Seseljevi radikali i pristalice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Apache11

Zainteresovan član
Poruka
146
Clanovi SRS,poslanici,simpatizeri i ostali su danas najveci licemeri srpskog naroda,koji se raduju tudjoj smrti,lazu,prevrcu,zale za starim vremenima iz devedesetih godina proslog veka u kojim je Srbijom vladala diktatura,beda,kriminal...Prave se hrabri ali u njima ,mnoge znam i licno,su nesigurne,uplasene,isfrustrirane osobe svojim zivotom.Takvi su i clanovi foruma koji su simpatizeri SRS,iz svakog njihovog posta se to moze videti.Predstavljaju se i kao cetnici koji su za republiku,sto je jos jedan dokaz njihove slomljene psihe,kao sto se moglo videti na sahrani Slobodana Milosevica,za koga su znali da kazu najgore stvari,da njihov lider pise knjige,da li se tako mogu uopste i nazvati,sa naslovima Vestica sa Dedinja,na primer,posvecena zeni bivseg predsenika i diktatora Slobodana Milosevica i slicno.Optuzuju druge za kriminal koji su sami stvorili,koji su drugi na vlasti dobili u nasledje da se izbore sa njim, i koji je toliko pustio korene da ce ga biti tesko iskoreniti.Dive se Legiji i Milosevicu istovremeno a ovaj prvi je ,uslovno receno izdao gazdu,kada je video da moze da zapuca na narod ali da ce za njega i njegove to biti kontraproduktivno,jer ce narod ipak njih poubijati.
Steta,trebali su da zapucaju i da do zore,6.10.2000 godine nestanuMilosevic,Markovicka,Legija,Seselj,Pavkovic i drugi,za zaljenje je sto se to nije desilo.
Znaju na forumu da pricaju o hriscanstvu,da drugi govore jezikom mrznje a samo to rade i raduju se tudjoj smrti ali kako hoce,obice im se to o glavu.
Najjaci su kada svi pobegnu od politickog neistomisljenika na ignore pa se dopisuju.
 
Jomini, ja bih ovo zakljucao dok je vreme. Nemoj posle da bude da ti nisma rekao. Vidis od samog pocetka kako se ovaj zaleteo. Ko zna sta ce na kraju ispasti?

Uostalom, zar su radikali vec dosli i na 70%? Samo se o njima pise.

A kad su to bili izbori, ja nisam isao na glasanje. E, yebi ga, ostadose bez jednog glasa.
 
fosilvaso:
OK, Nisu svi članovi SRS-a anđeli, ali šta predlažeš: 'Partijske komesare' koji će utvrditi moralno-ideološku podobnost svakog člana? :D
Ne,predlažem da se saopštenja SRS-a,izjave njenih članova i skupštinske debate prevode na svetske jezike i plasiraju po medijima kao show-program. U zemljama u okruženju u kojima ih razumeju već su veoma popularni i izazivaju gromoglasne reakcije.
 
Kazanova:
Jomini, ja bih ovo zakljucao dok je vreme. Nemoj posle da bude da ti nisma rekao. Vidis od samog pocetka kako se ovaj zaleteo. Ko zna sta ce na kraju ispasti?

Uostalom, zar su radikali vec dosli i na 70%? Samo se o njima pise.

A kad su to bili izbori, ja nisam isao na glasanje. E, yebi ga, ostadose bez jednog glasa.
Uh, ne znam. Opet će neko otvoriti i nema kraja. Ako ovde ne poludim, nigde neću!
 
Znas sta bi ti bio dobar predlog: lepo otvoris teme: 1."SRS"; 2."DOS" ( i sve sto je nekada u njemu bilo) i gotova stvar. Ako neko nesto otvori slicno, odmah brises. Ova nervoza oko radikala je vec nesnosna. 'Ajde da se kladimo da kad se sutra probudimo i dodjemo na na ovaj forum da ce ih biti jos 5 (pet), ako ne i vise?!

Neki ljudi jednostavno ne shvataju politiku, vec im je cela politika SRS i njihova popularnost, pa se ponasaju navijacki..., umesto da gledaju mondijal.
 
fosilvaso:
Ako i jesu SRS-ovci i najveća *** u Srbiji, a stalno su u opoziciji...meni to ukazuje na trulost i nesposobnost vladajućih struktura da im stane na kraj!
Prema tome...SMENIMO NESPOSOBNU VLAST....:D:D
Naravno,pa ista ona kombi-stranka po imenu G17+ koja sada iz sveg glasa laje na SRS je jedan od najkrupnijih razloga zbog kojih su demokratski opredeljeni glasači razočarani i nezainteresovani za izbore,a samim time i za trenutni rejting radikala.Jer da podsetim,SRS podržava oko 40% GRADJANA KOJI BI IZAŠLI na izbore,a mislim da je taj deo sada manji od trećine glasača.

Btw,prvi sam put u životu aplaudirao radikalu kada je izvadio onu prugastu majicu i lisice za Dinkića.
 
