Bik i skorpija?

Ma čudo jedno koliko roditelji nesvesno, ili pak svesno mogu detetu da stvore, ne blokadu, već emotivni hendikep... Zabluda je ništa naspram ovoga.
Roditelji su u pitanju, jel tako?

Jedino za šta si u pravu je da Bik Škorpiona nikada neće razumeti. I na taj nivo u ovoj kombinaciji ne treba ići. Sve ostalo što je Škorpion uradio, ili nije uradio je posledica upravo tog nerazumevanja. Paradox je to što praktičari tipa Bika najviše očekuju ono za šta sami nemaju dubinu. Ali to ne vide, ako i vide, neće priznati... Sve ostalo, kao što rekoh, akcija - reakcija. Daleko od toga da ih treba kriviti za bilo šta, ali ih je teško prihvatiti sa karakternom crtom: šta mi život donese, ili još gore: ako mi uopšte donese... ja ću sesti i čekatiiiiiiiiii... do besvesti. A Škorpion će pucatiiiiiiiiiii... do besvesti.
Škorpion nikada neće tražiti sa strane ako partner zadovoljava sex i duhovni apetit, za ovo drugo su Bikovi po prirodi hendikepirani.
Biku ne treba sigurnost, Biku treba garancija sigurnosti... a teško da se za išta u životu dobija garantni list, ako ga i dobije, možda servis ne prizna kvar. Ono što važi danas, ne mora i sutra... emocije su naročito varljiva kategorija.
Uzbuđenja u ovom kontextu koji si navela je takođe posledica nerazumevanja karaktera... Škorpion je aktivan, Bik je pasivac. Na svim poljima. Što naročito ume da iritira kada shvatiš prolaznost i koliko smo spremni da tapkamo u mestu, jer svaka promena donosi nešto novo (po pravilu uz ovo ide i rekcija: qqll), Škorpion se nikada neće prepustiti okolnostima, ili bilo kom spoljašnjem faktoru, dok Bik funkcioniše upravo na ovoj ravni, po inerciji, čeka da ga se pogura, da ga nešto ponese, jer sam sebe ne ume, ne može, neće... Tada mu obično rektalno uleti Saturn. I što je najgore, i to će ćutke da prihvati i junački da otrpi, bez ironije, ali sa tugom ovo konstatujem. Jer misli da tako treba. U stvari, niti išta treba, niti mora, sem da se umre... I jedino što si pametno rekla u celoj priči je da je život suviše kratak i dragocen... da bi se gubio na neuspele pokušaje razumevanja.

Ufff..omasila si bika 100posto.
Nikako se ne slazem oko dela da Bik ne ume nista da uradi i da treba guranje.Najizdrzljiviji,jedan od najvrednijih znakova zodijaka,koji sam sve radi,sam zaradjuje,steka,cuva porodicu,ma masa kvaliteta.A omasila si i deo oko ''akcije''puno gresis.Skorpion ne donosi akciju,u dubini je velika kukavica,ima jaku pricu,nastup pa se time to prikrivaA kad treba delati...hmm u sekund ce ga progutati jedan bik ili jarac.I skorpion ima iskvarenu viziju realnosti i veliki problem sa tim.Sve preuvelicava(u svoju korist naravno)i svojim delima daje preveliki znacaj iako i nisu tako velika.Bik radi i cuti.i trpi dok moze.
Ma ima toga dosta...kratko i jasno nisu jedno za drugo na duze staze.
 
Ufff..omasila si bika 100posto.
Nikako se ne slazem oko dela da Bik ne ume nista da uradi i da treba guranje.Najizdrzljiviji,jedan od najvrednijih znakova zodijaka,koji sam sve radi,sam zaradjuje,steka,cuva porodicu,ma masa kvaliteta.A omasila si i deo oko ''akcije''puno gresis.Skorpion ne donosi akciju,u dubini je velika kukavica,ima jaku pricu,nastup pa se time to prikrivaA kad treba delati...hmm u sekund ce ga progutati jedan bik ili jarac.I skorpion ima iskvarenu viziju realnosti i veliki problem sa tim.Sve preuvelicava(u svoju korist naravno)i svojim delima daje preveliki znacaj iako i nisu tako velika.Bik radi i cuti.i trpi dok moze.
Ma ima toga dosta...kratko i jasno nisu jedno za drugo na duze staze.

