Kanada

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nele021:
Pozdrav za Kliku (gledao fotke na Zoni-samo napred). :)
Supruga i ja imamo puno problema sa rentanjem prvog stana u Kanadi.Prvi problem je nemanje referenci prethodnog landlord-a,nemamo posao(tek dosli pre 7 dana),jos uvek cekamo SIN,itd.
Niko nece ni da cuje.Nudili smo da platimo i unapred al nista,zaboravih da napisem u Torontu smo.
Jos uvek nam nije frka imamo smestaj za jos 20-tak dana .
Ako neko ima neku ideju kako da pocnemo bili bi zahvalni.
Nele

Da li ste rešili problem sa rentanjem stana?
 
Pre svega pozdrav svima.
Imam par pitanja vezano za slanje prijave za iseljenje u Kanadu po ovom novom ubrzanom postupku za Federal Skilled Worker Class program.
Koliko kapiram po novom programu prijavljivanja salje se samo aplikacija IMM 0008SW i potvrda o placenoj taksi od 550 kanadskih dolara ili 365 eura po osobi u odgovarajucoj banci. Ostala dokumenta, slike, sertifikati itd. se salju tek kasnije. Jesam li upravu?
E sad ako je tako zanima me da li moze taksa da se uplati I u nekoj drugoj banci osim onih koje su navedene. U uputstvima koja sam ispod kopirao pise da se izricito mora uplatiti u nekoj od navedenih banaka. Obzirom da trenutno ne zivim u Beogradu nego u Sloveniji u kojoj po ovim uputstvima ne moze da se uplati taksa zanima me da li neko ima informaciju ili iz iskustva zna gde je potrebno I moguce uplatiti taksu za aplikaciju. Takodje u slucaju da apliciraju dve osobe koje su u vanbracnoj zajednici da li uplata teba da bude jedna na ime nosioca aplikacije I u punom iznosu od 1100 kanadskih dolara ili je potrebno uplatiti odvojene uplatnice za svaku osobu posebno.
Takodje vidim da vas je mnogo vec predalo zahteve kao common-law partner, zanima me sta je jos osim izjava partnera potrebno dostaviti da bi prilikom iseljenja to priznali bez problema I dodatnih odlaganja. Je li recimo dovoljan overen ugovor o iznajmljivanju stana u kome je navedeno da tu stanuju obe osobe iz vanbracne zajednice koji je duzi od 1 godine.
I jos ovo. Pitanje17 Identity card number, if appliciable… Sta ovde popuniti ako nemas licnu kartu kao document jer je nisi vadio ili ako ne zelis da dajes te podatke I da kopiras licnu kartu koju verovatno treba dodatno I da overavas.
Hvala unapred na odgovorima I puno srece svima sa aplikacijama.


DIRECT DEPOSIT (Cash payment at one of the banks listed below)
Go to a bank listed below and give the exact amount of the fee(s) in the table above, in cash, to a bank teller.
Get a receipt in your name showing the fee(s) paid in the correct currency into the account at the bank.
Provide us with the original bank receipt, issued by one of the listed banks. Make a copy of the original receipt for your records. We do not accept receipts for less than the exact amount of the fee(s) in the table above. We will not refund overpayments.
Do not go to a bank that is not on this list. We will not accept transfers from other banks.
Bank Austria-Creditanstalt (any branch in Austria)
Pay EURO cash into account 50670 469 901 (bank code 12 000).
Privredna Banka Sarajevo (any branch in Bosnia and Hercegovina)
Pay EURO cash into account 503022-0000266.
Zagrebacka Banka (any branch in Croatia)
Pay Canadian dollars into account 79504823-999.
Ceskoslovenska Obchodni Banka, A.S. (CSOB a.s.) (any branch in the Czech Republic or Slovakia)
Pay Canadian dollars into account 479695093/0300.
Magyar Kulkereskedelmi Bank Rt. (MKB) (any branch in Hungary)
Pay Canadian dollars into account 10300002-50119930-71004033.
Pro Credit Bank (any branch in Kosovo)
Pay EURO cash into account 1110-190403-001-04.
Komercijalna Banka Ad Beograd, Kneza Milosa 83 branch
Pay Canadian dollars into account 543102-1945-300941.
 
