Кanarinci i ostale pticice

peco

Početnik
Poruka
12
Pozdrav za sve!

Da li ima onih koji vole i bave se kucnim pticama? Ako ima neko da zna neke sajtove o kanarincima, stiglicima, zebama i ostalim pticicama neka napise adrese.
Gde i kako mogu naci neku literaturu tj. knjigu o njima?
Takodje mi trebaju diskovi, a na njima: PESMA KANARINCA STO DUZA (ili vec kako to ide, ipak sam amater, pocetnik tako da mozda ne formulisem pitanja pravilno, ali razumite me), ZVUKOVI PTICICA IZ PRIRODE tj. SUME.

Unapred zahvalan.
 
Molim za pomoc !!! Imam kanarince muzjake-pevace.Cetiri kanarinca pevaju ,a dva ne pevaju zato sto stalno po malo bacaju sitno perje,odnosno mitare se vec 5 meseci.Cuo sam da ima neka mesavina koja se kojoj se dodaju kuvana jaja i u roku od 7 dana ptica pocinje da peva,i prestaje da se mitari.

Molio bih da ako neko zna gde mogu da kupim tu hranu ili od cega je napravljena neka mi se javi na e-mail djmrvica@neobee.net
Unapred Hvala !!!
 
Pozdrav za sve!

Da li ima onih koji vole i bave se kucnim pticama? Ako ima neko da zna neke sajtove o kanarincima, stiglicima, zebama i ostalim pticicama neka napise adrese.
Gde i kako mogu naci neku literaturu tj. knjigu o njima?
Takodje mi trebaju diskovi, a na njima: PESMA KANARINCA STO DUZA (ili vec kako to ide, ipak sam amater, pocetnik tako da mozda ne formulisem pitanja pravilno, ali razumite me), ZVUKOVI PTICICA IZ PRIRODE tj. SUME.

Unapred zahvalan.
Uh Peco al si se zamerio ljudima...Nego, tvoje pitanje (ja volim i imam i one cetvoronozne i one prenate zivotinje)...
Savet: probrljaj malo po blogovima. Ja sam samo otkucala nesto tipa kanarinac+pesma i naisla na gomilu blogova od kojih ti neki/mnogi daju besplatan download pesama, a medju njima i dva sajta www.kanariefugl.dk (doduse na danskom je ali ces se lako snaci jer je potrebno isto da kliknes na, valjda univerzalno, download) i www.faganel.tripod.com
Mozes da ukucas i "song learning in the canary" pa da vidis sta ces da dobijes.
Ali opet mislim da su ti blogovi veca pomoc, kako po pitanju pevanja tako i po ostalim pitanjima. Literature o kanaricima imas u gotovo svakoj knjizari ali opet mislim da su ti blogovi po svim pitanjima "zakon".
Mozes da vidis i neki sajt "ljubitelja ili odgajivaca" kanarinaca- mozda oni budu ljubazni da te upute na te diskove za pesmu ali , veruj mi, moze sve da se "skine" sa neta.
Da je lepse vreme rekla bih ti da odes do neke pijace npr Kaleniceve ili Bajlona (doduse ne znam odakle si tj. da li si iz BG-a), u svakom slucaju, pijace na kojoj valjaju ptice. Tamo uvek valjaju i te kasete ili diskove. Ranije je, a mislim i sada, bila aktuelna "ploca" pod nazivom "Zov slavuja" ali sam i za tu sa "zvukovima ptica iz prirode"cula. Bedak je samo sto sad nije bas sezona poseta pijacama u te svrhe-ali ko zna, mozda bude jos suncanih dana.
U svakom slucaju se kanarinci najcesce uce upravo od snimljenih pesama divljih ptica.
Opet, zavisi i od toga koju vrstu kanarinca imas, sta hoces od njega tj da li zelis da ti "samo" lepo peva ili ga hoces da ga spremas za takmicenja.
Nemoj da zaboravis da kanarinci lako "skidaju" razne zvukove, pa narocito ako je kanarinac "pocetnik" nikako nije pozeljno da ga drzis blizu npr tigrice ili zebe, pa cak ni telefona koji ima specificnu melodiju. Narocito dok su fazi ucenja, treba ih drzati u manjim kavezima, ne hraniti ih preterano...Ma, zasto da ti prepricavam kad ionako svega ima na netu.
Mogu da ti kazem iz iskustva da "raspevan" kanarinac veoma dobro reaguje na klasicnu muziku, posebno gudacke i duvacke instrumente (ne zezam se). Pokusaj malo da ga potstices sa takvom muzikom.
A pitam se/te ja: zasto se ti ne obratis toj osobi koja ti je kanarinca i prodala?
 
Molim za pomoc !!! Imam kanarince muzjake-pevace.Cetiri kanarinca pevaju ,a dva ne pevaju zato sto stalno po malo bacaju sitno perje,odnosno mitare se vec 5 meseci.Cuo sam da ima neka mesavina koja se kojoj se dodaju kuvana jaja i u roku od 7 dana ptica pocinje da peva,i prestaje da se mitari.

Molio bih da ako neko zna gde mogu da kupim tu hranu ili od cega je napravljena neka mi se javi na e-mail djmrvica@neobee.net
Unapred Hvala !!!