Kazanova:
Neki ljudi jednostavno ne shvataju politiku, vec im je cela politika SRS i njihova popularnost, pa se ponasaju navijacki..., umesto da gledaju mondijal.

Šta ćeš, trauma iz mladosti...navikli smo da budemo opsednuti jednom strankom!!?? Kako zamišljaš bilo kakav napredak ako stalno hrpica stranaka formira vlast pri čemu svaka vuče na svoju stranu!!??
Za napredak nam je opet jedno vreme potrebna još jedna vrsta 'jednoumlja' za bitna pitanja....:D
 
SRS nije kriva, a nije ni zaslužna, što je podržava sve veći broj građana. Naš svet je razočaran nejedinstvom i večitim razmiricama dve najveće demokratske stranke. Razočaran je ekonomskom politikom, ove i predhodne Vlade, jer vidi samo njene negativne posledice. Razočaran je stalnim zahtevima koje međunarodna zajednica postavlja pred Srbiju, a ulazak u EU čini im se podjednako daleko kao i u vreme Miloševića. Naši svet je razočaran aferama koje se smenjuju u nizu, bez da i jedna bude do kraja razrešena, a krivci kažnjeni. Ljudi nemaju poverenja u pravosuđe, a posle svih afera, ni u policiju ili vojsku. Građanima Srbije je dosta neprekidnih promena granica zemlje u kojoj žive, i siti su toga da ih svi napuštaju. Sve većem broju građana je dosta i politike i političara.
Da je to tako pokazuje stopa izlaznosti na izbore. Oni koji odbijaju da daju svoj glas bilo kome, jasno poručuju da su političari svih opcija izgubili kredibilitet i njihovo poverenje.
To koristi SRS koja je oduvek imala najvatrenije i najlojalnije pristalice.
Lično poznajem neke članove SRS, i igrom slučaja, ti ljudi su vrlo uspešni i na privatnom, i na poslovnom planu. Članovi SRS su zato što veruju u njen program i ciljeve. Savim je drugo pitanje kuda bi nas odvelo ostvarivanje tog programa.

Većina onih koji se u ime SRS oglašavaju na ovom forumu koriste proverenu taktiku te stranke. Pljuni na svakog ko misli drugačije, pljuni na svaki potez ove Vlade i pozivaj se, pri tome, na Boga i spas Srbije.
Mnogi od njihovih neistomišljenika, koristeći manje arhaičan rečnik, na pljuvanje uzvraćaju – pljuvanjem. Istina je da smo kolektivno netolerantni, ostrašćeni i nekulturni.

Problem ovog foruma je, uz nedostatak samokontrole korisnika, što ima dobroćudne i popustljive moderatore.
Nema razloga da se toleriše bilo čija nekultura, vređanje drugih i očigledna dž. promocija bilo koje političke stranke.
 
Neispavana:
SRS nije kriva, a nije ni zaslužna, što je podržava sve veći broj građana. Naš svet je razočaran nejedinstvom i večitim razmiricama dve najveće demokratske stranke. Razočaran je ekonomskom politikom, ove i predhodne Vlade, jer vidi samo njene negativne posledice. Razočaran je stalnim zahtevima koje međunarodna zajednica postavlja pred Srbiju, a ulazak u EU čini im se podjednako daleko kao i u vreme Miloševića. Naši svet je razočaran aferama koje se smenjuju u nizu, bez da i jedna bude do kraja razrešena, a krivci kažnjeni. Ljudi nemaju poverenja u pravosuđe, a posle svih afera, ni u policiju ili vojsku. Građanima Srbije je dosta neprekidnih promena granica zemlje u kojoj žive, i siti su toga da ih svi napuštaju. Sve većem broju građana je dosta i politike i političara.
Da je to tako pokazuje stopa izlaznosti na izbore. Oni koji odbijaju da daju svoj glas bilo kome, jasno poručuju da su političari svih opcija izgubili kredibilitet i njihovo poverenje.
To koristi SRS koja je oduvek imala najvatrenije i najlojalnije pristalice.
Lično poznajem neke članove SRS, i igrom slučaja, ti ljudi su vrlo uspešni i na privatnom, i na poslovnom planu. Članovi SRS su zato što veruju u njen program i ciljeve. Savim je drugo pitanje kuda bi nas odvelo ostvarivanje tog programa.
Ustvari, SRS skoro uopšte nije dobila nove pristalice već je skok u biračkom telu posledica apstinencije, odnosno distanciranja pristalica razočaranih od "svojih" stranaka iz tzv. "demokratskog" bloka. U svakom slučaju, među zaintersovanim biračima, SRS ipak ima preko 40%, što pokazuje da je blizu samostalnog osvajanja vlasti - potrebno je samo još 2% do apsolutne pobede na izborima.
Da li je to dobro?
Lično, ne plašim se SRS, njihov program je za mene prihvatljiv, ali se u principu protivim i bojim se samostalne vladavine jedne stranke. Ljudi su kvarljiva roba - posebno kada uzmu vlast. Jedna stranka na vlasti - to znači apsolutna vlast, bez kontrole - pošto kontrolu u Skupštini faktički čini samo jedna stranka, jedna grupacija istomišljenika (plus što su oni prijatelji, kumovi, dugogodišnji poznanici...), a da li će njihova kontrola biti dobra - to možemo da gatamo u pasulj.
 
