DISKRIMINACIJA ZENA u Srbiji i CG

Hajde bre ne nasedajte na glupu NGO propagandu. Zene kod nas imaju pravo na obrazovanje, na rad i platu prema radnom mestu i kvalifikaciji kao i muskarci. Odnos u porodici je nasa licna stvar i izbor. Nemoj da nas pale ovi sa zapada kod kojih zaista postoji diskriminacija zena. Manje su placene, nema ih u mnogim profesijama, a i u mnogim vrlim zemljama zapada dozvoljeno im je da glasaju tek negde pred drugi svetski rat, a ponegde tek sezdesetih godina dvadesetog veka.
Treba da smo ponosni na ulogu koju ima zena u nasem drustvu
 
Ne znam sta je to "glupa NGO propaganda" i ne znam u kojim to zapadnim zemljama su zene diskrimisanije nego u SCG, ali ono sto znam - jer sam zena, i imam cerku, majku, babu, drugarice... - OVDE ZENE JESU DIKSRIMINISANE!
Ono sto takodje vrlo dobro znam je da su zene ovde dobile glas - ne pre - nego posle drugog sv. rata - ali je to jedina politicka odluka na koju stvarno imaju pravo! Samo - da li sve zene imaju pravo da na izborima glasaju razlicito od svog oca, muza, brata... Vecina nema. Nema ni pravo da za nju glasaju - a to je jedno od osnovnih ljudskih prava... nema cak pravo ni da kaze da se oseca diskriminisanom - a osecanje je licna stvar, koja postoji - a da joj ne uskoci neko ko ce da joj "objasni" kako treba da bude srecna sto i ovo malo ima... sve pevajuci za sporetom, u slavu patrijarhata, i da se ne opustaju mnogo - jer ce im oduzeti i ovo zasta se vec sto godina (bukvalno) krvavo bore!
Zenske glave - gore glave!!! Ovo je pobeda koju moramo da osvojimo - same!

Solidarna!!!
 
Tuzno je koliko zena poznajem koje prilikom razvoda nisu uspele da dobiju alimentaciju za decu, pa iako su razvedene zavise od dobre volje bivseg da li ce dati neku kintu deci. A o resenju stambenog pitanja da i ne pricamo - on ostaje u stanu a one i deca neka se sami snalaze - kao da su to samo njena deca - na ocu je samo da ih napravi.
 
h:
Tuzno je koliko zena poznajem koje prilikom razvoda nisu uspele da dobiju alimentaciju za decu, pa iako su razvedene zavise od dobre volje bivseg da li ce dati neku kintu deci. A o resenju stambenog pitanja da i ne pricamo - on ostaje u stanu a one i deca neka se sami snalaze - kao da su to samo njena deca - na ocu je samo da ih napravi.

Mene samo zanima sta su im advokati radili za vreme sudjenja... sve to treba ocistiti... (cast izuzecima - normalnim advokatima... znam ih citavih - hmmmm - jen' dva... pet! :? )
 
Odvratno vreme,ceo dan sam se maltretirala po gradu...i jos jednom bila na razgovoru za posao.
Nema diskriminacije...ma ne uopste.
Prica ide ovako:"izvinite da li ste udati?"
Onda ima dve varijante,ako kazete da jeste(ne dao bog da imate dete)onda vam kazu a ko ce da vam cuva dete dok ste na poslu.Da li vas muzu tolerise odsustvo od kuce,bla,bla...
Ako kazete ne nisam udata,nemam dece...onda sledi konstatacija da ne bi bilo lose kad ne bi planirali da ostajete u drugom stanju naredne 3 godine.

Znam da je tema bajata,izvukla sa je jer samoj sebi postavljam pitanje sta hoce ova drzava(ujedno i vas pitam),ne zna se da li gore stojimo sa obrazovanjem ili natalitetom,a izgleda da nas kaznjavaju u svakom pogledu.
Sve je to lepo,zavrsila sam fakultet,imam dobar prosek ali ne ispunjavam jedan jedini potrebni faktor-nisam musko.
I onda nek neko kaze da nema diskriminacije! :roll:
 