Sta bi sa kanarincima? Da li su ok.? Da li si dobio zeljene odgovore na postavljena pitanja?
Ako je "pomoglo"- podeli to sa nama...
Od kad su promenili mesta nekih foruma, nesto ne mogu da se snadjem tj. da odredim kada je poruka poslata.
Ako ti je jos potreban neki savet - "vidimo" se na Forumu
Sve najbolje
Pozdrav
 
to su ptice sa jako lepim i zivopisnim bojama, U glavnom drze se zbog boje, muzjaci pevaju ali to nije ni blizu pesmi kanarinaca, Do prvog mitarenja imaju boje kao vrabci pa tek posle dobiju ove predivne boje. Muzjak se prepoznaje od zenke po tome sto ima izraz boja jaciji a kod zenke su nesto svetlije boje. I isto po repu se mogu prepoznati muzjak ima po sredini repu 2 perad-perija koja su duza nego kod zenke...
Jako su osetljive na temperaturu i traze dosta vlaznosti u vazduhu.
Eto tako bi bilo nesto ulratko o gould amadinama :D
 
to bi se moglo ovde videti

Diamant_Gould.jpg
 
Da li mi neko može reći nešto o promeni vlasnika papagaja kako oni reaguju?
Skoro sam dobila par kozica, rečeno mi je da su stari oko 3-4 godine i da je ženka samo jednom nosila jaja (tada je snela 7 a ispilila su se samo 3) Ženka je poprilično pitoma i hoće da stane na prst, a mužjak je pravi divljak nedozvoljava da ga pipneš ali reaguje kada mi čuje glas.
 
Jaoj ljudi kada sam došla sa posla našla sam jaje u kavezu, snela ga je moja Loki, ali je jaje bilo razbijeno, gnezdo joj je bilo pored kaveza zašto ga tamo nije snela? Pustila sam ih malo da lete i oni su načisto poludeli, ranije su samo pravili po nekoliko krugova a sada ne prestaju da lete, ne znam da li da im stavim gnezdo na vrata i da ih nepuštam nebi li snela jaje u gnezdo?
 
Malo je cudno al desava se, sad i nije vise vreme za parenje pa moguce da zenka nije vise spremna pa je bacila jaje ili jaje nije bilo plodno pa ga je razbila. Uglavno papgaji se pare od meseca marta pa najverovatnije da im je proslo sezona parenja pa sad vise i ne lezi na jajima ako bude imala vise. Ja mislim da bi bilo najbolje da joj uzmete gnezdo pa u martu stavite i tad cete imati vise srece!
Puno pozdrava
 
jedno pitanje o pticama koje nisu papagaji:
da li su i one druželjubivi kao ljubimci.
jasno je da je papagaj kao ljubimac vrlo umiljat i pametan,
a da li su i ove druge ptičice takve ?

da li ih puštate iz kaveza da lete po kući ?

da li se igraju po kući ?

da li se pokazuje inteligentno i radoznalo ponašanje kao kod papagaja ?
 
:think: Moja LOLa je snela još jedno jaje ali ovoga puta u gnezdu, jer ga ja nisam sklonila. Ali sada pitam da li ona treba non stop da leži na jejima ili ne. Ona u toku noći izadje i spava pored Rokija. Na kvarnjaka sam zvirnula kada je jela u gnezdo i jeje je bilo skroz u jednom ćošku, kao i da ne leži na njemu, što ga je snela ako nije vreme.
 
jedno pitanje o pticama koje nisu papagaji:
da li su i one druželjubivi kao ljubimci.
jasno je da je papagaj kao ljubimac vrlo umiljat i pametan,
a da li su i ove druge ptičice takve ?

da li ih puštate iz kaveza da lete po kući ?

da li se igraju po kući ?

da li se pokazuje inteligentno i radoznalo ponašanje kao kod papagaja ?

pozdrav,
kanarinci su drugacije od papagaja ne pokazuju tolko inteligentno i radoznalo ponasanje. Ako se uzima ptica koja je malo starija on se ponasa "divlje" tesko da ce biti druzeljubiva ili da vam sleti na ruci ako je budete pustili po kuci slobodno. Medjutim desava se ponekad da zenka napusta gnezdo sa malim pticima i onda da ne bi umrli treba ih hraniti nekoliko puta dnevno i drzati pod stolnom lampo pokriveni e tad ti ptici kad porastu jesu pitomiji i ako se pustaju kroz sobu da lete slobodno sletece vam na ruci ili tako pustiti vas da se priblizite.
Ja svoje pustam tako po sobi da lete 2-3 puta mesecno da bi se rastegli i da bi bili zdraviji.
 
Prodajes li kanarince ? Ako prodajes javi mi se na mail: diskus@ms012.net

za sad nemam bas nesto za projau al nadam se da ce biti na prolece.
nesto sam planirao da prodam frizirane da bi uzeo par zutih fishera al jos uvek ne znam dal cu ih prodati jer malo su retki i zao mi je da ih dam.
kad budem imao nesto za prodaju javicu vam.
ovo je moj e-mail: gogeanu@hotmail.com

Emil
 
:think: Moja LOLa je snela još jedno jaje ali ovoga puta u gnezdu, jer ga ja nisam sklonila. Ali sada pitam da li ona treba non stop da leži na jejima ili ne. Ona u toku noći izadje i spava pored Rokija. Na kvarnjaka sam zvirnula kada je jela u gnezdo i jeje je bilo skroz u jednom ćošku, kao i da ne leži na njemu, što ga je snela ako nije vreme.

stvarno ne znam sta da vam kazem,
ostavite i jaje i gnezdo i da vidimo sta ce da urade do kraja :) uglavno papagaji posle trece jaje leze na njima. Probajte ostavite sve i mozda i uspete nesto nikad se ne zna :D
Sretno
 

Back
Top