledice, izjavio je FoNetu predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica. „Verovali smo”, dodao je Koštunica, „da je posle petog oktobra vreme postavljanja uslova konačno ostalo iza nas”. „Prisećamo se, pored ostalog”, podsetio je premijer Srbije, „svih onih neumerenih obećanja datih kada se tražilo izručenje nekih haških optuženika”. Kako je istakao, „Srbija je stara evropska država, koja je najvećim delom svoje duge istorije doprinosila izgradnji onih trajnih vrednosti i načela na kojima su utemeljeni Evropa i celokupni međunarodni poredak”. „Zaista verujem da je krajnje vreme da se to uvaži i da se sa poverenjem prihvati opredeljenje Srbije da gradi partnerske odnose sa Evropom”, poručio je Koštunica.

„Mi smo shvatili da je posle petog oktobra nastupilo vreme partnerskih odnosa sa EU”, napomenuo je Koštunica, „što mora podrazumevati puno poštovanje dostojanstva Srbije”.

„To, po nama i po svakom razumnom merilu”, smatra Koštunica, „znači da se partner ne uslovljava, već da se sa njim sarađuje, kao i da se partner ne podvrgava pritisku, nego da se sa njim zajednički određuju kriterijumi na čijem ispunjenju treba raditi”.

Prema rečima Koštunice, „Srbija ne zahteva pomoć i povlastice, već nepristrasnost i ravnopravnost”.

„Ona očekuje da sa njom bude uspostavljen istinski partnerski odnos zasnovan na poverenju i da se prema njoj konačno povede politika lišena uslovljavanja i pritiska”, zaključio je Koštunica.

FAJNENŠEL TAJMS: HITNA AKCIJA U ODNOSIMA SA BEOGRADOM

Raste zabrinutost, ističe Fajnenšel tajms, da bi odnosi Srbije sa Zapadom, zbog napetosti izazvanih neispunjavanjem obaveza prema međunarodnoj zajednici, mogli da se pogoršaju. Ključni kamen spoticanja je izostanak hapšenja i izručenja u Hag Ratka Mladića.

Pored toga, diplomate Evropske unije strahuju zbog sve jače podrške Rusije čvrstorukašima u Srbiji koji dovode u pitanje opravdanost evropske budućnosti za region jugoistočne Evrope.

List prenosi ocenu jednog neimenovanog britanskog učesnika prošlonedeljnog samita Evropske unije u Briselu, na kojem su razmatrani načini za učvršćivanje veza sa Beogradom, da je na skupu prevladavao osećaj da se nešto hitno mora preduzeti u pogledu Srbije.

Važno je da Srbija kao zemlja ostane na pravom smeru, da se ne odvlači od Evropske unije i gurne ka ekstremnom ponašanju, rekao je taj zvaničnik i dodao da pri tom Beograd mora da ispuni i svoje obaveze.

Fajnenšel tajms podseća i da je na sastanku evropskih šefova diplomatije istom prilikom izneto upozorenje da Unija mora da spreči Srbiju da zapliva u vode nacionalizma, odnosno da se obezbedi da zemlja, kako navodi list, ne bude izgubljena. (RTS, Bi-Bi-Si)
______________________
Lepo, gos'n Premijeru........ali, Dulcku ti necu oprostiti, a nece ni Radiali 8-)
 
DellBoy-011:
Pročitah negde da Dulićka nema, niti je ikad imala hrvatski pasoš.
Jel vam smeta kad Toma Nikolić laže?
Smeta mi kad ti lazes.
Ne rece gde je to "negde" gde si procitao?
Zar nije sam Dinkic na RTS-u rekao, da to sto ona ima hrvatski pasosh ne smeta "da bude dobar ministar i jos bolji vice-premijer" :confused:
Dakle, nemoj dzaba optuzivati, jer i sam mozes ( i vec jesi sto si i zasluzio) biti optuzen :roll:
 
Mrzelo me da pišem puno, demanti je objavila ambasada hrvatske tj odgovorila na pitanje novinara u pisanoj formi8-)
Znači: nema i nikad nije imala hrvatski pasoš.
To što ti više veruješ tomi lažovu, to je druga stvar.
A i pitanje je kako si čula-pročitala tu dinkićevu izjavu ili kako su želela da je čuješ-pročitaš.
 
