suncanje

mish24

Obećava
Poruka
65
koje mleko za suncanje koristite i koji faktor, ja sam jako svetla i obicno se vratim sa mora bela i kao kad sam otisla.
nivea, faktor 30 je cudo!
e sad, mene zanima da li se sa preparatom Attiva Bronz 40% zaista bolje pocrni, i da li je istina da bolje stiti kozu od drugih preparata kao sto pise po raznim novinama.
ako ste isprobali, podelite vasa iskustva, ja bih ove godine makar malo da nabacim bojice!
 
ne znam, obilujem melaninom i nisam izgorela od detinjstva :) Doduše, mažem se, o da, inače ko zna šta bi bilo - treba odbrambenom mehanizmu kože dati fore da se navikne na Sunac :P
so - koristim bilo koji faktor veći od 8 prva 3 dana (a da je water ressistance!) a ondaK od 4. dana deep tan oil numero 2 8)
važno: labelo sa UVA i UVB faktorima, ne zaboravite! Ovog leta ja sam prezadovoljna Vitaskinovim Lip Sun labelom, SPF 20 ;)

i bez prženja, može i pod suncobranom da se pocrni :)
 
a, da - pre sunčanja i u toku jedite dosta kajsija i šargarepe (zbog vitamina D i B) i paradajza (likopem je tu) - oni će pomoći vašoj koži da brže aktivira sistem pocrnjivanja (tamnjenje tena je, ako neko ne zna, odbrambena reakcija na sunčanje).
Ko je mnogo beo, a nema alergiju, nek ide malo u solarijum, koliko da pokrene mehanizam pre nego što ga saleti jara i omorina negde na moru...
 
Betty:
:lol: samo lagano, u tome su crnci najbolji, da ga osetiš CELOG.
Kao priznatoj i dokazanoj ekspertici za crnce sa letovanja.. verujem ti bezrezervno i u celosti :wink:

Nikada nisam dobio te alergije, ali se opet ne bih sunchao... posebno ne u budjavom i do zla boga opasnom solarijumu. Kad se setim onih preplanulih tetki od 40, a svaka borica na isprzhenoj kozhi se vidi. Obichno ro$tiljanje. Sachekacu da medicina malo uznapreduje $to se tiche tena. Dotle mozhe da se fura aristokratsko-natzi fazon :lol:
 
E, da. To sam zaboravila da kažem. Ne sunčam se puno.
Nije baš dobro za kožu na duže staze... iako lepo i brzo pocrnim, iako to bolje izgleda nego kad sam bela... odlučila sam da čuvam kožu. Samo jednu imam.

A izlaze mi pegice :D
 
Sad sam se setila.
Bila je prosle godine ova tema, neka zenska nas je zasula informacijama kako je to sve najgora hemija, i davala savete koji su prirodni preparati. Uh:(
Mozda se neko seca.
A zasto stitite usta, ja nikad nisam imala problem na tu temu. Molim za objasnjenje.
 
Petka, ja sam ove godine rešila da zaštitim usne iz jednog jedinom razloga: svakog (ali svakog!) leta mi kao reakciaj na sunčanje izlazi herpes solaris. Nešto zbog pada imuniteta, a nešto zbog toga što (kako sam ja odjednom povezala :P ) možda malo mi izgore usne - zašto bih sve ostalo mazačla a usne ne? Odnosno, zar ne treba SPF i na usne, a ne samo obični labelo?
Elem, PRVI put ove godine ja NISAM imala herpes na moru :) Da li zbog toga što sam u međuvremenu postala nepušač (pa se digao imunitet), ili zbog labela sa SPF 20 - ne znam, ali osećaj je fantastičan! :P
(pojma nemate kako je kad krenu herpesi na moru :cry: )


btw. prirodne kreme za sunčanje ne postoje -. kako ćeš u domaćoj radionsti sintetisati SPF???! Nema toga, ne verujte. Baš kao što NIKAKVA zaštita nije maslinovo ulje :) (ja crknem od smeha na to, ide mi nekako u paketu sa nemoj da se kupaš dok imaš menstruaciju :lol. )
 
:)
ZNAM 8) Punjač, pinceta i aciklovir - to je moj obavezan akesosar za put bio! :lol:
Evi, jel i tebi nikad nije palo na pamet da zaštitiš i usne? Mislim, ako bradavice moraš da štitš (ovo je MUST za toples) zašto bi nežna koža usana morala da bude prepuštena sama sebi? :?
Ovaj Lip Sun je daleeeko bolji od običnog labela: zaštitini film je deblji, ne upija i ne skida se lako, a na suncu ( :P ) usne izgledaju srebrnkasto-ljubičasto, onako PRITAJENO svetlucavo :)
Probaj! Nije šala - prvi put na more bez herpesa :..:lol: (ovo ti je kao prvi put s ocem na jutrenje :mrgreen: )
 
Izvinjavam se sto remetim novonastalu pod-temu...sto se tice Attiva Bronz pa meni to i nije nesto pomoglo, ali verujem da to zavisi od pigmentacije koze. Ja sam standardno bela, ne gorim previse (jedino ako preterujem) i mogu lepo da pocrnim ali treba dosta vremena. Proslog leta sam pila Natural Wealth Beta Carotene i boja mi je bila nekoliko puta intenzivnija i duze se odrzala. Ovog leta sam kupila Oenobiol Solaire kapusule ( ne znam da li ima kod nas da se kupe) koje pripremaju kozu za sunce, pomazu zastitu ociju (ja imam osetljive oci i nosim sociva inace) i zadrzavaju ten duze, i sasvim sam zadovoljna.Generalno koristim Nivea mleka za suncanje mada sada sam imala Bergasol ulje i jako sam zadovoljna (ali to je vec nakon sto pocrnite)...
 
ja sam definitivno odustala od tamnog tena,prosle godine sam sve uradila da bih dosla do istog sto ce reci priprema sa nekim pilulalama pa kreme sa boosterima pocrnjivanja pa kreme posle pocrnjivanja takodje sa boosterima i przila se dve nedelje po celo popodne i jedva maaaaalo
zato rekoh vise se ne gnjavim s tim trenutno preterujem sa kremama za samopotamnjivanje i bas mi je super...i cuvam kozu hhahaha:lol:
 
Proshle godine sam koristila La Roche-Posay 20, pa posle par dana Phas 12-14. Zadnjih godina pre mora odem malo na solarijum.

@betty ma koristila sam proshle godine zastitu za usne...... mali herpes se pojavio kad sam se vratila sa mora.

@hani koje kreme koristish za samopotamnjivanje...... po principu chekas dok ti lepo upije koza, pa morash da pazish da ne namazes vise da nebi bilo flekica..... sve u svemu smoris se.
 
e pronasla sam super kremu zaista prirodnu boju dobijes
lancome flash bronzer
belo mleko i jako lako za nanosenje samo sam prvi put napravila gresku i mazala stopala pa se to videlo ali sad posle svakog tuziranja stavim najvise ispod kolena i manje na butine da izgleda totalno prirodno kao i na ruke dekolte i lice(ali na lice nesto drugo) uz to je i hidratantno mleko pa mi nista vise nije potrebno(sem anticelulit kreme)
 

Back
Top