Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
klika:
Hmmmm..........kazes ovlascena od kanadske imigracije da radis te stvari.........pa dobro ako ti tako kazes draga moja..........samo me zanima sta ti to mozes da uradis po pitanju "sredjivanja" , sve sto vi konsultanti radite jeste pounjavanje prijave , a to moze da uradi svako ko iole zna engleski ima malo zdravog razuma u glavi.

Odgovor:
Tacno je da svako moze da popuni obrazc. Ali ovde se ne radi samo o tome. Postoji Kanadski imigracioni zakon i tu lezi kljuc uspeha, kao i u kreativnosti u primeni tog zakona. Malo je straight forward slucajeve koji su takvi da izgleda kao da je samo obrazac popunjen, zato sto se sve ostalo srecno uklopilo. Vecina slucajeva ne ide glatko i veliki broj bude odbijen, mada je neupucenima izgledalo kao da je sve u redu, samo da se popune formulari. Dakle, moze i to, ali su onda i rezultati razliciti. To je u vecini slucajeva riskantno (riskantno da se dobije pozitivno resenje za dobijanje vize).

klika:
Hoces da mi kazes da ti mozes da proguras aplikanta ako ima manje od 67 bodova?

Odgovor:
Da, u nekim slucajevima. Svaki slucaj je za sebe i drugaciji

klika:
Hmmm........grohotom se nasmejah............da nemas neku vezu u beckoj ambasadi mozda?

odgovor:
Ne reba mi veza u ambasadi, moja snaga je u poznavanju kanadskog imigracionog zakona i propisa, odnosno onih zakona koje su Kanadjani propisali i kojima se oni upravljaju. Kanada je pravna zemlja zakon se moze sprovesti pre ili kasnije.

klika:
Te price o naknadnoj evaluaciji i tome slicno..........ja znam da moze da se prodje sa ispod 67 bodova ali to je diskreciono pravo svakog visa officera da li ce da te pusti ili ne ukoliko zakljuci da si eligible s to bi oni rekli,

Odgovor:
Na dobrom si putu, visaofficer ima diskreciono pravo da odstupi odobri vizu onima koji nemaju dovoljno poena kao i obrnuto da ne odobri onima koji imaju dovolojno poena. Detalji o tome su u zakonu i propisima i to se radi, pod odredjenim uslovima. To je u vezi onog sto si rekao nema toga koji moze... moze, i to legalno, naravno kada se ispune uslovi za to.

klika:
tako da nemoj meni da prosipas te price o tome kako ste vi svemoguci i da sredjujete te stvari.

Odgovor:
Taman posla! Ko to tvrdi - laze.

klika:
Jednom kada neko dobije odbijenicu , sanse da se uradi appeal i da se prodje su u promilima, a ti to vrlo dobro znas draga moja........

Odgovor:
Poenta je da se ne dobije odbijenica i zato postoje dobri konsultanti. A ako se i dobije odbijenica, treba pogledati detalje, mozda ima leka. Konsultant treba da zna da i je odbijenica bila po zakonu i ako nije, sta moze da se uradi. Cak i da jeste odbijenica po zakonu, konsultant treba da zna da li vredi ponovo aplicirati i dobiti vizu ili ne vredi.

klika:
A moze li se znati koliko para uzimas za obicno popunjavanje prijave i par saveta, ako nije tajna?

Odgovor:
ja ne radim "obicno popunjavanje papira i par saveta" jer to najcesce nije dovoljno za aplikaciju da bude uspesna. Ja radim tako da budem sigurna da su sanse za uspeh maksimizirane i da je kanadski imigracioni zakon i kriterijumi ispostovani. Meni u interesu da mi klijenat dobije vizu: odbici i negativna rekama mi ne treba ako hocu da ostanem u tom biznisu, a tu sam vec 10 godina. Nije sve napisano u delu za bodovanje, veruj mi. Ima jos par knjiga da se procitaju, zakon, propisi, izmene itd. Ima gomila kategorija u kojoj ljudi imigriraju u Kanadu, kako na federalnom nivou, tako i po Provincijskim programima, i nisu svi na poene.

Kao sto rekoh, malo je slucajeva koji su straight forward, mnogo je vise, na zalost, onih kojima trebaju konsultacije ili legal representative. Ne moze se ocekivati od prosecnog aplikanta da je proucio sve zakone pre no sto je aplicirao, da je odabrao pravu kategoriju i da zna sve o tome. A to je upravo ono na sta se stvar svede u realnosti. Zato postoje konsultanti, i razumljivo bi bilo da visa officers preferiraju da komuniciraju sa nekim ko 'zna znanje' nego sa nekim ko je samo popunio formulare i ocekuje da se sve ostalo sortira samo od sebe. Zato postoje legal representative koji, kao ja, nastupaju pred kanadskim imigracionim vlastima punim imenom i prezimenom, i koji su provereni i testirani i da znaju zakone, i jezik, i izmene u zakonu, i programe, i sve ostalo. CSIC postoji da zastiti klijente, a ne nas, konsultante. Visa officer ce prihvatiti CSIC member da bude legal representative.