Biljo, lepo sto se setio da je premijer Srbije a ne Albanije.
A ruzno sto mu je trebalo 7 godina nakon paljenja skupstine, rusenaj drzave, razbijanja vojske, predaj Srba u Hag, predaje Crne Gore Milu mafijasu, da pocne da prica isto sto i pokojni gospodin predsednik Milosevic, zasta ga je on licno napadao.

i sta sada? Opet pre oktobra 200, samo oslabljeni, smanjeni, ponizeni, uzasnoo bedni.

I sta sad? Kostunica nema casti, jer da je ima, dao bi ostavku.
 
DellBoy-011:
Mrzelo me da pišem puno, demanti je objavila ambasada hrvatske tj odgovorila na pitanje novinara u pisanoj formi8-)
Znači: nema i nikad nije imala hrvatski pasoš.
To što ti više veruješ tomi lažovu, to je druga stvar.
A i pitanje je kako si čula-pročitala tu dinkićevu izjavu ili kako su želela da je čuješ-pročitaš.
Sta ako Radikali sutra u Skupshtini dokazu da ona ima hrvatsko drzavljanstvo?
Sutra bivsa ministarka postaje vice-premijer, a Radikali su spremili sve crno na belo, sve sto imaju da kazu o njo, njenom radu i ostalom neradu.
Znaci, ako Dinkic kaze to sto kaze (vec sam postirala) i on LAZE?
Pa, zasto onda traze potpisivanje peticije za ukidanje SRS-a i kazu da je gospa Dulic vredjana po NACNIONALNOJ pripadnosti?
Pa, ako je Srpkinja, kako je to moguce?
 
Alekasandar2:
Biljo, lepo sto se setio da je premijer Srbije a ne Albanije.
A ruzno sto mu je trebalo 7 godina nakon paljenja skupstine, rusenaj drzave, razbijanja vojske, predaj Srba u Hag, predaje Crne Gore Milu mafijasu, da pocne da prica isto sto i pokojni gospodin predsednik Milosevic, zasta ga je on licno napadao.

i sta sada? Opet pre oktobra 200, samo oslabljeni, smanjeni, ponizeni, uzasnoo bedni.

I sta sad? Kostunica nema casti, jer da je ima, dao bi ostavku.
Mislim da ce biti izbora uskoro, Sale:)
Prvo, Kostunca zna da ufoteljem Dulic-Markovic u Vladu Srbije, mnogo gubi, pa mozda mu je ovo sto je rekao da se malo iskupi?
Ja verujem da je iskren, ipak, ali, sto se mene tice, moje simpatije (ono malo) izgubio je zauvek.
 
uus srebro:
Već nam je to jedan nacionalista iskopirao na ovom forumu....
Poštovanje se zaslužuje,a Srbiju ne poštuju ni njeni gradjani..
Slatka kuco, jedan diskutant je vec iskopirao istu temu, tacno!
Ja sam je postavila ranije, ali sam otisla, nisam imala vremena da diskutujem.
Ako smeta, neka se ova obrise.
Da, da ne zaboravim, ja sebe smatram nacionalistom u najelpsem smislu te reci, jer je moja nacija srpska, ja sam u Srbiji rodjena, itd.itd.
Tako da me nisi uvredila i pored pokusaja :roll:
 
Plava Bilja:
Sta ako Radikali sutra u Skupshtini dokazu da ona ima hrvatsko drzavljanstvo?
Sutra bivsa ministarka postaje vice-premijer, a Radikali su spremili sve crno na belo, sve sto imaju da kazu o njo, njenom radu i ostalom neradu.
Znaci, ako Dinkic kaze to sto kaze (vec sam postirala) i on LAZE?
Pa, zasto onda traze potpisivanje peticije za ukidanje SRS-a i kazu da je gospa Dulic vredjana po NACNIONALNOJ pripadnosti?
Pa, ako je Srpkinja, kako je to moguce?

Biljo,a jel' radikali smatraju da Hrvati nemaju pravu da budu članovi Vlade?
 
