"GUZVANJE" KOSE

sarchy

Početnik
Poruka
18
E pa zene,ja sam juce svoju kosu do guze skratila do ramena... :mad: Al dobro,sama sam htela.A sad pitanjce jedno:
Jel pene za kosu ostecuju vrhove?
Na koji nacin vi pravite "talase" u kosi?Ja guzvam sa penom,al mi se samo krajevi "uloknaju". :-( A ja bih htela od korena...
I koja pena je najbolja za guzvanje?

Bas se raspricah,,, :lol: kisssss
 
ne volim guzvanje penom jer samo izgleda neuredno i suvo, tj kruto na dodir. preporucujem ti da kupis briljantin kremu koju ces naneti na kosu posle loknanja nekim papilotnicama ili sl. tako ce ti kosa imati i oblik, a sijace kao da je mokra. dobra je stvar i da kada operes kosu onako jos mokru je zavezes u riblju kost i pustis da se osusi, dobices prelepe talase...samo oh oblikuj ovom kremom.
 
samo nemoj da koristis belance, ili sta se vec koristi...to mi je nesto najprljavije!

meni je kosa prirodno talasasta, ali obicno posle pranja na mokru i posle ponovo na suvu dodam malcice kokosovog voska...a imam i neku "sculpting putty" kremu koja ti daje sjaj i pricrscava lokne/talase..to mozes naci po salonima

pene su ok ali one ti samo ukrute kosu...nego, kao sto rece mala_nis uzmi neke papilotnice ili figaro, sta znam...pusti malo da se slegnu i onda ih tek naprskaj da se ne bi skroz ispravile..

hope it helps*
 
sarchy:
E pa zene,ja sam juce svoju kosu do guze skratila do ramena... :mad: Al dobro,sama sam htela.A sad pitanjce jedno:
Jel pene za kosu ostecuju vrhove?
Na koji nacin vi pravite "talase" u kosi?Ja guzvam sa penom,al mi se samo krajevi "uloknaju". :-( A ja bih htela od korena...
I koja pena je najbolja za guzvanje?

Bas se raspricah,,, :lol: kisssss
A kako si podnela sok kad si videla da ti kose vise nema?
Ja odlepim i kad mi krajeve skrate. . .
 
E pa treba da se guzva i koren.
Ne mogu da se dobiju bas lokne,ali da se ublazi razlika sa krajevima.
A taj figaro i sl.uopste ne preporucujem.Unistava kosu,a koja je frizura vredna da posle moram da secem kosu?
 
blacky333:
E pa treba da se guzva i koren.
Ne mogu da se dobiju bas lokne,ali da se ublazi razlika sa krajevima.
A taj figaro i sl.uopste ne preporucujem.Unistava kosu,a koja je frizura vredna da posle moram da secem kosu?


pa cekaj bre blacky..sta ne unistava kosu? presa, figaro, farbanje, satiranje, stepenasto sisanje...ma i najobicnije sisanje..

meni bre sve unistava kosu, tako da na kraju krajeva koristim svakakva sredstva da mi izgleda "healthy":D
 
papilotnice ne stete kosi! ako su one bas tanke, mozes ih naviti do korena glave i onda idu talasi i lokne ok korena!!! evo, usput mozes samo da okrenes glavu na dole i odozdo ka korenu poprskas malo laka , samo da ti podigne vlasiste i izgleda bujnije. nece se mrsiti ako stavis vosak ili kremu za kosu, ali pena i to...to isusuje i mrsi i izgleda prljavo
 
Koristila sam ja i figaro,i presu,i PEGLU :lol: ,pa sam zato sad osisana.A jel ta briljantin krema ima da se kupi u apotekama,i jel ima neki poseban proizvodjac,i kolika je cena?

Ja imam 1000000 preparata za kosu,uglavnom za ispravljanje(koji uglavnom nicem ne sluze),al zbog ovog "letnjeg" vremena mi se od vlage uvije kosa na krajevima kad je ISFENIRANA(vise ne doticem el.spravice za kosu! :cry: )

Papilotne imam samolepljive,al pocupam pola kose kad ih skidam(bas juce),a i ispadnu neki meni bljak uvojci.Ja bih talasice...Kao Sienna Miler,ili Jessica Alba... :roll:
 
da, pakovanje je belo, tj bela teglica i predivno mirise! a za talase, probaj ovo da sa skoro mokrom kosom ispletes riblju kost i posle par sati pustis....imaces prelepe talase od korena (jer se r.kost plete od korena) tako je niti goris ni nista a izgledace prelepo. poslusaj me jer vidis koliku kosu ja imam i nije mi prirodno ravna i kako sam je raznim peglama ostetila, odlucila sam da je bolje da nosim talasastu...
 
Za malu nish:kosa ti je preleeepa...I ja sam odlucila da mi je bolja talasasta(kasno sam to shvatila,al sta je tu je :) )
Sutra kupujem ti kremu,i svako vece pletem riblju...Thanks for advice.kisssssssssss
 
e ja sam probala ovo sa ribljom kosti a mislila sam da je njesra iskreno doduse meni kosa i jeste talasasta ali se od farbanja to iskvarilo tj neravnomerno je talastasta
i probala ja dakle i stvarno je super,ravnomerno,nice
hvala mala
 
ja koristim niveinu penu za kovrdzhavu kosu i rekli su mi da kao ne oshtecuje ... a i bude mi mekana kosa, uopshte ne isushuje i ne slepi. a inache mi je kosa talasasto kovrdzhava, ne znam ni ja ... i kad je sushim koristim taj difuzor da se ne razleti na sve strane :)
 
Svetu se ne moze ugoditi :D
Obicno devojke koje imaju ravnu, zele da je guzvaju, a lonkaste zele pravu. Ja imam skroz pravu kosu, i nekako nije disciplinovana za nikakvo uvijanje. Bas je kao neka svila, i izmigolji se skroz se opusti. Pa i ne praktikujem, a i nisam luda za tim. Mozda nekad guzvanje kose bi uradila, ali zaboravim :D Jednom sam kupila peglu ...bukvalno iz hira, i prodavacica me pita... jel za poklon? Ja , ne, za mene.. I ona krenula da se smeje.. ma daj, pa tebi skroz ravna. I sad sedi pegla kuci. A nije bila jeftina :( Meni se manje ispegla peglom, nego kad je samo ocesljam posle pranja:D

I da.. znam da je fuj..ali najbolje guzvanje je secer + voda :D
 

Back
Top