da li postoje mushkarci koji su u braku, a da nisu prevarili svoje zene.....??????

Vidiš, i ja sam se cimao oko toga... i znam za jednog koji jeste... a super se slaže sa suprugom, ima dete od 3-4 godine... ali, eto, ukazala mu se prilika, i on nije hteo da je ne iskoristi... a ona tada bila trudna...
Meni se to ama uopšte ne sviđa! Toliko ljudi oko mene ima koji otvoreno pričaju o tome kao o nekoj normalnoj stvari, a meni to uopšte nije normalno... mada, jesmo mi poligamna bića, ali nam ipak neki kulturni okviri i ljudska obeležja nalažu da se drugačije ponašamo... ne znam... nisam pametan... ali ne odobravam to...
A s druge strane, hoću da prevarim devojku... ali to je drugačija situacija sticajem određenih okolnosti... i, ipak mi je samo devojka... ma znam da ja to ustvari neću da uradim... samo se tripujem da oću... nema šanse to da mi se dogodi... a tek u braku... tu tek nema šanse...
Mada... meni je jedan lik pričao koji je oženjen, a vara: "I ja kada sam bio u tim godinama isto sam tako mislio! I eto, pogledaj me sada!" Doduše, ima velikih razlika između nas dvojice...
 
moji su u braku 23 godine. Cjale je ranije non-stop putovao po Evropi, ali nikada nije prevario kevu. Chak je troshio pare i pare da pricha sa njom telefonom po celu nocj dok nije tu... Pritom je on mladolik, pa ga startuju zhene po sastancima nikada gore. Jbg, kada chovek nadje osobu koju voli i kada mu ta osoba podari porodicu, onda je zaista kretenchina ako je spreman sve to da stavi na kocku...
 
U prethodnom postu je jedan lep i važan deo rečenice, koji čini suštinu ovog pitanja i cele priče: staviti na kocku.
Mislim da, ako je čovek spreman da to vidi (šta rizikuje) i da predviđa posledice svojih postupaka, onda je car-šta god radio i kakve god odluke, možda i pogrešne, donosio.
Postoji, rekla bih, veoma mnogo ljudi (oba pola) koji nisu skloni "prevari".
Isto tako, ima mnogo razloga zbog kojih ljudi to ipak čine.
Devojko, mani se sada razmišljanja o tome, neka vam je sa srećom!
Nije to jedini preduslov sreće.
A čim vi o tome već sada razgovarate, onda ste na pravom putu da do toga i ne dođe.
Ja često potežem to pitanje sa obrazloženjem: treba govoriti, pričati, otkrivati svoje strahove i misli-tako se razbija ta "crna magija" ćutanja i spekulacija sa sobom, kojima smo svi skloni.
 
Mislim da ima samo ljubav traje vecno.
 

Prilozi

  • Odvoj-Nikola-mala.jpg
    Odvoj-Nikola-mala.jpg
    1,3 KB · Pregleda: 224
Postoje lutko , naravno da postoje. Neki zbog straha da ne izgube, neki zato što imaju sve što su želeli.

Ti moraš da skočiš jer ništa nije sigurno , ali moraš da osetiš let, pa makar pad bio na tvrdo.

Muškarci su manji problem što se toga tiče od žena, jer su individualisti. Ako ga ubediš da si ti individua, a ne "jedna od" i on će biti individua. Sit muškarac (ne bukvalno) , miran muškarac.
Kod žena već radi dinamika i imitacija, ili u prevodu crvić koji ubaci koleginica, kolega, drugarica, mangup može da naraste i navede i zavede....

Ima čak slučajeva da mangup "izgori" i postane veran, ali to je ako je karakter i porodičnog porekla.
Ako si moderna cura i iznela mu moderne stavove, onda je u osnovi zapisano da svako čuva svoje interese, što u prevodu znači "što se ne zna , ne boli" naravno ako mu nešto zafali....pipavo je to "opušteno " u današnjim MŽ odnosima, ako već insistiraš na vernosti.
 
laloona:
Udajem se skoro, sve je super i nas dvoje cesto pricamo o tome kako ne zelimo da nam se desi preljub.Oboje smo jako osetljivi.Ali s kim god sam pricala svi kazu prevario sam zenu ili prevarila sam muza...Jednostavno dodje mi da se zapitam cemu se udajem.Pa sad javno postavljam pitanje... :confused: :confused:

Да се не деси најгоре, пиши баба Вишњи.
Да ти дам стари девојачки савет. Народни обичај да га замађијаш.
Тројицу ја саранила.

виснја_баба@захоо.цом
Баба Вишња
Само на латиницу она слова, сад гледам у папирче.
 

Back
Top