Plava Bilja:
Slatka kuco, jedan diskutant je vec iskopirao istu temu, tacno!
Ja sam je postavila ranije, ali sam otisla, nisam imala vremena da diskutujem.
Ako smeta, neka se ova obrise.
Da, da ne zaboravim, ja sebe smatram nacionalistom u najelpsem smislu te reci, jer je moja nacija srpska, ja sam u Srbiji rodjena, itd.itd.
Tako da me nisi uvredila i pored pokusaja :roll:

Ja tebe da uvredim?
Ni slučajno,pa dama je dama,čak i ako je radikal...
 
uus srebro:
Biljo,a jel' radikali smatraju da Hrvati nemaju pravu da budu članovi Vlade?
Pa, kako sad, onaj iznad tvrdi da Dulicka nije Hrvatica?
Dobro, evo, ne znam sta smatraju RAdikali, meni je vazno sta JA mislim, a mislim sledece:
Ako je taj Hrvat gradjanin ove zemlje, ako ima njeno drzavljanstvo, ako je lojajaln zemlji u kojoj zivi, ako je sposoban i sturcan, zasto da ne?
Ali, ako je neko pod sumnjom da joj je brat bio u "Zengama" ako ima hrvasko drzavljanstvo, ako je krivac za uvezenu modifikovanu soju, ako je primat u lekovima protiv svinjske kuge, primat dala hrvatskoj a ne srspkoj fabrici lekova, ako su ti lekovi pod sumnjom da uopste nisu ispravni, ako je............e onda NE.
Ali,ja se ne pitam, ali imam pravo da to ne prihvatim i kaznim one koji joj to omogucuju na sledecim izborima, glasackim listicem, ilti glasom!
 
Plava Bilja:
Pa, kako sad, onaj iznad tvrdi da Dulicka nije Hrvatica?
Dobro, evo, ne znam sta smatraju RAdikali, meni je vazno sta JA mislim, a mislim sledece:
Ako je taj Hrvat gradjanin ove zemlje, ako ima njeno drzavljanstvo, ako je lojajaln zemlji u kojoj zivi, ako je sposoban i sturcan, zasto da ne?
Ali, ako je neko pod sumnjom da joj je brat bio u "Zengama" ako ima hrvasko drzavljanstvo, ako je krivac za uvezenu modifikovanu soju, ako je primat u lekovima protiv svinjske kuge, primat dala hrvatskoj a ne srspkoj fabrici lekova, ako su ti lekovi pod sumnjom da uopste nisu ispravni, ako je............e onda NE.
Ali,ja se ne pitam, ali imam pravo da to ne prihvatim i kaznim one koji joj to omogucuju na sledecim izborima, glasackim listicem, ilti glasom!

Mnogi pripadnici nacionalnih manjina imaju dvojno državljanstvo i pasoš svoje matične države,tamo gde je to regulisano sporazumom...Znači da bi takvi bili nepoželjni u radikalskoj Srbiji? Pa radikali bi onda imali VEEEEELIKI problem sa svim nacionalnim manjinama...
A zašto je žena odgovorna za radnje svog brata? Da li je ona njegov staratelj?
A to da je kriva za nekakvu soju,za lekove koji su pod sumnjom....da li je to dokazano? Da li je zbog toga nazvana "ustašom" pred celom Srbijom?
 
uus srebro:
Mnogi pripadnici nacionalnih manjina imaju dvojno državljanstvo i pasoš svoje matične države,tamo gde je to regulisano sporazumom...Znači da bi takvi bili nepoželjni u radikalskoj Srbiji? Pa radikali bi onda imali VEEEEELIKI problem sa svim nacionalnim manjinama...
A zašto je žena odgovorna za radnje svog brata? Da li je ona njegov staratelj?
A to da je kriva za nekakvu soju,za lekove koji su pod sumnjom....da li je to dokazano? Da li je zbog toga nazvana "ustašom" pred celom Srbijom?
Imamo li mi takva sporazum sa Hrvatskom?
Nemoj tako nisko " u radikalskoj Srbiji" Srbija nije nicija prcija,ona je drzava svih njenih gradjana ali i SRBA, sto neki jednostavno ignorisu, da ih ne nabrajam.
ONA trazi da se Radikali ograde od izjave Krasica " neka ministarka pozove svoje ustashe" a njen brat je bio u "Zengrama" sto ona nije ni demantovala.
Pa, neka se ona ogradi od brata i ustasha!
Zasto nije rekla: Da, bio je, ja za to nisam odgovorna, i gotovo.
Naravno da nece.
Za lekove, soju, pa rekoh vec, SUTRA u Skusphtini Sribje RAdikali ce izneti dokaze.
Pobogu, pa sva stampa ovih dana brudji o aferi "Pliva" (ako hoces mogu da ti citiram direkt iz jednih, nije Kurir, ne boj se) :roll:
Je si li ti cula da je ONA nazvana ustashom.?
Pobogu zenska glavo, upravo je Gordana Pop-Lazic u "Klopci" (TV-Pink) procitala stenogram, nigde se ONA ne naziva ustashom, vec sam rekla kako je receno, da ne ponavljam.
Uostalom, nadji nekog drugog, molim te, ne podnosim kad neko izvrce moje reci, ili kad Srbiju deli na "radikalsku" ili bilo ciju.
 