LLBG:
Pre svega pozdrav svima.
Imam par pitanja vezano za slanje prijave za iseljenje u Kanadu po ovom novom ubrzanom postupku za Federal Skilled Worker Class program.
Koliko kapiram po novom programu prijavljivanja salje se samo aplikacija IMM 0008SW i potvrda o placenoj taksi od 550 kanadskih dolara ili 365 eura po osobi u odgovarajucoj banci. Ostala dokumenta, slike, sertifikati itd. se salju tek kasnije. Jesam li upravu?
E sad ako je tako zanima me da li moze taksa da se uplati I u nekoj drugoj banci osim onih koje su navedene. U uputstvima koja sam ispod kopirao pise da se izricito mora uplatiti u nekoj od navedenih banaka. Obzirom da trenutno ne zivim u Beogradu nego u Sloveniji u kojoj po ovim uputstvima ne moze da se uplati taksa zanima me da li neko ima informaciju ili iz iskustva zna gde je potrebno I moguce uplatiti taksu za aplikaciju. Takodje u slucaju da apliciraju dve osobe koje su u vanbracnoj zajednici da li uplata teba da bude jedna na ime nosioca aplikacije I u punom iznosu od 1100 kanadskih dolara ili je potrebno uplatiti odvojene uplatnice za svaku osobu posebno.
Takodje vidim da vas je mnogo vec predalo zahteve kao common-law partner, zanima me sta je jos osim izjava partnera potrebno dostaviti da bi prilikom iseljenja to priznali bez problema I dodatnih odlaganja. Je li recimo dovoljan overen ugovor o iznajmljivanju stana u kome je navedeno da tu stanuju obe osobe iz vanbracne zajednice koji je duzi od 1 godine.
I jos ovo. Pitanje17 Identity card number, if appliciable… Sta ovde popuniti ako nemas licnu kartu kao document jer je nisi vadio ili ako ne zelis da dajes te podatke I da kopiras licnu kartu koju verovatno treba dodatno I da overavas.
Hvala unapred na odgovorima I puno srece svima sa aplikacijama.
Da, prvo samo posaljes popunjen obrazac, kasnije ako ti traze dodatne papire, onda im to saljes.
Ako su rekli da mora izricito u ovim bankama, onda tako i uradi.
Moralo bi da postoji neka od ovih banaka i u Sloveniji ili neka slicna jer kako bi inace aplikanti iz Slovenije uplacivali novac. Pitaj u kanadskoj ambasadi u Ljubljani.

Ja bih ti savetovao da , ako nameravas da se vencas u buducnosti, da to uradis pre podnosenja aplikacije jer dokazivanje common-in-low partner moze da bude nezgodno i da se oduzi.
Drugo, nije mi jasno kako i zasto nemas licnu kartu? Da li si legalno u SLoveniji, zivis i radis ili sta? Jer ako nisi, onda ti moras celu proceduru raditi u zemlji u kojoj trenutno imas legalan status.
 
Hvala klika na brzom odgovoru.
E ovako ovde u Ljubljani i Sloveniji nema Kanadske ambasade. Zvao sam ambasadu u Becu ali se tamo ukljucuje samo automatska sekretarica. Poslao sam im i mail sa slicnim pitanjima oko uplasicanja takse ali mi jos nisu nista odgovorili. U Kanadskoj ambasadi u Beogradu ne zele da daju nikakve informacije jer nisu odgovorni za iseljenja. U Slo sam naravno legalno imam i slo pasos pa mi iz tog razloga ne treba licna karta jer istu ulogu ima i vozacka i pasos. E sad u objasnjenju tog 17 pitanja u uputstvima pise da treba prijaviti i licne karte i slicna dokumenta stranih drzava, provincija itd. Idu cak dotle da treba da prijavis i ako imas neku medjunarodnu legitimaciju Crvenog krsta. Mislim stvarno mi nisu jasni. Ispada da ako imas recimo dvojno drzavljanstvo da treba da prijavis i licnu kartu druge drzave. Ili recimo pri popunjavanju drzavljanstva. Ispada da treba da prijavis sva drzavljanstva koja neko ima. Uostalom ne rece mi je li celokupna taksa treba da se plati na ime nosioca aplikacije ili to treba da budu uplatnice na ime i prezime svakog od clanova koji se obuhvataju aplikacijom, kao i da li se pise na uplatnici svrha uplate kao recimo sledece: PROCESSING FEES FOR APPLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE IN CANADA.
 
