Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Supruga i ja dolazimo u Kanadu u maju,da li imate neki predlog za smestaj u prvih mesec dana.Neki hotel,b&b,motel.Planiramo da zavrsimo formalnosti,vratimo za Srbiju pa kasnije(na jesen) potpuno preselimo.Nismo vezani ni za jedan grad (provinciju)za sada.
Pozdrav
 
k9011:
Supruga i ja dolazimo u Kanadu u maju,da li imate neki predlog za smestaj u prvih mesec dana.Neki hotel,b&b,motel.Planiramo da zavrsimo formalnosti,vratimo za Srbiju pa kasnije(na jesen) potpuno preselimo.Nismo vezani ni za jedan grad (provinciju)za sada.
Pozdrav

Nije mi jasno, kakve formalnosti? Sto bi se vracali u Srbiju pa onda ponovo ovamo, ne razumem.
Od formalnosti treba da izvadite prvo SIN, pa ce vam trebati i vozacka dozvola, moras sve ispocetka. Ne znam sta bi jos to sredjivao. Stan mozes uzeti tek kada se preselis za stalno jer moras potpisati lease na godinu dana.

Pogledaj za recimo Vancouver ovo, http://www.hazelwoodhotel.net/
Ne znam nista jeftino za Toronto, baci pogled na internet, naci ces nesto, znam da postoje neke varijante za nove imigrante, izdaju se stanovi na nedelju dana, moze i po danu samo sto je skuplje.
 
Hvala ti puno Sonja ove informacije iz prve ruke znace dosta.Imamo jos vremena da razmisljamo(sigurno jos 6-7 meseci dok se postupak zavrsi),ali mislim da je najbolje da dodjemo u Edmonton ili Calgary,ili cak severnije za pocetak pa za 3-4 godine kada dobijemo drzavljanstvo i iskustvo mozemo juriti topliju klimu ili lepsi grad ako bude potrebe.
Drago mi je sto su gradovi razliciti od Srpskih i takodje ne zelim da visim po crkvama jer svako ko se vadi na veru da bi zaradio gadno gresi.
Za kliku:razmisljao sam cak i o gradu gde si ti ili o Fort Macmurray, nisam siguran kako bi podneli klimu ali nemoramo se vezivati za jedan grad, jos razmisljamo.
Iskreno mi se najvise svidja Surrey ali o tom potom.
 
Klika, pod formalnostima mislim (PR card) - pa SIN,vozacku dozvolu,itd.
Sve moze da ceka osim PR,nismo u mogucnosti da dodjemo odmah za stalno a moramo uci u Kanadu zbog vize,hvala za odgovor.
 
k9011:
Klika, pod formalnostima mislim (PR card) - pa SIN,vozacku dozvolu,itd.
Sve moze da ceka osim PR,nismo u mogucnosti da dodjemo odmah za stalno a moramo uci u Kanadu zbog vize,hvala za odgovor.

Pa kada vam istice onih godinu dana od kada ste uradili lekarski? To znas da kada dobijes vizu, imas jos godinu dana od dana kada si uradio lekarski da udjes u Kanadu.
E sad, pravite sebi velike troskove. PR ces cekati 5-7 nedelja, sto ce reci ostaces ovde dva meseca i placati neki hotel po prilicno visokim cenama. Drugo, neces raditi jer je besmisleno da trazis posao za tako kratko vreme, pa onda opet se vracas posle par meseci i opet kupovina avio karta............
Sve kad stavis na papir, ode kod od sale $ 5000, a mozda i vise. Razmisli dobro........
 
AleksandarA:
Za kliku:razmisljao sam cak i o gradu gde si ti ili o Fort Macmurray, nisam siguran kako bi podneli klimu ali nemoramo se vezivati za jedan grad, jos razmisljamo.
Iskreno mi se najvise svidja Surrey ali o tom potom.

