suva koza tela i svrab

klea1975

Početnik
Poruka
24
imam problema sa kozom od zimus-posle kupanja i mazanja(mlekom za telo, uljem ili nekim drugim preparatom), koza me strasno svrbi, ali bez ikakvih vidljivih manifestacija-nema crvenila ili bilo cega sto bi podsecalo na alergiju. Svrab je utoliko gori ako se cesem.
To se desava i nekoliko puta u toku dana, traje nekoliko minuta i nepodnosljivo je! Prvo sam mislila da se radi o neodgovarajucem preparatu za telo, pa sam ih promenila na desetine.Potom sam to povezala sa odecom od poliestera (definitivno pogorsava svrab), ali se on ipak javlja bez obzira sta oblacim.

Jedino sto malo ublazava svrab jeste mazanje bebi uljem na mokru kozu.Ja u stvari ne smem vise ni da pomislim da nanosim kremu na suvu kozu, jer je tad svrab najgori, a najvise je izrazen na bedrima, stomaku i ledjima.

Sada mi je vec muka od svega, svrab i dalje traje-malo je manje izrazen s dolaskom toplijeg vremena, ali i dalje predstavlja veliki problem.

Da li postoji neko medicinsko objasnjenje za ovaj problem?Napominjem da ranije nikada nisam imala problema s kozom.

Da li jos neko ima isti problem kao ja?
 
Imala sam takav problem.
Sad bi ti neki dr rekao da uradis krvnu sliku i sl. i da vidis da nije secer, jetra, bubrezi i sl.
Ja sam presla na decije preparate za tusiranje. Ne znam kako se tacno pise naziv, nemacka je, bubchen. Na pocetku sam se 2 dana samo tusirala samo vodom bez sapuna, pa onda jedan dan sa njim.
U poslednje vreme nisam mogla da nadjem ovaj tecni sapun pa sam presla na sebamed, i on mi isto prija.
 

Back
Top