Pozdrav LLBG Komsiji iz Vankuvera,Kanada,
Ne zeleci da protivrecim tvojim namerama da ides iz Dezele u KAnadu ipak ti preporucujem da prvo dodjes kao turista pa onda se jos jedared razmisli...
komsija Sale :)
 
minsb016:
Da li ste rešili problem sa rentanjem stana?

Prihvatili su u jednoj od agencija za rentanje da ispisemo 3 ceka (rentamo varijantu mesec za mesec bez potpisivanja lease-a,i da dodatne papire(od poslodavca,SIN) dostavimo po dobijanju i tek onda potpisujemo lease.Ovo nam dodje kao trial period.
 
LLBG:
Hvala klika na brzom odgovoru.
E ovako ovde u Ljubljani i Sloveniji nema Kanadske ambasade. Zvao sam ambasadu u Becu ali se tamo ukljucuje samo automatska sekretarica. Poslao sam im i mail sa slicnim pitanjima oko uplasicanja takse ali mi jos nisu nista odgovorili. U Kanadskoj ambasadi u Beogradu ne zele da daju nikakve informacije jer nisu odgovorni za iseljenja. U Slo sam naravno legalno imam i slo pasos pa mi iz tog razloga ne treba licna karta jer istu ulogu ima i vozacka i pasos. E sad u objasnjenju tog 17 pitanja u uputstvima pise da treba prijaviti i licne karte i slicna dokumenta stranih drzava, provincija itd. Idu cak dotle da treba da prijavis i ako imas neku medjunarodnu legitimaciju Crvenog krsta. Mislim stvarno mi nisu jasni. Ispada da ako imas recimo dvojno drzavljanstvo da treba da prijavis i licnu kartu druge drzave. Ili recimo pri popunjavanju drzavljanstva. Ispada da treba da prijavis sva drzavljanstva koja neko ima. Uostalom ne rece mi je li celokupna taksa treba da se plati na ime nosioca aplikacije ili to treba da budu uplatnice na ime i prezime svakog od clanova koji se obuhvataju aplikacijom, kao i da li se pise na uplatnici svrha uplate kao recimo sledece: PROCESSING FEES FOR APPLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE IN CANADA.

Znas kako, to oko licne karte i nije neka bitna stvar, jer tamo kaze "if aplicable" sto ce reci ako je nemas nemoj ni da popunjavas taj deo, vrlo jednostavno, jer recimo u Kanadi je postoje licne karte tipa kao kod nas. Ne bih se ja previse obazirao na tu sitnicu, ako im to bas toliko treba oni ce ti se javiti kasnije i traziti te podatke ali to nikako ne utice ishod same aplikacije.

Sto se tice ovih banaka, to moras sam da vidis da li nesto od toga postoji u Sloveniji, mozda ova austrijska banka koja je pomenuta na spisku.