Fort McMurry je uzasno skup, tesko je naci smestaj. Grande Prairie nije los, posla ima, ma podnese se sve, nije to tako strasno, zime su suve pa -20 C nije strasno, navikne se covek na sve. Ja ne volim hladno vreme a mogu ti reci da sam se navikao.
Doduse, ne mislim ja ovde dugo da ostajem, jedna zima je dosta, idemo dalje, najverovatnije Vancouver ovog leta, videcemo......
 
klika:
Pa kada vam istice onih godinu dana od kada ste uradili lekarski? To znas da kada dobijes vizu, imas jos godinu dana od dana kada si uradio lekarski da udjes u Kanadu.
E sad, pravite sebi velike troskove. PR ces cekati 5-7 nedelja, sto ce reci ostaces ovde dva meseca i placati neki hotel po prilicno visokim cenama. Drugo, neces raditi jer je besmisleno da trazis posao za tako kratko vreme, pa onda opet se vracas posle par meseci i opet kupovina avio karta............
Sve kad stavis na papir, ode kod od sale $ 5000, a mozda i vise. Razmisli dobro........

Slazem se sa tobom,ali viza istice u maju(do tada moramo uci u Ca).Mnogo toga ovde nismo zavrsili(stan,ugovorene obaveze) te nam je jedina opcija takav dolazak(poprilicno idiotski-znam)ali druge nam nema.
-Mozes li mi napisati malo o proceduri iznajmljivanja stana (dal nam treba SIN,PR card za rent stana),itd.
-Oko vozacke dozvole (imam nasu 9 godina-da li u Ca krecem od nule?)
-Koji nam grad ti predlazes za pocetak(ja i zena smo u IT sektoru-nameravamo da se doskolujemo).
 
GMan:
Jeli istina da se toliko priviknes na hladnocu da posle nekoliko godina hodas u kratkoj majici na 0 stepeni?

U to bas nesto i ne verujem, jeste da sam vidjao lokalne ljude koji recimo na 0 C nose kratke rukave a da stvar bude znaimljivija jos i se setaju i sa oprano kosom koja naravno nije osusena! Kako im to polazi za rukom, ne znam :-)......

Ja se jesam pomalo navikao na hladnocu ali radi se o tome da je zima ovde prilicno suva tako da -20 C u tom slucaju niej tako strasno, gore bi bilo minus 7-8 sa velikom vlagom.
 
k9011:
Slazem se sa tobom,ali viza istice u maju(do tada moramo uci u Ca).Mnogo toga ovde nismo zavrsili(stan,ugovorene obaveze) te nam je jedina opcija takav dolazak(poprilicno idiotski-znam)ali druge nam nema.
-Mozes li mi napisati malo o proceduri iznajmljivanja stana (dal nam treba SIN,PR card za rent stana),itd.
-Oko vozacke dozvole (imam nasu 9 godina-da li u Ca krecem od nule?)
-Koji nam grad ti predlazes za pocetak(ja i zena smo u IT sektoru-nameravamo da se doskolujemo).

Znas sta bih ti ja predlozio, nazovi ambasadu u Becu ili posalji email i pitaj ih da li mozes da uradis ponovo lekarski pregled da bi prolongirao odlazak. Objasni im situaciju i vidi kako i da li moze to da se uradi.
Vise ti se isplati da ponovo to uradis i das samo $100-njak nego da dolazis ovde pa se ponovo vracas itd..........

Za stan, pa to zavisi, neko trazi reference kada ti izdaje stan na godinu dana, ti potpisujes ugovor. Trebalo bi u tom slucaju bar da imas neki bankovni racun, PR ili sta vec, mada neko ti to nece traziti, kazem nema pravila.

Kreces od nule sto se tice vozacke,, ustvari nije bas od nule, posto ovde postoji drugaciji sistem, postoje dve vrste dozvola, za pocetnike, pa onda oni ponovo moraju da polazu itd.......e sad, ti mozes izbeci taj prvi korak i odmah polagati za ovu advanced sto bi oni rekli. Ponesi samo svoju dozvolu iz Srbije ili ako imas medjunarodnu.

IT sektor, sirok pojam, sta tacno. Hmm......pa ne znam, trziste rada je prezasiceno u IT biznisu, ne znam sta bih ti predlozio. Ako ces dalje u skolu onda Toronto, mozda Vankuver........
 
klika:
Znas sta bih ti ja predlozio, nazovi ambasadu u Becu ili posalji email i pitaj ih da li mozes da uradis ponovo lekarski pregled da bi prolongirao odlazak. Objasni im situaciju i vidi kako i da li moze to da se uradi.
Vise ti se isplati da ponovo to uradis i das samo $100-njak nego da dolazis ovde pa se ponovo vracas itd..........

Za stan, pa to zavisi, neko trazi reference kada ti izdaje stan na godinu dana, ti potpisujes ugovor. Trebalo bi u tom slucaju bar da imas neki bankovni racun, PR ili sta vec, mada neko ti to nece traziti, kazem nema pravila.

