DISKRIMINACIJA ZENA u Srbiji i CG
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: DISKRIMINACIJA ZENA u Srbiji i CG

Zena
    Guest

Podrazumevano DISKRIMINACIJA ZENA u Srbiji i CG

Elita blondi (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2003.
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

ne mogu objektivno da prokomentarišem jer sam ovde gde sam jako emancipirana al mi se čini po vašim pričama i dugogodišnjem net druženju da baš nemate izdignutih glava iznad mase...

so just do it & FIGHT for your RIGHTS -> WOMEN POWER ,-)

lokica
    Guest

Podrazumevano Re: DISKRIMINACIJA ZENA u Srbiji i CG

da li je to pitanje ili tvrdnja?

gostII
    Guest

Podrazumevano diskriminacija zena u SCG

Hajde bre ne nasedajte na glupu NGO propagandu. Zene kod nas imaju pravo na obrazovanje, na rad i platu prema radnom mestu i kvalifikaciji kao i muskarci. Odnos u porodici je nasa licna stvar i izbor. Nemoj da nas pale ovi sa zapada kod kojih zaista postoji diskriminacija zena. Manje su placene, nema ih u mnogim profesijama, a i u mnogim vrlim zemljama zapada dozvoljeno im je da glasaju tek negde pred drugi svetski rat, a ponegde tek sezdesetih godina dvadesetog veka.
    Treba da smo ponosni na ulogu koju ima zena u nasem drustvu

solidarna
    Guest

Podrazumevano diskriminacija - postoji - i podrzavana je

Ne znam sta je to "glupa NGO propaganda" i ne znam u kojim to zapadnim zemljama su zene diskrimisanije nego u SCG, ali ono sto znam - jer sam zena, i imam cerku, majku, babu, drugarice... - OVDE ZENE JESU DIKSRIMINISANE!
    Ono sto takodje vrlo dobro znam je da su zene ovde dobile glas - ne pre - nego posle drugog sv. rata - ali je to jedina politicka odluka na koju stvarno imaju pravo! Samo - da li sve zene imaju pravo da na izborima glasaju razlicito od svog oca, muza, brata... Vecina nema. Nema ni pravo da za nju glasaju - a to je jedno od osnovnih ljudskih prava... nema cak pravo ni da kaze da se oseca diskriminisanom - a osecanje je licna stvar, koja postoji - a da joj ne uskoci neko ko ce da joj "objasni" kako treba da bude srecna sto i ovo malo ima... sve pevajuci za sporetom, u slavu patrijarhata, i da se ne opustaju mnogo - jer ce im oduzeti i ovo zasta se vec sto godina (bukvalno) krvavo bore!
    Zenske glave - gore glave!!! Ovo je pobeda koju moramo da osvojimo - same!

Solidarna!!!

BARB
    Guest

Podrazumevano e

8) :? :shock: :x :wink:

h
    Guest

Podrazumevano

Tuzno je koliko zena poznajem koje prilikom razvoda nisu uspele da dobiju alimentaciju za decu, pa iako su razvedene zavise od dobre volje bivseg da li ce dati neku kintu deci. A o resenju stambenog pitanja da i ne pricamo - on ostaje u stanu a one i deca neka se sami snalaze - kao da su to samo njena deca - na ocu je samo da ih napravi.

Elita Zak (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

Podrazumevano

Isuse

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.06.2003.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano nije bas tako

Kao neko ko je ziveo na oba mesta i "ovde" i "preko", kazem da je to sasvim individualno...Ja licno nisam osetila tu vrstu diskriminacije ni u jednom slucaju, ali sam je videla na oba.

Pravnica
    Guest

Podrazumevano advokati

Citat Original postavio h
    Tuzno je koliko zena poznajem koje prilikom razvoda nisu uspele da dobiju alimentaciju za decu, pa iako su razvedene zavise od dobre volje bivseg da li ce dati neku kintu deci. A o resenju stambenog pitanja da i ne pricamo - on ostaje u stanu a one i deca neka se sami snalaze - kao da su to samo njena deca - na ocu je samo da ih napravi.
    Mene samo zanima sta su im advokati radili za vreme sudjenja... sve to treba ocistiti... (cast izuzecima - normalnim advokatima... znam ih citavih - hmmmm - jen' dva... pet! :? )

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Odvratno vreme,ceo dan sam se maltretirala po gradu...i jos jednom bila na razgovoru za posao.
    Nema diskriminacije...ma ne uopste.
    Prica ide ovako:"izvinite da li ste udati?"
    Onda ima dve varijante,ako kazete da jeste(ne dao bog da imate dete)onda vam kazu a ko ce da vam cuva dete dok ste na poslu.Da li vas muzu tolerise odsustvo od kuce,bla,bla...
    Ako kazete ne nisam udata,nemam dece...onda sledi konstatacija da ne bi bilo lose kad ne bi planirali da ostajete u drugom stanju naredne 3 godine.

