da li smo dostigli moralno dno?

bex

Primećen član
Banovan
Poruka
930
Na putu Pirot-Niš u subotu se desila teška saobraćajna nesreća. Otac je umro na licu mesta, a dve ćerke su se borile za život. Odlučivali su minuti. Niko od vozača koji su prolazili pored mesta tragedije nije hteo da se zaustavi. Učinio je to bugarski vozač. Povezao je devojke u susret kolima Hitne pomoći, koja su krenula iz Niša. Lekari su uspeli da spasu jedan život.

Zašto niko odmah nije hteo da stane? Žurilo im se, nisu želeli da uprljaju sedišta, okretali su glavu... Od čega. Od lične odgovornosti, od solidarnosti, od sebe samih. I ne samo oni koji su tog dana u tom trenutku tuda prolazili.

Zapitajmo se koliko često okrećemo glavu da bismo, potom, postali spremni da kritikujemo sve i svakoga.

text preuzet iz "blic"-a
 
Prvo, otkud na politiku ova tema? Poveži je nekako u daljem tekstu, a drugo, ne moraš onako da odgovaraš ako se ne slažeš sa nekim. Mislim na post upućen Eremiti na temi ''Istočno od raja''.
Nemoj mi odgovarati na ovo, već uradi ono prvo, s početka mog posta.
Pozdrav i hvala.
 
jomini:
Prvo, otkud na politiku ova tema? Poveži je nekako u daljem tekstu, a drugo, ne moraš onako da odgovaraš ako se ne slažeš sa nekim. Mislim na post upućen Eremiti na temi ''Istočno od raja''.
Nemoj mi odgovarati na ovo, već uradi ono prvo, s početka mog posta.
Pozdrav i hvala.
naprotiv.ova tema je direktno povezana sa destruktivnim posledicama politike koja je sprovodjena u srbiji poslednjih 20 godina. nadam se da cemo se osvestiti i poceti da radimo na sebi,a prvi korak je da priznamo da narod uopste nije toliko "dobar" i "pravedan" koliko bi mi zeleli.
 
definitivno smo izgubili svaki osecaj za moral, i izgubili smo svaki ugled u medjunarodnoj zajednici... ali bitno je da mi jos uvek imamo nas ponos, zar ne? :!:
to je stvarno zalosno... ali dalo se ocekivati posle 15 godina pogresne politike
mene zanima kada cemo vise da se osvestimo i promenimo iz korena nacin razmisljanja?!
 
bex:
naprotiv.ova tema je direktno povezana sa destruktivnim posledicama politike koja je sprovodjena u srbiji poslednjih 20 godina. nadam se da cemo se osvestiti i poceti da radimo na sebi,a prvi korak je da priznamo da narod uopste nije toliko "dobar" i "pravedan" koliko bi mi zeleli.

Pazi, politika nam jeste izmenila tokove života, ali SOLIDARNOST je ipak nešto što svako od nas ili ima ili nema.
Recimo, na Trgu u BG-u stalno stoji autobus Crvenog Krsta za dobrovoljne davaoce krvi.
Svi žure...
 
Iron Lord:
Pazi, politika nam jeste izmenila tokove života, ali SOLIDARNOST je ipak nešto što svako od nas ili ima ili nema.
Recimo, na Trgu u BG-u stalno stoji autobus Crvenog Krsta za dobrovoljne davaoce krvi.
Svi žure...

Mала исправка, не стоји аутобус Црвеног крста, већ републичког Завода за трансфузију крви.
 
bex:
naprotiv.ova tema je direktno povezana sa destruktivnim posledicama politike koja je sprovodjena u srbiji poslednjih 20 godina. nadam se da cemo se osvestiti i poceti da radimo na sebi,a prvi korak je da priznamo da narod uopste nije toliko "dobar" i "pravedan" koliko bi mi zeleli.


haha
zar stvarno verujes u to sto si sad napisao...
sta mislis da kad dodje do saobracajke u USA, da se svi polome da ti pomognu...ili ako te mlate i pljackaju na ulici...
vidis, nije problem u toj politici, problem je sagledati realnu stranu, i ne svaljivati svaku zivu sitnicu na komuniste...
tada, kada stvarno spoznamo odakle poticu neke stvari, mozda i budemo u stanju da ih resimo...
 
bex:
Na putu Pirot-Niš u subotu se desila teška saobraćajna nesreća. Otac je umro na licu mesta, a dve ćerke su se borile za život. Odlučivali su minuti. Niko od vozača koji su prolazili pored mesta tragedije nije hteo da se zaustavi. Učinio je to bugarski vozač. Povezao je devojke u susret kolima Hitne pomoći, koja su krenula iz Niša. Lekari su uspeli da spasu jedan život.

Zašto niko odmah nije hteo da stane? Žurilo im se, nisu želeli da uprljaju sedišta, okretali su glavu... Od čega. Od lične odgovornosti, od solidarnosti, od sebe samih. I ne samo oni koji su tog dana u tom trenutku tuda prolazili.

Zapitajmo se koliko često okrećemo glavu da bismo, potom, postali spremni da kritikujemo sve i svakoga.

text preuzet iz "blic"-a
da...
na to sam mislio u svojoj
"Pohvali Caru Velji".

a bio drug tamo, busom.
hteo da bije neku svinju u Audi A6, neki novopecheni burzujchic!!!
u pravu si, dno dna!!!
 
Obersturmfuehrer:
haha
zar stvarno verujes u to sto si sad napisao...
sta mislis da kad dodje do saobracajke u USA, da se svi polome da ti pomognu...ili ako te mlate i pljackaju na ulici...
vidis, nije problem u toj politici, problem je sagledati realnu stranu, i ne svaljivati svaku zivu sitnicu na komuniste...
tada, kada stvarno spoznamo odakle poticu neke stvari, mozda i budemo u stanju da ih resimo...

ma u pravu si, "nije sloba *****, mi smo govna"

:(

mi ga uzdigli, on nas "sunovratio"...

shta je tu je. a ja izlaz ne vidim...
:(
 
Ne radja se niko sa moralnim vrednostima, npr. kao sto je solidarnost, rodoljublje, ........ vec ih vaspitanjem i sopstvenim sagledavanjem vrednosti, covek stice i razvija kroz racio,kroz porodicu i nasledje, a pricati o istim tim vrednostima a sprovoditi i na tron vrednosti stavljati amoralnost, gadjenje prema vrednostima datim u nasledje i opravdavati da cilj opravdava sredstva, reklamirati poltronstvo, bolesnu servilnost, bolesne ambicije i sve vrednosti koje donose samo licni interesi, onda se treba pitati, kako pljunuto uspeva da polize i kako sam sebi staje u usta, a on sam to objasnjava Makijavelijem, Niceom--CILJ OPRAVDAVA SREDSTVO........
 
crow:
ma u pravu si, "nije sloba *****, mi smo govna"

:(

mi ga uzdigli, on nas "sunovratio"...

shta je tu je. a ja izlaz ne vidim...
:(

to je samo jedan od mnogobrojnih faktora, i nikako moze da bude jedini...
u stvari moze, ako se rukovodimo onim - ajde da se uhvatimo za ono sto nam prvo padne na pamet...
mislim ok, vi trazite opravdanje u tome, ja za svoje postupke trazim opravdanje kod sebe, i u svom vaspitanju...
 
Obersturmfuehrer:
to je samo jedan od mnogobrojnih faktora, i nikako moze da bude jedini...
u stvari moze, ako se rukovodimo onim - ajde da se uhvatimo za ono sto nam prvo padne na pamet...
mislim ok, vi trazite opravdanje u tome, ja za svoje postupke trazim opravdanje kod sebe, i u svom vaspitanju...
komplikovanije je to shtrumfe i od mog i od tvog tumachenja
oba smo u pravu, i oba greshimo...
nekako se ti faktori prozimaju. al apatija i bezosecajnost za tudju nesrecu je evidentna i nije je bilo pre Cobexove vladavine, bar ne u ovoj meri.
 
Ma bre,bio sam u nedelju na Novi Beograd kod Kinezi,vidim tamo i nasa deca,neke devojke rade za njih,to mi se ne svidja,prodaju tamo jeste jeftino,razumes i lepo sve na oko ali ne valja kvalitet!I oni da nam zaposljavaju omladinu i da nam prodaju losu robu,kupio sam od njih nesto stvari letnje papuce,i pukle posle dan a Kinez sebi u dzep moji dvesta dinara,ne bi prodavao tako jeftino da ne moze da zaradi a ja ostadoh bez papuce!
 
crow:
ma u pravu si, "nije sloba *****, mi smo govna"

:(

mi ga uzdigli, on nas "sunovratio"...

shta je tu je. a ja izlaz ne vidim...
:(

Lepo je Aleksander Ler 1946. nakon farse od sudjenja u Beogradu rekao: "Molicete vi da vas ponovo okupiramo".
Prosle godine je taj put bio mnogo lep dok se Velja slikao, a sada tamo imate rupe u velicine fice. Nesreca se desila na mestu na kome je rupa duboka skoro 40cm i obima 2x2 metra!!!!!!!! Naravno da ne postoji nikakav znak upozorenja i da rupu niko vec dva meseca ne zatrpava. Ako idete od Nisa na istok, bolje idite autobusom - rizik je manji autobusi imaju vece tockove.
 
bex:
naprotiv.ova tema je direktno povezana sa destruktivnim posledicama politike koja je sprovodjena u srbiji poslednjih 20 godina. nadam se da cemo se osvestiti i poceti da radimo na sebi,a prvi korak je da priznamo da narod uopste nije toliko "dobar" i "pravedan" koliko bi mi zeleli.
Nije mi jasno zašto i čemu se čudiš!? Pa, svuda, na zapadu ti je sasvim normalno da vidiš čoveka na trotoaru, u lokvi krvi, dok ga svi prolaznici obilaze( izboden nožem, upucan.. sve jedno je), ali kada se desi saobraćajka, odmah dojure panduri, a za njima i hitna.. Jedan Prijatelj mi reče, prilikom odlaska u Nemačku: ako te napadne neka banda na ulici nikako nemoj da vičeš HILFE, HILFE, nego FOJA, FOJA(*****, *****)..
 

Back
Top