Kreces od nule sto se tice vozacke,, ustvari nije bas od nule, posto ovde postoji drugaciji sistem, postoje dve vrste dozvola, za pocetnike, pa onda oni ponovo moraju da polazu itd.......e sad, ti mozes izbeci taj prvi korak i odmah polagati za ovu advanced sto bi oni rekli. Ponesi samo svoju dozvolu iz Srbije ili ako imas medjunarodnu.

IT sektor, sirok pojam, sta tacno. Hmm......pa ne znam, trziste rada je prezasiceno u IT biznisu, ne znam sta bih ti predlozio. Ako ces dalje u skolu onda Toronto, mozda Vankuver........

Hvala.
Prolongiranja nema,vec pitali,hvala za ostale odgovore.
 
Pozdrav Klika,
zamolio bih te da mi rastumacis koja je ovo kategorija kad se uporedi sa nasom: Possession of a Class 5 Alberta Motor Vehicle Operator’s License.
Unapred hvala.
 
a, kakva je situacija sa upisivanjem postdiplomskih ili specijalistickih studija tamo? dakle, van iseljenicke vize, ako neko moze sebi to da priusti, dodje na studentsku vizu. ima li sanse da se zaposli tokom studiranja i ima li sanse ako se pokaze kao dobar da ostane tamo....
sta mislite o toj ideji....
i jos jedno pitanje... sta se desava ako imate diplomu postdiplomsku ili specijalisticku iz velike britanije, ima li onda tamo sanse za posao?????

lijepi pozdrav iz republike srpske
 
Imam jedno iseljenicko pitanje koje me jako nervira a vezano je za osiguranje automobila. Jasno se moze videti preko oglasa da su automobili jeftini ali osiguranje za iste je KATASTROFALNO skupo. Koliko sam mogao da saznam za sasvim prosecan japanski automobil od 1500-2500 dolara jedan doseljenik ce morati da placa godisnje osiguranje od $2000 pa na vise u proseku.

Moze li neko ko ima iskustva sa ovim da nam malo baci svetla na ovu temu. Interesuje me:

Koliko dugo cu morati da placam ovako besmislene sume pre nego pocnu da se smanjuju?

Da li osiguranje zavisi od tipa i kubikaze kao kod nas?

Postoji li nacin da se osiguranje smanji? Cuo sam da mogu da ga smanjim i za trecinu ako osiguram sve sem sopstvenog automobila?

Koja je cena goriva u Torontu? Da li se tako mozda kompenzuje deo iznosa kada se poredi sa cenama u Srbiji?
 
Da, u USA je osiguranje gotovo trostruko nize nego u Kanadi koliko sam saznao sa Google grupa. Prilicno sam siguran u ove cifre koje sam izneo. Svi se zale...
 
papalagy:
Pozdrav Klika,
zamolio bih te da mi rastumacis koja je ovo kategorija kad se uporedi sa nasom: Possession of a Class 5 Alberta Motor Vehicle Operator’s License.
Unapred hvala.

Class 5 u Alberti je kao nasa dozvola, samo sto postoji kao sto rekoh advanced i beginers podkategorije, e sad, da ne bi isao sve ispocetka, poneses nasu dozvolu, pozeljno je imati i prevod iste, i onda se odmah moze polagati za advenced, tj Class 5. To se u Ontariju drugacije zove, u principu je ista stvar samo se pri preseljenju iz jedne u drgu provinciju mora uraditi transfer , tj izvaditi nova dozvola.

redapple:
a, kakva je situacija sa upisivanjem postdiplomskih ili specijalistickih studija tamo? dakle, van iseljenicke vize, ako neko moze sebi to da priusti, dodje na studentsku vizu. ima li sanse da se zaposli tokom studiranja i ima li sanse ako se pokaze kao dobar da ostane tamo....
sta mislite o toj ideji....
i jos jedno pitanje... sta se desava ako imate diplomu postdiplomsku ili specijalisticku iz velike britanije, ima li onda tamo sanse za posao?????

