"Pucao je dečaku u usta"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Fincher

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
336
"Pucao je dečaku u usta"
13. jun 2006. | 20:17 | Izvor: Beta
Beograd -- U nastavku suđenja šestorici optuženih za više ratnih zločina u Zvorniku 1992. svedočio je zaštićeni svedok Z.

On je kazao da je Duško Vučković zvani Repić najodgovorniji za ubistva više desetina Muslimana zatvorenih u Domu kulture u mestu Čelopek. Pred Većem za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu, svedok Z je rekao da je kao jedan od 163 zatočena meštana sela Divič bio prisutan kada je 28. juna 1992. godine Vučković, mimo policijske straže upao u Dom, gde je rafalnom paljbom ubio dvadeset, a ranio 22 Muslimana.

Kao trećeoptuženi pripadnik jedinice Teritorijalne odbrane Zvornika "Žute ose", Vučković je umro u pritvoru 28. novembra prošle godine, nekoliko dana pre početka suđenja za Zvornik.

Svedok je rekao da je prethodno 10. juna Vučković sa nekoliko saboraca bio upao u Dom, gde su na bini zaklali trojicu i streljali sedmoricu Muslimana, koji su odbili da se seksualno iživljavaju sa svojim sinovima.

Pošto je ostalim zarobljenicima bilo naređeno da okrenuti prema suprotnom zidu gledaju u pod, svedok Z je rekao da nije video lica izvršilaca, već je samo čuo njihove glasove i da je kasnije od policijskih stražara saznao da su sa Repićem bili "major Toro", "Zoks" i drugi.

Svedok je rekao da je Vučković ubio maloletnog Damira Bikića (17) pucnjem u usta naočigled njegovog oca Nurije Bikića. "Pitao je čije je ovo dete. Otac je rekao: 'Moj je'. Repić je rekao: 'Ne'š ga više imat'. Tražio je da (dečak) otvori usta i pucao iz malokalibarke", rekao je svedok.

Pet zarobljenika određenih da uklone leševe iz Doma odvezeni su u nepoznatom pravcu i više nisu viđeni živi, a prema rečima svedoka Z, 15. juna u zatvor je upala "nepoznata vojska" koja je ubila Aliju Mustafića i Omera Okanovića.

Svedok je rekao i da policijska straža nije učestvovala u ubistvima, ali da ništa nisu preduzeli da spreče upade Vučkovića i njegovih ljudi.

Prema optužnici, u Čelopeku su tokom maja i juna 1992. godine pripadnici "Žutih osa" ubili 19 Muslimana, ali su to odbacili optuženi Dragan Slavković (43) zvani "Toro", Ivan Korać (33) zvani "Zoks" i Siniša Filipović (31).

Šestooptuženi Dragutin Dragičević (35) brani se ćutanjem.
 
A to ne moze!Ima da se svi Srbi sto su zlocinci strogo pokaznjavaju za zlocini po Bosni,da pokazemo svetu da smo drzavotvoran narod i da nam funkcionise pravna drzava.
A i meni nesto ko Sumadincu drago sto je Toma glavni kod radikali,Voja nije tu a i sta je cacko mecku da oce u Hag,pa nek sad vidi,sta ja da mu radim a i nema Srbiji vlasti bez Sumadinca,a Voja to ipak ,deco nije.
 
Šteta što ovakve "samokritične" osvrte nećemo videti na forumima "najnovijih država"
Prebacuju nam da samo "Jugonostalgičari"...
Nije stvar u tome.
Mi smo državu imali dugo.
Njima je to NOVOST pa se raduju ko deca novoj igrački.
Kada neko kaže "Jugonostalgičar" to više doživljavam kao "Južni Sloveni".
Medjutim skorija istorija Slovena je suviše tragična...
 
Iron Lord:
Šteta što ovakve "samokritične" osvrte nećemo videti na forumima "najnovijih država"
.

