Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
GMan:
Posto je to pitanje ostalo bez odgovora evo ja cu odgovoriti.

Imigracioni konsultanti (ovlasceni od strane Kanade) naplacuju $2500 CAD za popunjavanje papira. Kako to znam? Tako sto sam ja jedan od onih koji su platili...

...

PS: Ukoliko ne znate engleski, nema nikoga da vam pomogne da popunite formulare, ne snalazite se sa papirologijom ili slicno, OPET NEMOJTE DA PLACATE 25OO KANADJANA ZA USLUGU. Siguran sam da ce barem 90% ljudi sa ovog foruma vrlo rado za 100 Evra sesti sa vama nekoliko sati i pravilno popuniti formulare koji su potrebni, a verovatno ce vam veliki broj posetilaca ovog foruma (Kao sto je Klika) uvek pomoci sa BESPLATNIM savetima vezanim za imigraciju.

PAMET U GLAVU

Eto, mogao si da mi platis jedno pivo i sve bih ti rekao sto i ti "advokati/konsultanti" ......:-) , salim se naravno.........pa da, ona gospodja-konsultant sto se javila jednom u vezi ove price, nikada nije konkretno odgovorila koliko uzima za svoje usluge i ostala je nedorecena sta to oni kao konsultanti rade za te grdne pare.

E sad prika, sta je tu je , dao si te pare i daj boze da prodjes, pa ces ih nekako i prezaliti u tom slucaju...........

Nego , slobodno reci o kojoj se agenciji radi da ne bi neko drugi naseo na njihove slatke price. Nema razloga da to krijes. Ja znam par slucajeva od pre 10-tak godina ali to su bili obicni advokati/prevarnti koji su ljudima u to vreme uzimali oko DEM 1500-2000, naravno oba slucaja su resena bez rezultata po klijente.

U svakom slucaju prica je poucna za sve one koji planiraju da paliciraju za iseljenje.

Srecno sa aplikacijom!
 
Milan5:
Koja mi je kinta potrebna za 2 meseca u Kanadi(Toronto)?Racunajuci avionsku kartu...

Avio karta, u jednom pravcu ne bi trebala da predje 500 eura, mada to zavisi od sezone.......

E sad, mesecno u Torontu, ako mislis kao tek pristigli imigrant, zavisi, problem je u tome sto kada stignes, ne mozes iznajmiti odmah apartman kao sto to obicno ide iz prostog razloga sto nemas posao, SIN karticu, tj. stanodavac trazi odredjene podatke/uslove da bi ti izdao stan na godinu dana, razumes. Niko ti nece izdati apartman na 2 meseca.

Njabolja varijanta u tom slucaju je da nadjes neki basement apartman ili mozda samo sobu, placanje mesec za mesec, za basement apartman mozda nekih CAD $ 600 za mesec, naravno ovo je najjeftinija varijanta, soba se moze naci i za manje.

Hrana je jeftina, ja trosim $ 300 mesecno, ako spremas hranu kod kuce.
Imas tzv. food court po svim vecim metro stanicama u gradu, tu mozes jesti za nekih $5-7 , prilicno fino , izbor od kineske , japanske pa do , priblizno nasoj kuhinji, grcke hrane.
Trebace ti za prevoz $100 , mesecna karta, tu je uracunato sve, metro, autobus, tramvaj.

Izlasci su skupi, pivo u lokalu oko $5 .

Mozes da prezivis i sa $1200 mesecno , mada zavisi sve na kakvom nivou zelis da zivis, nekome je malo i 3000 mesecno.
 
Znaci na stan i hranu ne mozes da brines?

S obzirom da je povratna karta (valjda se vracas posle ta 2 meseca) oko $1,100.

Sa izlascima, prevozom, kupovinom, racunaj barem ~1,500.
 
68Charger440:
Znaci na stan i hranu ne mozes da brines?

S obzirom da je povratna karta (valjda se vracas posle ta 2 meseca) oko $1,100.

Sa izlascima, prevozom, kupovinom, racunaj barem ~1,500.

Idem tamo prvenstveno zbog jezika,da ga unapredim.Jel postoji mogucnost da nadjem neki mali posao tamo,ne zbog novca,vec zbog komunikacije sa ljudima.Stan i hrana su mi obezbedjeni.
 
Predpostavljam da imas vizu?

Problem ti moze biti sto si tamo samo 2 meseca, a vecina kompanija nece da se zajebavaju sa radnikom na tako malo vreme. Nekazem da neces moci naci posao, samo kazem sta bi mogao predstavljati problem.

Za unapredjivanje jezika, upises neki lokalni college i uzmes samo ESL cas. Obicno su jeftini.
 
68Charger440:
Predpostavljam da imas vizu?

Problem ti moze biti sto si tamo samo 2 meseca, a vecina kompanija nece da se zajebavaju sa radnikom na tako malo vreme. Nekazem da neces moci naci posao, samo kazem sta bi mogao predstavljati problem.

Za unapredjivanje jezika, upises neki lokalni college i uzmes samo ESL cas. Obicno su jeftini.

To su planovi za sledece leto.Koliko traje proces dobijanja vize?Sto se tice colleg-a da li oni rade preko leta?
 
Za vizu, kako kome. Moj rodjak je bio ovde 6 sedmica tokom leta i on je bas brzo dobio vizu.

College rade preko leta, ja licno skoro svako leto uzimam casove da bi sto pre zavrsio.
 
Milan5:
Idem tamo prvenstveno zbog jezika,da ga unapredim.Jel postoji mogucnost da nadjem neki mali posao tamo,ne zbog novca,vec zbog komunikacije sa ljudima.Stan i hrana su mi obezbedjeni.

