Prapostojbina Srba - reka RASHKI

Za Luzicke Srbe su svi culi, medjutim taj najmanji slovenski narod nikada nije formirao drzavno uredjenje koje je uspelo da potraje i eventualno se suprotstavi okolnim zemljama. Napokon, pali su pod Nemce i tu ostali do danasnjih dana. Izgubili su svoj identitet, mada se Nemacka iz petnih zila upinje da dokaze da to nije tacno finansirajuci kojekakve minorne kvazi-kulturne ogranizacije Luzickih Srba....
 
Wilkołak:
Evo jos jednog primera da se po Svevladovoj retorici moze tvrditi da je postojala Madjarska drzava koja je dosezala do sadasnjeg Kosova ( i da se mozda granicila sa Albanijom ).

Nova Varos! Varos - grad na madjarskom...

Извињавам се свима што овако упадам али морам мало да исправљам браћу Славенофиле ; )
Реч варош не мора стриктно бити мађарска, свима Вам је познат велики прилив словена у мађарски етнос.
Овако: Први градови су настајали крчењем шума и ограђивањем такозваним палисадама. У недостатку стилових тестера стари Европљани су палили дрва и онда их садили. У енглеском: pole-бандера, код нас има палица, половина, из чега јасно видимо да су настале помоћу ватре и паљења. Код нас имамо градове Палић, Пале. Стари преиндоврепски корен се види и код Пелазга јер су баш они пре Грка градили полисе. Е сад све паљење има везе са коренима ГАР и ВАР. Од овог ГАР су речи град, ограда, виноград... а од ВАР су Вуковар, Карлове Вари, ТамишВар - вар или град на Тамишу, а има још много много.

Наше везе са Мађарима у средњем веку су биле јаке па смо од њих добили и имена Урош и сл. Можда смо и реч варош добили од њих али сигурно су је они добили од Индоевропљана - Словена.
 
Wilkołak:
Za Luzicke Srbe su svi culi, medjutim taj najmanji slovenski narod nikada nije formirao drzavno uredjenje koje je uspelo da potraje i eventualno se suprotstavi okolnim zemljama. Napokon, pali su pod Nemce i tu ostali do danasnjih dana. Izgubili su svoj identitet, mada se Nemacka iz petnih zila upinje da dokaze da to nije tacno finansirajuci kojekakve minorne kvazi-kulturne ogranizacije Luzickih Srba....
I...?
 
Вар је стара српска реч и значи утврђење!
Сигурно није мађарска!
Урош је Српска реч, то је једна од србских титула!
коју су Мађари и до данас сачували у називу за господина Ур.
Прва Мађарска држава је била Српско-Мађарска држава, и први њен краљ је добио титулу Стефана, касније су јој Мађари додали И испред па је испало Истефан, или касније у изговору Иштван(и после се први краљ мађарске државе зове Иштван, приче за малу децу) са већинским српским становништвом! и сигурно никада није дошла до Копаоника, а у Војводини су Срби много пре Мађара који су дошли у војводину са 20 000 коњаника(мушкараца), који сами не би опстали, а сви знате да се Мађари поносе својим хунским пореклом, а и сви знамо да је Атила кога толико помињу и војска коју је имала оног Азијатског облика лица и тела, а данас погледајте Мађаре у војводини, нису ни близу, али у Мађарској још увек има оних правих Мађара који су остали још од Хуна.

А што се тиче ове теме, постојао је термин Рашке, који никад није преовладао код нас (Етрурци су себе називали Рашани и о томе постоје бројни записи, и ми смо имали Рашку у Србији), али код Руса јесте,
То је зато што ми никако да Схватимо да смо сви који се Сматрамо Словенима никада нисмо селили, али припадали смо једном народу, који је имао иста веровања, језик, и културу, и да колевка нису Карпати, већ обала Дунава, Винча и Лепенски вир то потврђују! и народ који данас живи на тим просторима је сачувао више од било ког другог народа јер је био ближи своме корену!Да мислим на Српски, али није битно како се зове битно је не одузимати Српском Народу право на своју историју!

Зар је толико тешко замислити историју, без потребе да селите неке "Словене"!
 
А што се тиче Карановића
- то презиме је много старије него што ви мислите, нпр. ако не знате Александар Велики се презивао Карановић
не верујете читајте Плутарха!
 
Orthodox Celt:
Мађара који су дошли у војводину са 20 000 коњаника(мушкараца), који сами не би опстали, а сви знате да се Мађари поносе својим хунским пореклом, а и сви знамо да је Атила кога толико помињу и војска коју је имала оног Азијатског облика лица и тела, а данас погледајте Мађаре у војводини, нису ни близу, али у Мађарској још увек има оних правих Мађара који су остали још од Хуна.

Hahahahaha! I cekaj, ti stvarno mislis da je moguce ovo sto si napisao? Vidis, kolega, kada ratnici tj. konjanici (i to muskarci) dolaze u bilo koji predeo oni sa sobom nose mac, vatru, pokolj i strah! Ne nose kulturu! Medjutim, koliko ja znam, u Madjarskoj je i dalje zvanicni jezik madjarski, koji iako ima puno slovenstine ipak cuva osobenosti madjarskog jezika onakvog kakav je on bio pre mnogo vekova.