Nije sasvim tačno jer u Hrvatskoj ima puno onih koji su razbili zaveru ćutanja i pričaju o proterivanju Srba.
Ipak kritičnost je naša prednost posebno u situaciji u kojoj smo mi tako da to ne treba odbaciti.
Mi smo državu imali dugo.
Njima je to NOVOST pa se raduju ko deca novoj igrački.

Imali smo je "dugo"...100 godina. :roll:
Amerika ima duže svoju državu nego mi svoju.
Nismo mi ispred njih zato što se države odričemo.
 
Pa da, ali ako gledaš to onda su Hrvati imali pre nas. Još u X veku.
Takođe su prvi primili hrišćanstvo što će posebno da obraduje domaće fundamentaliste.:lol:
Ja sam mislio da gledaš na noviju istoriju.
 
Fincher:
Pa da, ali ako gledaš to onda su Hrvati imali pre nas. Još u X veku.
Takođe su prvi primili hrišćanstvo što će posebno da obraduje domaće fundamentaliste.:lol:
Ja sam mislio da gledaš na noviju istoriju.

da ih obradujemo jos malo. stefan nemanja je bio katolik. :D takodje,najveci srpski srednjovekovni vladar car dusan je "petljao" sa katolicanstvom. :D
 
bex:
da ih obradujemo jos malo. stefan nemanja je bio katolik. :D takodje,najveci srpski srednjovekovni vladar car dusan je "petljao" sa katolicanstvom. :D
Nije petljao!! Bio je katolik, a koje je vere vladar, te vere je i narod.. Ali je u jednom momentu napravio veliki zajeb, umesto da ode u rim, da se kruniše, otišao je u Konstantinopolj... i tada je sve počelo!! A šta je dalje bilo, pretpostavljam da znaš...
 
Pa pljunuli su na, ceo, srpski narod.. i na oprost koji im je on dao nakon drugog rata, doduše uz svesrdnu pomoć ćopavog bravara.. Još im nismo naplatili dug ni za drugi rat.. Ne kažem da odobravam postupke ovih i sličnih zverova.. ali šta su tražili to su i dobili.. na kraju krajeva, onaj majmun što je ubio srpskog svata, na baš- čaršiji i danas se šeta, slobodno, po sarajevu... a vi sami prosudite šta, ko, kada i ZAŠTO!!
 
Fincher:
Pa da, ali ako gledaš to onda su Hrvati imali pre nas. Još u X veku.
Takođe su prvi primili hrišćanstvo što će posebno da obraduje domaće fundamentaliste.:lol:
Ja sam mislio da gledaš na noviju istoriju.

Ovo nije istina, pošto je knez Višeslav srbski knez, o čemu lepo govori Porfirogenet. Njegova krstionica napisana latinicom dokazuje da je bilo Srba koji su prešli u hrišćanstvo daleko pre drugih naroda. Da ne govorimo o borbama Srba i Nemaca u Beloj Srbiji, kada ih je takođe mnoštvo prešlo u katoličanstvo. Srbi se pominju na tlu Hrvatske pre dolaska Hrvata, o čemu svedoči i Einhardova hronika.

Prema tome, zamolio bih domaće liberalne demokrate da ne šire laži o svom narodu i njegovoj istoriji, jer to što rade danas u Srbiji, ravno je ustaštvu.
 
bex:
da ih obradujemo jos malo. stefan nemanja je bio katolik. :D takodje,najveci srpski srednjovekovni vladar car dusan je "petljao" sa katolicanstvom. :D

Nema veze kakve je ko vere bio, nego čijim se imenom zvao. Mi smo izgubili mnoštvo Srba koji su bili katolici, zbog pravoslavnog fundamentalizma. Stoga, nas srbske nacionaliste ne možete da uvredite takvim "činjenicama", jer su one nebitne. Možemo da pričamo o tome da su i Hrvati pisali ćirilicom, pa da im se zbog toga smejemo, a to je glupo. Bitno je da je Srbija bila najmoćnija slovenska zemlja na Balkanu, da je srbski narod slobodarski narod, da smo mi jedan od najstarijih naroda Evrope i da smo trenutno pod okupacijom, a da okupatorima pomažu domaće sluge, odnosno VI, liberalne demokrate - malograđanski sloj.
 