Tesko ces naci posao iz prostog razloga sto 99% poslodavaca prilikom zaposljavanja trazi SIN karticu, to jest Social Security Number. U Kanadi nema rada na crno, retki su slucajevi da ti to podje za rukom.

Mozes eventualno da nadjes posao kod nasih ljudi ali nemoj ocekivati vise od minimalca, tj. CAD$ 7-8 na sat .
 
68Charger440:
Znaci na stan i hranu ne mozes da brines?

S obzirom da je povratna karta (valjda se vracas posle ta 2 meseca) oko $1,100.

Sa izlascima, prevozom, kupovinom, racunaj barem ~1,500.

Povratna karta i BG do Toronta ne bi trebala biti tako skupa ako je septembar u pitanju......., jul/avgust mozda............ova cena moze biti ako se putuje iz Toronta (sestra mije u petak otisla za Srbiju i platila je CAD$ 1180 povratnu kartu iz Toronta), ali uvek je nesto jeftinije kada se ide iz BG-a.
 
klika:
Tesko ces naci posao iz prostog razloga sto 99% poslodavaca prilikom zaposljavanja trazi SIN karticu, to jest Social Security Number. U Kanadi nema rada na crno, retki su slucajevi da ti to podje za rukom.

Mozes eventualno da nadjes posao kod nasih ljudi ali nemoj ocekivati vise od minimalca, tj. CAD$ 7-8 na sat .

Da, ali ako si turista sa vizom mislim da mozes naci posao i bez SS.

Jer kako je onim studentima koji dobiju vizu na recimo 2 ili 4 i dodju ovde samo radi skole? Licno poznajem jednu devojku iz Kine sto je dosla na takav nacin i ostala ovde kasnije jer je nasla posao.
 
klika:
Povratna karta i BG do Toronta ne bi trebala biti tako skupa ako je septembar u pitanju......., jul/avgust mozda............ova cena moze biti ako se putuje iz Toronta (sestra mije u petak otisla za Srbiju i platila je CAD$ 1180 povratnu kartu iz Toronta), ali uvek je nesto jeftinije kada se ide iz BG-a.

Ja bas mislim da idem u Julu ili Avgustu.Najverovatnije u Julu
 
Milan5:
To su planovi za sledece leto.Koliko traje proces dobijanja vize?Sto se tice colleg-a da li oni rade preko leta?


Jul/ Avgust ne rade.............

Inace kursevi jezika nisu nimalo jeftini, mada ja nikada ne bi upisao nekakv kurs od par nedelja, nista tu brate moj neces nauciti, pricaj sa ljudima i to ti je najbolja varijanta, a gramatiku uzmi i sam nauci.
Mozes naci odlicne knjige po BG-u, strana izdanja za ne vise od 10-15 eura. Zagrej stolicu par meseci , nauci gramatiku, ako mozes nadji pripreme za TOEFL test, to procesljaj i onda kada stignes ovde u Kanadu, druzi se sa ljudima i vezbaj jezik.

Ja sam prosao kroz slicnu pricu i zato ti sve ovo govorim.........a znam gomilu ljudi koji su isli u Britaniju na kurseve jezika od 4 nedelje i vratili se , nista nisu naucili iz prostog razloga sto je to prekratko vreme da se ista ozbiljnije uradi, i pritompotrosili gomilu novca.
 
klika:
Jul/ Avgust ne rade.............

Inace kursevi jezika nisu nimalo jeftini, mada ja nikada ne bi upisao nekakv kurs od par nedelja, nista tu brate moj neces nauciti, pricaj sa ljudima i to ti je najbolja varijanta, a gramatiku uzmi i sam nauci.
Mozes naci odlicne knjige po BG-u, strana izdanja za ne vise od 10-15 eura. Zagrej stolicu par meseci , nauci gramatiku, ako mozes nadji pripreme za TOEFL test, to procesljaj i onda kada stignes ovde u Kanadu, druzi se sa ljudima i vezbaj jezik.

Ja sam prosao kroz slicnu pricu i zato ti sve ovo govorim.........a znam gomilu ljudi koji su isli u Britaniju na kurseve jezika od 4 nedelje i vratili se , nista nisu naucili iz prostog razloga sto je to prekratko vreme da se ista ozbiljnije uradi, i pritompotrosili gomilu novca.

Tako i ja razmisljam,mislim da na tim casovima neces nosta nauciti.Po meni,najbolji nacin je razgovor.Evo,ja imam druga iz Engleske koji dolazi svake godine,i bude mesec dana.U tih mesec dana konstantno pricam engleski,i dosta ga uvezbam.Sto se tice gramatike...Mene nemozes puskom naterati da je ucim.To mi je najtezi deo.
 
Milan5:
Tako i ja razmisljam,mislim da na tim casovima neces nosta nauciti.Po meni,najbolji nacin je razgovor.Evo,ja imam druga iz Engleske koji dolazi svake godine,i bude mesec dana.U tih mesec dana konstantno pricam engleski,i dosta ga uvezbam.Sto se tice gramatike...Mene nemozes puskom naterati da je ucim.To mi je najtezi deo.

Ako hoces da naucis jezik onda se gramatika mora savladati.........nema druge........
 
Pa pitam jer mladji ljudi dosta lakse nauce novi jezik nego stariji.

Moj rodjak sto je bio nedavno ovde je 14 godina. Za 6 sedmica u Americi naucio je engleski dosta dobro, ali ga je i ucio u skoli u Srbiji.
 
68Charger440:
Pa pitam jer mladji ljudi dosta lakse nauce novi jezik nego stariji.

Moj rodjak sto je bio nedavno ovde je 14 godina. Za 6 sedmica u Americi naucio je engleski dosta dobro, ali ga je i ucio u skoli u Srbiji.

Ja takodje ucim engleski u skoli + za par dana krecem na privatne casove.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top