Jaki bolovi misica i kostiju od lezanja polu-paralizovanog pacijenta??[B]

Tanja-SM

Početnik
Poruka
3
Dobar dan svima na ovome forumu.
Moja mama je vec 5 meseci lezeci pacijent jer je prvo isla na operaciju kuka, kada su ustanovili da ima rak na prsljenu... Sve zivo radimo da joj pomognemo.
Imala je operaciju, i skoro prosla kroz radiaciju i sada uzima hemo pilule. Najgore trenutno od svega ovoga, je da su njeni nervi utrnuli i misici otkazali od tumora i sada je vec 5 mesec kako zena samo lezi!!!
Pocela je da ima uzasne bolove u slabinama, misicima i kostima od ulezanosti.
Ja vas molim da mi odgovrite sto pre ako znate bilo koji lek ili kremu koja moze da ublazi takve tupe bolove!?!?
Hvala unapred!
 
Bez obzira na navedeno, nemamo dovoljno podataka (tema kako postaviti pitanje) dakle kolko mama ima godina? Da li je (uprkos navedenom) pokretna i do koje granice? NE verujem da postoje lekovi ili kreme koji mogu da joj ublaze bolove koje opisujes ali je po meni neophdno da angazujete fizioterapeuta (mozete podneti zahtev za tudju negu i pomoc, pitajte svog lekara opste prakse, mama ima sve uslove da istu dobije), koji ce sa njom raditi misicnu stimulaciju u okviru njene pokretljivosti, mogucnosti i dijagnoze, te pokusati da izvrsi rehabilitaciju u domenu onoga sto je moguce. Neophodno je stalno masiranje i okretanje nepokretnog pacijenta, kako ne bi doslo do formiranja dekubitusa (rana na mestima koja pritiskaju o podlogu - ledja, karlica itd). POzdrav
 

Back
Top