Crtanje po zidu..

besame

Zainteresovan član
Poruka
344
Htela bih da u sobi mog sina nacrtam na zidu..pa sad videcu kog junaka Bogdan bude zeleo..Ali ne znam kojim bojama se to radi i gde mogu da ih kupim u N.Sadu.Bas bi me obradovali odgovorom.Lep dan vam zelim..
 
Uzmes tonere koji se kupuju u gvozdjarama i razmutis ih sa polikolorom, ali malo polikolora(razmucen sa vodom, Imas na kutiji u kom odnosu) npr. 400 ml. ili manje zavisi koliko ti te boje treba, pa dodajes toner dok ne dobijes zeljenu boju. Boja treba da je do tri nijanse jaca jer kad se osusi ona bledi. Ovo vazi ako ti je zid vec okrecen polikolorom ili krecom. Toneri se prodaju samo u osnovnim bojama pa ako hoces nijanse onda mesas vise tonera.
 
Razmisli dobro i raspitaj se još bolje.
Kad su moji sinovi bili mali pisali su po zidu drvenim bojicama i flomasterima, posle nijedan kreč to nije mogao da pokrije, čak smo i polikolorom pokušavali, nije vredelo dok nismo TOTALNO ogulili zid, do maltera... :sad:
Zato tri puta meri, jednom seci. :wink:
 
elmed:
Htela bih da u sobi mog sina nacrtam na zidu..pa sad videcu kog junaka Bogdan bude zeleo..Ali ne znam kojim bojama se to radi i gde mogu da ih kupim u N.Sadu.Bas bi me obradovali odgovorom.Lep dan vam zelim..


Moja drugarica je crtala voštanim bojama .. i jako je dobro ispalo .. probaj i tu varijantu ... mada je bolje zalepiti najobičnije tapete, pa crtati ... jer ako crtaš preko običnog zida, možeš posle imati problema oko skidanja boje .. kad Bogdan poraste :)
 
Mozda da probash u specijalizovanim prodavnicama koje prodaju slikarski pribor. Imash jednu takvu na Trgu Neznanog junaka (o'ma kod mosta), u ul. Vase Pelagica (spaja Jevrejsku i Petra Drapshina), ili u OXI u Milana Rakica (na Podbari), mada ne mogu da garantujem da ta poslednja josh postoji, poshto je malo skrajnuta.
 
E, ja sam pustila ceru zajedno sa sestricima i sestricinom da crtaju po jednom zidu u njenoj sobi, i to su radili, cini mi se vostanim bojama, i ispalo je bolje nego da je crtao neko mator :).
I, to je bilo pre par godinica, al ona to obozava, i nema nameru da kreci nesto preko toga- to joj je , onako, bas lepa uspomena.
 
Eeee, sta je sve bilo naslikano po mojim zidovima ! Kupi polikolor (iliti boje za krecenje enterijera), njima podslikaj velike povrsine, a onu finu zavrsnicu s akcentima mozes uraditi akrilnim bojama koje ces kupiti u nekoj specijalizovanoj prodavnici slikarskog materijala. Ajd pa postavi ovde svoj rad da vidimo sta si naslikala!:P
 
nema potrebe da kompliqjesh sa nekim specijanim bojama...... uzmi osnovne tonere (za krech, naravno - njih imash u svakoj farbari) i obichan krech.... pa razlichite posude i meshaj boje.... mozhesh da koristish bilo koje chetkice...... to je najjednostaviji i najjeftiji nachin.... posle toga necjesh imati problema sa uklanjanjem istih.... shto, veruj mi, mozhe biti bolno.....
 
A sto vostane? One su masne,vise su namenjene za decu nizeg uzrasta....Naravno, ne postoji pravilo, moze se experimentisati.Neko rece da slikas kredama - takodje mislim da je neprakticno - dete ce se nasloniti i skidati boju garderobom, ko god da dotakne zid - obojice se! Vostane boje ces tesko kasnije prekreciti jer su masne, a i nekako su krajnje amaterske, zaista najvise za malu decu i njihovo saranje po papiru.Bolje onda ako hoces da radis linijama uzmi deblje drvene bojice.
 
Ma najbolja ti je varijanta sa polikolorom i tonerima, meni je tako tata svake druge godine pravio razlicite sare i uvek znas da mozes da prekrecis ako ti se ne dopada. Prvo iscrtaj konture grafitnom olovkom pa po njima ides cetkicom izvlacis fine linije, ali pre toga obojis unutrasnjost nekom debelom cetkom.
 

Back
Top