Konfiguracija za 3D Studio Max

M-84 AB1

Početnik
Poruka
13
Svi znamo da se takva masina moze naci za nekoliko hiljada evra, medjutim pitanje je koji su vitalni delovi koje 3D Max crpi iz kompjutera. Cemu treba da tezi kompjuter za 3D modeliranje? Koje vrste procesora, koje vrste memorija. Da li trositi pare na RAID uparivanja hard diskova (kao najsporijih uredjaja u PC-u) ili na jak procesor? ITD...
 
Bitnija ti je kolicina nego li brzina, i drugo ne bi se bas slozio da nije vazna grafika ,ako ces ti cekati osvjezenje citavu vjecnost djaba ti procesor i ram.
Moj savjet dosta rama , jak procesor(Intel,naravno),stabilna ploca sa Intelovim cipom i pomogucnosti bar solidna graficka u srednjoj klasi.
 
u pravu su. zato sam i rekao pun pentijum (upravo zbog kesha) ali opet nije uslov. ako moras da biras bolje uzmi vise rama nego pun pentijum.
Takodje takt memorije nije toliko krucijalan sto rece vladimir. Ja bih se licno pre opredelio za 1024 na 400 nego 512 na 667.
Sad sam zaboravio (davno je bilo). Mislim da je to bilo kad sam renderovo u 3d maxu na starom racunaru sa manjkom memorije. Da vidis kad pocne da vuce virtualnu mmeoriju (cak i pise ovoliko sistemske ovoliko virtualne) JEDE memoriju.
 
Ovo mi dosta znaci, sto ste rekli za memoriju, jer cena geometrijski raste sa porastom brzine, posto bi mi najvece pare otisle na memoriju. Sa 2 GB rama u dualu, bi verovatno sve sljakalo super jel?
Malo mi je bedak, gledam PENTIUM D 9XX seriju, npr 930 (4 MB cash), u inostranstvu kosta 180$ i ima 3 god. garanciju, kod nas ga jos ni nema nesto, a kosta 260 Evra i ima 1 god. garanciju.
PS. Ovo sto si rekao, kad krene da vuce virtualnu memoriju, pored mnogo rama za svaki slucaj, ipak bi mi dobro doslo da uzmem RAID da malo ubrza komp u toj kriznoj situaciji?
 
pazi ja sad ne znam koliko tebi to profesionalno treba i sta ces da radis ali RAID stvarno nije presudan ali 2GB RAM-a bi ti garan bilo dovoljno. Cisto sumnjam da bi mnogo koristio virtual-.Sad postoji ona fora sa pravljenjem swap fajla da bi se ubrzao rad sa virtualnom memorijom (a i da ne pravi problem oko manjka kad HD napuni do vrha)
 
Evo jedan primer, malo nabrzaka sklopljen. Mislim cak da i za 1000 evra se isplati, jel je stvarno azdaja! Tu mi ne bi ni trebala virtuelna memorija
Ukratko:
Gygabyte ploca za 130 Evra, koja sve podrzava
PENTIUM D 940
4 x 1024 DDR400 memorija
2 HDD Samsung 160 GB
DVD - RW
GFORCE 6600GT, 256 MB DDR3, odlican
19 inca Samsung monitor
i prateci elementi...
...i sve to za oko 1000 evra
 

Back
Top