Alekasandar2:
Stavite Finchera na Ignore list i ste... suncan dan!

Ma da........stavite istinu na ignore, i super.......lep, sunchan dan.............. :roll:

inace,repic je bio tesko djubre i zlocinac. nadam se da ce ovu njegovu ekipu ubica i manijaka zatvoriti dozivotno iza brave i baciti kljuc.

I Repica na ignire.............i nista nije ni bilo......... :evil:

Blago onima koji imaju prekidac u malom mozgu, pa kad nesto nece da znaju, samo okrenu na "IGNORE".........


627014ja.gif
 
Kohen:
Ma da........stavite istinu na ignore, i super.......lep, sunchan dan.............. :roll:



I Repica na ignire.............i nista nije ni bilo......... :evil:

Blago onima koji imaju prekidac u malom mozgu, pa kad nesto nece da znaju, samo okrenu na "IGNORE".........


627014ja.gif

Pa to im je čuvena crkvena doktrina bežanja od stvarnosti,a zna se koliko su sad srednjovekovni običaji u modi u Srbiji...

A možda su to videli i od svog premijera Lagaliste Neobaveštenog..
 
Е ови ликови који говоре да је Душан био католик 100% су управу! Као и да су сви Срби и православци католици, а ови други су РИМОкатолици и ту се прави велика разлика! Јер ми смо исто Католикус а они Римокатоликус! А Стефан Немања да је поштовао Рим а не Цариград не бибио брат Мирослава захумског војводе, за чије јеванђеље сте сви чули и његов син не би ишао у Никеју код патријарха да тражи благослов идозволу за формирање српске архиепископије, него би путовао лепо за Рим!
То је још један доказ да сте ви из ЛДП-а и права клапа Титових пуленчића, све го скојевац до скојевца! Добро је мени мој профа историје говорио: ''Немож' никад комуниста да буде патриота''

180px-Hammer_and_sickle.png

Поздрав црвени
 
Bullitt13:
Е ови ликови који говоре да је Душан био католик 100% су управу! Као и да су сви Срби и православци католици, а ови други су РИМОкатолици и ту се прави велика разлика! Јер ми смо исто Католикус а они Римокатоликус! А Стефан Немања да је поштовао Рим а не Цариград не бибио брат Мирослава захумског војводе, за чије јеванђеље сте сви чули и његов син не би ишао у Никеју код патријарха да тражи благослов идозволу за формирање српске архиепископије, него би путовао лепо за Рим!
То је још један доказ да сте ви из ЛДП-а и права клапа Титових пуленчића, све го скојевац до скојевца! Добро је мени мој профа историје говорио: ''Немож' никад комуниста да буде патриота''

180px-Hammer_and_sickle.png

Поздрав црвени
Samo mala ispravka!! Konstantinopolj, a ne Carigrad!
 
Bullitt13:
Е ови ликови који говоре да је Душан био католик 100% су управу! Као и да су сви Срби и православци католици, а ови други су РИМОкатолици и ту се прави велика разлика! Јер ми смо исто Католикус а они Римокатоликус! А Стефан Немања да је поштовао Рим а не Цариград не бибио брат Мирослава захумског војводе, за чије јеванђеље сте сви чули и његов син не би ишао у Никеју код патријарха да тражи благослов идозволу за формирање српске архиепископије, него би путовао лепо за Рим!
То је још један доказ да сте ви из ЛДП-а и права клапа Титових пуленчића, све го скојевац до скојевца! Добро је мени мој профа историје говорио: ''Немож' никад комуниста да буде патриота''

180px-Hammer_and_sickle.png

Поздрав црвени

Е, баш је лепо рек'о: Не мож' никад комуниста да буде патриота !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top