Plava Bilja:
Imamo li mi takva sporazum sa Hrvatskom?
Nemoj tako nisko " u radikalskoj Srbiji" Srbija nije nicija prcija,ona je drzava svih njenih gradjana ali i SRBA, sto neki jednostavno ignorisu, da ih ne nabrajam.
ONA trazi da se Radikali ograde od izjave Krasica " neka ministarka pozove svoje ustashe" a njen brat je bio u "Zengrama" sto ona nije ni demantovala.
Pa, neka se ona ogradi od brata i ustasha!
Zasto nije rekla: Da, bio je, ja za to nisam odgovorna, i gotovo.
Naravno da nece.
Za lekove, soju, pa rekoh vec, SUTRA u Skusphtini Sribje RAdikali ce izneti dokaze.
Pobogu, pa sva stampa ovih dana brudji o aferi "Pliva" (ako hoces mogu da ti citiram direkt iz jednih, nije Kurir, ne boj se) :roll:
Je si li ti cula da je ONA nazvana ustashom.?
Pobogu zenska glavo, upravo je Gordana Pop-Lazic u "Klopci" (TV-Pink) procitala stenogram, nigde se ONA ne naziva ustashom, vec sam rekla kako je receno, da ne ponavljam.
Uostalom, nadji nekog drugog, molim te, ne podnosim kad neko izvrce moje reci, ili kad Srbiju deli na "radikalsku" ili bilo ciju.

Ja nisam ženska glava.. :)

No dobro,ako ne možeš da podneseš diskusiju sa mnom,neću više zamarati tvoju plavu glavicu..
 
uus srebro:
Mnogi pripadnici nacionalnih manjina imaju dvojno državljanstvo i pasoš svoje matične države,tamo gde je to regulisano sporazumom...Znači da bi takvi bili nepoželjni u radikalskoj Srbiji? Pa radikali bi onda imali VEEEEELIKI problem sa svim nacionalnim manjinama...
A zašto je žena odgovorna za radnje svog brata? Da li je ona njegov staratelj?
A to da je kriva za nekakvu soju,za lekove koji su pod sumnjom....da li je to dokazano? Da li je zbog toga nazvana "ustašom" pred celom Srbijom?

Наведи ЈЕДНУ ЈЕДИНУ ДРЖАВУ НА СВЕТУ која би себи дозволила да особа са тзв."двојним држављанством" (а матична држава јој је она која је ДВА ПУТА У ПЕРИОДУ ОД 60 ГОДИНА ИЗВРШИЛА ГЕНОЦИД НАД СРПСКИМ НАРОДОМ)
буде инсталирана на високу државну функцију вицепремијера.

Него прво погледај каква права имају Срби у твојој матичној државни па онда дођи овде да се*еш. :evil:
 
Plava Bilja:
Sta ako Radikali sutra u Skupshtini dokazu da ona ima hrvatsko drzavljanstvo?
Sutra bivsa ministarka postaje vice-premijer, a Radikali su spremili sve crno na belo, sve sto imaju da kazu o njo, njenom radu i ostalom neradu.
Znaci, ako Dinkic kaze to sto kaze (vec sam postirala) i on LAZE?
Pa, zasto onda traze potpisivanje peticije za ukidanje SRS-a i kazu da je gospa Dulic vredjana po NACNIONALNOJ pripadnosti?
Pa, ako je Srpkinja, kako je to moguce?

Nisam slušao Dinkićevu izjavu, ali pre bih je razumeo ovako: šta i da ima hrvatski pasoš?
Da li su svi u srbiji koji imaju pasoš ustaše?
Ja ga nemam, ali imam puno prijatelja koji su tamo rodjeni, pa imaju i naš i njihov pasoš, pa nisu ustaše.
Sve zavisi kako stvari želiš da čuješ ili formulišeš. DInkić nije naivan da bi izjavio tako nešto.
Ona jeste vredjana po nacionalnoj osnovi od strane radikala i nije mi jasno kako možeš da podržavaš tako nešto. Pretpostavljam da ona nije srpkinja, po nacionalnosti, a živi u srbiji.
Ustaše u srbiji žive samo u glavama radikala i nigde više.
Uostalom, oni su i Predsednika Države Srbije nazvali ustašom.
To dovoljno govori o njima samima i poštovanju ove države.
 

Back
Top