Zavisi da li govorimo o ženskom, ili muškom biku, isti princip kao i kod škorpiona, dva različita pojma, imaju dodirnih tačaka, ali se po nekim pitanjima drastično razlikuju. Bikovi generalno jesu pasivni, ili aktivni, ali tromi u toj akciji. Žene su u stanju celog života da ostanu u stanju trpljenja, hibernacije, nazovi to kako hoćeš, ako smatraju da neki cilj vredi toga... ovo izdržljivost sigurno nije. Više nepoštovanje sebe. Muškarci su pozitivniji po ovom pitanju. Ne daju na sebe.
Štekanje nije kvalitetna osobina, sticanje takođe, po mom rezonu, previše se vezuju za materijalno i vizuelno, fali im dubine. Opet se vraćam na žene Bikove, one su u stanju da "čuvaju" i ono čega odavno nema.
Škorpion se hrani akcijom, ako se ništa ne dešava, ne oseća se živim, to ti tvrdim. U dubini je više emotivac, nazovi ti to kukavičlukom, ako ti se sviđa, ili ako će ti biti lakše... a to što ne pokazuje emocije, ili što ima gard prema svemu što ga okružuje, opet ne znači da je kukavica. Ako ćeš po definiciji i tumačenju mnogih astrologa, Škorpion je jedan od najjačih znakova, ima najveću moć regeneracije, u stanju je x puta da poruši sve za sobom i krene od nule. Ni ovo nije pravilo, može da bude neopevana ljiga i slabić, treba gledati ceo natal.
Za preuveličavanje se slažem...
Inače, zar stvarno misliš da je "trpljenje" pozitivna osobina? :eek:
Nisu, toliko sam i sama skontala.
 
Škorpion se hrani akcijom, ako se ništa ne dešava, ne oseća se živim, to ti tvrdim.
Inače, zar stvarno misliš da je "trpljenje" pozitivna osobina?

E da,mislim da je bikovo''nazovimo ga trpljenje''jedna jako vredna osobina i najveci kvalitet.Nemojmo preterivati,bik isuvise voli sebe da bi dozvolio da ga neko gazi,ali zaradi neke svoje vizije istrpece mnogo teskih momenata i bice pravi prijatelj u patnji.
A ova iznad recenica ti je 100posto tacna,to je sustina.NIKADA necu razumeti tu skorpionovu osobinu(ja je zovem kukavicluk,izvinjavam se ,po meni to jeste)da kad nesto u zivotu ne ide onako kako je zamislio,on je u stanju da za par meseci porusi sve ,okrene skroz drugi list i ide putem koji njemu odgovara.?!Iskljucivo putem koji mu odgovara u tom momentu zivota.Svi ovi koje znam,a ima ih jako puno,su npr u vezama,ostavljali devojke,varali,pred zenidbu se predomisli i nestane,razvodi po par puta.Dokle ide to njihovo ''isterivanje svoga puta''najgore dodje do izrazaja posle razvoda.Znam lika koji je inace dupli skorp.koji se 1 razveo,to dete nije video 7 god jer je ''ta zena kucka'',nikada dinara dao za dete,vrlo brzo nafatao drugu i ozenio,napravio joj dete,dok je bila trudna varao je sa komsinicom,posle se i od te razveo,ostavio je sa malom cerkicom,ne placa alimentaciju,ne javlja se a sve pod izgovorom''razocarale su ga''?? Sada zivi sa skroz nekom levom.Vecina ima takve uzasne proslosti da je to gadno.Po meni to nije hrabrost vec sebicnost i kukavicluk.Cim mu nije po volji bilo sta,nece naci kompromis,sesti ukljuciti mozak,mudro razmisliti i naci resenje(sto uvek uradi jedan jarac).Ne,on krene bahato da udara kontru,kao sveti se i sve upropasti...fuj
.A sto se akcije tice,skorpion uvek iznalazi neke nove gluposti da bi se ''osetio zivim''.Budimo realni to su sve same gluposti,nikakva vrednost u tim postupcima.Od male akcije stvorice preuvelicanu pricu,nakicenu do max.Dobro,to mi je nekada sipmaticno da slusam,kao kad posmatram dete koje se igra.Ali realno budi prava jacina pa se pokazi tako sto 10,15 god revnosno ides na posao,radis po ceo dan,hranis porodicu,stvaras svoje carstvo,gajis ljubav i dobrotu,mir u porodici,gde te deca i zena vole,gde se raduju tvome prisustvu,budi snishodljiv i pun postovanja prema drugima.E skorpion za to nije sposoban,ako nastupi,kako oni zovu''monotonija zivotna'' eto ga,odmah krece u akciju,trazi i iznalazi nove nevolje.
Da zavrsimo ovu pricu-
devojke uzmite najlepse u zivotu i birajte:veliko srce,velikodusnost jednog lava,toplinu i mudrost jednoga jarca,vrednocu i dobrotu jednog bika,emotivnost i paznju jednoga raka,veselost i leprsavost jednog strelca....
A za sex,iskljucivo jednu noc-birajte skorpiona.I nikada mu se vise nemojte javiti!Da dobije zadatak da se malo bavi time,posto to voli:)
 