advivo@ptt.yu:
Ustvari, SRS skoro uopšte nije dobila nove pristalice već je skok u biračkom telu posledica apstinencije, odnosno distanciranja pristalica razočaranih od "svojih" stranaka iz tzv. "demokratskog" bloka. U svakom slučaju, među zaintersovanim biračima, SRS ipak ima preko 40%, što pokazuje da je blizu samostalnog osvajanja vlasti - potrebno je samo još 2% do apsolutne pobede na izborima.
Da li je to dobro?
Lično, ne plašim se SRS, njihov program je za mene prihvatljiv, ali se u principu protivim i bojim se samostalne vladavine jedne stranke. Ljudi su kvarljiva roba - posebno kada uzmu vlast. Jedna stranka na vlasti - to znači apsolutna vlast, bez kontrole - pošto kontrolu u Skupštini faktički čini samo jedna stranka, jedna grupacija istomišljenika (plus što su oni prijatelji, kumovi, dugogodišnji poznanici...), a da li će njihova kontrola biti dobra - to možemo da gatamo u pasulj.

Slažem se sa tvojim stavovima kada je reč o razlozima koji su doveli do povećaja popularnosti SRS. Dodala bih samo da je, posle smrti S. Miloševića, jedan deo pristalica SPS konačno prešao u tabor radikala.
U ovom drugom delu, kada je reč o proramu SRS, imam malo drugačije mišljenje. Posebno mi se ne sviđa tvrdoglavo insistiranje SRS da se neka pitanja moraju rešavati samo na način koji je njima prihvatljiv, ne uzimajući u obzir realnost i jasno protivljenje međunarodne zajednice. Verujem da bi preuzimanje vlasti od strane SRS dovelo do eskalacije unutrašnjih sukoba i vodilo u novu izolaciju Srbije.
Uz to, mada se u potpunosti slažem da nije dobro da jedna politička partija ima apsolutnu vlast, sa druge strane, ni koalicije uz pomoć kojih minorne političke stranke dolaze do vlasti, nisu se pokazala kao najbolje rešenje.
Po meni, DSS i DS hitno treba da sednu za pregovarački sto, usaglase stavove, izađu sa jasnim programskim opredeljenjima, i naravno, pobede na sledećim parlamentarnim izborima. Radikali su sjajni kao opozicija ;)
 
Neispavana:
Slažem se sa tvojim stavovima kada je reč o razlozima koji su doveli do povećaja popularnosti SRS. Dodala bih samo da je, posle smrti S. Miloševića, jedan deo pristalica SPS konačno prešao u tabor radikala.
U ovom drugom delu, kada je reč o proramu SRS, imam malo drugačije mišljenje. Posebno mi se ne sviđa tvrdoglavo insistiranje SRS da se neka pitanja moraju rešavati samo na način koji je njima prihvatljiv, ne uzimajući u obzir realnost i jasno protivljenje međunarodne zajednice. Verujem da bi preuzimanje vlasti od strane SRS dovelo do eskalacije unutrašnjih sukoba i vodilo u novu izolaciju Srbije.
Uz to, mada se u potpunosti slažem da nije dobro da jedna politička partija ima apsolutnu vlast, sa druge strane, ni koalicije uz pomoć kojih minorne političke stranke dolaze do vlasti, nisu se pokazala kao najbolje rešenje.
Po meni, DSS i DS hitno treba da sednu za pregovarački sto, usaglase stavove, izađu sa jasnim programskim opredeljenjima, i naravno, pobede na sledećim parlamentarnim izborima. Radikali su sjajni kao opozicija ;)

Po meni, DS treba da sastavi deklaraciju kojom se obavezuje da NIKADA i ni po kod kojim uslovima neće sarađivati sa retrogradno-nacionalističkim snagama kao što su DSS,SRS i SPS i interesnom grupacijom G17+.
Zatim treba da krene sa velikom,pozitivnom kampanjom,da animira i vraća razočarane ljude i da pokrene masovne demonstracije sa zahtevom za momentalno raspuštanje Vlade i raspisivanje izbora.
Smatram da DS treba da izađe na izbore samostalno i siguran sam da bi u slučaju da se kampanja dobro izvede i kažu prave stvari,sakupila dovoljno podrške da formira novu Vladu sa LDP-om i regionalno-manjinskim strankama.I onda bi trebalo da usledi Sablja2 i konačni obračun sa vladajućim klerom i privrednim kriminalom.E tada bi Srbija konačno stala na zdrave noge i vratila se na put koji je prekinut 12.3.2003.
 
Pa tesko je poverovati u ono sto ne zelis, tako se i ja isto tesim za Kosmet, ne zelim da verujem da je izgubljeno, ne zelim sa tim da se pomirim.
E tako i ti za radikale, nalazis mlion je jedan razlog da ubedis sebe u suprotno, a realnost je to da nas ima sve vise, razumem ja tebe.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top