Čitanje u javnosti

vanjica87

Obećava
Poruka
71
u gadnom sam tripu da me ljudi gledaju ko poslednjeg kretena zato shto chitam gde god uhvatim 5 mina vremena. Pre neki dan sam sela u kaficj poshto mi je iskochilo sat vremena. Poshto sam bila sama, izvadila knjigu koju trenutno chitam i jbg. znate dalje. U glavnom, u jednom ternutku dignem pogled i provalim dva tip koja zure u mene skroz zachudjeni Prilazi mi jedan i kao, ne mogu da verujem da chitash u kaficju, u kom si fazonu?
postideh se.
Am I a freak? :cry:
 
ja isto... najradije je citam u gsp-u.. prosto UZIVAM.. a sto se tice kafica i komentara tog tipa.. ;) uvek me bilo briga sta drugi POGOTOVU nepoznati misle o meni i mom ponasanju..
super je nositi knjigu kad se nalazis sa nekim ko kasni, ili kad si u losem drustvu pa malo odahnes.. :P
 
pa da...
a najgori mi je trip kada chituckam u GSPu, i neko se nasloni na mene da bi i on mogao da chita, i onda se ja najpristojnije trudim da ne okrenem stranu dok ne provalim da je dotichni zavrshio (a inache jako brzo chitam)
 
Ne mogu da verujem takvim reakcijama. Iako ne zivim u Srbiji kroz ovo prepoznajem zaostalost Srpskoga naroda. Ja nekad citam u parku nekad uz reku. Veoma je lepo citati u javnosti nemas razloga da se stidis tim aktom Vanjice.

Poz.
 
nishta chudno, ja ne samo da vuchem knjige sa sobom dok ih ne zavrshim nego ponekad i ceo blok i ugljen..jednom sam sama u jednom kafeu 4 sata slikala sholje za chaj i posudu za shecjer iz razlichitih uglova, tek kad sam zavrshilaprovalila sam da u kafeu nisam sama...mada opushteno, znala sam da odem sama na neku svirku i crtam negde u uglu ili pishem
 
vanjica87:
pa da...
a najgori mi je trip kada chituckam u GSPu, i neko se nasloni na mene da bi i on mogao da chita, i onda se ja najpristojnije trudim da ne okrenem stranu dok ne provalim da je dotichni zavrshio (a inache jako brzo chitam)

Јао, ја сам једна од тих који воле да гвире у туђе новине и књиге....:-?
 
Ja sam uvek mislila da malo citam. Nemojte pogresno da me shvatite. Ja stalno citam i stalno imam neku knjigu u ruci i bar jos 5 na listi "za procitati", ali sam uvek mislila da previse sporo citam. A onda sam upisala moj cuveni fakultet i nastavila sa navikom da na pauzama, predavanjima ili dosadnim vezbama citam. Tada se desilo ono sto nikako ne ocekujete od "akademskih gradjana". Prilazile su mi kolege (a naravo svi su pre toga blenuli u mene kao da sam pala sa marsa) sa pricaom "jao pa ti citas? a sta je to? ja nista nisam procitao/la bar 5 god" Jel treba nesto da dodam?
 
To nije ona slepa tajanstvenost ili mistika. Generalno, ljudi se boje kada vide nešto drugačije, nepoznato, ćutljivo, malo, sa nosem pažljivo zabodenim među redove neke knjige. U svakom slučaju knjiga je dobra za izolaciju i onda kada indirektno, u stvari prikriveno treba posmatrati pažljivo neku situaciju (: ~Pogled ispod novina~ ah (:
 
alien:
Meni je uvek čudno kad vidim da neko čita usred najveće buke i gužve, na primer u punom autobusu. Nikad ne bih mogao da se koncentrišem u takvoj situaciji.

Stvar je u tome shto ima onih koji chitaju bash u takvim uslovima da bi privukli paznju, mada to ne mora biti ni u kom sluchaju ispravan indikator. ja mogu da chitam pa makar se ne znam ni ja shta deshavalo oko mene ali nisam dobar parametar za potvrdjivanje pravila (: Knjiga moze da bude kao neki izolacioni gard postavljen radi pritajnog izdvajanja iz celine koja nam u tom trenutku ne odgovara. Jednostavno, knjiga ko knjiga.. chitash kad god i gde god imash priliku i stignesh.
 
nemoj tako. neke knjiga sam citala u autobusu i kada nije bilo mesta pa sam stajala i nekako odrzavala ravnotezu. A nije bilo retko ni da citam dok idem ulicom ako nije mnogo prometna. neke stvari me toliko zainteresuju da ne mogu da cekam da stignem do kuce da procitam.
 
Citanje-kad god i gde god...Proci nezapazeno u guzvi sa knjigom u rukama...tesko,mada to nije ni vazno...a da koriste tako drze knjigu,zveraju u nju i privlace paznju...jako jako cesto. Da barem citaju i utuve nesto..nego ni to..nos dole a pogled sa strane...lol
 
Ja citam svuda. Jednom sam se toliko smejala kad sam citala (Lovac u zitu) u busu, da su me ljudi zivo zainteresovani pitali sta to citam :)

Mislim da je to ok, iako je ipak najbolje citati nocu - svi spavaju, mir i tisina... jedino tada me knjige bas onako hipnotisu kako treba
 

Back
Top