Ni to što Bik isuviše voli sebe nije za pohvalu... samoj sebi skačeš u usta.

Što se tiče Škorpiona, dupli sam, kao i ta dileja iz tvog primera... i nikakve, ama baš nikakve dodirne tačke nemam sa njim. Ja UVEK znam šta hoću, deca su UVEK na prvom mestu, krenuću ispočetka i UVEK porušiti do temelja ono što ne valja. ... a akcija, koju ti tumačiš kao destrukciju, što tuđuh života, što sopstvenog, nije nešto što karakteriše škorpiona... ne ta vrsta akcije.
Znam jednog strelca koji je mnogo gore stvari radio, jednog lava, ženskog, otežavajuća okolnost, jer je u pitanju majka??? Kontaš o čemu ti pričam?
 
Poslednja izmena od moderatora:
joj,ja sam bik i pre oko pola god upoznah jednu skorpiju preko zajednickih prijatelja.svaki put kad se sretnemo(kad izadjemo)krene provociranje i pipkanje s njegove strane,a stipkanje i samaranje s moje kad pretera u provociranju.kazu da izgledamo kao deca u vrticu i svi vide da tu ima neceg,al nikome nije jasno zasto se nista konkretno tu ne desava.nije ni meni.ja kad ga vidim ja ne umem normalno da se ponasam,mada ni on nije nista bolji.zadnji put je bilo najgore,posle nekog vrem samo se primirio i krenuo da pali cigaretu za cigaretom,iako nije pusac.i na rastanku me zagrli i rece nesto u fazonu da ne brinem bice jos vidjanja...a ja znam da hoce ako izadjem,al se pitam ima li smisla vise nastavljati ovu pricu kojoj kao da nema nikakvog konkretnog kraja!!
sta biste vi uradili da ste na mom mestu,ima li ovo ikakve veze sa onim sto pisu u horoskopu??
 
Teška, iscrpljujuća kombinacija...

Upravo takvo je i moje iskustvo; susrela sam se sa dvojicom iznimno karizmatičnih bikova (obojici podznak u lavu) i privlačnost je bila ogromna, ali od tih odnosa nikad ništa. Prekomplicirano je kad se susretnu dvije toliko jake energije, jednostvno proždiru jedna drugu dok ne ostane ništa iza njih.
 
