2u1:Rusija priznala Crnu Goru;SRS neprihvatljiva za EU

~Petar

Zainteresovan član
Poruka
112
11. jun 2006. | 14:52 | Izvor: Beta
Brisel -- Rusija je priznala Crnu Goru kao suverenu državu, EU sutra o nezavisnoti, Srbiji, Hagu i drugim problemima.

Generalni konzul Ruske federacije u Crnoj Gori Vladimir Vanijev uručio je generalnom sekretaru crnogorskog MIP-a Aleksandru Moštrokolu diplomatsku notu ruskog MIP-a, kojom se Crna Gora priznaje kao samostalna država. U noti je iskazana spremnost Rusije da uspostavi diplomatske odnose sa Crnom Gorom na nivou ambasadora.

Rusija je treća država koja je priznala Crnu Goru. Pre nje su to učinili Island i Švajcarska.

Šefovi diplomatija EU dogovoriće se sutra u Luksemburgu da članice EU pojedinačno, ali uz usaglašene "smernice", priznaju Crnu Goru. Izvori EU u Briselu su agenciji Beta preneli da to odražava rešenost da se ne ponove greške s početka 1990-ih godina kad je Nemačka preuranjeno priznala nezavisnost Slovenije i, naročito, Hrvatske, ne sačekavši da budu ispunjeni uslovi postavljeni od svih zemalja EU.

Zabrinutost
Diplomatski izvori EU su, istovremeno, preneli veliku zabrinutost evropskih krugova zbog "nejasnih stavova" u nekim sektorima vladajuće strukture u Srbiji prema radikalima, za koje navode da zastupaju antievropske vrednosti i da su potpuno neprihvatljivi za EU.

Koštuničine poruke Solani se tumače i time da je srpski premijer doživeo ishod referenduma u Crnoj Gori kao udarac svojim pozicijama, tako da to čini politički težim ispunjavanje uslova izručenja Ratka Mladića Haškom sudu, nužnog da bi se nastavili pregovori o pridruživanju s EU.
 
Ехехехехееееее.... највише волим када се новинарске будале залете па за сићу почну да преносе "дипломатске изворе"... а што не наведу КО је то рекао, КОЈИ ДИПЛОМАТА, КОЈЕ ДРЖАВЕ.....смрад.......

Zabrinutost
Diplomatski izvori EU su, istovremeno, preneli veliku zabrinutost evropskih krugova zbog "nejasnih stavova" u nekim sektorima vladajuće strukture u Srbiji prema radikalima, za koje navode da zastupaju antievropske vrednosti i da su potpuno neprihvatljivi za EU.
 
~Petar:
pa jel ti znash uopste kako novinarstvo na tom nivou funcionishe?!..svasta,trazi da kaze ko je rekao..:confused:...a proveri da li agencija beta moze i hoce da prenese netacnu vest;ili neka druga agencija...
p.s. mislish da radikali nisu neprihatljivi za eu?:)

То што ти покушаваш је на нивоу обданишта......да те потсетим да су исти ти представници ЕУ више пута ЈАВНО изговорили ДА ЋЕ САРАЂИВАТИ СА СВАКИМ КО ДОБИЈЕ ПОДРШКУ ВЕЋИНЕ НАРОДА......и зато.....не засмејавај ме више......
 
eIvin:
a niko ne komentariše činjenicu da su ‚‚pravoslavna braća" priznala crnu goru...i tako izneverila domaće rusofile...
po ko zna koji put.

Па ако их је признала Комисија ЕУ све заједно са Соланом - зашто да их не призна Русија - КОЈА НА ТОЈ ОБАЛИ ИМА СВОЈЕ ИНТЕРЕСЕ - излаз на топло море......... 8-)
 
komisija je priznala zvanicne rezultate referenduma...drzave clanice eu josh nisu sinhronizovano priznale cg..do sad su to uradili samo island,svajcarska i rusija..dakle,rusi treci...
toplo more...geopolitika... :lol:
pa ako stvari stoje neregularno sa referendumom,i ako su albanci doneli cg nezavisnost,zasto nasha pravoslavna braca rusi,nashi veeliki prijetelji to priznaju,i to treci na svetu? 8-)
 
eremita:
Ехехехехееееее.... највише волим када се новинарске будале залете па за сићу почну да преносе "дипломатске изворе"... а што не наведу КО је то рекао, КОЈИ ДИПЛОМАТА, КОЈЕ ДРЖАВЕ.....смрад.......

Zabrinutost
Diplomatski izvori EU su, istovremeno, preneli veliku zabrinutost evropskih krugova zbog "nejasnih stavova" u nekim sektorima vladajuće strukture u Srbiji prema radikalima, za koje navode da zastupaju antievropske vrednosti i da su potpuno neprihvatljivi za EU.
eremiti covek mora stalno nesto da objasnjava...ja prosto ne znam sta ovaj covek radi na ovako ozbiljnim forumima...diplomatski izvori, eremitice dragi, u metropolama svetske diplomatije su vrlo ozbiljna stvar i kad su neimenovani...a oni nece da se imenuju zato sto neimenovana diplomatija uvijek ide dva koraka ispred zvanicne...tako da zvanicnoj diplomatiji uvijek ostavlja mogucnost da balansira....
 