Ono sto je u nasoj zemlji,nesto najgore,i sto recito govori o stepenu nase "civilizacije" to je nepostovanje i potcenjivanje
zenske populacije.Ovde se zena smatra na prvom mestu,kao seksualni objekat.Na drugom,kao radna snaga,za poslove
koje nisu "dostojni" da ih muskarci obavljaju.Taj odnos prema zenama,na zalost,i mladji muskarci tretiraju kao i njihovi
ocevi.Vozeci se gradskim vozilima javnog saobracaja,cesto sam prinudjem,da slusam glasni razgovor mladica.On ovako
otprilike izgleda:Ej brate!Gde furamo najt? Ja cu dofurati sa onom mojom ""rupom".Obratite paznju,kako je on svoju devojku nazvao.Pa to je uzas od primitivizma.Mora se nesto hitno preduzeti,u nasem drustvu-siroj zajednici,da se zenska
populacija,afirmise na pravi nacin.

Ja ovde moram da iskazem,svoje zaista najdublje divljenje i postovanje nasim devojkama-zenama.To su divna,hrabra,vredna
sposobna i na da sve ,predivna stvorenja,koja vrede daleko vise,od nas muskaraca.Da njih nemamo - u svoj ovoj nasoj
bedi i nesreci,koja nas je snasla - ne bi imali apsolutno nikakvih razloga da dalje zivimo !:bye::heart::cmok:
 
Nasi zakoni i odnos nase Drzave,prema zenama-majkama i deci je kriminalan.Muz nasilnik,ne daje novac u kucu.Rodjenu zenu siluje i premlacuje pred troje
zajednicke dece.Kada zena pozove policiju,sta ona uradi.Pozove socijalne radnike,koji zenu-majku sa troje dece,smesti u "sigurnu kucu" a njega zlikovca
siledziju,ostavi za nagradu,samog u trosobnom stanu.Da li je to resenje,koje nasa "pravna drzava",kako politicari vole da kazu,da li je to ponavljam u redu.
Zrtva se izbacuje iz stana, a nasilnik nagradjuje,da moze da ostane sam u stanu,koji su zajednicki stekli,i u koji ce on da dovede kurvu,dok mu se rodjena deca
potucaju po kojekakvim "sigurnim kucama".Sramota je za nase poznate i nepoznate pravnike,da zatvaraju oci,pred ovakvim bezumljem i nasiljem.
 
dr:
Odvratno vreme,ceo dan sam se maltretirala po gradu...i jos jednom bila na razgovoru za posao.
Nema diskriminacije...ma ne uopste.
Prica ide ovako:"izvinite da li ste udati?"
Onda ima dve varijante,ako kazete da jeste(ne dao bog da imate dete)onda vam kazu a ko ce da vam cuva dete dok ste na poslu.Da li vas muzu tolerise odsustvo od kuce,bla,bla...
Ako kazete ne nisam udata,nemam dece...onda sledi konstatacija da ne bi bilo lose kad ne bi planirali da ostajete u drugom stanju naredne 3 godine.

Znam da je tema bajata,izvukla sa je jer samoj sebi postavljam pitanje sta hoce ova drzava(ujedno i vas pitam),ne zna se da li gore stojimo sa obrazovanjem ili natalitetom,a izgleda da nas kaznjavaju u svakom pogledu.
Sve je to lepo,zavrsila sam fakultet,imam dobar prosek ali ne ispunjavam jedan jedini potrebni faktor-nisam musko.
I onda nek neko kaze da nema diskriminacije! :roll:

Читав неспоразум је настао јер су ствари побркане у старту, жена је та која треба да буде стуб породице, да води главну реч у кући и око деце, а мушкарац треба да запне и да доноси паре.

Данас нити жена хоће кућу и децу да држи, нити мушкарац хоће да зарађује паре, ако их и зарађује невољно даје за породицу.

Све у свему пропаст друштва, државе и нације.
 
E,to sto su zene kod nas,dobile pravo glasa,tu "beneficiju" mogu muskarcima da okace o njihov krzljavi "ponos".Zene su u Srbiji obespravljene,tesko zive a
drzava,koju ni za sta nije briga,trazi od zena da imaju NAJMANJE TROJE DECE .To je apsurd.Zene su kod nas,mucenice-herojine.Ja im skidam kapu,kako bez
roptanja,izvrsavaju svoje obaveze,kao da ne zive u propaloj drzavi,nego najmanje,u Svajcarskoj.
 

Back
Top