Ne znam ovo oko uplacivanja za svakog po naosob, ali ja bih to tako uradio, sta te kosta da uplatis 2-3, ili koliko vec, uplatnice za svakog ko je na aplikaciji, ali si u tom slucaju siguran. Da, svrha uplate bas ovako kako kazes, jasno je o cemu se radi.
 
komsija Sale:
Pozdrav LLBG Komsiji iz Vankuvera,Kanada,
Ne zeleci da protivrecim tvojim namerama da ides iz Dezele u KAnadu ipak ti preporucujem da prvo dodjes kao turista pa onda se jos jedared razmisli...
komsija Sale :)

A zasto? Ako je covek resio da se seli u Kanadu ne vidim razlog za ispitivanje terena. Jel` mozda aludiras na to da je u Sloveniji bolej nego u Kanadi?
Pa iseljavaju se i iz Britanije, Nemacke itd, zasto ne bi i iz Slovenije.
 
LLBG:
Bio sam nedavno, video i odlucio. Imas li Sale neke odgovore na prethodna pitanja.
Hvala unapred :-)
U vezi popunjavanja svih papira ako postoje formalni problemi verovatno ces morati da se obratis nekoj od agencija u Bgd koja tu moze da ti profesionalno pomogne...
Pozdrav iz Vankuvera,
komsija Sale :)
 
Nema potrebe da ide u bilo kakvu agenciju, popunjavanje prijave nije visa matematika. Ovo oko licne karte je poptuno nebitna stvar, cak i ako se nesto ne popuni kako treba, jedino sto moze da se desi jeste da se cela stvar oduzi za koju nedelju u komunikaciji izmedju ambasade i aplikanta, tj. poslace pismo u kome traze dopunu , ispravku i tome slicno. Nista strasno.

Kakve crne agencije, uzimaju grdne pare za najobicnije popunjavanje aplikacije.
 
nele021:
Prihvatili su u jednoj od agencija za rentanje da ispisemo 3 ceka (rentamo varijantu mesec za mesec bez potpisivanja lease-a,i da dodatne papire(od poslodavca,SIN) dostavimo po dobijanju i tek onda potpisujemo lease.Ovo nam dodje kao trial period.

Drago mi je da ste se "skućili". A kako ste našli onaj prvi smeštaj, po sletanju? Da li vam je neko od prijatelja/rođaka to rezervisao, platio i sl.? Očigledno nije tako jednostavno smestiti se u Kanadi, pa čak i kad imaš da platiš unapred.
 
minsb016:
Drago mi je da ste se "skućili". A kako ste našli onaj prvi smeštaj, po sletanju? Da li vam je neko od prijatelja/rođaka to rezervisao, platio i sl.? Očigledno nije tako jednostavno smestiti se u Kanadi, pa čak i kad imaš da platiš unapred.

Rezervisali smo bed and breakfast.30 dana 1300$.
 
Pozdrav svima,

Da li ima nekoga ko je aplicirao za vizu kroz simplified process?
Da li se dobija neka notifikacija od ambasade da su primili aplikaciju ili bilo sta slicno?!

Hvala

Darko
 
LLBG:
... Takodje u slucaju da apliciraju dve osobe koje su u vanbracnoj zajednici da li uplata teba da bude jedna na ime nosioca aplikacije I u punom iznosu od 1100 kanadskih dolara ili je potrebno uplatiti odvojene uplatnice za svaku osobu posebno. ...
Dve uplatnice. Ne moras nista da popunjavas sam, sve oni u banci popune sta treba. Tako je i sigurnije da nesto ne zeznes. Ne shvati ovo uvredljivo, ja sam tako i za sebe. Ako se dobro secam, pitaju te samo na koje ime ide jedna, a na koje druga uplatnica i ko je nosilac aplikacije.

LLBG:
...Takodje vidim da vas je mnogo vec predalo zahteve kao common-law partner, zanima me sta je jos osim izjava partnera potrebno dostaviti da bi prilikom iseljenja to priznali bez problema I dodatnih odlaganja. Je li recimo dovoljan overen ugovor o iznajmljivanju stana u kome je navedeno da tu stanuju obe osobe iz vanbracne zajednice koji je duzi od 1 godine....
Mnogo manje briga imas ako se vencate, ali ako ipak ne mozete, racunaj na to da ti nije dovoljno da dostavis samo jedan papir. U tom slucaju se dostavlja sve sto moze da potvrdi vas status kao common-law partnership. Evo sta je najbolje ako mozete da dostavite:
- zajednicka adresa (odlicno sto mozete da dostavite ugovor o zakupu)
- zajednicko placanje bilo kojih troskova, sa datumom od kada te troskove placate zajedno
- zajednicki bankovni racun (jos bolje ako na njemu ima dosta novca) sa datumom od kada je zajednicki
- zajednicko zivotno osiguranje
- dokazi o zajednickim letovanjima/zimovanjima (hotelske rezervacije, bukirani aranzmani u agencijama,...)