Mozes probati sa studentskom vizom ali pazi, tu ti treba itekakva papirologija, kako ces dokazati da imas finansijska sredstva za recimo 1-2 godine , za skolarinu , stan, i uospte sve ostale troskove zivota. Bez $20K dolara godisnje nemoj ni da zamislis sve to.
Ako imas sansi , onda je bolje da ides na iseljenicku vizu pa da onda ovde nastavis sa skolovanjem.
Dok si na studenstkoj vizi, nema rada, samo mozda nesto u sklopu fakulteta ali van toga, nema sanse.
Sanse za posao uvek ima i sa i bez diplome, zavisi sta znas da radis i kakvo iskustvo imas. Ali sve je to relatovno, niko ti ne moze reci, da sa tim masterom sigurno nalazsi super posao.
Ako mislis da imas 67 bodova, ne razbijaj glavu mnogo, aplikaciju u ruke i kreni u celu tu pricu.

GMan:
Imam jedno iseljenicko pitanje koje me jako nervira a vezano je za osiguranje automobila. Jasno se moze videti preko oglasa da su automobili jeftini ali osiguranje za iste je KATASTROFALNO skupo. Koliko sam mogao da saznam za sasvim prosecan japanski automobil od 1500-2500 dolara jedan doseljenik ce morati da placa godisnje osiguranje od $2000 pa na vise u proseku.

Moze li neko ko ima iskustva sa ovim da nam malo baci svetla na ovu temu. Interesuje me:

Koliko dugo cu morati da placam ovako besmislene sume pre nego pocnu da se smanjuju?

Da li osiguranje zavisi od tipa i kubikaze kao kod nas?

Postoji li nacin da se osiguranje smanji? Cuo sam da mogu da ga smanjim i za trecinu ako osiguram sve sem sopstvenog automobila?

Koja je cena goriva u Torontu? Da li se tako mozda kompenzuje deo iznosa kada se poredi sa cenama u Srbiji?

Bio sam pre jedno 5-6 meseci u jednom osiguravajucem drustvu tako da ga nazovem i raspitivao se u vezi osiguranja. Pored toga sto u Srbiji vozim vec 20 godina, to mi ovde ama bas nista ne znaci, sto ce reci da moj tzv. Driver`s Abstract (Record) ide od nule, kao da nikada nisam seo za volan. Pa jedan primer, za jedan mali auto tipa naseg Yuga ili 101 star 10-12 godina bih placao mesecno osiguranje od $80-100 !!! Da ne pominjem nov auto, a jednom sam ustvari pomenuo slucaj koleginice sa posla, kao nov vozac ona placa neverovatnih $350 mesecno na osiguranje na nov auto vredan oko $15-17K. Znaci, osiguranje zavisi od tipa vozila i koliko je staro/novo, stariji i jeftiniji auto, manje osiguranje, sasvim logicno.

E sad, posle godinu dana bi trebalo da dodje do prvog popusta tj. smanjenja osiguranja, i naravno sa vremenom to polako pada, samo se mora paziti da se ne napravi neki belaj , u tom slucaju osiguranje opet raste.
Moze se dobiti neki mali popust ako se osigura zajedno sa recimo nekretninama i nekim drugim stvarima.

Toronto uvek ima najnize cene goriva u Kanadi, malo nelogicno ali tako je. Alberta lezi na nafti i ima skuplje gorivo na pumpama, ne znam iz kog razloga. Cena varira od treutnog stanja cena sirove nafte na trzistu, trenutno je oko $ 0.80-0.90 po litri, bilo je i $1.20 pre par meseci. Ne razumem sta ovo znaci da se kompenzuje deo iznosa i poredi sa cenama u Srbiji.
 
Za kompenzaciju sam mislio da se deo novca koji se "baci" na preskupo osiguranje na neki nacin vrati ako poredis koliko ces goriva potrositi u Torontu s obzirom da je tamo gorivo jeftinije nego ovde... ali nije neka razlika... iskreno sam mislio da je jeftinije...

U svakom slucaju ceka nas dranje za osiguranje, i to ne zanemarljivo.
 
GMan:
Za kompenzaciju sam mislio da se deo novca koji se "baci" na preskupo osiguranje na neki nacin vrati ako poredis koliko ces goriva potrositi u Torontu s obzirom da je tamo gorivo jeftinije nego ovde... ali nije neka razlika... iskreno sam mislio da je jeftinije...

U svakom slucaju ceka nas dranje za osiguranje, i to ne zanemarljivo.

Gorivo jeste skupo u odnosu na vremena od samo pre par godina ali je i dalje jeftinije nego u Srbiji. Cene nafte padaju i to je dobro za nas krajnje potrosace, nadam se da cena po litri nece vise ici preko $ 0.80 sto je ispod 50 dinara.

