kompleks nize vrednosti

Poruka
23
Mozda je vise tema za zdravlje ali mozda je vise i za ovde. Ne prilazim devojkama zbog kompleksa koje imam. Komplekse mi je godinama nabijao otac. Na najrazlicitije nacine. Tipa da ne smem ni da pomislim na devojku ako "ne izgledam ko Apolon". Ovo je samo primer to su kompleksi fizickog izgleda. Ma koliko ja znao da imam kompleks nize vrednosti ja to mogu da priznam samo sebi, ali ne i drugima, pa su mi zato najcesce krive devojke ili neko drugi. Cek sam u jednom trenutku i fino izgledao ne bas ko apolon, ali mi ni to nije pomoglo da pocnem da prilazim. Mislim sada i da odem u teretanu i da izgledam ko Apolon ni to mi ne bi pomoglo. Posto sam ja svestan da je taj kompleks koji mi je otac nabijao 20 godina u mojoj glavi. Ima tu jos i intelektualnog kompleksa, i raznih drugih.

Prosto kako da se resim kopleksa nize vrednosti.
 
Vec sam razgovarao. I sve sam prbleme uspeo da resim ali taj glavni nisam. Stvar je u meni ne u psihologu ili psihijatru. Lecenje je prosto, lekovi, i vezba, dakle moram da prilazim devojkama i da sebi lakano razbijam komplekse. Stvar je u tome sto su moji kompleksi toliki da ja ne mogu da pocnem da izvrsavam te zadatke. Kao da mi otac cuci u glavi. Ja kad god vidim neku devojku smislim 1000 razloga zasto je nisam vredan tipa "Ne izgledam ko Apolon" i slicno, onda "kako nemam zvaku". Bukvalno imam osecaj kako mi on cuci u glavi i prica.
 
Ma razumijem da nije lako, idealno bi bilo kada bi imao nekoga ko bi te razumio i pruzao podrsku u takvim situacijama. A to je, naravno, sve u tvojoj glavi. Iskreno, cesto mi je zao sto fini momci, kakav si, vjerovatno, ti, imaju takve probleme, dok neki kreteni "pokupe kajmak", jer ih zabole uvo da li ce ispasti budale ili ne.
Ima nekoh forica, ali ja to ne znam ovako rijecima da objasnim, jbg.
 
LUDICA:
Ma razumijem da nije lako, idealno bi bilo kada bi imao nekoga ko bi te razumio i pruzao podrsku u takvim situacijama. A to je, naravno, sve u tvojoj glavi. Iskreno, cesto mi je zao sto fini momci, kakav si, vjerovatno, ti, imaju takve probleme, dok neki kreteni "pokupe kajmak", jer ih zabole uvo da li ce ispasti budale ili ne.
Ima nekoh forica, ali ja to ne znam ovako rijecima da objasnim, jbg.

Pa mozes li da probas da objasnis tu foricu.

Ja sam cak cuo da moze i hipnozom da se to leci, ali da je strasno opasno, i da tipa mogu da mi iz pameti izbrisu komplekse ali da u koliko dodje do greske da moze jos sto sta da se pobrise da tako kazem i da mogu gadno da zavrsim. Ali ja sam opet spreman da i to probam.
 
I da je stvar samo u tom kompleksu i devojkama pa bilo bi super. Nego sve vuce jedno drugo.

Kompleks->nema devojke->frustracija->anksioznost->depresija->nervoza->nemogucnost ucenja->nemogucnost pamcenja->neuspeh u skoli (na fakultetu)->jos vise kompleksa->pa jos vise frustracije........i sve tako u krug a to je krug iz kog ja ne mogu da izadjem.
 
Mozda zvuci banalno ali probaj sa onim da si ti centar svijeta a da svi oko tebe postoje radi tebe.
Druga stvar je da u odredjenoj situaciji "iskljucis" mozak i pokusas da se ponasas kao sto bi se ponasao neko siguran u sebe.
I trece je da pokusas neku zivotnu situaciju da zamislis kao igru i da pokusas da se poigras.
 
LUDICA:
Mozda zvuci banalno ali probaj sa onim da si ti centar svijeta a da svi oko tebe postoje radi tebe.
Druga stvar je da u odredjenoj situaciji "iskljucis" mozak i pokusas da se ponasas kao sto bi se ponasao neko siguran u sebe.
I trece je da pokusas neku zivotnu situaciju da zamislis kao igru i da pokusas da se poigras.

Sve sam to cuo 100X do sada ako mi verujes :sad:

Stvar je u tome da devojke brzo vide moje komplekse, nesigurnosti i ostalo, a onda naravno zna se kako takvi kod nasih devojkaka prolaze, obicno onako nesiguran postanem za njih zabava za ismevanje i zezanje na par minuta, jos i ako provale komplekse gotovsam. Ja sve to krijem ko zmija noge ali jednostavno devojke to uvek provale.
 