Znam da je tema bajata,izvukla sa je jer samoj sebi postavljam pitanje sta hoce ova drzava(ujedno i vas pitam),ne zna se da li gore stojimo sa obrazovanjem ili natalitetom,a izgleda da nas kaznjavaju u svakom pogledu.
    Sve je to lepo,zavrsila sam fakultet,imam dobar prosek ali ne ispunjavam jedan jedini potrebni faktor-nisam musko.
    I onda nek neko kaze da nema diskriminacije!

Aktivan član little (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Diskriminacija... MY ASS!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.01.2004.
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano

Muž pretuče ženu ona pozove policiju a oni kažu nije za nas zovi socijalnu. A o zabrani priliska na 200 metera. Desiće se jednom i to.

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    4647

Žene su deset puta poštovanije u Grnoj Gori nego kod vas u Sloveniji.
    Idi svoje komplekse leči u Eurupi, kad ste već tamo.
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 26.01.2012. u 13:54

Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    4647

dr, nažalost si u pravu.
    A ovamo kukaju zbog nataliteta.
    Neka svakoj daju punu platu minimum godinu dana,
    za 3+ dece dve godine pune plate, i problem će verovano biti rešen.
    Sredstva za to će biti u vr' glave četvrtina cene jednih izbora.

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    od roker vilidza pa do metropole ljudskog odpada
    Reputaciona moć
    133

bog te spalio skura, skim se ti to macujes?
    SMRT SVIM PUNKTACIJAMA

Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    4647

Vala difrent u pravu si.
    "Zlo goveče dovijeka june"
    (mislim na sebe)

Buduća legenda
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    od roker vilidza pa do metropole ljudskog odpada
    Reputaciona moć
    133

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    Vala difrent u pravu si.
    "Zlo goveče dovijeka june"
    (mislim na sebe)
    volim kada se neko macuje na 8 godina staroj temi. i kapiram da je ejpril vec izrodila petoro dece otale

a sto se teme tice..
    pa moguce da ima primera diskriminacije zena, ali je mnogo ucestalija diskriminacija po pitanju socijalnog statusa.
    SMRT SVIM PUNKTACIJAMA

Domaćin Mensch-Maschine (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    656

Citat Original postavio skura58 Pogledaj poruku
    Žene su deset puta poštovanije u Grnoj Gori nego kod vas u Sloveniji.
    Idi svoje komplekse leči u Eurupi, kad ste već tamo.
    Da, da... ''ženskinje'' i ''popišulje'' imaju poseban status u naprednoj CG.

Primećen član Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    130
    Reputaciona moć
    16

Ono sto je u nasoj zemlji,nesto najgore,i sto recito govori o stepenu nase "civilizacije" to je nepostovanje i potcenjivanje
    zenske populacije.Ovde se zena smatra na prvom mestu,kao seksualni objekat.Na drugom,kao radna snaga,za poslove
    koje nisu "dostojni" da ih muskarci obavljaju.Taj odnos prema zenama,na zalost,i mladji muskarci tretiraju kao i njihovi
    ocevi.Vozeci se gradskim vozilima javnog saobracaja,cesto sam prinudjem,da slusam glasni razgovor mladica.On ovako
    otprilike izgleda:Ej brate!Gde furamo najt? Ja cu dofurati sa onom mojom ""rupom".Obratite paznju,kako je on svoju devojku nazvao.Pa to je uzas od primitivizma.Mora se nesto hitno preduzeti,u nasem drustvu-siroj zajednici,da se zenska
    populacija,afirmise na pravi nacin.

Ja ovde moram da iskazem,svoje zaista najdublje divljenje i postovanje nasim devojkama-zenama.To su divna,hrabra,vredna
    sposobna i na da sve ,predivna stvorenja,koja vrede daleko vise,od nas muskaraca.Da njih nemamo - u svoj ovoj nasoj
    bedi i nesreci,koja nas je snasla - ne bi imali apsolutno nikakvih razloga da dalje zivimo !

Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    130
    Reputaciona moć
    16

skura58 -Mislim da mnogi muskarci,ne ostaju "dovijeka" junci - nego VOLOVI !

Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    130
    Reputaciona moć
    16

Nasi zakoni i odnos nase Drzave,prema zenama-majkama i deci je kriminalan.Muz nasilnik,ne daje novac u kucu.Rodjenu zenu siluje i premlacuje pred troje
    zajednicke dece.Kada zena pozove policiju,sta ona uradi.Pozove socijalne radnike,koji zenu-majku sa troje dece,smesti u "sigurnu kucu" a njega zlikovca
    siledziju,ostavi za nagradu,samog u trosobnom stanu.Da li je to resenje,koje nasa "pravna drzava",kako politicari vole da kazu,da li je to ponavljam u redu.
    Zrtva se izbacuje iz stana, a nasilnik nagradjuje,da moze da ostane sam u stanu,koji su zajednicki stekli,i u koji ce on da dovede kurvu,dok mu se rodjena deca
    potucaju po kojekakvim "sigurnim kucama".Sramota je za nase poznate i nepoznate pravnike,da zatvaraju oci,pred ovakvim bezumljem i nasiljem.

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    474

Citat Original postavio dr Pogledaj poruku
    Odvratno vreme,ceo dan sam se maltretirala po gradu...i jos jednom bila na razgovoru za posao.
    Nema diskriminacije...ma ne uopste.
    Prica ide ovako:"izvinite da li ste udati?"
    Onda ima dve varijante,ako kazete da jeste(ne dao bog da imate dete)onda vam kazu a ko ce da vam cuva dete dok ste na poslu.Da li vas muzu tolerise odsustvo od kuce,bla,bla...
    Ako kazete ne nisam udata,nemam dece...onda sledi konstatacija da ne bi bilo lose kad ne bi planirali da ostajete u drugom stanju naredne 3 godine.

Znam da je tema bajata,izvukla sa je jer samoj sebi postavljam pitanje sta hoce ova drzava(ujedno i vas pitam),ne zna se da li gore stojimo sa obrazovanjem ili natalitetom,a izgleda da nas kaznjavaju u svakom pogledu.
    Sve je to lepo,zavrsila sam fakultet,imam dobar prosek ali ne ispunjavam jedan jedini potrebni faktor-nisam musko.
    I onda nek neko kaze da nema diskriminacije!
    Читав неспоразум је настао јер су ствари побркане у старту, жена је та која треба да буде стуб породице, да води главну реч у кући и око деце, а мушкарац треба да запне и да доноси паре.

Данас нити жена хоће кућу и децу да држи, нити мушкарац хоће да зарађује паре, ако их и зарађује невољно даје за породицу.

Све у свему пропаст друштва, државе и нације.
    Рaзговор двa припaдникa ромске мaњине: Штa је, штa си у бедaку? Умро ми чaле. Aхa, пa јел ти бaбa живa? Јесте. Пa немо' си тaкaв ондa. Мислим оно, нaпрaви чaлетa..

Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    130
    Reputaciona moć
    16

Ono sto je kod nas u zemlji Srbiji,nesto najnegativnije i za svaku osudu,to je nepostovanje zena.Ogroman broj nasih sunarodnika,zene tretira kao seksualne objekte
    i kao pomocnu radnu snagu,za poslove koje nisu "dostojni" da ih rade muskarci.A

Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    130
    Reputaciona moć
    16

E,to sto su zene kod nas,dobile pravo glasa,tu "beneficiju" mogu muskarcima da okace o njihov krzljavi "ponos".Zene su u Srbiji obespravljene,tesko zive a
    drzava,koju ni za sta nije briga,trazi od zena da imaju NAJMANJE TROJE DECE .To je apsurd.Zene su kod nas,mucenice-herojine.Ja im skidam kapu,kako bez
    roptanja,izvrsavaju svoje obaveze,kao da ne zive u propaloj drzavi,nego najmanje,u Svajcarskoj.

Slične teme

1. Diskriminacija pri zapošljavanju u Srbiji
    Autor crveni oblak u forumu Politika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 31.12.2008., 00:39
  2. Diskriminacija
    Autor rdeki u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 14.05.2008., 08:38
  3. Stopa nezaposlenosti žena u Srbiji preko 27 odsto
    Autor Moreplovka.... u forumu Ekonomija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.07.2007., 14:45
  4. U Srbiji diskriminacija muslimanske dece..
    Autor Istocni Vetar u forumu Politika
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 29.01.2007., 00:17
  5. Nije lako biti zena u Srbiji....
    Autor mackicabgd u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 217
    Poslednja poruka: 24.10.2006., 22:19

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •