Vremenska prognoza za ciljno letovanje

Ne brini se, bice lepo vreme:)
www.weather.com
www.weatheronline.co.uk Ovde sa leve strane odaberes South Europa, pa imas Grcka , pa ti se otvore i gradovi. Tu takodje mozes da vidis i kolika je temperatura mora. Ne brini se, i ja idem sad u subotu, pa je i mene zanimalo kako je vreme tamo. Konkretno, idem na Tasos-Potos, moja koleginica je trenutno tamo. Cule smo se juce, bila je na plazi u tom trenutku i rekla je da je toplo i da je voda takodje topla.

Srdacan pozdrav!
 
SanjaG:
Ne brini se, bice lepo vreme:)
www.weather.com
www.weatheronline.co.uk Ovde sa leve strane odaberes South Europa, pa imas Grcka , pa ti se otvore i gradovi. Tu takodje mozes da vidis i kolika je temperatura mora. Ne brini se, i ja idem sad u subotu, pa je i mene zanimalo kako je vreme tamo. Konkretno, idem na Tasos-Potos, moja koleginica je trenutno tamo. Cule smo se juce, bila je na plazi u tom trenutku i rekla je da je toplo i da je voda takodje topla.

Srdacan pozdrav!
Hvala!:p
I ja idem na Tasos, ali za 2 nedelje.
Javi kako je bilo kad dodjes!
 
Napisala sam prethodno na drugoj temi, ali definitivno treba ova tema. Ponavljam.
Na ovom i slicnim forumima (narocito putovanja.info), moze se mnogo toga nauciti. Ipak uvek ima nesto novo da se uoci. Primetila sam da se posetioci sajta malo obaziru na vremensku prognozu. Na jednom drugom sajtu mozemo procitati da je posetiteljka citala vremensku prognozu za Crnu Goru koja je nepovoljna u iducih sedam dana i da se pita da li da ide ili ne. Svakako malo kome je u interesu da ide na more i gleda kisu kako pada i slusa grmljavinu iz hotelske ili neke druge sobe. Dala sam jedan odlican sajt woozor.co.uk na kome se moze videti prognoza za deset dana u mnogim mestima u Evropi i svetu (i pregled vremena u pet primorskih gradova u regionu) na temi “Crna Gora drugaciji pristup”. Neki od sajtova koji imaju dobar pregled vremena za iduci period su svakako i news.bbc.co.uk/weather i uk.weather.com. Znaci ako zelimo negde na more jedna od prvih stvari je citati prognozu i ici tamo gde je suncano. Ali za one koji uplate aranzman, a narocito su kriticni jun i septembar, ponekad i prva polovina jula i druga polovina avgusta dobro je da postoje sajtovi na kojima se moze naci kvalitetno uradjena dugorocna prognoza. Da li ima i da li neko prati takve sajtove. Dobro je edukovati se u tom smislu i voditi racuna o vremenu. Koliko primecujem, Englezi vremensku prognozu najvise prate.
 
NIKO još NIKADA nije uspeo da skroz pogodi vremensku prognozu.

Da je to moguće, ne bi bilo mrtvih od vremenskih nepogoda na sve strane, uključujući i ''edukovanu'' i internetom ''obaveštenu'' Evropu ...

nije pogrešna prognoza razlog za stradanje od vremenskih nepogoda...tu grešiš.
razlog je baš to nepoverenje u prognozu ili "neće valjda mene".
primera ima pregršt: od tornada u americi do poplava u centrlanoj evropi gde su preko medija ljude prosto molili da se sklone na sigurno, ali uzalud...uvek je na desetine nastradalih
 
Ovog meseca je danima na Jadranu kisa i lose vreme. Za ilustraciju dajem jedan sajt iz Crne Gore i jedan iz Hrvatske.

www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Ekonomija&datum=2009-06-28&clanak=192566

www.crometeo.net/site/index.php?module=announce&ANN_user_op=view&ANN_id=4060

Ovaj hrvatski sajt se bas bavi vremenskom prognozom. I na nekim hrvatskim forumima sam naletela da posetioci pisu da li treba ici na more i sta uopste raditi kada je lose vreme i vrlo su zanimljivi odgovori.

Posto idem na jonsko more gledala sam prognozu za jonska ostrva i tamo je vreme lepo.

Nasla sam ovaj zaista dobar sajt za prognozu vremena, on je norveski.

www.yr.no

Na njemu mozete gledati prognozu za sve sto Vas zanima.

Primera radi za Zakintos, prvo naci levo World i kliknuti Europe, pa onda ispod u Countries/Areas pronaci Greece, i onda u Region kliknuti Zakinthos.

Jednostavno je. Sajt ima veoma lepe slike i dinamicki prikazuje vreme za kraci period.

Ali tesko je poznavati vremenske prilike za duzi vremenski period, i tu se slazem sa prethodnim komentarima, zato sto su dugorocne prognoze nepouzdane. Ovo bi narocito korisno bilo za one koji u martu, aprilu, maju uplacuju aranzmane za letovanje. Mene je zanimalo da li citaoci znaju neki dobar sajt za dugorocnu prognozu posto sama nisam nasla.
 
http://www.poseidon.hcmr.gr/weather_forecast.php?area_id=gr


Ovo je, po meni, najkorisniji grčki sajt za vremensku prognozu, ali samo za 4 dana unapred, što je i po meni dokaz ozbiljnosti.
Sve ostalo je bla-bla-truć.

Što se tiče ostrva, najvažnija stvar za prognozu je smer vetra, dok je na kopnu važnije osmatranje oblaka. Ima i tu nekih izuzetaka.

Na primer, kod mene na Kritu kiša može da dođe samo i isključivo sa zapadne strane. Kada vidimo crne oblake sa istoka, a deluju kao da će biti smak sveta, onda se kladimo po piće sa strancima da neće pasti kiša, i UVEK dobijemo opkladu...
 
Evo na woozor.co.uk prognoza za naredne dane za region, more i okolina.
Rijeka, Croatia, petak, 3 jul - mostly rainy, subota 4 jul - mostly rainy, nedelja 5 jul - rain, ponedeljak 6 jul - rain, utorak 7 jul - rain
Tivat, Montenegro, petak, 3 jul - mostly stormy, subota 4 jul - mostly stormy, nedelja 5 jul - mostly stormy, ponedeljak 6 jul - mostly stormy, utorak 7 jul - mostly stormy
Zakinthos, Greece, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - sunny, nedelja 5 jul - sunny, ponedeljak 6 jul - sunny, utorak 7 jul - sunny
Salonica (Solun), Greece, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - mostly clear, nedelja 5 jul - sunny, ponedeljak 6 jul - sunny, utorak 7 jul - sunny
Burgas, Bulgaria, petak, 3 jul - sunny, subota 4 jul - mostly rainy, nedelja 5 jul - partly cloudy, ponedeljak 6 jul - mostly clear, 7 jul - mostly clear.
 
sta mislite kakvo je vreme na tasosu ja bas brinem

Pogledaj na temi: Vremenska prognoza za ciljno letovanje. Tamo imas vise dobrih sajtova.

Na ovom sajtu
www.yr.no/place/Greece/Kavala/Thásos/
mozes videti da sledecih nekoliko dana Tasos ocekuje solidno vreme sa Suncem i prolaznom oblacnoscu i prosecnom temperaturom 25 stepeni.
Poslednjih nedelja vreme na severnom Egeju je mnogo bolje u odnosu na Jadran ili Crno more. Vreme je jos bolje na juznijim grckim ostrvima (koje zahvataju Egejsko i Sredozemno more).
 
Na svim ovim sajtovima prognoza za Tasos i Kavalu se toliko razlikuje da je to strasno. Evo recimo 12 i 13.07. kod jednih oblacno sa kisom 60% sanse za kisu temp 27-29 stepeni, kod drugih umereno oblacno sanse za kisu 0% sa temp 24-25 stepeni, a kod trecih vedro sa 10% sanse za kisu (pljuskovi) i temp 32-34 stepeni.

Moj zakljucak je znaci mozda vedro, a mozda i oblacno, mozda ne padne kisa a mozda bude po koji pljusak, a mozda i pada malo duze, a temperatura izmedju 24-34 stepena.

Pa za ovo mi i ne treba vremenska prognoza. Ovo sam znao jos u februaru kad sam rezervisao Tasos.
 
A ja vise volim da se suncam, nego kupam... :cool:
A jel na nudističkoj plaži?
smiley_emoticons_anmachen.gif
 
Na svim ovim sajtovima prognoza za Tasos i Kavalu se toliko razlikuje da je to strasno. Evo recimo 12 i 13.07. kod jednih oblacno sa kisom 60% sanse za kisu temp 27-29 stepeni, kod drugih umereno oblacno sanse za kisu 0% sa temp 24-25 stepeni, a kod trecih vedro sa 10% sanse za kisu (pljuskovi) i temp 32-34 stepeni.

Moj zakljucak je znaci mozda vedro, a mozda i oblacno, mozda ne padne kisa a mozda bude po koji pljusak, a mozda i pada malo duze, a temperatura izmedju 24-34 stepena.

Pa za ovo mi i ne treba vremenska prognoza. Ovo sam znao jos u februaru kad sam rezervisao Tasos.

Ja sve vreme tvrdim da je dugoročna vremenska prognoza pouzdana koliko i Nostradamusova proročanstva.
 
Mi smo juče došli iz Grčke. Par dana pre odlaska sam bila opterećena sa vremenskom prognozom, s obzirom kakvo je vreme bilo ovde... Baš sam stalno gledala na sajtovima, na kraju dana, kakvo su vreme predviđali, a predviđali su svaki dan relativno oblačno sa kišom i ne retko grmljavinom. Kiša jeste padala 2-3 puta, ali uglavnom noću, a mi smo se extra proveli na plaži i dobro iskupali... I da... Kad god bih otvorila prognozu za narednih 7 dana, bilo je uvek drugačije u odnosu na jučerašnju, tako da nije skoro uopšte pouzdano...
 

Back
Top