sta raditi sa hormonima?pls help

S

sonja_bg

Gost
Pre par dana doktori su ustanovili da imam vise muskih nego zenskih hormona,Meni je sada dvadeset godina.Veoma sam uplasena jer ne znam kakve sve to posledice moze imati ,inace sam ovako normalna devojka ,nisam tip muskobanjastih i slicno jedina razlika koja se pojavila je malo (veci) i brzi ubrzan rast malja po telu i izostanak mesecnog ciklusa po 5 meseci.Uskoro pocinjem sa lecenjem a da li je to nesto neizlecio i kakve sve posledice moze imati .Ako neko zna bilo sta o tome ili ima slcan problem neka napise koju rec!unapred zahvalana!
 
Pa ovako... ako imas vise muskih hormona nego zenskih to znaci da nije ni cudo sto nemas na dug period menstruaciju jer zenski hormoni upravo prouzrukuju menstruaciju. Jednostavno neznam da li je kolicina tvojih muskih hormona bio mali i kada si ti bila mala jer uzroci bolesti mogu biti razliciti.
Ako si naprimer drzala dijetu,usled stresa...itd. to znaci da si izgubila dovoljnu kolicinu zenskih hormona da imas neredovnu menstraciju-ta bolest se zove Amenoreja ali neznam da li je to ta bolest i kod tebe. Mislim da je otvorena neka tema na forumu o amenoreji pa idi piogledaj. Inace sa svojih 20 godina ti bi trebala imati redovnu menstraciju da bi bila plodna tj. da bi kasnije mogla da imas decu.....
 
SONJA MENI SU USTANOVILI POLICISTIČNE JAJNIKE I TO OBA BLAŽI OBLIK KRVARIM MEDJU CIKLUSUMA GOJIM SE U STOMAKU DANAS JE43 DAN CIKLUSA I NE PIJEM NIŠTA JER IMALA SAM LOŠE ISKUSTVO SA FRIVALONOM. NISI JEDINA SA PROBLEMOM. TO ĆE KOD TEBE 6 MESECI DIAN 35 I SVE ĆE DA SE SREDI
 
Polako narode :shock: ,kako ste krenule mene bi uplasile sto znam sta je u pitanju a ne ovu devojku!

Draga moja nisi dala dovoljno podataka o svojim tegobama,sta je radjeno od ispitivanja i sa cim ti krece terapija,iz tog razloga ne znam da li je u pitanju policisticna bolest jajnika,pa zbog smanjenja zenskih polnih hormona je doslo do dominacije testosterona,ili imas problem sa nadbubreznom zlezdom koja produkuje testosteron u mnogo vecoj kolicini nego sto bi trebalo.
U svakom slucaju,za obe situacije postoje adekvatni lekovi koji ce vezati visak tog testosterona u tvom telu i omoguciti jajnicima da obavljaju svoju funkciju,smanjice se i dlakavost koju pominjes.Dakle taj poviseni testosteron nema veze sa muskobanjascu,mozes da budes i najelegantnija dama pa da imas problem sa testosteronom.
Svaka zena ga ima,samo kad je sve ok on se luci u malim dozama i organizam ga dobro iskoristi,Cak u situacijama kad zene imaju neke hormon zavisne tumore recimo dojke,pacijentkinjama se ordinira testosteron kako bi se smanjila funkcija jajnika i zenskih hormona.

Za damu koja je pomenula amenoreju,to nije bolest vec simptom.Postoji velika razlika izmedju toga.Bolest je ono sto je prouzrokuje,a na forumu smo se bavili amenorejom izazvanom gladovanjem,a amenoreja moze biti izazvana nizom hormonalnih poremecaja od glave preko celog tela.
Amenoreja je izostanak ciklusa,bilo zbog trudnoce ,gladovanja,hormonskih disbalansa...

Treba samo pozitivno da razmisljas ,da pratis lekarske savete i sve ce to polako doci na svoje mesto.
Pozdrav!
 

Back
Top