Pozeljno je napisati na jednom papiru, kao dodatak uz dokumentaciju, zasto niste vencani ako postoje neke objektivne smetnje. Ako je to samo vasa odluka onda ne treba.

Srecno!
 
Hvala ti puno Javorka,

Konacno da neko napise nesto konkretno, bez uvrede ostalima.Obzirom da vidim da si vec u Kanadi zanima me koilko se ti cekala na resenje od kad si predala aplikaciju.
Hvala unapred na odgovorima i korisnim savetima i nadam se da uzivas u Canadi.
 
Pozdrav svima,

Da li ima nekoga ko je aplicirao za vizu kroz simplified process?
Da li se dobija neka notifikacija od ambasade da su primili aplikaciju ili bilo sta slicno?!

Hvala

Darko

Aplikaciju smo poslali postom. Posle skoro mesec dana stiglo nam je pismo (AOR) da su primili nasu aplikaciju, i racun. Nebrinite! I nas je bila uhvatila panika da nam slucajno nisu izgubili aplikaciju, hteli smo da idemo u postu da proverimo. Samo strpljivo.

Pozdrav!
 
LLBG:
...
Obzirom da vidim da si vec u Kanadi zanima me koilko se ti cekala na resenje od kad si predala aplikaciju.
Hvala unapred na odgovorima i korisnim savetima i nadam se da uzivas u Canadi.
Ja sam predala po starom - 15.4.2006, na lekarski pozvana 5.10.2006, a pasos sa vizom dobila 8.2.2007. Ovo je vise nego ekspresno kad pomislim koliko se sad ceka, a jos sam imala i dopunu aplikacije koja me je usporila najmanje dva meseca.

I da, uzivam, ne mogu vam opisati koliko!
 
Nesto sam pricao sa ortakom pre neki dan i pomenuo mi nesto da je moguce da me ujak iz Kanade usvoji ukoliko su mi roditelji razvedeni i ukoliko moj ujak ima kanadsko drzavljanstvo, a ima ga! Da li neko zna nesto o tome? Koliko tu ima istine uopste? Ja nisam cuo za tekve slucajeve!
Hvala!
 
Vlada 013:
Nesto sam pricao sa ortakom pre neki dan i pomenuo mi nesto da je moguce da me ujak iz Kanade usvoji ukoliko su mi roditelji razvedeni i ukoliko moj ujak ima kanadsko drzavljanstvo, a ima ga! Da li neko zna nesto o tome? Koliko tu ima istine uopste? Ja nisam cuo za tekve slucajeve!
Hvala!

Kako da te ujak usvoji pored zivih roditelja, nema to veze sto su razvedeni.
Postoji varijanta da se usvoji maloletna osoba koja nema staratelja, sto ce reci da si siroce, a sto ti nisi, tako da ova varijanta tesko da moze da prodje.
 
zdravo svima ja sam Danijel i planiram da odem za Kanadu
neznam da li mi je bolje da odem kod strica pa da tamo sredjujem papire ili da vidim ovde
da li mozete da mi kazete da li mogu da dobijem dovoljno bodova
imam zavrsenu visu poslovnu i fakultet ekonomski
23 godine i 2,5 godine staza
dobro znanje engleskog
imam rodjake u kanadi kod koih cu ziveti
stric ima firmu u koju cu raditi
da li sa tim mogu da prodjem
i koliki su troskovi za iseljenicku vizu
hvala unapred vasi odgovori mi mnogo znace
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top