Jbg, vjerujem ti to, ali govorim ti ono sto na mene djeluje.
Znam, imam i ja slicnih tripova, ali pokusaj da konstantno sebi to sto sam ti napisala ubacujes u glavu, ili da kreiras neki svoj nacin pobjedjivanja tih kopleksa. Iskusaj vise nijh, probavaj dok ti nesto ne pomogne....
 
kompleks_nize_vrednosti:
Sve sam to cuo 100X do sada ako mi verujes :sad:

Stvar je u tome da devojke brzo vide moje komplekse, nesigurnosti i ostalo, a onda naravno zna se kako takvi kod nasih devojkaka prolaze, obicno onako nesiguran postanem za njih zabava za ismevanje i zezanje na par minuta, jos i ako provale komplekse gotovsam. Ja sve to krijem ko zmija noge ali jednostavno devojke to uvek provale.
To se obicno provali, znam.
Tesko je naci osobu koja ce to razumijeti.
Pokusaj da...Ma ne znam vise...Da li znas da glumis?
Pokusaj da glumis da si cool. Vecina tipova koji se prave da su macho su u stvari jako nesigurni.
 
HeBePoBaTaH_:
Aco, jbte, poludećeš načisto....
Odseli se od kuće. Idi u studentski dom. Hrani se tamo u menzi, a ribe...pa, valjda nijedna nije Beograđanka, a njih par hiljada na jednom mestu, što je za tebe super.

Ne znam o kom Aci pricas ime mi je Marko.
Drugo problem nije u devjkama problem je u meni, onog trena kad ja izlecim vog tatu iz svoje glave i njegove usrane price, uvrede i nabijanja kompleksa tog trena ce da nestanu svi problemi, pa i to podjebavanje, posto logicno cim devojke namirisu kompleksasa pocnu da se zabavljaju. A namirisu ga verujte veoma lako. Sto se glume tice to je glupost, mozete da glumite koliko hocete one ce da provale.
 
LUDICA:
To se obicno provali, znam.
Tesko je naci osobu koja ce to razumijeti.
Pokusaj da...Ma ne znam vise...Da li znas da glumis?
Pokusaj da glumis da si cool. Vecina tipova koji se prave da su macho su u stvari jako nesigurni.

Gluma je samo mazanje ociju samom sebi i drugima, ali samom sebi ceo zivot , a drugima na par minuta ili par dana najvise par meseci, posle sve ispliva na povrsinu. Ako sam ista shvatio shvatio sam da glumom nista necu postici, ali a ma bas nista. Cak sta vise u lazi su kratke noge, nesiguran, ima kompleks vec dovoljan razlog za zajebanciju, joj glumi facu i lazov to je samo slag na tortu. Ako sam ista shvatio to je da se izigravanje face i laz brzo provale.
 
Pricali do sad 50 puta na ovu temu...
Bez obzira dal si Aca ili Marko u svakom slucaju otidji u Palmoticevu na razgovor sa psihijatrom, to nije blam a tebi sigurno treba...Treba i tvom tati al boli te uvo za njega, i nemoj ni da govoris da ides tamo jer ce opet naci nacin da te zeza zbog toga
Ajd zdravo posto ce verovatno ova tema biti zatvorena
 
baki 75:
Pricali do sad 50 puta na ovu temu...
Bez obzira dal si Aca ili Marko u svakom slucaju otidji u Palmoticevu na razgovor sa psihijatrom, to nije blam a tebi sigurno treba...Treba i tvom tati al boli te uvo za njega, i nemoj ni da govoris da ides tamo jer ce opet naci nacin da te zeza zbog toga
Ajd zdravo posto ce verovatno ova tema biti zatvorena

A sto ce biti zatvorena???
Nisi ti niko ovde da zatvaras teme cak nisi ni administrator.
 
Bahatost ti ne pomaze u rjesavanju problema (cak stavise, nisam cula za neku osobu sa kompleksom nize vrijednosti da je bahata...)
U svakom slucaju, ako ti jedan psiholog nije pomogao, trazi drugog, ne gubi nadu...
A sto se tice glume, to je manje - vise bilo ironija...
 
ovaj, ko god da si meni se cini da ti treba malo mooda....
ne moze ni psihijatar, ni psiholog, ni mama, ni tata da rijese tvoje probleme...
stisni petlju i pridji djevojci...pa kad dobro ili lose prodje gledaj kako ces dalje...
emocije na stranu, malo moooda u igru ubaci i Bog te veselio
 
Zašto bi izigravao "facu"? Zašto glumio? Ne verujem da baš ne vrediš, samo je fora da se setiš šta je to u tebi što vredi. Nema svrhe da sebe ubedjuješ da si centar sveta, ako samom sebi teško možeš reći zašto je to tako. OK, možda nisi Apolon, ali uverena sam da imaš drugih vrlina.
 

Back
Top