Disk I/O error

mile1208

Početnik
Poruka
9
Pokusao sam instalirati Win98 na laptopu (IBM Thinkpad 365XD) i prilikom startovanja sistema pojavila se ova poruka na ekranu. Posto je ovo nesto stariji model laptopa i nema floppy a CD-rom nisam mogao podesiti na boot bio sam prinudjen da koristim stacionarni kompjuter kako bih iskopirao win98 filove na laptopov hard disk.Procedura kopiranja je prosla bez ikakvih problema i posle sam izvrsio kontrolu svi potrebni instalacioni filovi su bili na svom mestu. Kopiranje sam vrsio pomocu start diskete win98 na stacionarnom kompjuteru.Posle toga sam vratio hard disk u laptop i dobio sam gore navedenu poruku.
U biosu postoji varianta za testiranje HDD ali ne i za detekciju a niti mogucnost manuelnog upisivanja parametara HDD-a posto mi se cini da bios nemoze da detektuje HDD. pokusao sam sa variantom da testiram hard disk inakon testa je stajalo OK. Hard disk funkcionise na drugom kompjuteru sto znaci da je on ispravan. Ima li netko mozda ko se susreo sa slicnim ili istim problemom i postoji li nekakvo resenje.
Unapred zahvalan!!!
 

Back
Top