plastenici

bpd

Početnik
Poruka
37
Da li mozda neko od vas zna sajt na kom se mogu naci neke informacije o plastenicima i o gajenju jagoda? Ako neko zna nek mi javi posto mi je hitno potrebno. Unapred hvala.
 
Za jagode nisam guglao ali ne verujem da o tome ima nesto na netu. Bilo je na TVu, neka firma radi to u Lajkovcu i to u saksijama i na nivoima, hvale se da ide odlicno, ali ulaganja su velika.
Danas bilo za plastenike, neka firma pocela da proizvodi kompjuterizovane "smart" plastenike, uskoro i na kredit. Nisu rekli koja je cifra u pitanju samo kazu da je ogromna (ulaganje) a povrati se nakon 4 berbe paradajza (to je 1 godina, 4 puta radja :) ). U njima su i kosnice sa bumbarima koji sluze za oplodjavanje, pokretni krov... ma perverzija, k`o hotel u Abu Dabiju.
Verovatno ce uskoro krenuti sa reklamom, ako u medjuvremenu nesto saznas postavi ovde, jer i mene zanima
 
Hvala na pomoci. Ja sam cuo da ti plastenici u kojima sadis jagode u nivoima kostaju oko 10000 eura i da se isplati od prve berbe. Inace u jednoj godini ima dve berbe. Sto se tice plastenika nasao sam sajt www.komet-ca.co.yu Firma je iz Cacka i ocigledno veoma dobro posluju, a pokrivaju celu teritoriju Srbije.
 
Preporucujem moga druga Sukija iz Sombora. On gaji jagode i zastupa neku stranu firmu koja proizvodi komplet sisteme za proizvodnju. Inace se skoro vratio iz Francuske sa novim sortama.
Lik ce te sigurno dobro primiti, saslusati i savetovati.

Suki 065.507.46.50 prenesi mu pozdrav od Darka iz L.A.
 
Cena savremenih plastenika zavisi od veličine,odnosno površine, i kreće se na desetine hiljada eura. Poznajem ekipu ljudi koja radi na izgradnji,u pitanju je francuska firma koja posluje kod nas. Gradili su plastenike u okolini Šapca,Padinskoj skeli,Rumuniji...Ne zaboravite da je osnovni problem kod proizvodnje u plastenicima obezbedjivanje sto jeftinijeg izvora energije za grejanje,npr termalni izvori su najbole i najjeftinije resenje. Ulozeni novac se brzo vraća,pod uslovom da imate siguran plasman proizvoda. Mislim da je gajenje povrća sigurnija varijanta od gajenja jagoda.- dipl. ing.agronomije
 
MOLIM SVE KOJI IMAJU ODREĐENE KORISNE INFORMACIJE (SAVETE) O PROIZVODNJI KUKURUZA ŠEĆERCA IZ RASADE U PLASTENIKU VELIČINE 50 M2, I ISPALTIVOST ISTOG POSLA!?

TAKOĐE ME ZANIMA CENA PLASTENIKA OD 50 M2 KOJI POSEDUJE METALNU KONSTRUKCIJU I UVC (ČETVOROGODIŠNJU) FOLIJU !?

HVALA VAM SVIMA UNAPRED!
 
Cena savremenih plastenika zavisi od veličine,odnosno površine, i kreće se na desetine hiljada eura. Poznajem ekipu ljudi koja radi na izgradnji,u pitanju je francuska firma koja posluje kod nas. Gradili su plastenike u okolini Šapca,Padinskoj skeli,Rumuniji...Ne zaboravite da je osnovni problem kod proizvodnje u plastenicima obezbedjivanje sto jeftinijeg izvora energije za grejanje,npr termalni izvori su najbole i najjeftinije resenje. Ulozeni novac se brzo vraća,pod uslovom da imate siguran plasman proizvoda. Mislim da je gajenje povrća sigurnija varijanta od gajenja jagoda.- dipl. ing.agronomije

Molim Vas, ako biste bili ljubazni, posto sam nova u ovome da me uputite na nekoga od koga bih mogla saznati osnovne informacije o gajenju povrca u plastencicima jer nameravam da se time bavim. Hvala puno!
 
Zainteresovan sam da podignem plastenik i započnem proizvodnju povrća. Moram priznati da nisam upućen u trenutno stanje tržišta, pa me zanima može li mi neko pomoći. Planiram podizanje plastenika veličine 500m2. Zanima me koja je kultura najisplativija, kao i cene rasada paradajza, paprike, salate i krastavaca, kao i broj potrebnih radnika koje je potrebno angažovati. Voleo bih da mi neko sa ličnim iskustvom odgovori koliko je ovakav posao isplativ, jer sam do sada nailazio najrazličitije informacije, a ovim planiram da se bavim ozbiljno, pa me interesuje da li vredi ulagati.

Pozdrav svima i hvala unapred! :)
 

Back
Top