Kako ti se svidja novi Simplified Application Process?

Pozdrav,
 
Hoce mi neko molim lepo reci da li zna da li moram imati radni staz sa diplomom fakulteta ili moze i sa diplomom srednje skole,izbodujem se ali samo to mi nije jasno.
Hvala unapred.
 
1stCC:
Tacno je da svako moze da popuni obrazc. Ali ovde se ne radi samo o tome. Postoji Kanadski imigracioni zakon i tu lezi kljuc uspeha, kao i u kreativnosti u primeni tog zakona. Malo je straight forward slucajeve koji su takvi da izgleda kao da je samo obrazac popunjen, zato sto se sve ostalo srecno uklopilo. Vecina slucajeva ne ide glatko i veliki broj bude odbijen, mada je neupucenima izgledalo kao da je sve u redu, samo da se popune formulari. Dakle, moze i to, ali su onda i rezultati razliciti. To je u vecini slucajeva riskantno (riskantno da se dobije pozitivno resenje za dobijanje vize).

O kakvoj mi to kreativnosti pricamo, nije mi jasno, ne pises ti tuzbu protiv Zike cije su kokoske presle u Perinu avliju pa ovaj trazi odstetu od milion dinara za ne znam sta..........
Ja nisam advokat niti bilo kakav konsultant za pitanja kanadske inigracije ali dosta dugo pratim te stvari i znam iz iskustva, licno sam sestri popunjavao prijavu `97. u kategoriji Independent Skilled Worker, a znam i dosta ostalih slucajeva i iz drugih kategorija,..........
Ne znam za druge ljude, ali meni je imigracion zakon u delu za In. Sk. Wor. kategoriju poprilicno straitgh forward, sve lepo brate pise na www.cic.gc.ca

1stCC:
Odgovor:
Na dobrom si putu, visaofficer ima diskreciono pravo da odstupi odobri vizu onima koji nemaju dovoljno poena kao i obrnuto da ne odobri onima koji imaju dovolojno poena. Detalji o tome su u zakonu i propisima i to se radi, pod odredjenim uslovima. To je u vezi onog sto si rekao nema toga koji moze... moze, i to legalno, naravno kada se ispune uslovi za to.

Kakvi uslovi? Suvise uopsteno pricas...........opet kazem, ne moze nijedan advokat na planeti da uradi bilo sta u smislu sredjivanja/guranja aplikacije niti da nadje neku rupu u imig. zakonu, sve je jasno.

Problem je sto neki ljudi jednostavno, u nekakvom ocajanju, idu glavom kroz zid pokusavajuci da se dokopaju Kanade, ne koriste osnovne postulate zdravog razuma pokusavajuci da namaknu maximalan broj bodova varajuci nikog drugog nego same sebe.

1stCC:
Odgovor:
ja ne radim "obicno popunjavanje papira i par saveta" jer to najcesce nije dovoljno za aplikaciju da bude uspesna. Ja radim tako da budem sigurna da su sanse za uspeh maksimizirane i da je kanadski imigracioni zakon i kriterijumi ispostovani. Meni u interesu da mi klijenat dobije vizu: odbici i negativna rekama mi ne treba ako hocu da ostanem u tom biznisu, a tu sam vec 10 godina. Nije sve napisano u delu za bodovanje, veruj mi. Ima jos par knjiga da se procitaju, zakon, propisi, izmene itd. Ima gomila kategorija u kojoj ljudi imigriraju u Kanadu, kako na federalnom nivou, tako i po Provincijskim programima, i nisu svi na poene.

Kao sto rekoh, malo je slucajeva koji su straight forward, mnogo je vise, na zalost, onih kojima trebaju konsultacije ili legal representative. Ne moze se ocekivati od prosecnog aplikanta da je proucio sve zakone pre no sto je aplicirao, da je odabrao pravu kategoriju i da zna sve o tome. A to je upravo ono na sta se stvar svede u realnosti. Zato postoje konsultanti, i razumljivo bi bilo da visa officers preferiraju da komuniciraju sa nekim ko 'zna znanje' nego sa nekim ko je samo popunio formulare i ocekuje da se sve ostalo sortira samo od sebe. Zato postoje legal representative koji, kao ja, nastupaju pred kanadskim imigracionim vlastima punim imenom i prezimenom, i koji su provereni i testirani i da znaju zakone, i jezik, i izmene u zakonu, i programe, i sve ostalo. CSIC postoji da zastiti klijente, a ne nas, konsultante. Visa officer ce prihvatiti CSIC member da bude legal representative.

Nemam ja nista protiv vas advokata/konsultanata, ali mene zanima jedna stvar, kako i na koji nacin ti mozes da utices na ishod i da budes 100% sigurna u uspeh? Ne mozes ti klijentu da namaknes bodove ako ih on nema............ti mozes, ako mu nije jasno, da mu razjasnis sistem bodovanja i da li ima sanse ili ne, ali opet kazem, sve to pise na internetu, samo malo treba odraditi research, posetiti par dobrih stranih sajtova na tu temu......... , a ako osoba ne zna dovoljno dobro engleski i ne razume sta sve tamo pise, onda ja postavljam pitanje, sta ta osoba uopste trazi u celoj toj prici jer nema nikakvih sansi zbog IELTS testa..............

Nema nikakve komunikacije izmedju tebe i visa officera, problem je sto ti nisi na sudu oci u oci sa sudijom pa mozes na iskustvo/znanje/sarm :-) da iscupas bezazlenu situaciju, tvoj visa officer sedi u Becu i radi na aplikaciji, njegova je poslednja, a appeal recimo jako tesko prolazi. Da li se ti mozda potpisujes negde na palikaciji da si radila slucaj? Pa i ako to radis kakav to uticaj ima na tog visa officera, da nece mozda progledati kroz prste ako nesto nije u redu? Nikakva ti uticaj nemas sa svojim potpisom na aplikaciji , govorim za kategoriju In. Sk. Worker..........

1stCC:
Kako ti se svidja novi Simplified Application Process?

Nisam ga citao, o cemu se radi..........
 
Pozdrav svima, prvi put sam na forumu i zahvaljujem se svima na informacijama koje dajete u vezi sticanja uslova za odlazak u Kanadu. Ovde je uglavnom pisano o dobijanju iseljenicke vize, osim sto je Klike nesto malo rekao o tome sta su mu trazili prilikom podnosenja zahteva za turisticku vizu. E, mene upravo to najvise zanima, da li neko ima iskustva sa turistickom vizom, naime imam prijateljicu u Kanadi i ona hoce da mi posalje garantno pismo....toliko za sada...
 
draganmc:
Pozdrav svima, prvi put sam na forumu i zahvaljujem se svima na informacijama koje dajete u vezi sticanja uslova za odlazak u Kanadu. Ovde je uglavnom pisano o dobijanju iseljenicke vize, osim sto je Klike nesto malo rekao o tome sta su mu trazili prilikom podnosenja zahteva za turisticku vizu. E, mene upravo to najvise zanima, da li neko ima iskustva sa turistickom vizom, naime imam prijateljicu u Kanadi i ona hoce da mi posalje garantno pismo....toliko za sada...

Odmah da razjasnimo neke stvari oko tog famoznog GARANTNOG pisma, ta stvar apsolutno nema nikakvog znacaja za dobijanje tur. vize, to su budalastine, mogu oni napisati u tom pisamcetu bilo sta, macku o rep.

Ti ces imati intervju sa sluzbenikom ambasade, koji je btw , nas covek i on sve te informacije sa intervjua prenosi dalje visa officeru koji tvoju aplikaciju odobrava ili ne .

Nemoj se mnogo nadati vizi ako si u nekim godinama recimo, 20-40, nemas neki sjajan, dugogodisnji posao , porodicu, decu, nekrentine na svoje ime, ili neki svoj privatni biznis i tome slicno.........sve su to osnovni uslovi da bi ti uverio sluzbenika na intervjuu da ces se 100% vratiti kuci nakon isteka vize.
Znaci, moras imati jake argumente da ces ispostovati vizu, i naravno, svaki slucaj je prica za sebe, nema pravila, kada se najmanje nadas mozes proci i obrnuto..........pomalo treba imati i srece...........

Srecno..........
 
Samo jedna informacija u vezi Landing fee za sve potencijalne imigrante, zvanicno je taksa smanjena sa CAD$ 975 na $ 490 sto je svakako lepa vest za sve one koji planiraju da se upuste u avanturu podenosenja aplikacije.
 
Tetka mi je u Kanadi u Torontu i hoce da mi posalje sta mi sve treba od dokumentacije, salje mi garanciju i za posao garanciju. Imam 28 god zena 24 i dvoje dece, 20 000 evra na racunu sta ti mislis koje su nam sanse? Sta mi jos treba i kome da se obratim?
 
maps:
Tetka mi je u Kanadi u Torontu i hoce da mi posalje sta mi sve treba od dokumentacije, salje mi garanciju i za posao garanciju. Imam 28 god zena 24 i dvoje dece, 20 000 evra na racunu sta ti mislis koje su nam sanse? Sta mi jos treba i kome da se obratim?

Ne razumem kakvu to garanciju salje, mislis na garantno pismo ili sta? Nadji predjasnje postove na temi u vezi toga.

Ovo za posao sam takodje pricao, da ne ponavljam nasiroko ali u principu ne vidim sansu da ti ona sredi papire u Kanadi preko posla, to je jako tesko. Ona ti moze naci posao ali neces dobiti papire tako lako od kanadske imigracije iz razloga sto tvoj poslodavac mora prvo da da javni sluzbeni oglas i tek ako se niko ne javi za tu poziciju, sto je malo verovatno, onda moze da se pokrene procedura da te taj isti poslodavac i dovedeu zemlju i da radis za njega. Sanse su veoma male, kanadska vlada zeli da zastiti svoje ljude u smislu da im se stranci ne uzimaju posao sto je sa jedne strane razumljivo iako to nama mozda ne odgovara, ali to je tako.