I da je to sto si ti rekao tacno (da su dosli samo konjanici) oni nikako ne bi mogli da nametnu jezik vecinskom, kulturno naprednijem stanovnistvu. Nisu, dosli samo konjanici ... dosla je uz njih i ostala galanterija tj. ceo jedan narod. Jer, nemoguce je da konjanici sa sobom uz sve ostalo nose i jezik kojim ce "prosvetliti" starosedeoce .... Nesto ti je teorija klimava ... al' ako je Seretic napisao ... onda sigurno ne radi. Propali masinac i ne moze nista bolje da napravi... Sarlatanski!
 
Orthodox Celt:
народ који данас живи на тим просторима је сачувао више од било ког другог народа јер је био ближи своме корену!Да мислим на Српски, али није битно како се зове битно је не одузимати Српском Народу право на своју историју!

Jezik i nismo nesto narocito sacuvali ... Jezik najblizi prvom slovenskom jeziku je slovenacki! Zasto? Pitaj uciteljicu a ne Seretica!
 
Hehehehehhehe :-) Koga sam pitao? Gramatiku naravno!

Uzmemo li da je taj pra-jezik od koga danas nastadose svi slovenski jezici bio indo-evropski (a u cemu se slazete i vi Sereticevci) onda je taj pra-jezik morao biti blizak sanskritu. E, taj pra-jezik, posto je blizak sanskritu je imao i jednu zanimljivu gramaticku osobinu, koja se danas ocuvala samo u slovenackom jeziku ... DVOJINU.

Broj padeza su u sustini sacuvali svi slovenski jezici (osim nekih poput makedonskog), a dvojinu je sacuvao samo slovenacki. Zakljucke izvlaci sam, ali bez konsultovanja Seretica.
 
AKHENATON:
Karanovici su Sereticeva izmisljotina i glupost, kao i to da je Aleksandar Veliki bio iz tog roda. :roll:

kara pre turaka nije znachilo nishta

mada kad se vishe osoba "skaraju" ovde se misli da su se posvadjali

ili kad "prekaruju" neshto, znachi da prevoze neshto

moguce i da je pre turaka postojalo... mada ja mislim da svako KARA u srpskim prezimenima znachi CRNO
 
Svevlad:
Za Wilkolaka:
Registrovan sam tamo, ali sam ispljuvan kao i ovde od komuno-liberalnih pobornika bečko-berlinske istorijske škole.

Za Crow-a:
Pričaš bez utemeljenosti, napamet, na osnovu političkih predubeđenja (liberal ili *********), a da nisi pročitao navedene istorijske izvore.

Za Akhenatona:
Na dobrom si putu, jer čitaš istorijske izvore, ali moraš da se rešiš politike u glavi (liberalizam ili komunizam).

ti mi prichash za predubechenja a lupash vishe nego Tudjman u Bespucima povjesne zbilje :D

zabavan si!
 
Beli Luk:
Moram malo da se umesam,prvo pozdrav AKHENATONU naravno i ostalima.Pisali smo zajedno na Religiji,doduse ja pod drugim nickom.Pitanja za crow-a,prvo,kada je to Albanija i pod kojim carom bila mocna carevina?Drugo,jesi li cuo za Luzicku Srbiju?Trece,ako jesi a pretpostavljam da jesi sta ti to nepobitno govori?


pa pod Ljatifom Ljubichastim, velikim Albanskim imperatorom iz 1236 p.n.e.

mada su neki albance zvali i Hiperborejci,

zar nije logichno: Albanac - Shiptar -Hiperborejac 8)
 
OrthodoxCelt:
А што се тиче Карановића
- то презиме је много старије него што ви мислите, нпр. ако не знате Александар Велики се презивао Карановић
не верујете читајте Плутарха!
ajde...
8)

ne verujem ni tebi ni tvom (Sereticevom) tumachenju plutarha 8)

jedini srpski istorichar koji se ne vodi pod mainstream a vredi o njemu diskutovati jer je pametniji od onog corovica bar 1000 puta je relja novakovic

ostalima i corovic tata... a to je dno :(
 
Wilkołak:
Hehehehehhehe :-) Koga sam pitao? Gramatiku naravno!

Uzmemo li da je taj pra-jezik od koga danas nastadose svi slovenski jezici bio indo-evropski (a u cemu se slazete i vi Sereticevci) onda je taj pra-jezik morao biti blizak sanskritu. E, taj pra-jezik, posto je blizak sanskritu je imao i jednu zanimljivu gramaticku osobinu, koja se danas ocuvala samo u slovenackom jeziku ... DVOJINU.

Broj padeza su u sustini sacuvali svi slovenski jezici (osim nekih poput makedonskog), a dvojinu je sacuvao samo slovenacki. Zakljucke izvlaci sam, ali bez konsultovanja Seretica.
Od pra-pra jezika nastadose svi Slovenski jezici?Sta je sa ostalim jezicima?I kakve to veze ima sa Srbima?
 
OrthodoxCelt:
А што се тиче Карановића
- то презиме је много старије него што ви мислите, нпр. ако не знате Александар Велики се презивао Карановић
не верујете читајте Плутарха!

Ti si boga mi mnogo zaglibio u Dereticeva sr'nja. Citaj decko malo metodologiju, pa ce ti se kasti samo sta mozes a sta ne da prihvatis. (90% njegovih i Olginih pisanija ne drzi vodu, vredi samo ono sto su maznuli od Pesica).
 

Back
Top