Da li je "glupo"?

web_master

Obećava
Poruka
71
Ovde bih želeo da postavite neka "glupa" pitanja, čiji odgovori su oko nas, ali se malo bavimo njime ili se uopšte ne bavimo iz raznih razloga. Ko hoće, može i da se nasmeje pitanjima, ali ajde da probamo i neki odgovor da nađemo - ukoliko je to uopšte potrebno. Naravno ne mora biti to pitanje neko, može biti i neka ideja samo.

- Ljudi su stvorili mašine. Mašine imaju delove, koje se mogu lako zameniti. Ako je i nas neko stvorio, zašto nas ne održava? zašto nam ne menja delove?
 
web_master:
Ovde bih želeo da postavite neka "glupa" pitanja, čiji odgovori su oko nas, ali se malo bavimo njime ili se uopšte ne bavimo iz raznih razloga. Ko hoće, može i da se nasmeje pitanjima, ali ajde da probamo i neki odgovor da nađemo - ukoliko je to uopšte potrebno. Naravno ne mora biti to pitanje neko, može biti i neka ideja samo.

- Ljudi su stvorili mašine. Mašine imaju delove, koje se mogu lako zameniti. Ako je i nas neko stvorio, zašto nas ne održava? zašto nam ne menja delove?

Ko kaze da ne mijenja?Zar nisi nikad bio bolestan ,pa ozdravio?:wink:
 
A pikole makine per granidiiiiiii lavori ((:
Definitivno je sve u ravnotezi, mashine i ljudi.. Jedni druge odrzavamo u ravnotezi tako shto postajemo deo nechijeg zivota, chinimo delove drugih, i oni chine nas. Ukoliko nam neki deo ne odgovara, tu je drugi koji mozda po principu komplamentarnosti vishe odgovara. Surovo zvuchi a bilo bi odvec smeshno da je zaista tako, a i to uproshceno odrzavanje ravnoteze. Na ''glupo'' pitanje, glup odgovor (:
 
e, a recimo sta ako smo mi ljudi (odnosno sva bica) toliko prosti, toliko nesposobni da ne znamo "popravljati" jedan drugog, odnosno ako se "pokvari" deo nas onda nam nema pomoci - mada evo medicina vec zna neke delove da zameni. Nego smo mi to tako resili da radjamo decu. Znaci nema nam pomoci, znaci moramo radjati decu, ko ce nastaviti nas. haha, moram sebi da se smejem malo :D
 
Ako cesh sa medicinskog aspekta, hajde josh napreduje nauka nekako, ali ne toliko brzo koliko bolesti. Reprodukcija nije uvek spas. To shto se koljemo mozemo da zanemarimo?(: Mislim na jednu sintezu dushe. Ona moze imati znanje kako da ispuni preostale komadice svoje sushtine, ali ako se delovi suvishe raspadaju, odmichu i menjaju se... ma gluposti ..
 
zasto bre gluposti? ti razmisljas ovako, ja onako. Ja sam mislio na to da se bolesti, teske bolesti ne mogu izleciti zamenom delova nasih tela... recimo imamo bolesti koje "vucemo" sa sobom ve vekovima. Prema tome niko da nam promeni taj "deo"...
 
Mislim da je kod tih tezih bolesti prevashodno bitan nachin razmishljanja. Kada bacish seme negativne misli, koje se razvija godinama u jedno lepo shareno drvo, pa kad onako krene da pushta grane i metastazira u ritmu nashih pesimistichkih misli.. Mozda ima neshto i u tome..
 
- Ljudi su stvorili mašine. Mašine imaju delove, koje se mogu lako zameniti. Ako je i nas neko stvorio, zašto nas ne održava? zašto nam ne menja delove?[/QUOTE]

Nisam zagovornik teorije o reinkarnaciji, ali bi poznavaoci mogli da kažu nešto na tu temu. ;-)
 
web_master:
Ovde bih želeo da postavite neka "glupa" pitanja, čiji odgovori su oko nas, ali se malo bavimo njime ili se uopšte ne bavimo iz raznih razloga. Ko hoće, može i da se nasmeje pitanjima, ali ajde da probamo i neki odgovor da nađemo - ukoliko je to uopšte potrebno. Naravno ne mora biti to pitanje neko, može biti i neka ideja samo.

- Ljudi su stvorili mašine. Mašine imaju delove, koje se mogu lako zameniti. Ako je i nas neko stvorio, zašto nas ne održava? zašto nam ne menja delove?


Sta te je navelo da ovo postavis ? ( mislim na temu i ovakvo razmisljanje )
Jel dovoljno glupo ?:)
 
web_master:
Ovde bih želeo da postavite neka "glupa" pitanja, čiji odgovori su oko nas, ali se malo bavimo njime ili se uopšte ne bavimo iz raznih razloga. Ko hoće, može i da se nasmeje pitanjima, ali ajde da probamo i neki odgovor da nađemo - ukoliko je to uopšte potrebno. Naravno ne mora biti to pitanje neko, može biti i neka ideja samo.

- Ljudi su stvorili mašine. Mašine imaju delove, koje se mogu lako zameniti. Ako je i nas neko stvorio, zašto nas ne održava? zašto nam ne menja delove?

....jeste,glupo je.
 

Back
Top