U svakom slucaju ti probaj, ne znam o kakvom se poslu radi , neka se ona jos raspita sta sve treba da uradi. Mora da kontaktira ili imigraciono ili Labour Board, mislim da se tako zove. Moras imati dosta srece sa ovim oglasom.

Da li ti je to rodjena tetka? Ako ima dobar posao stabilna primanja onda mozda moze da pokrene proceduru sponzorstva. To ti je mozda bolje i lakse resenje.
 
Evo stavicu text i ovde jer je podforum Kanada.poz.

Evo ovako stoje stvari,sestra i njen decko hoce da se uzmu i da odu u Kanadu.On ima dvojno drzavljanstvo,ziveo je u Kanadi od 1993 do 2003,sad je u Srbiji, sestra ima Srpsko drzavljanstvo.Ne znam da li godine nesto znace ali ajde spomenucu,on ima 38 god a ona 27.
Problem je u tome na koji nacin je najbolje za odlazak u Kanadu obaviti vencanje,da bi ona sto pre mogla dobiti njihove papire.
Da li traziti turisticku vizu(ona),pa se vencati tamo za vreme boravka u Kanadi?
Da li se ovde vencati pa traziti iseljenicku za mladu?
Mozda postoji neki drugi nacin?
Ako neko zna molim za pomoc,unapred hvala,pozdrav,
 
Jao bre ljudi lepo ste me razocarali.
Bas htedoh da pitam par pitanjca u vezi iseljenja,a procitah ovo gore i razocarah se.
Evo kako stvari stoje. Muz i ja imamo dve male cerkice,zivimo u RSrpskoj,inace sam ja iz Srbije,i definitivno smo resili da brisemo odavde.
Kanada je moj davnasnji san,obecana zemlja.Muz ima sestru od strica u Alberti,Edmonton,i ona je rada da pomogne,ali nezna kako.Postoji li bre,dragi moji ljudi,bilo kakav drugi nacin sem tog famoznog bodovanja.Nesto smo culi da bi se moglo na radnu dozvolu.
Unapred hvala svima koji cete mi informacijama pomoci.
 
RaciMegaCar:
Evo stavicu text i ovde jer je podforum Kanada.poz.

Evo ovako stoje stvari,sestra i njen decko hoce da se uzmu i da odu u Kanadu.On ima dvojno drzavljanstvo,ziveo je u Kanadi od 1993 do 2003,sad je u Srbiji, sestra ima Srpsko drzavljanstvo.Ne znam da li godine nesto znace ali ajde spomenucu,on ima 38 god a ona 27.
Problem je u tome na koji nacin je najbolje za odlazak u Kanadu obaviti vencanje,da bi ona sto pre mogla dobiti njihove papire.
Da li traziti turisticku vizu(ona),pa se vencati tamo za vreme boravka u Kanadi?
Da li se ovde vencati pa traziti iseljenicku za mladu?
Mozda postoji neki drugi nacin?
Ako neko zna molim za pomoc,unapred hvala,pozdrav,

Pa odgovorio sam ti na onom podforumu gde si prvobitno postavio ovo pitanje.........
 
Lela77:
Jao bre ljudi lepo ste me razocarali.
Bas htedoh da pitam par pitanjca u vezi iseljenja,a procitah ovo gore i razocarah se.
Evo kako stvari stoje. Muz i ja imamo dve male cerkice,zivimo u RSrpskoj,inace sam ja iz Srbije,i definitivno smo resili da brisemo odavde.
Kanada je moj davnasnji san,obecana zemlja.Muz ima sestru od strica u Alberti,Edmonton,i ona je rada da pomogne,ali nezna kako.Postoji li bre,dragi moji ljudi,bilo kakav drugi nacin sem tog famoznog bodovanja.Nesto smo culi da bi se moglo na radnu dozvolu.
Unapred hvala svima koji cete mi informacijama pomoci.

Radnu dozvolu zaboravite, muzevljeva sestra bi eventualno mogla da uradi papire na sponzorstvo, to ti je jedini nacin u vasoj situaciji ako nemate sanse preko bodovnog sistema.

Znaci, bitno je da ta njegova sestra radi, tj. ima primanja na osnovu kojih moze da se radi sponzorstvo, znaci da je finansijski sposobna, ta primanja ne moraju biti ne znam kako velika, sa nekom prosenom platom moze da se prodje ali za tacnu cifru moras da se raspitas. Mozda bi mogao da nastane problem posto je vas cevtoro u pitanju, znaci ona ne sponzorise samo tvog muza ves sve vas zajedno.
Nazovi kanadsku ambasadu i pitaj ih u vezi detalja oko sponzorisanja, ili najbolje da odes direktno ako mozes, i da uzmes odmah i formulare ako sanse postoje, tamo ce ti sve reci sta ti treba od papirologije.
 
