Pokloni za rođake

jucika

Zainteresovan član
Poruka
180
Za nešto manje od mesec dana putujem u Nemačku u poseti familiji. Tačnije kod tri sestre, strica, strine. Za devojke sam sigurna, kupiću im srebrni nakit. Šta da kupim njihovim momcima? A šta stricu i strini? Volela bih nešto autentično iz Srbije, ali da nije glomazno, avionom putujem. Imate li neke ideje?
 
ima kopije skulptura iz Lepenskog vira - preko puta Platoa...super je fora, nisu kiceraj...
tu imas i nakit valjda nas stari ali nisam sigurna...

za muske...imas u prolazu ispod Doma omladine indijsku radnju sa kosuljama koje mogu da prodju ko nase etno - ruska kragna, lanene, bez- svetlo plave pruge...
 
Pa sad ne moras ni momcima njohivm da kupujes... A i nemoj ipak garderobu.. to je suvenir neki ili sl. Garderoba je nesto individualno, mozes pokloniti samo onom koga super znas...ukus, mera..broj...

P.S. Blago tebi kad ides in GER
 
A sto im ne odneses rakiju? Mislim, nama to nije nesto, ali to su u stvari najbolji domaci proizvodi... Tamo na keju kod pristanista, gde su oni novi prostori, je ODLICNA radnja sa tim "etno" poklonima. Ne moras da nosis indijske kosulje, mozes i srpsko tkanje :) Tamo prodaju i vina i rakije, i pirotske cilime itd. Mislim, ako ti nije seljacka fora. Mene bi takav poklon odusevio :) Pozdrav.
A ima i gomila nekih sitnica: varjace islikane narodnim motivima, daske za seckanje, ma da ne nabrajam... sve sto je autenticno - ima.
 
Ok, momak jedne sestre je kolumbijac, drugi je grk, treći je nemac. Ne znaju srpski. Stric i strina znaju srpski. Čini mi se da je rakija dobra ideja. Ja sam iz Novog Sada, pa ne znam za te lokacije u Bg, ali svidjaju mi se saveti. Hvala, i ako vas ne mrzi, nastavite.
 
Kupi ima fićoke za rakiju. Imaš u robnoj kući "Beograd". Paraćin ih proizvodi. (ako budeš nosila rakiju) Ili posudu za prebranac (imaš kod svakog grnčara) + neki domaći kuvar. :D

A momcima kupi neke diskove sa našom muzikom. :D
 
dakle...
rakija je poklon br 1.
ali uvek,uvek!!!
ondak..probaj sa onim slatkim od šljiva sa orasima, med i orasi...ima po super marketima.
ja to nosim strancima.
jer...niko i ne očekuje neznamnijakakovelikepoklone;)
važno je da se pojaviš:)
aaa možda su se uželeli sira,kora za gibanicu,
eurokrema:)
ma na te stvari otkidaju;)
 
jucika:
Pre dve godine bio je ujak iz Amerike, i mi da ga obradujemo poklonili smo mu kulen. Na aerodromu su mu odmah oduzeli.
Mozda su rigorozniji kad je avion u pitanju ali autobusom sta ljudi nose i prenesu preko dve tri granice e to je za pricu.Cele zimnice.Videla svojim ocima a jedna bakica razdelila 5 flasa rakije nama u autobusu zbog kolicine pa smo joj vratili pred kad ce izlaziti.
 

Back
Top