Koferče za godišnji odmor

P

pajamaca

Gost
dragi moji...
šta sve nosite na odmor...kofer, koferčinu..torbu...i još jednu;)
kozmetika, garderoba?
lično nisam previše maštovita...stanem u ranac...
a nosim torbu za odela, zbog njegovog odela i moje haljine:lol:
pa se nađe mesta i za ostale prnjice.
 
Nosim dva ranca, jedan veliki i jedan sa knjigama, hranom iz Srbije što mi majka spremi da ne ogladnim na putu.. tri boxa cigareta obavezno!
Obavezno nosim prenosni DVD, DivX..Ipod i prenosni MP3 Player sa USB-om..nikad se ne zna kad će USB da mi zatreba i fotoaparat, naravno..
Nosim i ono što moja žena ponese na put, jednu ogromnu koferčinu, veći kofer nisam u životu video..jbo sam mu kewu, mrzim ga iz dna duše..
 
aa da..pa na lap top,...aparat...nisam ni pomislila,to mi inače ide vazda uz ja kao extermitet:lol:
dakle..knjige, bar 3. pa se otimamo koju ko čita prvi:p
ne kupujem časopise, to me smara.
jedna omanja torba rekvizite za plažu...
za decu....
 
Joooj što je to diiivno :D
Ja mislim da više keša potrošim na spremanje za odmor nego na samom odmoru!
Imam jedan koferčić predviđen samo za kozmetiku - šampon, omekšivač, pakovanje, krema za kosu i voda za kosu - da se ne syebe mnogo od soli i sunca. Mleko za telo, ulje za telo, bebeći puder, krema za lice, sprej za sunčanje, mleko za sunčanje s većim faktorom za lice i za prve dane, onda ulje za sunčanje i ono mleko za posle sunčanja što se namažeš na plaži posle tuširanja pre nego što kreneš kući. Lakovi za nokte, krema za nokte - obavezno sinoderm zbog alergije - ako je plaža peščana ne gine mi. Dnevne uloške, normalne uloške, tampone.
Od lekova - kapi za nos x 3 znam da će mi se sinusi otvoriti, fluimucil, aspirini, acetisal za svaki slučaj i kutiju antibiotika, medicinski ugalj, soda bikarbona, vitamin c, flugalin.
Fen je isto obavezan, nije što volim da se feniram nego zahladni uveče...
I kofer sa stvarima, papučama, sandalama...
 
Uh, obozav predradnje za odmor:p
Imam spiskove u kompu, za letnji odmor, zimski odmor, izmedju.
Svake godine su sve duzi, cini mi se.
Malo se i menjaju, pelene izbacene odavno, flasice, pa onda case, pa nosa i bez nose, pa da li je kolima ili avionom. Kad su kola onda je opusteno.
Tebi se priblizilo, i ja cu skoro:p
 
dva puna kofera plus ono rucno koferce za kozmetiku i lekove za dete.

garderoba uglavom i decije igracke. knjige ne nosim jer uzimamu u hotelskoj "biblioteci"-uvek ma neko lagano i zabavno stivo. kamera, odnosno foto-aparat i to je to. Od sve te silne garderobe koje ponesem, ni trecinu ne obucem.
 
Ja nosim jedan kofer na tockice, srednje velicine za garderobu i obucu , a onda jednu "samsonite" torbu za dokumenta, foto aparat, nesto od klope i sl, plus moju zensku torbicu za moju sminku, moj mob.tel. za moj novcanik i milion nekih gluposti koje me na g.o.uopste nece trebati al eto dami se nadju... Uvek su tu za ne daj boze hanzaplasti, brufeni, andoli, toplomer, igla sa raznim koncima ako se nesto otsije...Uglavnom moj dragi ili mi se smeje kad vidi prtljag il pocne 5 dana unapred da mi prica kako sve treba da nam stane u jednu torbu...Naravno ja od svog plana ne odustajem... ;)
 
Za letnji go cini mi se da je komplikovanije spakovati se :roll:
Ja pravim spisak sta sam stavila u kofer, a ne posle se pitam da l sam stavila roze gacice :roll: pa ne pa moram sve da vadim da bi ih nasla...U al ipak voklim pripreme za go...I uvek ali uvek zaboravim karte i neke sl. drustvene igre...
 
@Maco pochela si da se pakujesh? Aa? Blagish tebi.