Stvarno ti prvo hvala,zato sto si tako dobar covek,zato sto nama koji bi u Kanadu toliko izlazis u susret.Stvarno puno,puno hvala na informacijama.
Sto se tice sponzorstva,toga vise nema,sem ako sponzorises roditelje,decu,dedove i bake.To su mi rekli u ambasadi u Beogradu,tu su mi rekli i za tu varijantu radne dozvole koju izdaju na ponudu poslodavca u Kanadi,ali overenu u kanadskom centru za zaposljavanje.Sto se bodova tice nakupimo ravnih 67 sa basic znanjem engleskog i francuskog mojim,jer bih bila nosilac liste,i sa obezbedjenim poslom u Kanadi.E sad ajd te bih testove jezika nekako i prosla,VALJDA,a posao bi se ona potrudila da obezbedi.Medjutim,nije mi jasno zar nepostoji nijedan drugi nacin,zar u Kanadi zive samo fakultetski obrazovani ljudi?Ko onda radi obicne poslove,zanate?Inace mi smo,i muz i ja srednjoskolci.On je stolar i moler fasader,a ja ekon.tehnicar i ginekolosko-akoserska sestra.
 
Lela77:
Stvarno ti prvo hvala,zato sto si tako dobar covek,zato sto nama koji bi u Kanadu toliko izlazis u susret.Stvarno puno,puno hvala na informacijama.
Sto se tice sponzorstva,toga vise nema,sem ako sponzorises roditelje,decu,dedove i bake.To su mi rekli u ambasadi u Beogradu,tu su mi rekli i za tu varijantu radne dozvole koju izdaju na ponudu poslodavca u Kanadi,ali overenu u kanadskom centru za zaposljavanje.Sto se bodova tice nakupimo ravnih 67 sa basic znanjem engleskog i francuskog mojim,jer bih bila nosilac liste,i sa obezbedjenim poslom u Kanadi.E sad ajd te bih testove jezika nekako i prosla,VALJDA,a posao bi se ona potrudila da obezbedi.Medjutim,nije mi jasno zar nepostoji nijedan drugi nacin,zar u Kanadi zive samo fakultetski obrazovani ljudi?Ko onda radi obicne poslove,zanate?Inace mi smo,i muz i ja srednjoskolci.On je stolar i moler fasader,a ja ekon.tehnicar i ginekolosko-akoserska sestra.

Na zalost, nemas skoro nikakvih sansi sa srednjom skolom da se dokopas tih famoznih 67 bodova. Sto se tice obezbedjenog posla, to sam ranije pominjao, procesljaj malo predjasnje postove da ne ponavljam stalno, nije to bas tako lako kako mnogo misle.

Obicne poslove rade rodjeni kanadjani, kao i svugde u svetu.........imaju oni dosta stolara, molera, vodoinstalatera, mehanicara, elektricara, ...........naravno, uvek treba dobrih zanatlija pogotovu u ovo vreme kada kanadska ekonomija cveta..........ove godine je planirano da se "uveze" 250 000 novih imigranata jer ima viska radnih mesta ........
Mada, da ne bude zabune, nije to bas ono, pojavis se i dobijes super posao, treba se malo i pomuciti , imati srece, znanja i moze nesto da se uradi........ali nije nista na tacni.....
Trenutno je u Alberti veliki treci naftni bum , prvi bese jos krajem `70-tih..........nezaposlenost u Alberti je svega 3,5 % (na federalnom nivou nesto preko 6%), sto ce reci, ne radi samo onaj koji nece da radi. Proslogodisnji suficit u provinciji je bio neverovatnih 8,5 milijardi dolara na svega 5-6 miliona ljudi, cini mi se da je na federalnom nivou suficit bio oko 13 milijardi (32 milona stanovnika). Mada situacija u ostalim provincijama nije bas tako sjajna kao u Alberti, pogotovu u onim nedodjijama kao sto je New Founland, itd........

Ne znam sta da ti kazem, nema drugog nacina da se dokopas Kanade...........sve je teze i teze kako vreme prolazi..........
 
draganmc:
Pozdrav svima, prvi put sam na forumu i zahvaljujem se svima na informacijama koje dajete u vezi sticanja uslova za odlazak u Kanadu. Ovde je uglavnom pisano o dobijanju iseljenicke vize, osim sto je Klike nesto malo rekao o tome sta su mu trazili prilikom podnosenja zahteva za turisticku vizu. E, mene upravo to najvise zanima, da li neko ima iskustva sa turistickom vizom, naime imam prijateljicu u Kanadi i ona hoce da mi posalje garantno pismo....toliko za sada...
Cao svima!
Zivim u Kanadi u Edmontonu i moj brat je vec dva puta dobijao turisticku vizu i dolazio;raspitaj se u kanadskoj ambasadi sta ti sve treba od papira,prikupi i predaj;moj brat pre dve godine kada je trazio vizu svi su mu rekli nema sansi a on prosao jos mu je turisticka agencija prodala kartu(dali su mu rezervaciju jer to treba da se pokaze) jer nisu verovali da ce dobiti vizu;kada je dosao udarili su mu pecat kada se treba vratiti;ove godine je ponovo dolazio i ovoga puta je dobio vizu za pola sata i bez datuma povratka;prikupi papir,prevedi ih,uplati i budi strpljiv/a;moj brat spada u kategoriju 21-44 goidine,nije ozenjen,nema nekretnine ali ima dobar posao;svako je prica za sebe;pozdrav
 
