Srbija priznala Crnu Goru (konacno)

st.maurice

Primećen član
Poruka
577
Srbija priznala Crnu Goru
15. jun 2006. | 14:31 -> 15:19 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Srbija je priznala nezavisnu Crnu Goru.

Na sednici Vlade Srbije, koja je u toku, usvojena je odluka o priznanju nezavisne Crne Gore i o uspostavljanju diplomatskih odnosa s tom državom.

"Posle odluke Skupštine Srbije donete 5. juna, kojom se konstatuje samostalnost Crne Gore, stekli su se uslovi da Vlada Srbije, u ime Republike Srbije, prizna Republiku Crnu Goru i da budu uspostavljeni diplomatski odnosi, čime se doprinosi razvoju prijateljskih i dobrosusedskih odnosa", saopšteno je iz Vlade.

"Na sednici je donet zaključak da državljanima Crne Gore koji imaju prijavljeno prebivalište na teritoriji Srbije bude omogućen prijem i u državljanstvo Srbije, a Vlada je Ministarstvu unutrašnjih poslova naložila da po tom pitanju pripremi odgovarajući akt. Vlada je donela i zaključak da crnogorskim državljanima treba da bude omogućeno da u pogledu načina studiranja budu izjednačeni s državljanima Srbije i naložila Ministarstvu prosvete i sporta da po tom pitanju pripremi odgovarajući akt", saopštava Vlada.

Crnu Goru do danas priznale su, među ostalima, SAD, Rusija, Island, Hrvatska, Kina, a Evropska unija je svojim članicama preporučila priznanje Crne Gore, što je do sada uradilo više zemalja Evropske unije.

DPS pozdravlja

Demokratska partija socijalista je pozdravila odluku Vlade Srbije i poručila da će Srbija uvek imati iskrenog prijatelja u Crnoj Gori. Portparol DPS-a Predrag Sekulić očekuje da će Vlada Srbije učiniti sve, kao i Vlada Crne Gore, da crnogorska i srpska nezavisnost ne budu na štetu građana, odnosno da građani oni ne osete posledice samostalnosti dve države .



Samo i ja da konstatujem, da je nasa vlada sela, zasela, i konacno konstatovala, ono sto je kontsatovao ostatak sveta. (Ukljucujuci Rusiju, USA, EU, nas region,...)

Pa da se prekrstimo svi zajedno. Ja sam mislio da ce se ovo desiti tek tamo negde za par meseci. (sta bi Kostunici?)
 

Back
Top