Dranje za osiguranje, jeste tako u pocetku ali sta da se radi, deo inicijacije :-), ali najbolje je krenuti sa nekim starijim, manjim polovnim autom pa kasnije uzeti nesto novije kada padne osiguranje na neku razumnu cifru.
 
Pozdrav svima na forumu
Imam pitanje za ekipu koja je predala pre 01.septembra
Kontaktirali su me iz Beca pre nekih 20 dana i pitali da li imam pravnog zastupnika(naravno imam ma da nisam preterano srecan zbog toga no sad je kasno...) ali interesuje me da li je nekad neko imao slicno iskustvo, kao i da li je to u redu ili treba da se brinem.(nadam se da klika mozda ima komentar...)
pozdrav svima
 
smeshkoo:
sa covekom u kanadi to jest u vancoueru smo pricali on je zaduzen za nase emigrante i kaze da njih to nezanima da li ona ima primanja ili ne nego samo da mi potpisemo dokument na kom stoji da necemo traziti ot drzave socijalnu pomoc 3 godine i da njih nezanima ostalo kako cemo i sta cemo!!!!
kaze da je resio vec mnogo slucajeva takvih i da to nece predstavljati problem!!!!
sada neznam ni ja!!!!!
kaze da je njima bitno samo da necemo traziti taj whelfert ili kako se vec zove!?
jel moguce to??

Za šta je taj čovek koga pominješ u Vankuveru konkretno zadužen, mislim što se tiče naših emigranata, jel naš?
 
minsb016:
Za šta je taj čovek koga pominješ u Vankuveru konkretno zadužen, mislim što se tiče naših emigranata, jel naš?

Verovatno je nas i prica price kako je resio mnoge slucajeve, tra la la, za malu decu........nemojte da nasedate na te stvari, pamet u glavu.
 
ARRANGED EMPLOYMENT IN CANADA

First, note there are two markedly different ways to obtain the 10 points available for this factor: either you must have a Confirmed Offer of Employment for a permanent position and not be intending to work in Canada on a temporary work permit OR you must working in Canada on a temporary work permit.

Next, note that an additional 5 points are available for having Arranged Employment under the sixth factor, Adaptability (see below). Therefore, having Arranged Employment can in many cases result in a total award of 15 points! This factor can therefore make a weak application extremely strong.

Confirmed Offer of Employment (COE)

The Minister surprised virtually everyone in Canada, including his CIC officials, when he announced the COE on June 11, 2002. Previously, a permanent offer of employment would only be approved by Canada’s labour department, Human Resources Development Canada (HRDC) if the employer could prove that no Canadian residents were available to perform the job being offered. This was known as the Canadians First policy. But now, 10 points for a COE are awarded if the employer is prepared to offer permanent employment to a foreign person that satisfies the following criteria: the offer is genuine, the offer is “indeterminate” (which means the employer is willing to wait as long as it takes for the foreign worker to become a permanent resident), the salary offered is sufficient to attract Canadian workers (prevailing wage) and the position is a high skill occupation (Skill Level B or above in the NOC).

The key to the COE is the genuineness of the offer, and that depends to a large extent on the nature of the relationship between the offeror and the offeree. No employer would offer indeterminate (open ended) employment to someone who may or may not ever arrive in Canada, and who may not arrive for many months or years, unless the employer has a very close connection or relationship to the foreign worker.

Many consultants offer to purchase so-called Guaranteed Genuine Arranged Employment for their clients. Do not be misled by such scams.

If an Employer is being paid money to offer employment, it is obviously not a genuine offer. Anyone participating in such a scheme is involved in a fraudulent practice.

Moreover, HRDC is now starting to question employers closely about the relationship between the employer and the employee and the motivation for offering the job on an indeterminate basis. Similarly, at the visa interview, the visa officer will closely question the applicant in similar terms. The applicant must also satisfy the officer that he or she is capable of performing the job and likely to accept the job upon arrival in Canada.

Da li ovo gore navedeno znaci da COE mozes dobiti od nekog rodjaka koji ima firmu?
Jer koliko sam razumio ti dobijas poene i brze ti se slucaj resava a ne mora znaciti da ce ti slucaj biti pozitivno resen.
Vase misljenje?

Ovo sam iskoristio sa http://www.carterhoppe.com/arrenged.asp
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top