pomoc oko mogucih nacina ulaska u USA???

idza

Zainteresovan član
Poruka
346
Kako bi se moglo otici u USA bez icije pomoci? Mislim odes u ambasadu i tako to.....
npr da radim tamo ili da upisem nesto da ucim. inace zavrsio sam visu racunarsku skolu u roku tako da mislim da je to bonus svakako. Nekako mi dosta ovog dijela evrope za neko vrijeme..... Bilo bi fino ako bi neko pomogao da mi priblizi nacin na koji je to moguce izvesti. ipak bih vise volio da idem da ucim tamo. btw imam tamo rodbinu ali ih nisam nesto previse zeljan :( a da se usput i bavim sportom. ili je to samo u domenu maste???
 
Ako si zaista dobar u poslu koji radis, uvek mozes putem interneta kontaktirati kompanije koje se bave delatnostima u kojjima si ti jako dobar i imas odgovarajuce reference da to i dokazes... Ako neku firmu dovoljno zainteresujes, oni ti mogu srediti radnu vizu - legalan nacin da dodjes i radis ovde....
 
Sport_Billy:
Ako si zaista dobar u poslu koji radis, uvek mozes putem interneta kontaktirati kompanije koje se bave delatnostima u kojjima si ti jako dobar i imas odgovarajuce reference da to i dokazes... Ako neku firmu dovoljno zainteresujes, oni ti mogu srediti radnu vizu - legalan nacin da dodjes i radis ovde....
A da bi oni (firma) pozvali samo jednu osobu stvarno moras da budes majstor u svom poslu a oni da dokazu da takvu osobu oni nemogu da nadju u Americi!
 
najbolja ti je varijanta da trazis studentsku vizu, upises na primer engleski jezik ,predavanja su tri dana u nedelji, imas 5. semestara i cifra je oko 3000 dolara....E, sad, nemoj da te plasi ta cifra, zato sto bi to mogao opusteno da zaradis za par meseci...Postoji varijanta u kojoj ti faks obezbedjuje posao , onda ti svaki mesec odbijaju ratu za faks od sveukupne zarade....Zarada ti na primer bude 1000-2000 dolara, oni ti odbiju 200-300....Kada dodjes lako je ostati, problem je samo doci :)
 
idza:
Kako bi se moglo otici u USA bez icije pomoci? Mislim odes u ambasadu i tako to.....
npr da radim tamo ili da upisem nesto da ucim. inace zavrsio sam visu racunarsku skolu u roku tako da mislim da je to bonus svakako. Nekako mi dosta ovog dijela evrope za neko vrijeme..... Bilo bi fino ako bi neko pomogao da mi priblizi nacin na koji je to moguce izvesti. ipak bih vise volio da idem da ucim tamo. btw imam tamo rodbinu ali ih nisam nesto previse zeljan :( a da se usput i bavim sportom. ili je to samo u domenu maste???

Pa kud ces bolje imas tamo rodbinu.Neka ti rodbina posalje garanciju,sedi na avion i pali za USA.Kada stignes tamo nadji neku amerikanku,vencaj se za papire i to ti je to.Tako ces moci tamo dobiti drzavljanstvo tj ostati.
 
kada mu firma obezbedi radnu dozvolu, posle nekog vremena(nisam siguran za period), mislim da je godinu dana, dobijas green card. Ne moras stvarno biti strucnjak kakvog nema u Americi. Trebas samo nekome da se svidis i da radis za manje para nego neki amer....ako te neka firma hotje, oni te "dokaze" mogu da zavrse bez problema....Ako si dobar sa matematikom, programiranjem ili finansijama....ja znam za neke ljude ovde koji su radili u prodavnici cipela i na osnovu toga dobili vizu...doduse vec su bili ovde kada su nasli firmu koja ce da im zavrsi papire....
 