Ja sam pre par meseci upoznala jednog skorpiona, i iako je jasno da se svidjamo jedno drugom, do sada me nije pratio, provocirao, pipkao...i radio jos svasta nesto sto ste navele da je tipicno za skorpiona. Doduse, za sada smo izasli samo dva puta, ali on uopste ne pokusava da flertuje...Samo se smesimo jedno drugom i vodimo visesatne razgovore, uzivamo u hrani i picu. :)
Ja znam da on ima devojku, mada je nikad ne pominje, ali mu stoji status na FB da je u vezi sa doticnom. I meni se svidja sto iako mu se svidjam on potpuno postuje to sto je u vezi s njom.
Ovako mi se cini da je dobar, nesebican i svidja mi se sto na neki naci pazi na devojke, ne preterano ali ukazuje dozu postovanja (mozda je uzrok sto je ziveo u porodici koja broji vise zenskih nego muskih clanova). Ne znam...poznata mi je skorpionska reputacija, ali za sada nema naznaka da je on takav. :think:
 
Ja sam bik, moj dobar drug je skorpija i mogu vam reci da, kao i svaka druga osoba ima svojih mana, a ume da bude i tezak ponekad, ali je bez obzira jedna zaista divna i postena osoba. :) Zna da oprosti kada neko pogresi (kada taj koji je pogresio zna da prizna gresku), iako voli traceve, tudje tajne ne odaje. Iako se lako iznervira, zna da saceka da ga taj talas prodje i da pre nego sto plane razmisli dva-tri puta...

Isto tako, skoro sam upoznala decka koji je skorpija i zaista je sjajna osoba (ili bar tako deluje). ;) Izmedju nas se odmah dogodilo "ono nesto", mada je dosta vremena proslo od prvog upoznavanja do prvog izlaska. A cak i kada smo izasli on nije bilo napadan, nije pokusavao da me dodirne, da flertuje, jer od kako smo se upoznali, njemu stoji na FB profilu da je u vezi sa nekom devojkom. I cini mi se da je bas postuje...Tako da mozda nisu BAS SVE muske skorpije tako grozne kako ih opisujete. :)
 
jooooooooj bikovi su toliko teski da ja vise ne mogu s njima da se druzim :D nepodnosljivi su......ja sam skorpija i to jedna vrlo tvrdoglava skorpija ALI KOLIKO JE OVAJ JEDAN BIK TVRDOGLAV I UPORAN PA TO GA NI BOG OTAC NECE SPRECITI DA URADI STA POZELI !!!! kukuuu.....
 
Devojke,

Ovo je totalna katastrofa od kombinacije. Ako sebi zelite dobro, klonite se muskarca Skorpije, iako vam se ''u svakom trenutku cini da je ON TAJ ZA VAS''. Sve sto je vec napisano o Skorpionu, mogu iz licnog primera da potvrdim- ja sam Bik, a on je BIO Skorpion.

U nekom trenutku (kada vas pridobije u potpunosti, tj. kad ovlada manipulacijom nad vasim umom i telom) ce vas dovesti do granice da pozelite da vas vise nema, da jednostavno sebe dozivite totalno bezvredno. Tada stanite i citajte SVE OVE POSTOVE kao nasu iskrenu zelju da prevazidjete to mucno stanje i prekinete sve sa njim. UKOLIKO to ne ucinite, postacete sebi najveci neprijatelj.

DA SKRATIM: muskarac Skorpija NIJE za zenu BIKA, ni u slucaju da je poslednje musko na svetu. BOLJE budite same, dok se ne pojavi neko ko vas zaista zasluzuje, nego da LAZNO zivite u svetu vaseg Skorpiona, koji realno nikom ne pripada vec samo sebi, jer su teski egoisti i manupulatori srca jedne Venere koja samo zeli da voli.
 
U nekom trenutku (kada vas pridobije u potpunosti, tj. kad ovlada manipulacijom nad vasim umom i telom) ce vas dovesti do granice da pozelite da vas vise nema, da jednostavno sebe dozivite totalno bezvredno. Tada stanite i citajte SVE OVE POSTOVE kao nasu iskrenu zelju da prevazidjete to mucno stanje i prekinete sve sa njim. UKOLIKO to ne ucinite, postacete sebi najveci neprijatelj.

niko ti ništa loše ne može uraditi ako mu to sama ne dozvoliš. a svaka veza gde sa jedne strane izostanu emocije biva mučna i bezvredna.