Wilkołak:
Kako god se okrenemo, Rusi, tj. njihova vlada nam ga metne ... dja u usta, dja u bulju ... To je vec stvar stila i trenutne aspiracije ....

Tja... Rusi... najveci trgovci! Prodaju 8 miliona ljudi kako kome stignu. Ali neka... pametan iz toga izvuce korist a glup se okrene da dobije jos jednom...

sami smo krivi sto smo dozvolili da budemo ruska moneta za potkusurivanje.
 
Mene rusi ne mogu da prodaju,jer ja nisam rus i zabole me tacno za ruse koliko i za spance ili tunizane.
Koji je bre vama,zar je moguce da se lozite na sranja tipa BRACA,VECNI SAVEZNICI...
INTERES svakog naroda u odredjenom trenutku odredjuje njihove saveznike.Jos samo ovde ljudi veruju u te gluposti sa bratstvom i sl.
I kako su nas to "izdali" u vezi C.Gore?Gradjani te republike su iskazali svoju volju i sve drzave sveta samo je konstatuju.
 
~Petar:
11. jun 2006. | 14:52 | Izvor: Beta
Brisel -- Rusija je priznala Crnu Goru kao suverenu državu, EU sutra o nezavisnoti, Srbiji, Hagu i drugim problemima.

Generalni konzul Ruske federacije u Crnoj Gori Vladimir Vanijev uručio je generalnom sekretaru crnogorskog MIP-a Aleksandru Moštrokolu diplomatsku notu ruskog MIP-a, kojom se Crna Gora priznaje kao samostalna država. U noti je iskazana spremnost Rusije da uspostavi diplomatske odnose sa Crnom Gorom na nivou ambasadora.

Rusija je treća država koja je priznala Crnu Goru. Pre nje su to učinili Island i Švajcarska.

Šefovi diplomatija EU dogovoriće se sutra u Luksemburgu da članice EU pojedinačno, ali uz usaglašene "smernice", priznaju Crnu Goru. Izvori EU u Briselu su agenciji Beta preneli da to odražava rešenost da se ne ponove greške s početka 1990-ih godina kad je Nemačka preuranjeno priznala nezavisnost Slovenije i, naročito, Hrvatske, ne sačekavši da budu ispunjeni uslovi postavljeni od svih zemalja EU.

Zabrinutost
Diplomatski izvori EU su, istovremeno, preneli veliku zabrinutost evropskih krugova zbog "nejasnih stavova" u nekim sektorima vladajuće strukture u Srbiji prema radikalima, za koje navode da zastupaju antievropske vrednosti i da su potpuno neprihvatljivi za EU.

Koštuničine poruke Solani se tumače i time da je srpski premijer doživeo ishod referenduma u Crnoj Gori kao udarac svojim pozicijama, tako da to čini politički težim ispunjavanje uslova izručenja Ratka Mladića Haškom sudu, nužnog da bi se nastavili pregovori o pridruživanju s EU.
Е, мој Перице, моја лудице. Докле такве мрачне прогнозе када СРС дође на власт! ЕУ је рационална и она прво чека да види са ким има посла, па онда поставља своју политику према таквој политичкој реалности! НИШТА УНАПРЕД! Па и Коштуница је рекао да му је Хаг девета рупа на свирали, па ЕУ није томе придавала значај. После се испоставило да све оно што ДОС није ни имао петљу да замисли, он оствари! Онолике генерале је "добровољно" испратио у Хаг! Али, теби је СРС опсесија и ја то разумем, али немој бар овај народ да гушиш својим небулозама!
 
fortes:
Mene rusi ne mogu da prodaju,jer ja nisam rus i zabole me tacno za ruse koliko i za spance ili tunizane.
Koji je bre vama,zar je moguce da se lozite na sranja tipa BRACA,VECNI SAVEZNICI...
INTERES svakog naroda u odredjenom trenutku odredjuje njihove saveznike.Jos samo ovde ljudi veruju u te gluposti sa bratstvom i sl.
I kako su nas to "izdali" u vezi C.Gore?Gradjani te republike su iskazali svoju volju i sve drzave sveta samo je konstatuju.
А при томе у Србији је било бар 80% народа који би гласали да се ЦГ и Србија рздвоје, на овај или онај начин! Ја се чудим што Влада Србије још оклева са признавањем ЦГ. Србија не мора да сарађује са Миловом владом, али мора да води рачуна о Србима у ЦГ. Живи били па видели, али и ово новопечени црногорци брзо ће се вратити своме српству, када виде како је скупа држава и куда их води режим!
 
Nemogu da verujem koliko smo mi kontraverzan narod,do juce ste svi govorili srecan im put a sad vam smeta sto su se odvojili izglasali nezavisnost albanci izglasali muslimani pa zasto su ih priznali.Pa sta ako su ih priznali nemogu ostati doveka nepriznati.Licno ja sam bio za to da se otcepe od nas i sad sam presrecan neka su se fala bogu odvojili.
 

Back
Top