Na prvom mestu uz kozmetiku za suncanje, shampone i pakovanja za kosu, su svi glavni i prateci lekovi za herpes, pa onda andol, razni lekovi i vitamini.
Shminku ne nosim, bukvalno nishta, "odmaram" lice na godishnjem odmoru. Papuche samo za plazu, raznih boja, kupacih kostima na pretek. Garderoba svedena na minimum, samo sportska, shorcevi i majce.
Foto-aparat i kamera obavezno, Mp3 i knjige.
Evo spakovala sam se, samo josh i da krenem.
 
ja se pakujem ko dzek nikolson u filmu 'dobro da bolje ne moze biti'...... :lol:.....:mrgreen:

..i trudim se da sve spakujem u jedan kofer.........veeeeliki...:D...............ne volim one varijante : dva kofera, tri torbe, rucni prtljag, neseser, kesa, torbica.......
 
pajamaca:
dragi moji...
šta sve nosite na odmor...kofer, koferčinu..torbu...i još jednu;)
kozmetika, garderoba?
lično nisam previše maštovita...stanem u ranac...
a nosim torbu za odela, zbog njegovog odela i moje haljine:lol:
pa se nađe mesta i za ostale prnjice.

Samo putnu torbu (veličina zavisi od dužine putovanja i doba godine) i ručni prtljag. U putnoj torbi (ili koferu) najviše mesta zauzimaju toaletni pribor, putna pegla i fen, mini apoteka (hanzaplast, bayer, flonivin), knjige. Ručni prtljag (najčešće ranac) podrazumeva novčanik i dokumenta, foto aparat. Trudim se da spakujem samo onu garderobu koju ću sigurno obući, čak i ako kofer ima točkiće :)
 
Прво повадим и сложим на кревет све што бих понела, а онда када констатујем да је то три пута више него што може да стане и да понесем, онда почнем да одвађавам (јел се тако каже?)....и полако сводим на подношљиву меру...

До прошле године сам носила велики ранац на леђима, да би ми руке биле слободне да могу да водим децу кроз гужву...А сад мислим да је дошло време да се уозбиљим - почела сам да носим (то јест да вучем) кофер!
 
ja uvek nosim malo stvari i uvek ima neobucenih. Pojma nemam kako. Mozda zato sto, kada stignem, stavim smokvin list 'de treba pa mi vise nije ni potrebno? I jos se nije dogodilo da pomislim "sto nisam ponela ovo ili ono..."
Mislim, cenim ja kada vidim nekog (tj. neku) na stiklicama, s bizuterijom i dodacima, al' meni je to... kuluk jedan!
Ja ne umem ni da "izlazim" kada sam na odmoru...Prosto, idem negde da jedem kad sam gladna i uglavnom se izlezavam i citam. I mazem se da mi koza bas mnogo ne ostari a mladezi budu dobri.
E, nosim onaj kompletic "igla, zihernadla i koncici u boji"! Ne pamtim kada sam ga upotrebila, al' imam, da mi se nadje.
 
dakle...nisam jedina:lol:
nosim bukavalno jedne bermude, jednu suknju i jednu svečaniju odeždu...
japanke koje su plastične, i jednu obuću koja se nosi uz tu lepu odoru, i uz one bermude,ili suknju...
npr, za 10 dana 5 majica, majičica,breteluši.......
muž isto tako,mada ne nosi suknje,nego još jedan par kratkih pantalonica...
deca....po pet presvlaka...i tako uvek nešto pazarimo:roll:
ma garderoba nam stene u ranac,onaj što nose školarci:lol:
ali zato krokodili,šlaufi,kofice,lopatice....imaju svoju torbu, od koje se ne odvajamo ni na odmoru:p
kozmetika i lekovi...imaju svoj neneser, te ako nešto ne stane...odvađavam:p
tako da se meni ne dešava da nešto ne nosim:p
godine putovanja,i ne iznošenih stvari su učinile svoje:p dozvala sam se pameti!
 
Aaa, ja upravo pocinjem da razmisljam o pakovanju- idem za neki dan na morence :). Znam da cu u sustini da nosim isto kao ranijih godina- sve stvari koje ne mogu da nosim u mojoj maloj sredini , a koje moj muz tako rado voli da vidi na meni :P, i par stvarcica koje nosim kad dete kaze "ajd, malo da se uozbiljis- necu sa tobom da idem u grad :)". Ona je dovoljno velika da se pakuje sama, i obicno samo zajedno zakljucujemo sta bi trebalo da se izbaci jer su nam torbe vece nego sto prostor u autu dozvoljava da budu.
Kozmetika jeste stvarno cudo koliko treba tamo da je imamo, al, sve je to deo ovog slatkog ritualcica pakovanja pred skitnju :)
 
Racionalno se pakujem, garderoba minimalno - kupaći, šorts, pamučne majice za plažu i sedenje preko dana, japanke. Za veče, suknjice, malo svečanije majčice i farmerke, kapri bi bile idealne za put i izlete, da se ne kuvam u običnim, papuče. Kozmetika uobičajeno - mackalice, šamponi, na moru mi samo sjaj za usta treba od šminke...fotoaparat, mobilni i ispravljač, pasoš, pare ;-), lekovi. Ogroman prostor u torbi mi zauzme peškir za plažu, dušek, onda moj peškir za brisanje, ne volim hotelski. Nekoliko knjiga, časopisi, karte za igranje, jamb (penzionerski :razz: )...naočare za sunce, šeširić, uf to bi valjda bilo sve :wink:
 

Back
Top