Draga Sonja mozda si procitala nesto i o mom slucaju,pa me interesuje,posto ti zivis u Edmontonu kao i setra od strica mog muza,znas li ti mozda neki nacin kako bi nas ona prevukla tu,ili za pocetak samo mog muza.Ona zaista zeli da pomogne,ali trebao bi joj neko da je uputi,jer nije u tim filmovima.Oni su,sestra i muz joj,SAmo kuca-posao tako da neznaju gde i kako.Inace male su nam sanse na bodove.Visim stalno na netu,posecivala sam PNA,kazu da je u Edmontonu super,mislim posla kolko hoces.Imam dve cerke i najvecu zelju da odrastaju i zive u Edmontonu.Hvala unapred Sonja na bilo kakvoj informaciji.
 
cao Lela!
neznam bas puno oko tih stvari ali ono malo sto znam mozda mogu sestra i zet da vas sponorisu i da tako dodjete;da bi bili vasi sponzori moraju imati odredjene godisnje prihode;mozda mogu da nadju posao za vas oboje ili tvog muza pa da vas tako povuku;neznam kako je sada ranijih godina mnogi su dosli kao izbeglice ali sam cula da je sada mnogo ostrije;najbolje da tvoji rodjaci koji su ovde u edmontonu kontaktiraju Catholic Social Services tamo radi jedna nasa zena i ona moze sve da im objasni sta i kako;ona moze da ih uputi u neke detalje koje ja stvarno neznam;ako te zanima mogu ti poslai njen broj;napisi mi tvoju E-mail adrseu pa cu ti poslati;
Inace nije lose u Edmontonu;ja sam ovde skoro tri godine ima i dobrih i losih strana ali je mnogo bolje nego dok sam zivela i radila u beogradu srbiji;moj suprug je dosao pre sedam godina kao izbeglica posto je iz bosne a onda je mene sponzorisao i ja sam dosla;diplomu sa fakulteta su mi priznali,trenutno radim kao Manager za jednu kompaniju i trazim posao u struci a muz radi u Machine Shop-u;posla ima svi dolaze ovde i kazu da je bolje nego u ostalim delovima Kanade;
U svakom slucaju trebas probati da dodjes nemoj lako odustajati,moji neki prijatelji su bili "neverne Tome" smejali su se i na samu rec Kanada a ja sam verovala, cutala i smeskala sam se i evo me u Kanadi a oni su ostali tamo gde jesu i dalje neverujuci da sam ovde gde jesam;ako neprobas nemozes znati da li ces uspeti;pozdrav svima;sonja
 
Hvala Sonja sto si mi odgovorila.Moj e-mail je mayazdjel@yahoo.com pa mi posalji to ako ti nije problem.Reci mi molim te ako nesto znas kako je sa medicinskim sestrama,da li im priznaju skolu ili ne?Hvala ti unapred na svakoj novoj informaciji koju cujes a kojuces ako ti nebude problem dostaviti na forum ili na moj mail.Moj muz je isto Bosanac a ja Srbijanka,ali vise nepale izbeglicke fore na ovim prostorima.Bas mi je drago sto smo se,ajd da kazem upoznale,i nadam se iskreno da cemo se nekada upoznati na kafici u Edmontonu.Nisam ja neverni Toma,ja cu kopati i kopati ali cu sei ispuniti najvecu zelju,ZIvot sa mojom porodicom u Edmontonu.Caos,pozdrav i za sve ostale posetioce foruma ovog,pisite,zaista to puno znaci nama koji smo tu gde vi vise niste,a koji bi najradje bili tu gde ste vi sad.AL sam ovo rekla,a?POZDRAV za SVE
 
Ljudi moji, nemojte se zaludjivati tim stvarima, tetka ce mi naci posao , to ne postoji!

Prvo, kako neko misli da mu tetka nadje posao, i to za nekoga ko jos nije ni stigao na tlo Kanade, bez intervjua i tome slicno, pa koji ce poslodavac ce to da uradi.
Drugo, ako i uspe ta tetka da nadje nekome posao, sto je verovatnoca od jednog promila, ne moze ga tako lako dovuci iz razloga koji je ovde na forumu pomenut bar 10 puta, procesljajte malo ranije postove.......
Kanadska vlada, da bi zastitila svoje gradjane, zahteva da odredjeni poslodavac prvo da javni oglas koji je u opticaju 7-8 nedelja, pa ako se niko u Kanadi ne javi na taj oglas, sto je skoro neverovatno, onda on moze pokrenuti proceduru za dovodjenja nekoga sa strane. To je prilicno komplikovana procedura u koju ne zeli niko da se zavlaci pogotovu ne za nekoga koga nikada u zivotu nije video.