BOLJE budite same, dok se ne pojavi neko ko vas zaista zasluzuje, nego da LAZNO zivite u svetu vaseg Skorpiona, koji realno nikom ne pripada vec samo sebi, jer su teski egoisti i manupulatori srca jedne Venere koja samo zeli da voli.

jedan bik nikada ne može shvatiti škorpiju, nikada. i tako dolazi do ovakvih kvalifikacija, naopakih i surovih.
i venera možda želi da voli, ali u vodenim znacima leže emocije. a žene bikovi su proračunate do besvesti... što kod škorpiona nije slučaj, njegov svet je samo njegov, pokušala si da ga narušiš, ispaštaj i to je to.
 
Uh, uh, uh, uh! Ja sam skorpija, on je bik, to traje...pa recimo skoro godinu dana. Jednostavnije bice od bika nisam u zivotu videla i ne znam cak ni kako da se ponasam. Ja sam krajnje teska, ali zaista, zaaaaaiiiistaaaaaa ljudi skorpija nije mnogo komplikovana, postoji kljuc svake od nas to kada provale, muskarci, prijatelji, svi...skapiraju da je sa nama lako....
 
Uh, uh, uh, uh! Ja sam skorpija, on je bik, to traje...pa recimo skoro godinu dana. Jednostavnije bice od bika nisam u zivotu videla i ne znam cak ni kako da se ponasam. Ja sam krajnje teska, ali zaista, zaaaaaiiiistaaaaaa ljudi skorpija nije mnogo komplikovana, postoji kljuc svake od nas to kada provale, muskarci, prijatelji, svi...skapiraju da je sa nama lako....

Moj otac je škorpija, a mama bik. Šta bih mogao da kažem. On uvek prvi iznosi mišljenje, a ona ga uvek podržava. Pare, nikada nisu bile zajedničke. Jedno vreme su spavali okrenuti nogama ka licu...
 
Zanimljiva mi ova tema.Ja sam Bik i imam prijatelja koji je skorpija...o kome prilicno razmisljam u zadnje vreme.Nikada nismo bili zajedno.Ako bih svoja osecanja trebala da definisem jednom recju,to bi bilo-postovanje.Zaista,ne znam da li to mogu da kazem za mnogo ljudi...Prosto mi je fascinantan u svakom smislu.Jednom sam ga videla kad je poludeo od besa i bilo je strasno,ali ne na mene,naravno.Na nekog u mojoj blizini.Meni se sledeceg momenta obratio najnormalnije,kao da nista nije bilo...Pitanje je,ako je neko dobar kao prijatelj,da li bi bio takav i u vezi.Svako mi je rekao da ostavim ovako kako jeste i da se ne igram sa vatrom,jer cu sve da pokvarim,ali imam osecaj kao da me djavo tera da pokusam nesto sa njim...
 
ja mogu reći samo jedno - snažna snažna privlačnost i nevjerojatan sex!imam 25 godina, BIK, on, muškarac, 43 godine ŠKORPIJON!!! znamo da ne bismo smjeli, situacija je jako komplicirana, njegova žena, djeca, moja dugogodišnja veza.. ali to je takva kemija kakvu do sada u svom ljubavnom životu nisam doživjela!!!! rekla bih nešto nenormalno...i čini mi se da će se toga biti jako teško okaniti :)
 
ne privlače me... :)
Штавише, одбојност би била прва реакција између чистих типова.

Сећам се још статистика из неких давних часописа које кажу да то уопште није ретка комбинација. Такође је могуће да ти парови чешће имају проблеме, па су зато статистички одскочили.

Моје искуство: пробао, а вероватно не бих баш опет. Имам довољно Sc елемената и без још једне Sc. То се односи само на So Sc, не на остале Sc елементе, попут Asc или Ve/Ma.
 

Back
Top