AKVARISTIKA

Poz svima...citajuci predhodne postove nisam mogao ni da zamislim koliko ljudi znaju malo o akvaristici...vasi saveti tipa,japanke teba cuvati u tegli ili nemoj stavljati biljke zato sto neuspevaju su najblaze receno tragikomicni!Ako nemate uslova za akvarijum i mucite ribe drzeci ih u cinijama,teglama,kadicama ili nedaj boze kuglama,jednostavno prestanite da se bavite time ili poklonite ribe nekom iskusnijem akvaristi...
Nego,htedoh da pitam,imam akvarijum od 360 litara,pa me interesuje koliko bih oskara mogao da ubacim u njega?I takodje me interesuje nesto o uredjenju akvarijuma za oskare i njihova ishrana...?
Hvala unapred!
 
Убацујем поруку, да ова тема пређе напред, због HeBePoBaTaH!
Смех и Гигуле, надам се да ми не замерате, ја само хоћу да помогнем!
 
Fency_Killer:
Poz svima...citajuci predhodne postove nisam mogao ni da zamislim koliko ljudi znaju malo o akvaristici...vasi saveti tipa,japanke teba cuvati u tegli ili nemoj stavljati biljke zato sto neuspevaju su najblaze receno tragikomicni!Ako nemate uslova za akvarijum i mucite ribe drzeci ih u cinijama,teglama,kadicama ili nedaj boze kuglama,jednostavno prestanite da se bavite time ili poklonite ribe nekom iskusnijem akvaristi...
Nego,htedoh da pitam,imam akvarijum od 360 litara,pa me interesuje koliko bih oskara mogao da ubacim u njega?I takodje me interesuje nesto o uredjenju akvarijuma za oskare i njihova ishrana...?
Hvala unapred!

Cao. Oskari su veoma teritorijalne i agresivne ribe. Narastu do impresivne velicine. Bez obzira sto imas veliki akvarijum, stavis li vise od jednog odraslog oskara, bice opasne tuce. I najverovatnije ce ti opet ostati samo jedan. Koliko god veliki akvarijum bio, u njemu ne mozes drzati vise od jednog maticnog para oskara. A da uparis muzjaka i zenku, za to je vec potrebno povece iskustvo.
Inace, oskar je veoma zivahna iako agresivna do besvesti riba. Cini se kao da poseduje neku "visu riblju" inteligenciju. Navikava se na osobu koja ga hrani. Kad ta osoba pridje akvarijumu, pocinje razdragano da pliva gore-dole i izvodi razne bravure. Moguce ga je nauciti da jede iz ruke, ali treba biti oprezan, zna gadno da ugrize. Sto se hrane tice, ja sam svoje oskare (20-25cm) hranio zivim kederima i pijavicama. Povremeno, dobijali su mleveno junece srce sa spanacem. A onda sam batalio oskare i presao na diskuse.
Pozdrav.
 
zar se ribe ne smatraju u kucne ljubimce :roll: niko ni reci o njima.

Ovo je slika od mog trenutnog akvarijuma i iz njega nije nesto al to je nadam se samo privremeno jer imam jos jedan od 550 litara ali moram prvo postolje da napravim pa ako neko ima neku ideju neka javi.
 

Prilozi

  • Slika(892).jpg
    Slika(892).jpg
    35,5 KB · Pregleda: 54
  • Slika(893).jpg
    Slika(893).jpg
    41,8 KB · Pregleda: 19
  • Slika(898).jpg
    Slika(898).jpg
    26,3 KB · Pregleda: 22
  • Slika(889).jpg
    Slika(889).jpg
    37,5 KB · Pregleda: 19
  • Slika(901).jpg
    Slika(901).jpg
    24 KB · Pregleda: 18
Ej bre nisu pirane a temu sam odpoceo jer nisam video u pod forumu kucni jubimci da vec postoi sl tema al nema veze evo jos par slika iz prodavnice ,,WELCE`` akvarijumi koi su mi pali za oko.
 

Prilozi

  • Slika(433).jpg
    Slika(433).jpg
    33,2 KB · Pregleda: 36
  • Slika(435).jpg
    Slika(435).jpg
    41 KB · Pregleda: 31
  • Slika(437).jpg
    Slika(437).jpg
    35,9 KB · Pregleda: 35
  • Slika(445).jpg
    Slika(445).jpg
    34,1 KB · Pregleda: 35
  • Slika(451).jpg
    Slika(451).jpg
    39,7 KB · Pregleda: 31
Акваријум је прелеп! И ја бих волела да га имам, само то нећу скоро реализовати.
п.с. Само мало смањи величину слике! Ону прву слику морам да скролујем да бих је видела.
 

Back
Top