Ili bodovi ili sponzorstvo..........
 
Pozdrav svima
Danas sam se prijavio na forum i molim iskusne za pomoc oko nekih detalja vezanih za imigraciju.
Isli bi ja i supruga i tromesecni sinak.
Ja imam 30god, a ona 29.
Ja imam srednju skolu i to:dve diplome treceg stepena i jednu cetvrtog
Jedan zanat sam zavrsio redovno, a drugi zanat kao i ovaj cetvrti stepen vanredno.
Ona ima Matematicki fakultet.
Da ne davim sada sa radnim iskustvima ..itd,prvenstveno me intersuje gde se ja cekiram na onoj listi za bodovanje skolovanja, a gde ona?
Ne mozemo bas tacno da definisemo posto se razlikuje skolovanje u Kanadi i ovde i malo me bune oni sertifikati i ono "one year,two year...diploma" itd.
Jos jedno pitanje:
Postoji i polje gde se daje odgovor na pitanje da li imate rodjake u kanadi
Posto bi moja supruga aplicirala jer ima fax,ima tu jedan zez.
Zapravo ona ima rodjenog strica u Kanadi,koji na zalost nema neku blistavu proslost a ni sadasnjost.
On je tamo vec 13 godina i na socijali je,mislim da je sredio i penziju.
Bilo kako bilo, ne bi smo hteli (blesavo za ovu situaciju zar ne?) da imamo bilo kakav kontakt sa njim.
Vidim tamo na testu da se za rodjake u kanadi dobija 10 ili 5 bodova nisam siguran,ali sta u ovom slucaju kada bi mi hteli da on ni ne sazna da smo mi dosli tamo,staviti DA pa onda oni nesto kontaktiraju njega ili staviti NE pa oni otkriju da si slagao....
Eto u dilemi smo oko toga,izvinjavam se sto sam ovako opsiran,bicu kraci sledeci put.
pozdrav i hvala unapred
 
Kunta-Kinte:
Pozdrav svima
Danas sam se prijavio na forum i molim iskusne za pomoc oko nekih detalja vezanih za imigraciju.
Isli bi ja i supruga i tromesecni sinak.
Ja imam 30god, a ona 29.
Ja imam srednju skolu i to:dve diplome treceg stepena i jednu cetvrtog
Jedan zanat sam zavrsio redovno, a drugi zanat kao i ovaj cetvrti stepen vanredno.
Ona ima Matematicki fakultet.
Da ne davim sada sa radnim iskustvima ..itd,prvenstveno me intersuje gde se ja cekiram na onoj listi za bodovanje skolovanja, a gde ona?
Ne mozemo bas tacno da definisemo posto se razlikuje skolovanje u Kanadi i ovde i malo me bune oni sertifikati i ono "one year,two year...diploma" itd.
Jos jedno pitanje:
Postoji i polje gde se daje odgovor na pitanje da li imate rodjake u kanadi
Posto bi moja supruga aplicirala jer ima fax,ima tu jedan zez.
Zapravo ona ima rodjenog strica u Kanadi,koji na zalost nema neku blistavu proslost a ni sadasnjost.
On je tamo vec 13 godina i na socijali je,mislim da je sredio i penziju.
Bilo kako bilo, ne bi smo hteli (blesavo za ovu situaciju zar ne?) da imamo bilo kakav kontakt sa njim.
Vidim tamo na testu da se za rodjake u kanadi dobija 10 ili 5 bodova nisam siguran,ali sta u ovom slucaju kada bi mi hteli da on ni ne sazna da smo mi dosli tamo,staviti DA pa onda oni nesto kontaktiraju njega ili staviti NE pa oni otkriju da si slagao....
Eto u dilemi smo oko toga,izvinjavam se sto sam ovako opsiran,bicu kraci sledeci put.
pozdrav i hvala unapred


Malo si ga zakomplikovao sa ovim stricem............

O ovome je bilo dosta reci ranije, procesljaj malo po ovom forumu.........

Na rodjaka imate 5 bodova. Koliko ja znam, niko njega nece kontaktirati, ali postoji drugi problem. Nisam siguran ali mislim da ti moras imati njegov izvod iz maricne knjige rodjenih da bi dokazao da si u rodbinskoj vezi , tj. tvoja zena. U tom slucaju ti moras saradjivati sa njim u vezi toga.
Ako ti je stalo da se dokopas Kanade bolje ti je da se potrudis za dobijes tih 5 bodova, trebace ti ko `leb.

I naravno, tvoja zena mora biti nosilac liste u ovom slucaju jer ti sa srednjom skolom nemas nikakvih sansi za 67 bodova. I trebace joj bogami onih 4 godine iskustva, i da dobro zagreje stolicu i spremi IELTS test.
Znaci, ti i deca ste na aplikaciji DEPENDENTS ili kako vec tamo pise, zaboravio sam, vi samo popunjavate vase osnovne podatke a ona radi celu proceduru bodovanja, ti sa tim nemas nista, vi ste ustvari sponzorisani sa njene strane kao nosioca liste.
 