simple_things:
najbolja ti je varijanta da trazis studentsku vizu, upises na primer engleski jezik ,predavanja su tri dana u nedelji, imas 5. semestara i cifra je oko 3000 dolara....E, sad, nemoj da te plasi ta cifra, zato sto bi to mogao opusteno da zaradis za par meseci...Postoji varijanta u kojoj ti faks obezbedjuje posao , onda ti svaki mesec odbijaju ratu za faks od sveukupne zarade....Zarada ti na primer bude 1000-2000 dolara, oni ti odbiju 200-300....Kada dodjes lako je ostati, problem je samo doci :)


pa kako se dobija studentska viza i kako da uopste dodjem do tih firmi???
 
Sport_Billy:
kada mu firma obezbedi radnu dozvolu, posle nekog vremena(nisam siguran za period), mislim da je godinu dana, dobijas green card. Ne moras stvarno biti strucnjak kakvog nema u Americi. Trebas samo nekome da se svidis i da radis za manje para nego neki amer....ako te neka firma hotje, oni te "dokaze" mogu da zavrse bez problema....Ako si dobar sa matematikom, programiranjem ili finansijama....ja znam za neke ljude ovde koji su radili u prodavnici cipela i na osnovu toga dobili vizu...doduse vec su bili ovde kada su nasli firmu koja ce da im zavrsi papire....

Ihh, kad bi se green card tako lako dobijao kako ti kazes..............moja prijateljica je zavrsila fakultet u USA, gradjevina je u pitanju, bila je tada naravno na studentskoj vizi, nakon toga dobial posao i jedva produzava vizu, svake godine ista prica sa birokratijom........evo vec 3-4 godine kako radi i jos nema resen status..........

A sto se tice da neko iz Srbije nadje posao pa da mu poslodavac da garanciju, pa stvarno moras da budes neko i nesto da bi ti to neko uradio, nije to bas tako jednostavno........
 
idza:
pa kako se dobija studentska viza i kako da uopste dodjem do tih firmi???
Sto se tice tih firmi o kojima ja govorim, one imaju ugovore sa fakultetima,dakle, fax ti obezbedjuje posao u toj varijanti...
Pazi, ova opcija ti je najbolja, idi na www.infostud.com , mislim da se tako zove sajt, na njemu ima lista fakulteta koji daju stipendije, ako si dobar u sportu nebi ti bilo lose da trazis sportsku stipendiju.
U tom slucaju bi morao da stupis u kontakt sa potencijalnim faxom i da se dogovoris oko detalja....
Druga varijanta je odes na sajt nekog od americkih univerziteta, kontaktiras ih e-mailom i zatrazis informacije oko studija jezika na primer ili cega vec , sve jedno....Ima puno agencija u Bgd-u koje mogu da ti pomognu, probaj da kontaktiras neko studentsko udruzenje ili organizaciju.....Kada nadjes fax i dogoovoris sve onda ides u ambasadu sa potencijalnim dokazom o tvom buducem studentskom angazovanju i oni ti na osnovu toga daju visu....
Ali kazem ti najbolja i najisplatljivija varijanta ti je da sredis sportsku stipendiju.
Samo preko neta pronadji fakseve koji daju tu vrstu stipendije.
E, sad ako ti je sve ovo isuvise komplikovano, najjednostavnije je da trazis turisticku, zapalis kod rodjaka , onda odes do prvog faxa u okolini, svi oni imaju varijantu 'studentskog kredita' odnosno radis par time i studiras . U principu odavde ti je sve mnogo lakse...
 
imash vishe nachina:
1. Vozom
2. Autobusom
3. Privatnim autom/vozilom
4. Taxi vozilom
5. biciklom i peshke ne bih bash pokushavao...


shalu na stranu, INTERNET, Google, zapishesh TELEFONE koji stoje u "kontakt" rubrici tih sajtova, nazovesh, proverish, kazhesh odakle si, i kako mozhete da se zdogovorite.


sretno.
 

Back
Top