Velika Britanija-garantno pismo

  • Začetnik teme VragoIasta Amfibija
  • Datum pokretanja
V

VragoIasta Amfibija

Gost
Da li neko zna sta podrazumeva garantno pismo koje treba da mi se posalje da odem u V.B.?

Mislim..da li je to neki formular i gde ga nabaviti ili je to obicno pismo kojim se ja pozivam tamo...ako jeste onda sta treba da sadrzi?

Help?
skvi,skvi?
 
ma moja drugarica je dobila to pismo...n afax!!!
dakle...pimo je obično,nij enikakav formular.
da taj i taj sa adresom tu i tu...
poziva tog i tog da boravi kod njega o njegovom trošku,
u njegovom smeštaju...
ona i dete su dobili vizu bez problema...
ali ako zagusti,javi.....znam nekoga ko zna nekoga:lol:
 
i meni je poslato na fax, odneo sam to u ambasadu, ali su mi rekli da čim dobijem original(poštom) donesem i original.
I još nešto: različita je procedura ukoliko osoba koja te poziva (garantuje za tebe) plaća troškove puta i boravka ili to plaćaš sam.
Neophodno je imati i neka sredstva na deviznoj knjižici, i to im pokazati.
Na primer, za norvešku, moraš da imaš rezervisanu/kupljenu kartu, 70eura za svaki dan boravka ukoliko sam snosiš troškove ili 35 eura ako ideš u goste kod nekog.
 
ma kažem vam ....
jedno obično pismo poslato na moj kućni fax!!!!
dakle,čak ni na fax ambasade!!!
a mi kada smo vadili poslovnu vizu,
odneli kopiju r.knjižice i izjavu da smo zaposleni,
fotografiju.
i beše 6000 dondzi (čini mi se)
dobija se popodne,ili sutra dan
 
Goldfish je u pravu. Za svaku zemlju je razlicito. Najbolje se raspitati u ambasadi. Meni su za UK slali obicno pozivno pismo, istina od fakulteta pa je imalo kao neki pecat. Za Holandiju su pismo slali faxom ali direkt u ambasadu tako da ga nisam ni videla, a za Spaniju samo sto nisu morali i krvnu grupu. Znam da su se ljudi napatili dok su podneli tamo svu dokumentaciju i jos morali sve overiti kod tog njihovog "notario"(?). Tako da su varijante razne.
Savet: kad sva sretna konacno stignes na njihov aerodrom budi jaaaako simpaticna onom policajcu, jer iako ti je viza 6 meseci ovlasten je da je skrati.
Desilo se meni licno. Skratio mi kreten na 3 meseca pa sam je morala tamo produzavati sto je mnogo gadna i duga procedura.
 
pa da ja sam i mislila na GB.
kažem t amoj adrugarica išla sa detetom, i dobila to pismo,
bila sam zapanjena,jer znam da za druge zemlje...
i krvna grupa je malo:lol:
ajd mi kada smo vadili,išlo se na sajam,pa organizovano,blah blah....
ali nisu englezi tako uštirkani, mada znam, sećam se:( kako lako vraćaju ljude i sa vizom...
 
Ma grozni su. Secam se da su me skoro odbili za vizu jer mi je zadnji upisan ispit u indeksu bio 29. novembra. Pa su pljustala pitanja tipa a kako sam ja to mogla polagati ispit na drzavni praznik??!! Skoro ispade da sam falsifikovala indeks. I jos mi skratili vizu na aerodromu, kao sto vec rekoh.
Zato me i cudi da su tako popustili.. ma sve zavisi kakve je volje sluzbenik u ambasadi taj dan.
 
j aznam momka kojeg su tih godina,vratili prvim avionom!!!
ali bez blama...ni da spusti nogu na gb tle:roll:
zato sam i ja bila zapanjena,
da je ova odlepršala sa onim faxom,koji se i jadno nazire:roll:
i dobila vizu...
no dobro...m asamo da nas stave na belu listu,lako ćemo
 
e ljudi,ja danas doputovala iz Zagreba

hvala vam na odgovorima...znaci..ovako...ja ostajem kod te osobe 14 dana,vec mi je poslala ali bkvalno fotografiju svog pasosa(lepo se vidi slika u boji,i sva slova kao i njena ruka :-D )..znaci garantno pismo je bla bla..pozivam tu i tu itd...?

maco..pozvacu te na mob da te pitam jos po nesto,kad si se vec ponudila :-D
 

Back
Top