Fakultet za fizicku hemiju-hm...

Dru

Primećen član
Poruka
518
Tuzna je cinjenica kada se vasem snu ispreci pragmaticnost stvarnosti...
Milim da je FFH najinteresantniji fakultet u nasoj zelji pa i sirom sveta. Oduvek sam zelela da studiram Fizicku hemiju! Medjutim, tesko mi je da se opredelim za svoj san, kada se osvrnem na surovi realnost i pomisao da mozda necu moci da materijalno opstanem u nekom svom buducem zivotu, opredelim li se za FFH...Naravno, uvek ono mozda...Mozda i nece biti tako. Katkad me utesi cinjenica da neki moji poznanici cak jako fino zive negde u inostranstvu, baveci se onim sto i sama oduvek zelim, fizickom hemijom...Ali, koliko je verovatno da jedan nas fizikohemicar ode negde tamo gde je njegov posao cenjen onoliko koliko zasluzuje da bude?
Takodje, susrela sam se sa pricama da je nas Fakultet za fizicku hemiju, verovatno usled malog broja zainteresovanih za studije na FFH, izuzetno snizio svoje kriterijume i da jako malo pruza studentima kada su u pitanju znanje i iskustvo....
Da li neko mozda moze da mi razjasni ova pitanja?
Da li FFH zaista ovde zaista nije vredno upisati?
Ili bi trebalo da sledim svoje snove i rizikujem?
Unapred hvala.
 
Pa ja nisam jedini !!!! Gde god da pomenem da mi je zelja da upisem ovaj fakultet bio bih proglasen ludakom , streberom i podvrgnut ismevanju . Sanjao sam da postanem jednoga dana radiohemicar ili biofizicki hemicar . Prvi put da mi je na pamet palo da upisem ovaj fax ja bio trenutak kada sam kupio svoj prvi primerak casopisa SciTech i procitao intervju sa nasim eminentnim naucnikom Slobodanom Macurom ( dolazi kao stalni profesor na FFH 2008 godine ) .
Sto se tice posla , na internetu sam nasao poodatke da je u inostranstvu ovo veoma cenjeno zanimanje , a uz to i dobro placeno , osim ako nisi nameravao da ostanes ovde posle zavrsetka studija .
Upis jeste sramotno lak ( dokaz za to je ispit iz hemije , npr . Funkcionalna grupa alkohola je .... , i sl. ) , ali po onome sto sam imao priliku da cujem studije nisu nimalo lake i zahtevaju ulaganje velikog napora .
Sa zadnjim pitanjem ti ne mogu pomoci , to ostaje na tebi , ali ja sam ipak izabrao da rizikujem ....
 
E to je super fax i nemojte da se uopste dvoumite.Jer ako biste isli logikom da sutra mozete da nadjete posao i upisete tako neki fakultet kad tad ce vam negde puci i zazalicete.A mislim da se svakom u toku studiranja ukaze prilika za inostranstvo ili uopste za posao jer cete upoznati milion zanimljivih ljudi ili ce vam sudbina jednostavno namestiti.
Samo napred a odlazak u inostranstvo uopste nije nemoguc.Pa cak ni parenisu uvek presudne.Samo napred
 
Jako je lepo cuti da ima ljudi koji su zaista rizikovali kako bi ostvarili svoj san.
Inace, ja sam u velikom konfliktu kada se dodje do pitanja hocu li i sama posegnuti za ostvarenjem svojih snova...Valjda se bojim da se ne razocaram...Kazem katkad sebi...Ma, Ok-upisi fizicku hemiju kada je vec toliko obozavas!Bolje je baviti se onim sto zaista volis no izabrati nesto profitabilno i kajati se citavog zivota...Neke stvari ne moze doneti ni gomila novca...
Veliki sam zaljubljenik u nauku!A kada mislim nauka...tu je najpre fizicka hemija...
Interesuje me, koliko fakultet pruza? Da li ste zadovoljni predavanjima?Profesorima?Kako to funkcionise? Jeste li dobili ono sto ste zeleli? Koje su eventualne mane odlaska na FFH (ako ignorisemo finansijsku stranu)?
Hvala na odgovorima. Jako mi znaci!Thx
 
Ovo je veoma perspektivan fakultet sto se tice posla . ( Pogledaj na stranici ffh pgf fajl o zaposljavanju posle studija i uvideces sirok spektar mogucnosti koje su ponudjene ) . Ako za profitabilne struke smatras ekonomista , pravnik , lekar , farmaceut .... onda zivis u zabludi . Ekonomista i pravnika ima na desetine hiljada , od toga samo nekih 1% uspesno zivi . Medicina , farmacija , stomatologija i slicni fakulteti se upisuju iz cistog prestiza , istina je da nije lako naci posao .
PS . 1/4 svih fiziko-hemicara doktorira
PS . Prosecna plata na zapadu sa diplomom fiziko-hemicara je oko 30000 e .
 
Pre par dana sam posetila fakultet. Odusevljena sam mogucnostima! Nekako sam imala drugacije, pogresne predstave o svemu tome... Izgleda da cu ipak posegnuti za svojim snovima..Nikuda ne zurim, ali vec vidim sebe negde tamo....:)
FFH je zaista nesto najlepse kada su u pitanju studije..Divno!
Hvala svima sa Foruma na podrsci!
Inace, jel neko moze da mi kaze nesto vise o studijama? Tipa, koje su teme najinteresantnije isl?Ok, znam da je to jako tesko objektivno odgovoriti jer je pitanje interesantnih tema jako subjektivno...ali me jako interesuje da sakupim sto veci fond informacija...
Thx, jos jednom
 

Back
Top