Dragi moji , interesuju me sledece stvari sto se tice iseljenja u Kanadu.

Supruga ima fax i radi za Kanadsku firmu u BGD, a ja srednju i ni jednu godinu staza.

Da li bi onda ona bila taj nosioc liste, jer ima tih 67 bodova i sta je samnom u tom slucaju ?

Koliko znaci to sto radi za Kanadsku firmu ?

Da li vredi polagati za neki od Microsoft sertifikata i kako bi se to bodovalo ?

Imam prijatelja u Vankuveru koji bi me zaposlio, i to u mojoj stuci. Da li od toga imamo neke koristi ?

Hvala unapred.

Pozdrav iz BG-a
 
Posto je to pitanje ostalo bez odgovora evo ja cu odgovoriti.

Imigracioni konsultanti (ovlasceni od strane Kanade) naplacuju $2500 CAD za popunjavanje papira. Kako to znam? Tako sto sam ja jedan od onih koji su platili...

E sad nastavak price. Zato sto sam platio sad hocu da se pojedem. To je bio najveci finansijski promasaj u mom i zivotu moje supruge.

Da pojasnim stvari malo. Jos uvek cekamo odgovor. Sanse da prodjemo su dobre po nama ali videcemo, to nije ni bitno. Bitno je to da (kao sto Klika kaze) ukoliko znate engleski ili imate nekoga ko zna engleski NEMOJTE DA PLACATE KONSULTANTE.

SVE sto su uradili za nas je bio prvi polusatni razgovor koji smo platili 20 Evra i na kome smo analizirali da li postoje sanse i nakon toga popunjavanje formulara koje smo platili 2500 kanadjana (u tri rate). Ukoliko ne prodjete vracaju vam se dve trecine novca. Ukoliko prodjete zadrzavaju naravno sve. Verujte mi, oni (necu da navodim ime agencije) ne samo da su uzeli pare za popunjavanje formulara vec su napravili i neke KARDINALNE greske u slanju nase aplikacije te smo morali da intervenisemo i da ispravljamo njihove greske. Bolje je da sve odradite sami, proverite 10 puta pre slanja (oni to nece odraditi jer su uvek u zurbi jer stize sledeci klijent), posaljete postom i sebi ustedite mnoooogo novca.

Na kraju, kad smo prosli kroz sve ovo, mogu da vam kazem samo da je njihov jedini cilj UZETI NOVAC sto brze i uvuci sledeceg klijenta u kancelariju. Ni jedan, apsolutno NI JEDAN, koristan savet nismo dobili a to je bio jedan od osnovnih razloga zbog kojih smo se opredelili da idemo preko konsultanta. Znali smo mi da popunimo formulare i da procitamo nesto teksta sa Interneta ali smo ocekivali da cemo od njih saznati nesto sto ce nam ubrzati proces ili pomoci da ne napravimo neku gresku. Ne, nista od toga. Popunili su formulare u nase ime, odneli koverte u Ambasadu Kanade u BG i to je to.

Da ne gresim dusu, davali su oni nama savete ali su to bili saveti koje svako ko ima iole prosecnu inteligenciju vec zna. Nije mi potreban savetnik da mi kaze da nikako ne kazem da mi je Ratko Mladic bio komandant (sto i nije) ili da mi kaze da se lepo obucem kad odem na intervju.

Da napomenem da kad smo obavili prvi razgovor sa njima (onaj od 20 Evra) na tom razgovoru je sve vrcalo od optimizma, lagodnosti i sve je bilo prakticno reseno... kao da smo vec u Kanadi. E, kad smo im dali novac (drugu ratu) i neposredno pre nego sto ce dokumenti biti poslati onda su se stvari malo promenile tako da je nas slucaj odjednom postao "slucaj na granici" a to nam se saopsteno onako... usput...

Mogao bih o ovome da pisem jako dugo jer je gresaka sa njihove strane bilo previse ali evo sad kad se setim koliki smo magarci ispali sto smo isli preko konsultanta prosto poludim od besa.

Za kraj cu samo reci ovo:

Pametan uci na tudjim greskama a budala na svojim. Nemojte napraviti istu gresku.

Ukoliko znate engleski i umete da popunite jednostavan formular NEMOJTE PLACATI KONSULTANTE ZA PROCES IMIGRACIJE U KANADU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukoliko ipak platite, kad se sve zavrsi shvaticete da li sam bio u pravu...

PS: Ukoliko ne znate engleski, nema nikoga da vam pomogne da popunite formulare, ne snalazite se sa papirologijom ili slicno, OPET NEMOJTE DA PLACATE 25OO KANADJANA ZA USLUGU. Siguran sam da ce barem 90% ljudi sa ovog foruma vrlo rado za 100 Evra sesti sa vama nekoliko sati i pravilno popuniti formulare koji su potrebni, a verovatno ce vam veliki broj posetilaca ovog foruma (Kao sto je Klika) uvek pomoci sa BESPLATNIM savetima vezanim za imigraciju.

PAMET U GLAVU
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top